Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Kraft

chiński Maurice Lacroix, identyfikacja werku + potrzebne części

Recommended Posts

Witajcie, potrzebuję pomocy. 

Dostał się w moje ręce Chińczyk, przypuszczalnie na jakiejś odmianie werku ST, ale nie mam pewności. Automat, "chronograf" tzn. dwie tarcze wskazujące datę + rok oraz wskazania 24-godzinne. Marki Maurice Lacroix, ale to celowo pomijam, bo wiadomo, że to małe chińskie rączki robiły.

Wahnik odkręcił się i narobił spustoszenia, uderzając w regulator włosa balansu. Mocowanie klocka zostało całkowicie wyczepione z półmostka, włos pogięty. Może ktoś ma jakiegoś trupka, żeby przełożyć cały balans? Dodatkowo proszę o pomoc w identyfikacji mechanizmu.

post-102478-0-42783600-1547642846_thumb.jpg

post-102478-0-11637200-1547642996_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrzebujesz części do podróbki?  :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Śmieci nie naprawiamy, tylko (...).

Temat zamknięty.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By tomo_s
   Witam,
    
   Mechanizm w moim tissocie t033410a po paru latach przestał pracować, wymiana baterii nie pomaga. 
   Wyczytałem na forum, że mechanizm ETA 805.112 nie jest delikatnie mówiąc udany.
    
   W tamtym temacie znalazłem dwa mechanizmy, które mogłyby go zastąpić: ETA F06.111 i ETA 955.112 
    
   Zastanawiam się czy jakiś mechanizm miyoty nie nadawałby sie na zamiennika dla Ety? Prosze o poradę.
   Czy ktoś może polecić jakiegos zegarmistrza z Krakowa, który wymieniłby mechanizm na inny?
    
   Pozdrawiam
    
  • By JWChrono
   Witam, czy ktoś z Was wie co to za mechanizm i co oznaczają znaki na deklu?
    


  • By kumite
   Witam!
   Otwieram temat różnych rozwiązań zawieszenia, mocowania włosa w zegarach rocznych. Dobrze będzie jak będziemy ograniczać się tylko w tym temacie. Jednym z pierwszych rozwiązań jest to, zastosowane w zegarze z wychwytem cylindrycznym. Widać, że ma możliwość szybkiej wymiany włosa. Sądzę, że wyjątkowo zastosowane w tym zegarze , który jest przedprodukcyjnym modelem GB. Wg mojej oceny służyło do szybkiej wymiany włosa podczas prób ustalania optymalnym jego parametrów . Wg mojej oceny zegary dla klientów w sprzedaży,nie powinny mieć już możliwości regulacji włosa poza regulacja na wahadle. W ostatnio dyskutowanym, zamkniętym wątku zawiesie jest dorabiane, nie stanowi oryginalnego elementu. Wadą tamtego rozwiązania jest możliwość uszkodzenia włosa w zawiesiu, skręceniu. zagięciu na styku otwór i kołek blokujący. Co po określonym czasie może doprowadzić do zerwania.
   Na początek fot zawiesia z modelu przedprodukcyjnego.
    
   Pozdrawiam
   piotr

  • By Auslander_Krzych
   Wybaczcie że jestem trochę nie na miejscu, powinienem wpisać ten post w subforum, ale Pan Server nie pozwolił nie podając powodu. Jestem tu nowy i nie wiem, jak mam z nim rozmawiać, więc póki co spróbuję tutaj. A pytanie mam takie: Przybłąkał mi się BADUF, Trochę zdezelowany i zdekompletowany, za to tanio. Problem zaczął się z identyfikacją: Co prawda logo ma tarczy i plecach jest jednoznaczne, wahadło tym bardziej, jednak według Terwillingera do tego wahadła należy płyta 1019, moja ze względu na wybite logo bardziej przypomina 1015, do tego obydwa mechanizmy mają być wyposażone w „Lantern Pinions” i wahadło 3-kulkowe lub dysk, a moje jest 5-kulkowe (podobno rzadkie i wg. Terwillingera „Not Well Designed”, a może te kulki na dole i u góry się nie liczą?) i solidne frezowane zębniki. Nie byłby to problem, tylko mechanizm 1019 wymaga włosa 0,114mm a 1019 włosa 0,089mm, który wybrać? Zegar dostałem bez włosa i okuć, w tej chwili wahadło wisi na ścinku puszki od piwa o szerokości ok. 1mm – w trzecim podejściu szerokość wyszła i zegar chodzi, nazwijmy to, wiarygodnie ;-) Najchętniej wysłałbym ten pasek aluminium do firmy Horolovar i zamówił włos „Taki jak ten tylko skompensowany...” Ma ktoś już doświadczenie z tym modelem i wie, jaki włos zainstalować? Z góry dziękuję!
    
    
  • By ArtPro
   Witam, poszukuję powyższego mechanizmu kwarcowego. Może być stary, ale na chodzie. Proszę o pomoc.
   Gdzie można ów mechanizm nabyć?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.