Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Karol1329

Niebieski zegarek na bransolecie do 3 000 zł - dopełnienie kolekcji

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

mam już kilka zegarków:

- Seiko SPB059J1

- Christopher Ward Trident C60

- Glycine Combat 6 Vintage

- Archimede Pilot 42

 

 

I tak sobie myślę, że strasznie czarno tutaj i potrzebuję czegoś niebieskiego. :)

Wymagania:

- bransoleta

- niebieska tarcza

- 3 000 zł

- raczej nowy

- szafirowe szkło

- automat, ewentualnie manual

Najbliżej mi w tej chwili do Tridenta C65 w wersji niebieskiej, lubię tę firmę i pewnie za chwilę znów będzie przecena.

Ideałem byłaby omega aqua terra, ale za wysokie progi. 

Fajny jest też Sinn 556, problemem jest rozmiar i cena oraz problematyczny serwis.

 

Co innego wybralibyście na moim miejscu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jakie padną propozycje bo też rozważam zakup zegarka z niebieską tarczą i mam identyczne wymagania, w podobnym budżecie ewentualnie trochę wyższym.

 

Może Glycine Combat 6 Classic Moonphase jest w promocji tylko chyba z bransoletą się już wyprzedały i pozostały na pasku. Masz Glycine Combat 6 Vintage więc wizualnie zegarki mogą być zbyt podobne i będziesz wolał jednak inny.

 

Miałem kiedyś Eposa 3401 z niebieską tarczą w najnowszej referencji, tylko tutaj to już nawet przy dobrym rabacie trzeba budżet przekroczyć, jeśli ma być na bransolecie do ponad 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Przy odrobinie szczęćscia Epos Sportive 3411 :-) Zobacz na chrono24, ew. zapytaj u Kolegi @Tik Tak ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seiko SRPB41J1.. jest tak urodziwy ze mozna mu wybaczyc brak szafiru :)

 

albo combat 6 w wersji niebieskiej 43 mm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski TAG Aquaracer w wersji 41 mm. Idąc ze wzornictwem w drugą stronę (ale to już z drugiej ręki, bo edycja była limitowana) Seiko Presage Enamel Blue ("Moonlight Night"). Jeden i drugi da sie kupić obecnie za jakieś 5-6 tysięcy.

post-106853-0-65786100-1548422847_thumb.jpg post-106853-0-66733600-1548422859_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycine GL0102 na bransolecie i z niebieską tarczą za 2100. Prawie tysiak zostaje w kieszeni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie propozycje. 

Z mojego punktu widzenia:

Alpina bardzo interesująca, nie jestem pewien czy 44 mm nie będzie dla mnie za duże. Ale na pewno ją rozważam.

Glycine bardzo fajne, gdybym już nie miał, pewnie bym się na nie zdecydował. Ale mam. :)

Seiko SRPB41J1 odpada, mam już jednego z wyższej serii, nie chcę schodzić niżej. 

Epos 3401 jest świetny, podobnie jak TAG i Seiko enamel, ale w 3 tysiącach nawet z lekką górką, to się nie zmieści. Ewentualnie rozważyłbym Eposa 3401 jeżeli będzie jakaś wyprzedaż i cena spadnie do 4 000.

Epos Sportive 3411 - przy cenie katalogowej 3300, zejście poniżej 3 tysięcy jest spokojnie do osiągnięcia, muszę go przymierzyć. 

Z forum Warda dowiedziałem się, że planują wypuścić Tridenta C65 w automacie, to też jest dobra opcja. 

 

Macie jeszcze jakieś fajne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines oglądałem przed kupnem tridenta i moim zdaniem trident wypada dużo korzystniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina ds Action, niebieski, ciekawy kolor intensywny wpadający w fiolet oraz Orient star gmt z mojej sygnaturki. Oba mam. Wady: Certina na bransolecie wygląda na mniejszej ręce jak czołg, natomiast Orient jest nieco grubawy, ale po kilku latach razem nie przeszkadza mi to, kombinowałem z paskami ale on jednak najlepiej wygląda na bransolecie. Na zdjęciu z sygnatury wygląda biednie, ale to złudzenie, to jeden z najbardziej kosmicznych zegarków, jakie widziałem *, robi wrażenie zawsze nawet u osób kompletnie nie interesujących się tym tematem :)

 

* oczywiście w budżecie do 4 tys powiedzmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sst 12 glycine.. tyle ze tu mesh .. uzywka albo jakis massdrop

 

longines conquest gmt .. - ale tu nie mam pojecia czy do 3 sie kupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzyłem obszar poszukiwań o eposy, zostały na placu boju wraz z alpiną i christopherem wardem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie w jubitomie kupisz spokojnie longines co quest i hydroconquest 41mm z Blue działem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.