Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kornaszewski

Wyraź swoją opinię na temat...

Czy jesteś za przyznawaniem najlepszym zakładom zegarmistrzowskim rekomendacji KMZZ w formie "Certyfikatu" (na przykład) ?  

28 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Roman Giertych
Każdy z nas (może nie każdy ;)) zna przecież zegarmistrza któremu bez obaw powierza swój zegarek i na którym się nie "przejechał". Dla tych nieznanych przez klubowiczów można przecież opracować "procedury sprawdzające".

 

Co Twoim zdaniem te procedury miałyby zawierać :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@amroziuk

Kolega Corvus77 ponabijał się ze mnie, że wstecznik, że zegary słoneczne itp itd a teraz proponuje to samo tylko, że innymi słowy.

 

Nie do końca to samo... Różnica jest taka, że:

1. Jak mnie nikt nie pyta czy mogę mu kogoś polecić (bo mnie nie zna na przykład lub nie odwiedza strony naszego Klubu), to nie będzie wiedział czy dany zegarmistrz (w moim mieście) jest rzetelny i może narazić się na koszty związane z naprawieniem szkód dokonanych przez "majstra" co się na robocie nie zna, lub jego zegarek trafi do szuflady, bo następnemu nie zaufa.

2. Wchodzący do zakładu klient może zobaczyć informację, że dany zegarmistrz jest polecany przez KMZZ (+ info na stronie www) i dlaczego. Jeśli jest to stały klient, to dowiaduje się o Klubie.

3. Jeśli pierwszy raz wszedł do tego zegarmistrza, to ma dodatkową informację, że człowiek jest "sprawdzony" i... patrz punkt 2.

4. Dobry zegarmistrz, którego klubowicze nie znają również mógłby uzyskać taką rekomendację.

 

Przyzna kolega amroziuk, że nie zna wszystkich dobrych zegarmistrzów w kraju, ani tych "niedobrych"... a zegarków w szufladach przybywa.

 

@Roman Giertych

Co Twoim zdaniem te procedury miałyby zawierać

 

Nie jestem zegarmistrzem i nie znam się na tym zawodzie. Są jednak w naszym Klubie osoby które znają ten zawód bo go wykonują i jak to już wcześniej napisałem wiedzą "co każdy zegarmistrz wiedzieć i umieć powinien".

 

Plan działania zaproponował już wcześniej Władek Meller

Proponował bym zrobić tak:

Ustalić kryteria "docenienia"

Usalić kto będzie oceniał i jak będzie przebiegała ocena - tylko nie wędrująca komisja trzech osób proszę !!!

Zebrać zgłoszenia - jakie zakłady zegarmistrzowskie chcą być "docenione".

Dalsze czynności wykonać tylko, gdy ilość zgłoszeń przekroczy liczbę ..?..

Przyznać "Wyróżnienie Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków" tym, którzy spełnią kryteria.

Organizować taką promocję zegarmistrzów co ..?.. lata

Oczywiście tego typu decyzje muszą być podjęte przez Zarząd Klubu - nie ma problemu, jeśli aktywność jest konstruktywna i promująca fachowość.


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Roman Giertych

Mam wątpliwości dotyczące tego tematu. Trudno (bez fachowej wiedzy) ustalać jakiekolwiek obiektywne kryteria oceny zegarmistrzów, a z drugiej strony, nie widzę takiej potrzeby. To jest przerost formy nad treścią. Ci, którzy posiadają wysokiej klasy zegarki (zwłaszcza nowe), w pierwszej kolejności będą szukać pomocy w autoryzowanym serwisie. Dobrych zegarmistrzów w Polsce też nie brakuje, a Ci najbardziej znani mają już ugruntowaną pozycję na rynku. Mam tutaj na myśli Strojnego, Pieśkiewicza czy Dolińskiego. Tak więc temat ten jest trochę pozbawiony sensu, ale rozumiem, że dla zabicia czasu można pobujać w obłokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się porobiło na tym forum: Słownik jęzka polskiego, Roman Giertych.

Kiepskie żarty.

Strach już tu wchodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
Ale się porobiło na tym forum: Słownik jęzka polskiego, Roman Giertych.

Kiepskie żarty.

Strach już tu wchodzić.

:twisted: :twisted: :twisted:

 

ja jestem za:

zróbmy post na :WŚRÓD ZEGARMISTRZÓW,spis dobrego zakładu zegarmistrzowskiego w naszym mieście -sprawdzonego oczywiście.

co Wy(towarzysze ;) ) na to????????

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felek - jestem za spisem ;) Ale może ktoś widzi dziurę w tym pomyśle? Kto jest przeciw?

 

A co do żartów - słownik języka polskiego był inicjatywą mistrzowską, mi się podobało i szkoda że zniknął. Dobry korektor to skarb!


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No doooobra, czas się przyznać :!: ;)

"Słownik języka polskiego", "Roman Giertych", "Predator" - to moja robota. Taki ze mnie żartowniś.

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
No doooobra, czas się przyznać

"Słownik języka polskiego", "Roman Giertych", "Predator" - to moja robota. Taki ze mnie żartowniś.

 

:twisted: :twisted: :twisted:

 

TO CI SIĘ ODE ;) MNIE DOSTAŁO ;)

SOOORYYY

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

Mariusz to pogadaj o naszej inicjatywie z Panem amroziukiem,bo na mnie sie chyba gniewa :cry:

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
No doooobra, czas się przyznać

"Słownik języka polskiego", "Roman Giertych", "Predator" - to moja robota. Taki ze mnie żartowniś.

 

:twisted: :twisted: :twisted:

 

TO CI SIĘ ODE ;) MNIE DOSTAŁO ;)

SOOORYYY

8)

 

Oj dostało ;) :wink:

 

Co do amroziuka, nie wiem o jaką inicjatywę chodzi. Jeżeli masz na myśli te certyfikaty dla zegarmistrzów, to wyraziłem już swoją opinię jako Giertych.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

chodzi mi o to żeby w dziale o ZEGARMISTRZACH założył post SPIS NAJLEPSZYCH ZAKŁADÓW ZEGARMISTRZOWSKICH

o to mi chodziło,to chyba dobry pomysł?

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo dobry pomysł, dużo lepszy niż certyfikat. Wtedy każdy z nas mógłby podać kilka swoich typów. Byłbym nawet za tym żeby taką listę (z podziałem na miasta) umieścić na głównej stronie Klubu. Myślę, że to cenna inicjatywa.

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

jasne,osobiście szukam dobrego fachowca we Wrocławiu ;););)

i zero odzewu :cry:

pozdrawiam

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tyle razy pisałem, napiszę jeszcze raz, dużymi literami: DOLIŃSKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

no ja jakoś tego nie zauważyłem :shock:

a jaka to ulica/?

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

... i jeszcze numer telefonu: (0-71) 344 60 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
Dowaliłeś mi tym "Słowikiem" , ale proszę - specjalnie dla Ciebie:

 

:twisted: :twisted: :twisted:

DZIEKI SERDECZNE

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie (jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić), że niektórzy zbytnio zasugerowali się słowem "Certyfikat", którego przyznaję użyłem bardzo niefortunnie (o czym już wspominałem) w ankiecie (choć nie tylko). Byłbym dozgonnie wdzięczny, gdyby klubowicze zechcieli prześledzić jeszcze raz całą dyskusję i nie ograniczali się tylko i wyłącznie do przeczytania treści ankiety. Wtedy widać jak się dyskusja rozwija, zmienia tory, jedne pomysły "umierają" a inne dojrzewają ;)

 

"SPIS NAJLEPSZYCH ZAKŁADÓW ZEGARMISTRZOWSKICH" - znakomity pomysł... Jakby tu powiedzieć (pofilozofuję sobie troszkę)... Czyż zamieszczenie "spisu najlepszych zakładów zegarmistrzowskich" na forum nie świadczy o przyznaniu "Certyfikatu" ;) zaufania klubowiczów dla tychże zakładów?

 

 

 

Łączę wyrazy szacunku... ;)

Sięgnijmy na koniec do Nowego słownika poprawnej polszczyzny PWN pod red. Andrzeja Markowskiego. Znajdziemy tam na str. 91 hasło CERTYFIKAT a w nim przestrogę: "Nadużywane. Np. Certyfikat, lepiej: świadectwo wiedzy.
I tu tkwi mój błąd, za który po raz kolejny przepraszam.

Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Władysław

@feleksc napisał:

chodzi mi o to żeby w dziale o ZEGARMISTRZACH założył post SPIS NAJLEPSZYCH ZAKŁADÓW ZEGARMISTRZOWSKICH

o to mi chodziło,to chyba dobry pomysł?

 

pomysł dobry tylko dla tych co mają komputery i wiedzą o istnieniu KMZZ. A jak ma znależć dobrego zegarmistrza nieinternauta? Jaki pomysł macie Panowie ?

 

@Corvus77 - napisał:

"SPIS NAJLEPSZYCH ZAKŁADÓW ZEGARMISTRZOWSKICH" - znakomity pomysł... Jakby tu powiedzieć (pofilozofuję sobie troszkę)... Czyż zamieszczenie "spisu najlepszych zakładów zegarmistrzowskich" na forum nie świadczy o przyznaniu "Certyfikatu" zaufania klubowiczów dla tychże zakładów?

 

moim zdanie jest to forma uhonorowania na naszym forum, ale brakuje tylko informacji w samym zakładzie że go wyróżniamy i polecamy.

Jak miliony "Kowalskich" w Polsce dotrze do takiego zakładu. Czyż najlepsi zegarmistrze są tylko dla wybranych?

 

Świat zegarków to nie tylko zegarki na rękę. pozdrawiam

Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak ma znależć dobrego zegarmistrza nieinternauta? Jaki pomysł macie Panowie ?

 

Myślę że taki zegarmistrz powinien się ogłosić w jakiejś lokalnej gazecie i tyle ;)

 

A co do informacji w samym zakładzie. Jeśli ktoś (przysłowiowo-statystyczny "Kowalski" -z całym szacunkiem dla tego nazwiska) nie wie o istnieniu Klubu, to świstek wiszący w zakładzie też mu nic nie powie.

 

A jeśli ktoś o istnieniu Klubu wie - to sobie sprawdzi u nas na liście ;)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałem zmuszony do testowania zegarmistrza. Wybrałem nowy punkt i zobaczymy. Jak reanimuje Casio to może dostanie Delbanę do wyczyszczenia. Poinformuję o przebiegu eksperymentu i wtedy podam namiary.

 

Widziałem w sklepie/zakładzie Trochę ciekawostek. Trzon oferty stanowię zegarki po 50 pln (jakie miasto taki asortyment). Ale jest jakis Atlantic w automacie(nie worldmaster) za 890 pln i dwa Orienty : wielki z masa tabelek na tarczy za 279 pln i mniejszy za 219 bez nadmiaru pierdół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

fajnie ;)

a co dają po 50 PLN-ów

????

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q&Q, Timemaster, Osin i cała masa jakichś innych. Z metek wynika, ze mechanizmy japońskie (pewnie miyota) Właściwie to są i tańsze. W dobie kwarcu pewnie są nawet dokładniejsze od tych cacek o których tu mówimy. Znam ludzi systematycznie niszczących zegarki (nawet g-schocki) to oferta dla nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.