Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Rafus Rafus

Pomoc w identyfikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież już wiesz.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiem? Dokładnie chodzi mi o datę produkcji zegara oraz kto go wykonał. Nie znam się na zegarach dlatego poprosiłem o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data produkcji jest wybita na werku. Wygląda jak 84 2, ale ta 8 to raczej 3. Czyli zegar wyprodukowano w lutym 1934 roku. Ma wybitą sygnaturę firmy Gustav Becker, ale wyprodukowano go już w fabryce Junghansa (zapewne w Schrambergu), po likwidacji fabryki we Freiburgu. Tarcza jest samoróbką, powinna być dwudzielna, z arabskimi cyframi "na porcelance" i mosiężnym środkiem. Skrzynia wygląda jak model Beckera, ale trochę podejrzanie świeżo.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapewne błąd przy wybijaniu kodu. W każdym razie takie datowanie (czyli jak na innych, własnych wyrobach) na werkach przejętej firmy Gustav Becker Junghans wprowadził bodajże w roku 1932, a ostatniego "Beckera" wypuścił w połowie roku 1940, o ile mnie pamięć nie myli. Taki masz mniej więcej przedział. Jeżeli skrzynia jest kompletna z werkiem, to im wcześniejsza data, tym bardziej jest prawdopodobna.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data produkcji jest wybita na werku. Wygląda jak 84 2, ale ta 8 to raczej 3. Czyli zegar wyprodukowano w lutym 1934 roku. Ma wybitą sygnaturę firmy Gustav Becker, ale wyprodukowano go już w fabryce Junghansa (zapewne w Schrambergu), po likwidacji fabryki we Freiburgu. Tarcza jest samoróbką, powinna być dwudzielna, z arabskimi cyframi "na porcelance" i mosiężnym środkiem. Skrzynia wygląda jak model Beckera, ale trochę podejrzanie świeżo.

Zgadzam się z kolegą. Rok produkcji to luty 1934 i produkcja Jungansa. Tarcza na pewno nie jest oryginalna i skrzynia wygląda jakby była "odpicowana"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale skrzynie "ślązaków" były od lat 60-tych wielokrotnie kopiowane w całości przez rozlicznych współczesnych wytwórców, więc czy odpicowana, czy lewa to dopiero po bliższych oględzinach można stwierdzić. Byłem z rok temu w hurtowni zegarmistrzowskiej, trzy wzory takich współczesnych wynalazków wisiały na ścianie do kupienia, nie wspominając giełd, ofert w sieci itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale skrzynie "ślązaków" były od lat 60-tych wielokrotnie kopiowane w całości przez rozlicznych współczesnych wytwórców, więc czy odpicowana, czy lewa to dopiero po bliższych oględzinach można stwierdzić. Byłem z rok temu w hurtowni zegarmistrzowskiej, trzy wzory takich współczesnych wynalazków wisiały na ścianie do kupienia, nie wspominając giełd, ofert w sieci itd. 

W tej skrzyni chyba nic nie pasuje, liscie wokol tarczy, tralki u gory, wachadlo,

na moim wyglada calkiem inaczej.

post-59360-0-03245100-1562788178_thumb.jpg

post-59360-0-70941200-1562788190_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ondra na Twoim chyba tylko korona do wymiany. Natomiast co do Rafałowego zegara, określiłbym go jako "radosną twórczość" jakiegoś "specjalisty" . :D


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie listki , lub inne ozdoby , występowały . Mam podobnie rozmieszczone ozdoby .  Ale korona , jest z pewnością , od zupełnie innego zegara .

Górne sterczynki ( tralki ) powinny być w linii , lub prawie w linii , z kolumienkami drzwiczek .

Ps. zdjęcie dla przykładu , bo jest trochę podobny ,

post-93729-0-76952700-1562837432_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie listki , lub inne ozdoby , występowały . Mam podobnie rozmieszczone ozdoby .  Ale korona , jest z pewnością , od zupełnie innego zegara .

Górne sterczynki ( tralki ) powinny być w linii , lub prawie w linii , z kolumienkami drzwiczek .

Ps. zdjęcie dla przykładu , bo jest trochę podobny ,

 

Zgadzam się, Korona jest od innego zegara. Moim zdaniem ten typ montowany był w linkowcach. Nie widziałem, żeby występował w Ślązakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ występowały. Tyle, że prezentowana korona rzeczywiście jest za wąska.

post-22303-0-99688200-1563310126_thumb.jpg

Ja sobie dzielę ślązaki GB na trzy kategorie: popularne, jak ten Kol. ondra, średnia półka, jak zegar PM1122 oraz wersja lux z wahadłem za małymi drzwiczkami. Te ostatnie i średnia półka zwykle miały pełnopłytowy, numerowany mechanizm, te pierwsze to nienumerowane silesie. 


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ występowały. Tyle, że prezentowana korona rzeczywiście jest za wąska.

 

 

 

Ja sobie dzielę ślązaki GB na trzy kategorie: popularne, jak ten Kol. ondra, średnia półka, jak zegar PM1122 oraz wersja lux z wahadłem za małymi drzwiczkami. Te ostatnie i średnia półka zwykle miały pełnopłytowy, numerowany mechanizm, te pierwsze to nienumerowane silesie. 

 

No i jeszcze mozna podzielić na wąskie (ca 35 cm), średnie (ca 40 cm) i szerokie (ca do 49 cm). Przeszczepy koron pomiędzy nimi są odrzucane :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze wahadła: krótkie (35 cm), średnie (42 cm) i długie (48 cm).


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ występowały. Tyle, że prezentowana korona rzeczywiście jest za wąska.

 

attachicon.gifSlązak1.jpg

 

Ja sobie dzielę ślązaki GB na trzy kategorie: popularne, jak ten Kol. ondra, średnia półka, jak zegar PM1122 oraz wersja lux z wahadłem za małymi drzwiczkami. Te ostatnie i średnia półka zwykle miały pełnopłytowy, numerowany mechanizm, te pierwsze to nienumerowane silesie. 

 

No to ładnie. Takiej korony w Ślązaku jeszcze nie widziałem. Mimo wszystko ta korona była kiedyś do kompletu z zegarem linkowym IMO. Tak jak kolega wspomniał, jest zbyt wąska do tej skrzyni IMO. Przede wszystkim widać właśnie, że górne tralki nie są w jednej linii.

 

W kwestii występowania takich koron i w jakich modelach pewnie wypowie się ktoś kto posiada lepszą wiedzę ode mnie. Myślę, że jest tak jak napisałem powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do korony to macie oczywiscie racje, zegar kupilem bez korony i jest jaka jest moze uda mi sie cos

innego zdobyc, fachowcy na forum wylapuja wszystkie niescislosci i bardzo dobrze bo wiedza tych mniej

wiedzacych (moja rowniez) dzieki wam jest wieksza, dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie korona od linkowego,w sprężynowych też często spotykane ,taka moda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafus Rafus
      Witam serdecznie poszukuje informacje na temat tego zegara oraz ustalenia daty jego produkcji , nie mam pojęcia na temat zegarów, wiem tylko tyle że jest w mojej rodzinie 3 pokolenie. Z góry dziękuję za pomoc






×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.