Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szemek_

Zegarek do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam 22 lata i od pewnego czasu poszukuję swojego pierwszego zegarka. Kwota jaką jestem w stanie wydać to około 1000zł. Przeglądałem różne zegarki, najbardziej spodobały mi się te : 

https://zegarownia.pl/zegarek-orient-meski-bambino-automatic-ra-ag0005l10b

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-zeppelin-7364-3

 

Nie wiem tylko co myśleć o tych firmach ( bo się po prostu na tym nie znam ), czy same zegarki nie są zbyt hmm.. "dziadkowe" ? Spotkałem się z kilkoma takimi opiniami wśród osób z którymi rozmawiałem, mnie osobiście się podobają i tak nie uważam :) Druga sprawa, że te zegarki mają mechanizm automatyczny ( a przynajmniej tak jest napisane na stronie ) i nie wiem czy jest to dobry wybór jako pierwszy zegarek. Tak jak napisałem wcześniej - kompletnie się na tym nie znam, nie wiem który z tych zegarków będzie lepszym wyborem, a może żaden i zaproponujecie mi coś lepszego? Z góry dziękuję :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Orirnt to IMO bardzo dobry wybór, jednak sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy faktycznie zaczynać od zegarka mechanicznego? Może lepiej kwarc, żeby się oswoić i zobaczyć, z czym się to je ;-) W tym budżecie, jeśli chodzi o zegarki mechaniczne, to polecam Orienta właśnie inSeiko. Ale może faktycznie jakiś Citizen na Eco Drive na początek będzie lepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi samemu odpowiedzieć na to pytanie, bo osobiście tak jak pisałem - nie znam się :/ Z różnic wiem tylko tyle, że jedne napędzane są przez baterię, drugie przez ruch ręki, a jeśli chodzi o noszenie zegarka, to byłby ze mną praktycznie codziennie, rzadko zdarza się, że leżałby np. 2-3 dni. Patrzyłem różne citizeny czy Seiko i jakoś żaden mnie nie zauroczył, może po prostu szukałem w złym miejscu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Szukasz w bardzo dobrym miejscu, jeśli tylko szukasz ...zegarka :-) Generalnie w tym budżecie Orient/Seiko/Citizen to bardzo dobry wybór. Jeśli nie "przeraża" Cię wizja noszenia zegarka mechanicznego, jeśli zdajesz sobie sprawę, że do ciężkiej pracy w polu/lesie/ogrodzie lepiej taki zegarek zdjąć i że co jakiś czas trzeba się o niego bardziej zatroszczyć (serwis), to czemu nie! Zastanów się tylko, czy to ma być OH, bo taki za jakiś czas może się znudzić. Przyjrzyj się klasycznym modelom z linii Bambino od Orienta czy zegarkom Seiko z linii "5". Wybór jest ogromny i na pewno coś znajdziesz :-)

 

No i koniecznie przejrzyj forumowy bazarek, w tym budżecie często trafiają się bardzo dobre okazje, co dotyczy także zegarków używanych, które zazwyczaj oferowane są w bardzo dobrym stanie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek mechaniczny nie nadaje się do pracy fizycznej - oczywiście wszystko się da, ale może mieć to wpływ na dokładność chodu zegarka lub spowodować jego uszkodzenie. Jeżeli wykonujesz spokojniejsze zajęcie to jak najbardziej - bierz w ciemno.

 

Na pierwszy zegarek warto wziąć coś japońskiego; szukaj wśród takich marek jak Orient, Seiko, Citizen (może jakieś Casio). 

Z tych, które proponujesz jestem za Orientem, ale może poszukaj takiego z pełną tarczą. Jest mniej pretensjonalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz odpowiedzieć na podstawowe pytanie. Czy będziesz miał czas dla swojego zegarka. Zegarek kwarcowy jest bezobsługowy. Nosisz go kiedy chcesz i nie martwisz się, że po dwóch dniach stanie. Raz na miesiąc dokonujesz korekty czasu. Z zegarkiem automatycznym już tak kolorowo nie ma. Zegarek taki jest mniej dokładny ( odchyłki dobowe mogą być +-20 sekund ), trzeba go codziennie nosić, ale podobno taki zegarek ma duszę...

Te modele zegarków, które wybrałeś moim zdaniem są bardziej eleganckie i do sportowego ubioru nie będą pasowały. Jeżeli chcesz mieć zegarek automatyczny uniwersalny może ten Cię zainteresuje:

Seiko model:     SNZG13K1
https://zegarownia.p...omatic-snzg13k1

 

Ewentualnie:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/170723-citizen-np4040-54e/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest zegarkiem, imho nie ma znaczenia czy kwarc czy mechanik. Wszystko zależy od twoich preferencji. Jeżeli masz naturę pedanta, to bierz kwarca - nie odczujesz nic. Jeżeli mechanik, to przygotuj się na frustrację i nieustanny stres. No chyba że kupisz coś z wyższej półki ;: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Czemu na frustrację i nieustanny stres?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj dokładnie mój post, przyjacielu ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nadal ciężko mi go pojąć, bo choć mam naturę pedanta i kilka zegarków mechanicznych, to akurat z tego powodu żadnych frustracji i nieustannego stresu nie odczuwam ;-) Bo i czym się tu frustrować/stresować, skoro dokonuje się świadomego wyboru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuje obniżyć kwotę, do 500 zł. To jest pierwszy Twój zegar, nie wiadomo czy się zakolegujesz, a jak wydasz 1000 zł, to potem nie odzyskasz tego. Zrób na początek mały krok, w tej cenie dostaniesz całkiem porządne zegarki automatyczne i kwarcowe. Ponosisz, zobaczysz co byś naprawdę chciał otrzymać od zegarka, a co najważniejsze co Ci w nim jest potrzebne. To że się podobają to jedna sprawa, a funkcjonalność to co innego, trzeba to mądrze połączyć :)

 

Coś takiego na początek, tylko poglądowo; https://www.creationwatches.com/products/seiko-automatic-sports-89/seiko-5-sports-automatic-snzg11-snzg11k1-snzg11k-mens-watch-2885.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pracę jest to praca głównie biurowa + studia. OH moim zdaniem wyglądają ciekawie, gusta są różne ^^ . Co do zegarka za 500 zł - dysponuję kwotą +/- 1000zł, szukając zegarek dla siebie najpierw wybrałem kilka marek, które często pojawiały się na tym forum jako warte polecenia, potem przeglądałem głównie po wyglądzie, jeśli byłby to zegarek za 300zł, a by mi się spodobał tak jak któreś z powyższych to pewnie bym go wziął (cena nie jest dla mnie priorytetem o ile mieścimy się w tym 1000zł ). Czy jest jakiś ładny zegarek warty polecenia, stylistycznie podobny do tych wyżej które podałem, a jest kwarcowy? Skoro faktycznie automat może być lekkim problemem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do OH. Mam jeden produkcji chińskiej i całe szczęście- po 2 miesiącach się opatrzył- Parnis Nordic 05. Teraz myślę, że bym się go jednak pozbył. Kwarca oh to chyba nie ma. Nie zgodzę się też z opinią, że pierwszy zegarek musi być tańszy. Mój pierwszy świadomie kupiony zegarek to certina ds1. Fakt, w liceum nosiłem mechaniczną helvetię po ojcu, więc też automat. Jeśli ma się 1 lub dwa automaty, to też jest bezobsługowe.Dobry automat zrobi może 1minutę różnicy w tygodniu- też do skorygowania. Przytoczę przykład- moja żona właśnie dwa miesiące temu przesiadała się na pierwszy w życiu automat- i do dzisiaj cały czas ogląda bebechy przez tylne szkło. Da się? da się!. kupuj taki, który Ci się najbardziej podoba- na próbę to można parnisa z ali za 300 kupić. Może jakąś używkę w tej cenie? Albo zobacz wyprzedaże noworoczne.

Ps. a z kwarców jest kilka ciekawych Tissotów- na przykład Everytime w różnych wersjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pracę jest to praca głównie biurowa + studia. OH moim zdaniem wyglądają ciekawie, gusta są różne ^^ . Co do zegarka za 500 zł - dysponuję kwotą +/- 1000zł, szukając zegarek dla siebie najpierw wybrałem kilka marek, które często pojawiały się na tym forum jako warte polecenia, potem przeglądałem głównie po wyglądzie, jeśli byłby to zegarek za 300zł, a by mi się spodobał tak jak któreś z powyższych to pewnie bym go wziął (cena nie jest dla mnie priorytetem o ile mieścimy się w tym 1000zł ). Czy jest jakiś ładny zegarek warty polecenia, stylistycznie podobny do tych wyżej które podałem, a jest kwarcowy? Skoro faktycznie automat może być lekkim problemem :)

 

Na naszym bazarku patrzyłeś, coś rzuciło ci się w oczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na naszym bazarku patrzyłeś, coś rzuciło ci się w oczy?

Wstyd się przyznać, ale nawet nie wiem czym jest ten bazarek. Kilkukrotnie widziałem jak ktoś o nim tutaj wspominał, ale nie mam zielonego pojęcia o co chodziło.. To jest ten dział sprzedaży w niższej części forum? 

Nie zrozumcie mnie źle, zdaję sobie sprawę, że posiadacie przeolbrzymią wiedzę na temat zegarków, ale ja jej nie posiadam. Jestem dosyć młodą osobą, która inaczej patrzy na zegarki, niestety.. Jeszcze niedawno zanim nie znalazłem tego forum i kilku postów o "majtkowcach" jak to lubicie je nazywać, sam jednego bym kupił (wstyd o tym wspominać). OH bardzo mi się podobają (szczerze mówiąc nie wiem jak może się to znudzić) dlatego wybrałem któreś z nich, ale miałem problem między tym czy wybrać Orient czy Zeppelin (liczyłem właśnie na waszą pomoc) do tego dochodzi do tego dbanie o niego, nie do końca mam pojęcie na czym miałoby polegać ( czy np. raz na dwa miesiące wizytą u jakiegoś zegarmistrza? ). Druga sprawa to już bardziej jak wy na to patrzycie. Na co dzień chodząc do pracy zakładam jakąś koszulę, tego typu zegarki raczej dobrze wyglądają, ale jak idę na studia (aktualnie jest to 2-3 dni w tygodniu po może 4h ) wolę założyć jakąś bluzę (wygoda), czy nie wyglądałoby to komicznie? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bazarek to dział SPRZEDAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OH bardzo mi się podobają (szczerze mówiąc nie wiem jak może się to znudzić) 

bo generalnie to przez tą dziurę nie bardzo jest na co patrzeć i prędzej czy później to do człowieka dociera ;)

 

Co do dbania o którym wspominali, to chodzi o przegląd raz na kilka lat a nie miesięcy więc tym aż tak się nie przejmuj. Istotniejsze jest to, że jeśli odłożysz taki zegarek na dwa dni to po prostu się zatrzyma i będziesz musiał go na nowo ustawić. Jeśli zależy ci na dokładnym wskazaniu czasu to też będziesz musiał się przyzwyczaić do przestawiania zegarka, bo automaty mają dobowe odchylenia po kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt sekund - wszystko zależy od tego jaki to mechanizm, a w tym budżecie to raczej jak dobrze jest wyregulowany.

 

Co do twojego pytania o pasowanie do stroju - zegarki które wkleiłeś są dość garniturowe, ale bez przesady nie są jakoś strasznie poważne. Pamiętaj też że do zegarka możesz założyć inny pasek i w ten sposób zupełnie zmienić jego charakter. Np. ten Zeppelin na jakimś dwukolorowym pasku Nato nie miałby wiele wspólnego z powagą :)

 

Bazarek koledzy polecają ci także dlatego, że możesz tam zobaczyć dużo różnych zegarków co może zupełnie zmienić twoje postrzeganie tematu i to co ci się podoba. Zwłaszcza że to twój pierwszy zegarek i tak na prawdę nie wiesz w czym będzie ci się na co dzień dobrze chodziło (wiem po sobie, że po przeglądaniu sklepów i forum przed kupieniem pierwszego zegarka, mój gust zmienił się znacząco)

Poza bazarkiem zobacz jeszcze takie sklepy jak creationwatches czy dutyfreeisland gdzie możesz dostać zegarki w znacznie przyjaźniejszych cenach niż w polskiej dystrybucji (są o tych sklepach osobne tematy więc możesz dowiedzieć się z czym wiąże się zakup)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawianie na nowo zegarka nie jest raczej jakimś wielkim kłopotem, na dokładności czasu aż tak mi nie zależy, nie widzę różnicy między 20-30 sekundami w tą czy w tamtą. I tak teraz bardziej na przyszłość - jest możliwość oddania komuś zegarek by to jakoś wyregulował? Żeby odchylenia nawet w takim przedziale cenowym były mniejsze? 

Nie chodzę w jakiś kolorowych bluzach, zwykle dominuje jakiś jeden, niezbyt rzucający się kolor, czasem są też to jakieś swetry (szary, czarny itd.) 

Co do bazarku domyśliłem się po części o co może chodzić. Zegarki staram się przeglądać (różnych marek) od przeszło 2 miesięcy. Przeszkadza duża ilość różnych wskazówek i funkcji widocznych na tarczy z których i tak nie będę pewnie korzystał. Patrzyłem wcześniej jakieś Divery (chyba tak się nazywały?), miałem kilka na ręce nawet (znajomi dali założyć :D ) ale jakoś noo.. to nie było to :/ No nic.. Pewnie pozostanie mi jednak szukanie, bo skoro faktycznie gust może się tak znacząco zmienić, to może lepiej poświęcić jeszcze troszkę czasu.. No i dalej nurtujące mnie pytanie (bardziej tak na wszelki wypadek) - który z tych dwóch wyżej podanych przeze mnie byłby lepszy w takim przedziale cenowym ? ^^ A może żaden, bo odnoszę wrażenie (może mylne) jakby każdy chciał mi przekazać, by lepiej ich nie kupować :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch, które podałeś wybór jest tylko kwestią gustu. W budżecie do 1000zł nie znajdziesz nic lepszego niż Seiko/Orient. Moje wątpliwości budzi tylko ten otwór w tarczy, po prostu mi sie nie podoba :) ale to przecież ty go będziesz nosić na nadgarstku, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem tylko co myśleć o tych firmach ( bo się po prostu na tym nie znam ), czy same zegarki nie są zbyt hmm.. "dziadkowe" ? Spotkałem się z kilkoma takimi opiniami wśród osób z którymi rozmawiałem, mnie osobiście się podobają i tak nie uważam :)

 

Orient Bambino to faktycznie zegarek "dziadkowy": marka jest właśnie tak pozycjonowana, a wzornictwo jest przeraźliwie nudne.

Orient to własność Seiko: grupa jest również właścicielem marki Lorus, kierowanej do ludzi młodych i tam znajdziesz dużo więcej interesujących zegarków.

I jest oczywiście Seiko, szczególnie Seiko 5: https://www.ceneo.pl/oferty/seiko-5

Na Twoim miejscu wybrałbym właśnie Seiko 5. W tej serii znajdziesz całą masę różnorodnych zegarków i na pewno znajdziesz coś według swojego gustu.

 

Z tym że pamiętaj: gust to jedno, a pewne uniwersalne zasady elegancji zegarkowej to drugie. Raczej nie nosi się open-heartów rozpropagowany przez Chińczyków po to, żeby wszyscy widzieli, że stać Cię na zegarek mechaniczny. Raczej nie nosi się zegarków zbyt poważnych do stroju sportowego i zbyt sportowych do stroju formalnego. "Raczej" - to znaczy, że dopóki nie pracujesz w korpo z wyznaczonym dress-codem to nie musisz się tym - zbytnio - przejmować.

 

Ja osobiście cenię zegarki Bulova:

https://www.ebay.pl/itm/Bulova-Precisionist-Mens-96B252-UHF-Quartz-Black-Dial-43mm-Bracelet-Watch/292296907929?hash=item440e40dc99:g:~lIAAOSwK~RZ5g4q

^^^ Tego tu kupisz za jakieś 550 złotych i dostaniesz uniwersalny zegarek, w miarę elegancki, w miarę sportowy z dużą wodoszczelnością i super nowoczesnym mechanizmem kwarcowym UHF z płynącą sekundą.

https://www.youtube.com/watch?v=fN8-2horYok

Możesz też spojrzeć na inne oferty tego sprzedawcy - sprawdzonego i zaufanego - bo ma zegarki ze trzy razy taniej niż w polskich sklepach:   

https://www.timetrend.pl/meskie-bulova/14246-bulova-precisionist-96b252.html?utm_source=ceneo&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=bulova-precisionist-96b252&?utm_source=ceneo&utm_medium=display&utm_campaign=ruch_w_abonamencie

 

Powodzenia :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Bambino to faktycznie zegarek "dziadkowy": marka jest właśnie tak pozycjonowana, a wzornictwo jest przeraźliwie nudne.

Orient to własność Seiko: grupa jest również właścicielem marki Lorus, kierowanej do ludzi młodych i tam znajdziesz dużo więcej interesujących zegarków.

I jest oczywiście Seiko, szczególnie Seiko 5: https://www.ceneo.pl/oferty/seiko-5

Na Twoim miejscu wybrałbym właśnie Seiko 5. W tej serii znajdziesz całą masę różnorodnych zegarków i na pewno znajdziesz coś według swojego gustu.

 

Z tym że pamiętaj: gust to jedno, a pewne uniwersalne zasady elegancji zegarkowej to drugie. Raczej nie nosi się open-heartów rozpropagowany przez Chińczyków po to, żeby wszyscy widzieli, że stać Cię na zegarek mechaniczny. Raczej nie nosi się zegarków zbyt poważnych do stroju sportowego i zbyt sportowych do stroju formalnego. "Raczej" - to znaczy, że dopóki nie pracujesz w korpo z wyznaczonym dress-codem to nie musisz się tym - zbytnio - przejmować.

 

Ja osobiście cenię zegarki Bulova:

https://www.ebay.pl/itm/Bulova-Precisionist-Mens-96B252-UHF-Quartz-Black-Dial-43mm-Bracelet-Watch/292296907929?hash=item440e40dc99:g:~lIAAOSwK~RZ5g4q

^^^ Tego tu kupisz za jakieś 550 złotych i dostaniesz uniwersalny zegarek, w miarę elegancki, w miarę sportowy z dużą wodoszczelnością i super nowoczesnym mechanizmem kwarcowym UHF z płynącą sekundą.

https://www.youtube.com/watch?v=fN8-2horYok

Możesz też spojrzeć na inne oferty tego sprzedawcy - sprawdzonego i zaufanego - bo ma zegarki ze trzy razy taniej niż w polskich sklepach:

https://www.timetrend.pl/meskie-bulova/14246-bulova-precisionist-96b252.html?utm_source=ceneo&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=bulova-precisionist-96b252&?utm_source=ceneo&utm_medium=display&utm_campaign=ruch_w_abonamencie

 

Powodzenia :)

Zeno, jak w rzeczywistości wygląda ten factory refurbished?

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie są zegarki powypadkowe. To nawet nie są zegarki poekspozycyjne, bo liczba sprzedawanych idzie w tysiące. To są niesprzedane zegarki z kolekcji, które są zastępowane nowymi. Właśnie pojawiły się pierwsze Curvy (jakkolwiek fatalnie to brzmi) :) Zainteresuj się nimi, pasują na mniejsze nadgarstki, są świetne i można je obejrzeć w Time Trendzie.

 

Mam dwa z tego źródła. Oba przyszły w legitnych skrzynkach, ze wszystkimi możliwymi papierami, przywieszkami, instrukcjami, foliami. Nowe.

 

Jakbym się musiał do czegoś przyczepić, to...

W jednym były pojedyncze ryski na tych bokach ogniw bransolety, które się ze sobą stykają (ale to efekt miękkiej powłoki złotego koloru i nietechnologicznego projektu o niezaokrąglonych bokach). Zupełnie niewidoczne, chyba że zacznie się wyginać bransoletę specjalnie w tym celu, żeby znaleźć dziurę w całym. Poza tym nie wiem, czy to w takim stanie przyszło, czy to małżonka już zdążyła zrobić, bo do lustracji przystąpiłem jakiś tydzień po zakupie. 

 

Ponad rok temu kupowałem za te same pieniądze Sea-Gulla AT i nówka sztuka przyszła z Singapuru w gorszym stanie. W listopadzie kupiłem dziecku w Time Trendzie Casio. Bateria właśnie padła. 

 

W ciągu ostatnich 24 miesięcy było to źródło zegarkowych zakupów, które przyniosło mi najmniej nerwów i najwięcej satysfakcji :D

Szczerze polecam.


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie są zegarki powypadkowe. To nawet nie są zegarki poekspozycyjne, bo liczba sprzedawanych idzie w tysiące. To są niesprzedane zegarki z kolekcji, które są zastępowane nowymi. Właśnie pojawiły się pierwsze Curvy (jakkolwiek fatalnie to brzmi) :) Zainteresuj się nimi, pasują na mniejsze nadgarstki, są świetne i można je obejrzeć w Time Trendzie.

 

Mam dwa z tego źródła. Oba przyszły w legitnych skrzynkach, ze wszystkimi możliwymi papierami, przywieszkami, instrukcjami, foliami. Nowe.

 

Jakbym się musiał do czegoś przyczepić, to...

W jednym były pojedyncze ryski na tych bokach ogniw bransolety, które się ze sobą stykają (ale to efekt miękkiej powłoki złotego koloru i nietechnologicznego projektu o niezaokrąglonych bokach). Zupełnie niewidoczne, chyba że zacznie się wyginać bransoletę specjalnie w tym celu, żeby znaleźć dziurę w całym. Poza tym nie wiem, czy to w takim stanie przyszło, czy to małżonka już zdążyła zrobić, bo do lustracji przystąpiłem jakiś tydzień po zakupie. 

 

Ponad rok temu kupowałem za te same pieniądze Sea-Gulla AT i nówka sztuka przyszła z Singapuru w gorszym stanie. W listopadzie kupiłem dziecku w Time Trendzie Casio. Bateria właśnie padła. 

 

W ciągu ostatnich 24 miesięcy było to źródło zegarkowych zakupów, które przyniosło mi najmniej nerwów i najwięcej satysfakcji :D

Szczerze polecam.

A po opłatach importowych w samym ebay już nie trzeba się kompletnie niczym martwić? No i ile wysyłka szła? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczym.

 

Wysyłka idzie maksymalnie tyle, ile podane w opisie przedmiotu. Widełki biorą się z tego, że zakupy z amerykańskiego Ebaya lecą przez lotnisko w Erlanger, Kentucky. Jak kupisz w poniedziałek i przesyłka dotrze tam w czwartek, to albo zdążą wysłać do Europy w piątek i możesz ją dostać już w poniedziałek, albo kolejka na cle jest duża, wyślą dopiero w kolejnym tygodniu a wówczas dostaniesz w jeszcze następnym tygodniu.


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.