Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Nowy89

Żywotność 'tough solar' w Waszych 'G' i innych Casio

Recommended Posts

Analogicznie do tematu o najdłużej działających Casio, warto by założyć temat dotyczący zegarków Casio, które wyposażono w ‘tough solar’, a konkretnie jak długo chodzą wasze sikory z tym rodzajem zasilania, czy wymagana była wymiana kondensatora (jeśli tak to po jakim czasie) itp.

Od ponad roku zerwałem z plasticzanymi zegarkami na rzecz klasycznych analogowych kwarców (w zasadzie to jednego), ale jeśli z sentymentu miałbym kiedyś wrócić do G-shocka, a czuję, że zakup klasycznej kostki z zakręcanym deklem to tylko kwestia czasu, raczej wybiorę wersję bez solara (i radia) – wolę jednak 100% pewność, że co kilka lat trzeba będzie wymienić tradycyjną baterię, od nie do końca na dziś dzień ustalonej żywotności solarów.

Osobiście, jako ‘jednozegarkowiec’, miałem tylko jednego ‘solara’ – Risemana (ponad 4 lata) i z tego co pamiętam, to wskaźnik naładowania cały czas był ‘H’. Oczywiście nie było potrzeby wymiany baterii.

Pozdrawiam

PRW-2500, zegarek z 2010 roku, poziom naładowania wciąż na H. Ustawiony na półce tak aby złapał możliwie najwięcej promieni słonecznych.

Głównym celem założonego przeze mnie tematu nie jest debata co lepsze - solar vs tradycyjna bateria, czy plusy i minusy 'tough solar', bo chyba już wszystko o tym na forum napisano, a głównie wypowiedzi dotyczące użytkowników - jak długo posiadają w swojej kolekcji Casio z tym typem zasilania i czy musieli wymieniać akumulator.

Dosyć często ludzie pytają, bądź zakładają tematy dotyczące właśnie 'tough solar', a uważam, że gdyby pociągnąć ten temat i zebrać sporo wypowiedzi o tym co wyżej napisałem, to niejednemu takie info byłoby pomocne przy ewentualnym zakupie. Przy najmniej ja tak uważam.

Pozdrawiam

Najstarszy jaki miałem tough solar był chyba z 2001 czy 2 roku ale już trzeba było wymienić aku bo leżał ostatnie lata w szufladzie i nie chciał powstać. Myślę, że 15 lat bez problemu wytrzyma jeżeli będzie noszony i aku nigdy nie zostanie rozładowany do zera.

"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

To samo co kolega wyżej awg 100 zakupiony w 2008 roku cały czas na H nigdy jakoś specjalnie nie troszczyłem się o dostęp słońca- po prostu go nosilem. Synchronizacja co noc. Działa bez zarzutu do tej pory aczkolwiek wyparł go w codziennym użytkowaniu frog i po miesięcznej banicji w szufladzie bateria wskoczyla na M