Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, DawidM86 napisał(-a):

Nowy zakup. Forzo Enduratimer generacja 2. 
 

Jako ze jest to submarka Geckoty, to pochwale sie produktem tutaj. 
 

Nie ukrywam ze zegarek chodzil za mna od dawna. W koncu kupilem. Nie zaluje, zostaje w kolekcji, obok mojego Farera, ale po kolei. 
 

Zegarek w swojej kwocie to jeden z najlepszych wybrow, zapomnijcie chocby o Seiko Speedtimer, to nie ta liga. 
 

Zegarek sam w sobie pachnie sznytem lat 70-tych, ale mase smaczkow z naszej epoki. Najblizej mu wizualnie do El Primero, ale nie jest jego klonem, ma swoj wlasny wyrazisty styl. 
 

Pierwsze skrzypce w tym zegarku gra tarcza, jest trojwymiarowa, a mimo wszystko nie przesadzona. Zewnetrzy ring ktory jest najwyzej osadzony, dalej mamy piekny blekit ktory ma teksture ziarna, nizej trzy subtarcze, zas najnizej okno daty (moim zdaniem niepotrzebne, ale nie przeszkadza). 
 

Indeksy maja zarowno szczotkowania, jak i polerowana warstwe na swoich koncowkach, ktore ida w glab tarczy. Sa wyraziste. Wskazowki sa swietnie wkomponowane w calosc, szkielko ma solidna aplikacje antyrefleksu, ma urokliwa faske. Koperta ma bardzo dobrej jakosci szczotkowanie i polerowane krawedzie ktore dodaja elegancji i klasy.  
 

Bransoleta jest fajna, i tylko tyle. Nie wyroznia sie niczym, wygodna ale mogla by byc lepszej jakosci, jednak nalezy miec na uwadze cene, gdzies musialy pojsc oszczednosci. 
 

Ogolnie to swietny zegarek ktory zyskuje duzo bardziej na zywo niz na zdjeciach. 
 

Z czystym sumieniem polecam! 
 

Tutaj video w HDR: https://share.icloud.com/photos/001emq2UlORTnpAbqshiFyVRA

 

IMG_7582.jpeg

IMG_7581.jpeg

IMG_7584.jpeg

IMG_7585.jpeg

Była jakaś promocja? Zegarek wygląda ładnie i solidnie. Jaki obwód ma Twój nadgarstek, bo przy takim płaskim kształcie koperty wydaje się trochę duży. Tak, czy inaczej gratuluję zakupu. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, Paulus57 said:

Była jakaś promocja? Zegarek wygląda ładnie i solidnie. Jaki obwód ma Twój nadgarstek, bo przy takim płaskim kształcie koperty wydaje się trochę duży. Tak, czy inaczej gratuluję zakupu. :) 


Dzieki! Jeszcze jest, zostalo kilka ostatnich sztuk. Zobacz na watchgecko. ;) 

 

Moj nadgarstek ma 18.5cm. Generalnie uzywam zegarkow od 38mm do 42mm. Przewaznie maja L2L od 44mm do 50mm. W tych wartosiach czuje sie najlepiej. 
 

Sam zegarek, zdecydowanie polecam. To ze zostaje z moim Farerem w kolekcji mowi juz bardzo duzo. Mysle ze gdyby mial automatyczny werk jego cena byla by x2. 

23 minutes ago, cordi7 said:

@DawidM86 - swietnie sie na tych zdjeciach prezentuje, gratuluje zakupu :)

 

Dzieki! Polecam zobaczyc ten link do video. To video pokazuje 70/80 procent tego co mozna zobaczyc na zywo. 

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, DawidM86 napisał(-a):


Dzieki! Jeszcze jest, zostalo kilka ostatnich sztuk. Zobacz na watchgecko. ;) 

 

Moj nadgarstek ma 18.5cm. Generalnie uzywam zegarkow od 38mm do 42mm. Przewaznie maja L2L od 44mm do 50mm. W tych wartosiach czuje sie najlepiej. 
 

Sam zegarek, zdecydowanie polecam. To ze zostaje z moim Farerem w kolekcji mowi juz bardzo duzo. Mysle ze gdyby mial automatyczny werk jego cena byla by x2. 

Dzieki! Polecam zobaczyc ten link do video. To video pokazuje 70/80 procent tego co mozna zobaczyc na zywo. 

Jaki ma on mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minutes ago, Paulus57 said:

Jaki ma on mechanizm?

Seiko VK63. Sprawdzony i tani w serwisie jak na chrono. Moim zdaniem lepszy niz VK64, gdzie tarcza jest martwa poprzez inna komplikacje. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, DawidM86 napisał(-a):

Seiko VK63. Sprawdzony i tani w serwisie jak na chrono. Moim zdaniem lepszy niz VK64, gdzie tarcza jest martwa poprzez inna komplikacje. ;) 

Niestety cena kosmiczna, jak dla mnie, przy takim mechanizmie. Oczekiwałem ceny co najwyżej na poziomie 300 USD. Nie zmienia to faktu, że wygląda ładnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Paulus57 said:

Niestety cena kosmiczna, jak dla mnie, przy takim mechanizmie. Oczekiwałem ceny co najwyżej na poziomie 300 USD. Nie zmienia to faktu, że wygląda ładnie. 


Wiesz to nie jest zegarek z aliexpres gdzie wiekszosc zegarkow nie trzyma tego co w opisie. Tu masz zaufany mikrobrand ktory jest juz latami na rynku. Ma sprawdzona jakosc, QC i obsluge klienta. To wszystko kosztuje. Gdyby byl Swiss Made spokojnie moglby kosztowac 3x RRP. 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, DawidM86 napisał(-a):


Wiesz to nie jest zegarek z aliexpres gdzie wiekszosc zegarkow nie trzyma tego co w opisie. Tu masz zaufany mikrobrand ktory jest juz latami na rynku. Ma sprawdzona jakosc, QC i obsluge klienta. To wszystko kosztuje. Gdyby byl Swiss Made spokojnie moglby kosztowac 3x RRP. 
 

 

Wierz mi albo nie, ale dobrze wykonanego chińczyka na tym napędzie da się kupić za około 150 zł. Wiem, bo mam. Geckota robi fajne zegarki, sam mam dwa, ale to firma o zaledwie 13 letnim dorobku a więc ceny ich Forzo są, łagodnie mówiąc trochę wysokie. Rozumiem, że Forzo to ma być taka ekskluzywna submarka brandu, ale to można by zrozumieć, gdyby dawali jakiś własny napęd a nie masówkę za 30 dolarów. Tym bardziej to trudne do zaakceptowania, że kwarca Geckoty można kupić o 50 % taniej, niż Forzo. Pewnie na żywo da się bardziej docenić wykończenie zewnętrzne, ale taki cebularz jak ja woli tanio. ;) 

Nie chciałbym byś odebrał to jako próbę obrzydzania Ci Twojego zegarka, bo ładny jest a kwestia ceny, jest mocno subiektywna. Wystarczy, że masz zwyczajnie 2-3 razy większe dochody od moich i to biadolenie nad ceną nie miałoby sensu. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kazdy ma swoja opinie, budzet etc. Nie odbieram tego zle, teraz sa ostatnie sztuki za 200 funtow na watchgecko wiec jesli sie pospieszysz to sam sprawdzisz. :)

Dla mnie zegarki z ali nie sa niczym na co wydal bym pieniadze, poniewaz w wiekszosci sa to chamskie kopie, a ja jednak lubie jak marka daje cos od siebie. Forzo w swojej RRP sa lepszym wyborem niz np. podobne cenowo Seiko Speedtimer, ktore wypada gorzej. 

Juz samo to ze zostawilem zegarek w kolekcji, obok swojego Farera ktory jest Swiss Made i ktory ma superkwarc - taki sam jaki stosowal Breitling mowi duzo o tym ze ten zegarek ma po prostu cos w sobie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, DawidM86 napisał(-a):

Wiesz, kazdy ma swoja opinie, budzet etc. Nie odbieram tego zle, teraz sa ostatnie sztuki za 200 funtow na watchgecko wiec jesli sie pospieszysz to sam sprawdzisz. :)

Dla mnie zegarki z ali nie sa niczym na co wydal bym pieniadze, poniewaz w wiekszosci sa to chamskie kopie, a ja jednak lubie jak marka daje cos od siebie. Forzo w swojej RRP sa lepszym wyborem niz np. podobne cenowo Seiko Speedtimer, ktore wypada gorzej. 

Juz samo to ze zostawilem zegarek w kolekcji, obok swojego Farera ktory jest Swiss Made i ktory ma superkwarc - taki sam jaki stosowal Breitling mowi duzo o tym ze ten zegarek ma po prostu cos w sobie. 

Temat do dłuższej dyskusji. Twój Forzo też oryginalnym wzorem nie jest a czy Geckota i większość tzw. microbrandow nie konstruuje zegarków które w pełni oryginalne nie są, mają sporo zapożyczeń. A mechanizmy, jak nie Seiko to Miyota, te lepsze dają za to Sellitę. Reszta to w zasadzie lepszy lub gorszy marketing. 

Podaj linka do tej zniżki bo ja tylko widziałem ceny ponad 600 euro. 200 to zupełnie inna bajka. Już nie muszę mieć dochodów 2-3 razy większych. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Paulus57 said:

Temat do dłuższej dyskusji. Twój Forzo też oryginalnym wzorem nie jest a czy Geckota i większość tzw. microbrandow nie konstruuje zegarków które w pełni oryginalne nie są, mają sporo zapożyczeń. A mechanizmy,jak nie Seiko to Miyota, te lepsze dają za to Selittę. Reszta to w zasadzie lepszy lub gorszy marketing. 

Podaj linka do tej zniżki bo ja tylko widziałem ceny ponad 600 euro. 200 to zupełnie inna bajka. Już nie muszę mieć dochodów 2-3 razy większych. 😉


Mikro brandy Swiss Made daja bardzo fajne mechanizmy, mocno wykraczajace poza SW200. Dla przykladu superkwarc w Farer Elvington 2 kosztuje 200 euro. Sellita SW300 w wersji elaborate 300 euro etc.   Do tego trzeba doliczyc inne koszta. Jednak to temat na inna dyskusje. ;) 

 

Tutaj link: https://www.watchgecko.com/products/forzo-g2-enduratimer-chronograph-watch-light-blue-ss-b01-b-nearly-new

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DawidM86 napisał(-a):


Mikro brandy Swiss Made daja bardzo fajne mechanizmy, mocno wykraczajace poza SW200. Dla przykladu superkwarc w Farer Elvington 2 kosztuje 200 euro. Sellita SW300 w wersji elaborate 300 euro etc.   Do tego trzeba doliczyc inne koszta. Jednak to temat na inna dyskusje. ;) 

 

Tutaj link: https://www.watchgecko.com/products/forzo-g2-enduratimer-chronograph-watch-light-blue-ss-b01-b-nearly-new

Dlatego nie pisałem, że wszystkie microbrandy używają tylko przeze mnie opisanych mechanizmów. Jednak większość idzie po najmniejszej linii oporu i liczą na szybki zysk, minimalizujący ryzyko. Co zresztą jest całkowicie zrozumiałe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.09.2023 o 17:53, DawidM86 napisał(-a):

Nowy zakup. Forzo Enduratimer generacja 2. 
 

Jako ze jest to submarka Geckoty, to pochwale sie produktem tutaj. 
 

Nie ukrywam ze zegarek chodzil za mna od dawna. W koncu kupilem. Nie zaluje, zostaje w kolekcji, obok mojego Farera, ale po kolei. 
 

Zegarek w swojej kwocie to jeden z najlepszych wybrow, zapomnijcie chocby o Seiko Speedtimer, to nie ta liga. 
 

Zegarek sam w sobie pachnie sznytem lat 70-tych, ale ma tez mase smaczkow z naszej epoki. Najblizej mu wizualnie do El Primero, ale nie jest jego klonem, ma swoj wlasny wyrazisty styl. 
 

Pierwsze skrzypce w tym zegarku gra tarcza, jest trojwymiarowa, a mimo wszystko nie przesadzona. Zewnetrzy ring ktory jest najwyzej osadzony, dalej mamy piekny blekit ktory ma teksture ziarna (opieczentowana), nizej trzy subtarcze, zas najnizej okno daty (moim zdaniem niepotrzebne, ale nie przeszkadza). 
 

Indeksy maja zarowno szczotkowania, jak i polerowana warstwe na swoich koncowkach, ktore ida w glab tarczy. Sa wyraziste. Wskazowki sa swietnie wkomponowane w calosc, szkielko ma solidna aplikacje antyrefleksu, ma urokliwa faske. Koperta ma bardzo dobrej jakosci szczotkowanie i polerowane krawedzie ktore dodaja elegancji i klasy.  
 

Bransoleta jest fajna, i tylko tyle. Nie wyroznia sie niczym, wygodna ale mogla by byc lepszej jakosci, jednak nalezy miec na uwadze cene, gdzies musialy pojsc oszczednosci. 
 

Ogolnie to swietny zegarek ktory zyskuje duzo bardziej na zywo niz na zdjeciach. 
 

Z czystym sumieniem polecam! 
 

Tutaj video w HDR: https://share.icloud.com/photos/001emq2UlORTnpAbqshiFyVRA

 

IMG_7582.jpeg

IMG_7581.jpeg

IMG_7584.jpeg

IMG_7585.jpeg

Gratuluję bardzo fajny zakup. Fajnie wygląda. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można nadziać się na podróbki tej marki, czy to jest za mały brand na podrabianie? Na aukcjach można znaleźć pojedyncze sztuki za ok 300 zł taniej niż na stronie producenta, ponoć nowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, gamemaster napisał(-a):

Można nadziać się na podróbki tej marki, czy to jest za mały brand na podrabianie? Na aukcjach można znaleźć pojedyncze sztuki za ok 300 zł taniej niż na stronie producenta, ponoć nowe. 

Podróbki raczej mało prawdopodobne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na stronie producenta jest napisane, że wszelkie opłaty importowe są wliczone w cenę. Czy to znaczy, że kupując zegarek z UK niczym się już nie martwię, czy mogą pojawić się jednak dodatkowe opłaty, np. VAT? Ma ktoś doświadczenie z zakupach z Geckoty?

 

Edytowane przez gamemaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model. Kiedyś miałem i miło wspominam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

To żadna wyprzedaż. Sprzedają zwroty po obniżonej cenie.

 

Niby tak, ale jest tam też wzmianka o obniżonej cenie w związku ze zmianą zdjęć produktu. Nie do końca wiem o co chodzi, ale mój egzemplarz przyszedł bez śladów użytkowania, z foliami na deklu i sprzączce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, gamemaster napisał(-a):

 

Niby tak, ale jest tam też wzmianka o obniżonej cenie w związku ze zmianą zdjęć produktu. Nie do końca wiem o co chodzi, ale mój egzemplarz przyszedł bez śladów użytkowania, z foliami na deklu i sprzączce. 

Opis jest asekuracyjny. To, że ktoś zwrócił zegarek, nie musi oznaczać jego widocznych śladów użytkowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.