Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Numizmaty, monety, medale, odznaki ....

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TigerBear

Ja, lat temu "x", kupowałem ta ze trzy razy, ani raz nie byłem zadowolony z zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem coś dla miłośników medali904440d044ca0f575e1f25bd783482a1.jpg89e7987fbefa1273b8d472b0ee4475fd.jpg

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medal wykonany przez Dadlera

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero raczkuję w temacie, dzięki...

 

U mnie taka przypinka...

 

post-27317-0-91483300-1548403187_thumb.jpg

 

 

 

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego który posiada wykrywacz metali, przemierza z tym wykrywaczem różnego rodzaju pola, łąki i inne nieuzytki w poszukiwaniu metalowych przedmiotów i muszę powiedzieć, że całkiem dobrze to mu idzie. Jest to dla niego hobby, podobnie jak dla kogoś hobby jest wędkowanie czy zbieranie grzybów.

Swoją drogą ciekawe czy pod względem materialnym mają one jakąś wartość?

Pytam, bo jeżeli tak, to można to traktować jako pewnego rodzaju inwestycję.

Czy np pod względem zwrotu z tej inwestycji, będzie to korzystniejsze np od lokat, które oprocentowane są tak jak tutaj.

Edytowane przez wpalnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Na plaży mozna tylko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam około 200 szt monet 50gr z 1923r. W stanie używanym chyba dość ładnym. Gdzie ewentualnie mógłbym to sprzedać lub wymienić. Mogłyby być to inne monety na przykład. Sam nie wiem co z tym zrobić. Mam też kilkanaście innych monet. Chyba srebrne i chyba te z większej wartości nie mają  więc chciałbym się ich pozbyć. Jakieś podpowiedzi może od kolegów znających temat szerzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rubel, rok 1854.

Końcówka panowania Mikołaja I.

 

6CCD3E96-C9E1-447B-827F-26C277BADB2B.thumb.jpeg.5161b5c161783ad2fa1e04298f07e86d.jpeg

 

Piękny, polerowany stempel...

 

D4FB38EE-644A-4A2C-8FFA-980C13FA4A76.thumb.jpeg.ae8e363c5fc58d0ac4bd86be4fe7193b.jpeg

 

tzw. ‚proof-like’.

 

207CF0A3-3921-44B9-B5EC-45D21CEE61B6.thumb.jpeg.d3d194ce539d855739dd9c93a2ead462.jpeg

 

Piękna rzecz...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To my tu mamy taki temat na forum?

Znakomicie!

Brawo za odkopanie!

 

1 godzinę temu, pmwas napisał(-a):

Rubel, rok 1854.

Końcówka panowania Mikołaja I.

Piękna rzecz...

 

Naprawdę piękna! Gratulacje.

 

A ja coś z innej beczki. Jeden z moich ostatnich nabytków. 

Brąz ze starożytnej Grecji (3.48g, 13mm). Wybity w Sardes, w Lidii. 

Na awersie głowa Apollona w przepasce. Na rewersie - maczuga :) 

 

Taka moja osobista przypominajka, że nie muszę wydawać fortuny by poczuć dreszczyk (trochę ponad 100 zł).

 

jhIc6zC.jpg

kIuHn8u.jpg

 

 


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekstra. Zawsze mnie stare monety fascynowały. Ale trochę się boję tych mnóstwa podróbek na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mandaryn44 napisał(-a):

Ekstra. Zawsze mnie stare monety fascynowały. Ale trochę się boję tych mnóstwa podróbek na rynku.

 

Tak, to jest problem. Ale nie aż taki, żeby sobie odmawiać przyjemności uczestniczenia w tym przepięknym hobby :) 

 

Moja rady są takie: po pierwsze, zaczynać skromnie, od rzeczy niedrogich. A po drugie, na początku kupować tylko w sprawdzonych źródłach. Na rynku polskim i europejskim jest wiele renomowanych sklepów numizmatycznych i domów aukcyjnych, które swoją renomą w znacznym stopniu ograniczają niebezpieczeństwo. Lepiej trzymać się specjalistów - będzie drożej, ale pewniej. I na pewno na początku odradzałbym Allegro, a już najdalej jak można trzymałbym się od OLX i eBay.  I każdy zakup można skonsultować z koleżeństwem na licznych forach - czy nie mają zastrzeżeń do sprzedawcy i do monety. Nie bać się i pytać, tak jak w zegarkach, po drugiej stronie ekranu siedzi banda napaleńców którzy tylko czekają na okazje żeby się pomądrzyć i poopowiadać czemu coś jest dobre, a czemu złe :) 

 

Kupowanie numizmatów to w sumie bardzo podobna sprawa jak kupowanie używanych zegarków - zawsze odpuszczamy jeśli COKOLWIEK wzbudza wątpliwość (sprzedawca, zegarek, złe zdjęcie, wysyłka z drugiego kranca kuli ziemskiej, brak dobrego kontaktu ze sprzedawcą, itd.)

 

A w międzyczasie radzę czytać fora, przeglądać aukcje i oglądać zdjęcia. Wiedza powoli się skumuluje, także i ta o podróbkach.


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rubelek...

 

76A17F41-F084-441E-9310-FAB76DC58D63.thumb.jpeg.cd3d3479da5ff1619bb77572d3f39158.jpeg

 

69EC7A11-AD73-440F-9C35-B5C9CC0B7549.thumb.jpeg.6227d33c25fb8af03681d52086313125.jpeg

 

A się cieszę, 1887 trudno dostać :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam

coś takiego: jakość średnia, dość zmiętolony. Kiedyś wyszperałem na amerykańskim portalu, że ta moja seria dużo nie jest warta, ale i tak chcę się tego pozbyć. Ktoś chętny?

 

 

5-dollar bill.pdf

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie zbieram monet ale poszukuje monety o nominale 2 zł, moneta okazjonalna z tzw. rodzinną jeżyków. Można to gdzieś trafić ? Jeśli tak to z jakim kosztem trzeba się liczyć?


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dzięki! Czemu sal tego nie mogłem znaleźć???


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele taniej za szt. na aukcjach i innych platformach.

Nie wiem czy tak robisz ale najlepiej kupić zestaw kilku monet wśród których jest ta która nas interesuje. Najtaniej wychodzi.

Pozostałe wymieniasz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.08.2022 o 18:11, Solve napisał(-a):

Tak dzięki! Czemu sal tego nie mogłem znaleźć???

Nie wiem, wpisałem moneta 2 zł jeże w Google i voilà!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siostrzeniec sprzedaje sporo monet, może ktoś coś potrzebuje. Interesuje nas sprzedaż monet w zestawach, że względu brak czasu. Monety są skatalogowane, ceny do negocjacji. Sprzedawane monety zbierała moja mama, a teraz pieniądze są potrzebne na leczenie siostry. 

https://m.olx.pl/d/oferta/kolekcja-monet-z-serii-zwierzeta-swiata-CID767-IDQkrMF.html?reason=observed_ad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co myślicie lepiej zbierać w celu inwestycyjnym i odsprzedaży np za 10 lat w wyższej cenie?

1. Srebrne czy złote 

2. bulion czy jakieś serie (np NBP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślę? Zloto jest drogie i trudno powiedzieć, co będzie.

Pamiętam czasy, gdy 5 rubkli kosztowało ok 200złotych. Za 10 rubli płaciłem 450, a i tak myślałem, że za dużo. 

Jakie ceny są teraz - można sprawdzić. Ech... żebym wtedy miał kasę....

 

Ogólnie - złoto jest o tyle bezpieczne, że na pewno zawsze będzie warte raczej coś niż nic ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.