Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość hubex

PAM 233 - rezerwa chodu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hubex

Cześć

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że mój pam 233 (używka kupiona około pół roku temu) zatrzymuje się przy wskazaniu rezerwy jeszcze około 1 dnia na liniowym wskaźniku. Na początku wszystko było OK i zegarek spokojnie przekraczał deklarowaną rezerwę 8 dni. Teraz sprawdziłem czas pracy mechanizmu po pełnym nakręceniu - wychodzi około 7 dni i 4 godzin. Złączam zdjęcie jak to wygląda po zatrzymaniu.

 

Co może być przyczyną i gdzie ewentualnie mógłbym go naprawić w kraju? Wiem że jest serwis na Pięknej, ale ktoś, gdzieś, podawał namiary na serwisanta Panerai w Warszawie, widziałem ten post ale nie mogę go odszukać.

 

Zegarek nigdy nie był używany w ekstremalnych warunkach, jak inne moje czasomierze. Był regularnie nakręcany pod koniec rezerwy "na full" i praktycznie nigdy nie miał przestoju. Czy można było coś uszkodzić nakręcając zegarek przy wskazaniu wskaźnika na 100%? Nie wydaje mi się, ale mogę się mylić.

Z góry dziękuję za sugestie i kontakt do pewnego zegarmistrza.

 

post-102568-0-76681600-1563533428_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zapytać Leszka z "Kwestia czasu" czy serwisuje Pamy. A z doświadczenia powiem, że jeśli Leszek nie będzie chciał się podjąć, a zna kogoś kto robi to dobrze na naszym "rodzimym" podwórku, to poleci kompetentną osobę.

 

http://kwestiaczasu.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poprzez APART wysłał zegarek do serwisu Panerai na duży przegląd, przy okazji dostaje się roczną gwarancję...

Pozdrawiam,


Gdyby oczyścić bramy percepcji, każda rzecz ukazałaby się człowiekowi, jaka jest, nieskończona.

/William Blake/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Ja bym poprzez APART wysłał zegarek do serwisu Panerai na duży przegląd, przy okazji dostaje się roczną gwarancję...

Pozdrawiam,

Dziękuję, ale to akurat zrobię w ostateczności. Nie mam przekonania do firmowych serwisów po tym jak kiedyś odesłano mi zegarek z niedokręconymi śrubkami mechanizmu, co miało dalsze konsekwencje. Chciałbym na razie spróbować naprawić go na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się jeszcze wstrzymał z naprawą, w końcu nic się nie stanie jak będziesz nakręcał co 7 dni.

Lepiej poobserwować co będzie dalej i ew. na rutynowym przeglądzie ten temat poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Ja bym się jeszcze wstrzymał z naprawą, w końcu nic się nie stanie jak będziesz nakręcał co 7 dni.

Lepiej poobserwować co będzie dalej i ew. na rutynowym przeglądzie ten temat poprawić.

Jasne, że tak :) Nie panikuję na razie. Zabezpieczam się, gdyby wizyta u doktora naprawdę okazała się konieczna. Teraz wykonałem więcej ruchów koronką niż wynikałoby ze wskazań przesuwki. Może coś przeskoczyło i wskaźnik źle pokazuje "naładowanie". Teraz co najmniej 7 dni na test. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili możesz się poedukować o problemach ze wskaźnikiem rezerwy wczesnych serii „ dot dial” ( I, J, K) powodowanych ciasną szczeliną wskaźnika która przy drobnych problemach z centralnym osadzeniem całej tarczy potrafiła blokować ruch wskaźnika. Ale nie wpływało to raczej na rezerwę jako taką ale na jej wskazanie. Problem podobno został rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Dlatego nie kupiłem tej wersji, tylko "am/pm".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Po 8 dniach i około 4 godzinach zegarek zatrzymał się. Jeszcze dzisiaj wskazywał prawidłowy czas, ale przed zatrzymaniem było już 15 minut spóźnienia. Teraz, po zatrzymaniu, przy paru gwałtownych ruchach ręką, zaczyna chodzić dalej, ale zatrzymuje się po paru minutach. Ma swoje życie i na razie będę to akceptował :) Za tydzień zakładam mu gumę i jedziemy na wakacje. Będę obserwował jak się zachowuje.

 

post-102568-0-58514700-1564245161_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Nie wiem co się dzieje, ale on ciągle jeszcze chodzi (po potrząśnięciu 3 godziny temu). Ten zegarek chyba się po prostu "zacina" gdy kończy się rezerwa. Wskaźnik przesuwa się dalej w lewą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje, ale on ciągle jeszcze chodzi (po potrząśnięciu 3 godziny temu). Ten zegarek chyba się po prostu "zacina" gdy kończy się rezerwa. Wskaźnik przesuwa się dalej w lewą stronę.

Zgłoś reklamację! ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Gwarancja się skończyła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Działa, działa. Wskaźnik już jest na końcu skali. Może i masz rację, chyba warto opatentować ten zegarek z ręcznym naciągiem i wstrząsowym wspomaganiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to świetny zegarek. Gdyby natura nie poskąpiła w łapie i ogólnej posturze, to zdecydowanie nosiłbym. Dla mnie 000 to maksymalny maks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

A tak w ogóle, to świetny zegarek. Gdyby natura nie poskąpiła w łapie i ogólnej posturze, to zdecydowanie nosiłbym. Dla mnie 000 to maksymalny maks.

Różnica jest tylko w grubości. A grubość to w dużej mierze szkło, czyli to co istotnie sprawia że ten zegar jest tak za***isty. No dobrze, jest jeszcze parę wskazówek jedna nad drugą i bardzo wypukły dekiel, ale profil samej koperty jest niski (niższy niż w 1312). No i przyznaje Ci rację, długo szukałem tego modelu zanim go kupiłem, bo warto.

Go mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie zgodzę się, luminor leży jak przyklejony a nawet zwykły luminor 1950 wydaje się sporo grubszy i mniej wygodny na łapie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nadgarstku zdecydowanie 000 wygląda na dużo mniejszy zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Jeśli mierzyłeś, to nie ma dyskusji. A jeśli nie, to zapraszam, możemy porównać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem kiedyś u Filipa. Nie zmierzę ponownie, bo spełnia moje warunki następcy 000, a cena odstrasza ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Wygląda na to że zegarek się naprawił. Nakręcony w poprzednią niedzielę dalej chodzi, a wskaźnik jest już na końcu skali. Chyba nie ma co ciągnąć tego tematu.

f25b880512b6785eb93f18083e7a0a56.jpg

 

Wysłane z mojego BBB100-2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włoskie i francuskie auta, jednego dnia choinka na zegarach, drugiego śmiga jak ta lala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Chyba coś jest narzeczy ;) Albo po prostu się obraził, bo nie nosiłem go za często. Teraz będzie ze mną bez mała 3 tygodnie, więc zobaczymy co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Pam świeżo po wymianie tarczy i szkła, po serwisie. Nienoszony. Wskaźnik prawie na końcu skali, a zegarek się zatrzymał (po deklarowanych około 8 dniach). Nie mam już siły. Wraca z powrotem do serwisu.

5cccd93d6b3baa2ccdbeb9ee37b32efb.jpg

 

Wysłane z mojego BBF100-6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ujowo z tą rezerwą . W protokole poserwisowym miales adnotacje ze sprawdzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.