Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
speedy

Kolekcja 3 zegarków - Wasze rekomendacje

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Ależ miłośnik nie musi miłować aż do śmierci jednego modelu. Dlatego zmienia bo jest miłośnikiem wszystkich egzemplarzy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oczywiście, że tak. Mnie jednak chodziło o następujące fragmenty Twojego wpisu.

 

Kup ikony a jak juz bedziesz miał swoją ocenę łatwo bedzie je zmienić . Bez dużej straty. Wiele jest fajnych zegarków jak Zenith, UN ale tracą na wartości wiec kupuj te, które łatwo sprzedasz.

Choć może faktycznie trochę przesadziłem pisząc w kontekście inwestycji, bo nie ma nic o zyskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam czemu na tyle wpisów tylko ja polecam Navitimera ?

Nie lubicie tego modelu ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breitlinga?

Poza małymi wyjątkami zegarki tej marki wyglądają jak... podróbki samych siebie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam czemu na tyle wpisów tylko ja polecam Navitimera ?

Nie lubicie tego modelu ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Breitlinga?

Poza małymi wyjątkami zegarki tej marki wyglądają jak... podróbki samych siebie.[/

Czyli Navitimer co imituje?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie imituje.

Nie zrozumiałeś.

To wytłumacz co miałeś na myśli .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki Breitling pomimo wysokiej jakości wykonania od strony mechanicznej, wizualnie wyglądają "tanio i tandetne", stąd moje stwierdzenie że w większości wyglądają jak podróbki samych siebie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to mają swój styl no ale

de gustibus non est disputandum.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie wskazówki. 3 zegarkowa kolekcja to jednak niezbyt wiele bo pięknych zegarków jest sporo. Po lekturze mam kilka wniosków , poza tym że mam problem z klasyfikowaniem na casual ecd sport czy garniturowiec bo np submariner pewnie mógłby zagrać 3z4 a dla bardziej wyluzowanych chyba 4z4:-).

 

Widać że moonwatch pojawia się najczęściej w rekomendacjach co tym bardziej cenne bo to taki trochę minister bez teki, mr casual.

 

Póki co układa mi się lista standard oraz premium.

1. Rolex OP39(standard) lub Datejust (premium)

2. Seamaster (standard) lub Submariner (premium)

3. Moonwatch

 

Myślałem że 60 kpln to budżet marzeń...ale dla ikon to nie jest jakieś wow:)

 

Trzymając się budżetu póki co szedlbym chyba w kierunku moonwatcha, Rolex OP 39, Omega seamaster oraz aby mieć namiastkę suba to może Tudor(GMT? bo jest dodatkowa funkcja).

 

Poproszę o krytykę mojego wyboru:).

Nie ukrywam że przeczytałem posty z forum Rolex, Omega, Zenith , Panerai i Tudor.

 

P.S

Dodatkowe pytanie, czy warto mieć 1 lub 2 zegarki ale powiedzmy premium czy rozdrabniać się na 4 tak jak zresztą na końcu sam stwierdziłem?

Edytowane przez speedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły, wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Póki co układa mi się lista standard oraz premium.

1. Rolex OP39(standard) lub Datejust (premium)

2. Seamaster (standard) lub Submariner (premium)

3. Moonwatch

 

Trzymając się budżetu póki co szedlbym chyba w kierunku moonwatcha, Rolex OP 39, Omega seamaster oraz aby mieć namiastkę suba to może Tudor(GMT? bo jest dodatkowa funkcja).

 

Poproszę o krytykę mojego wyboru:).

Nie ukrywam że przeczytałem posty z forum Rolex, Omega, Zenith , Panerai i Tudor.

 

P.S

Dodatkowe pytanie, czy warto mieć 1 lub 2 zegarki ale powiedzmy premium czy rozdrabniać się na 4 tak jak zresztą na końcu sam stwierdziłem?

Moim zdaniem nie warto się rozdrabniać. Uważam, że lepiej mieć jeden świetny zegarek niż kilka przeciętnych. Twój wybór na poziomie premium sprawia, że założony budżet nie będzie wystarczający. Nie popełnisz jednak błędu decydując się na zakup zegarków Rolex. Submarner i Datejust to bardzo dobre zestawienie, ale jeżeli chciałbyś mieć zegarek klasyczny to może warto rozważyć zestawienie z firm: Jaeger-LeCoultre / Rolex? Można też przejrzeć ofertę Breguet na Chrono24. Opcji jest wiele, ale decyzja należy do Ciebie.

 

Myślałem że 60 kpln to budżet marzeń...ale dla ikon to nie jest jakieś wow:)

Niestety to nie jest "wow" :). Wystarczy wziąć pod uwagę następujące zestawienie: Patek Philippe Nautilus - Audemars Piguet Royal Oak - A. Lange & Söhne Grand Lange 1, a cena idzie mocno w górę. Życie.

O modelach vintage to nawet nie ma co pisać, bo ceny czasem "wywalają z kapci".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki Breitling pomimo wysokiej jakości wykonania od strony mechanicznej, wizualnie wyglądają "tanio i tandetne", stąd moje stwierdzenie że w większości wyglądają jak podróbki samych siebie.

 

Zawsze bałem się o tym mysleć głośno. Masz kolego zupełną rację.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie bawi podejście co po niektórych do garniturowców, mz porady typy kup atlantica za 500 albo wostoka za 100 sa kompletnie z d.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Rolex OP39(standard) lub Datejust (premium)

2. Seamaster (standard) lub Submariner (premium)

3. Moonwatch

 

Całkiem fajna lista, mi tam się podoba :)

Różnica między standard, jak to nazwałeś, a premium zależy tylko od Ciebie i Twoich preferencji. Choć premium trochę budżet trzyma na wodzy, niestety.

 

Niemniej brakuje mi tutaj czegoś bardziej eleganckiego, takiego smart casual choćby. Może tak się nie nosisz ale w końcu taka chwila przyjdzie.

Nosząc na co dzień Rolex'a OP, założysz Atlantica? Hm.. brzmi hardkorowo.

a mnie bawi podejście co po niektórych do garniturowców, mz porady typy kup atlantica za 500 albo wostoka za 100 sa kompletnie z d.. :D

No właśnie...

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to to, a garniturowiec nie musi być banalny, wystarczy zobaczyć ofertę nomosa :)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilość zegarków to wypadkowa możliwości i potrzeb a dokładnie trybu życia który wiedziesz i tego czy przeszkadza Ci ten sam zegarek „do garnituru i kąpielówek”.

Bonusem podzielenia tej kwoty między kilka zegarków jest to że nie znudzą się tak szybko. A ponieważ w dzisiejszych czasach zegarek w typie Moonwatcha czy SUBa uchodzi i w warunkach biurowych i terenowych,przestrzeń dla typowych garniturowców mocno się kurczy. Dlatego jeśli masz tych wieczorowych okazji tylko 2-3 w roku może lepiej zaoszczędzić na początek na zegarku który i tak założysz najrzadziej. Sam przez jakiś czas korzystałem w tym celu z minimalistycznego Glashutte ( tego DDRowego) na eleganckim aligatorze. A jeśli jednak musi to być jeden zegarek, to moim zdaniem najbliższym ideału zegarka uniwersalnego jest rolex date just ( ewentualnie Omega AT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze bałem się o tym mysleć głośno. Masz kolego zupełną rację.

Widać ktoś chce zbić cenę :-).

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak można było się spodziewać rynek zareagował błyskawicznie. Ceny w dół o 8 %. Sprzedaż na rynku wtórnym skoczyła o 37 %. Połowa kontraktów promocyjnych juz została zerwana. Cyganie całymi rodzinami czekają pod salonami az ceny zegarków spadną drastycznie i zaczną oscylować koło 1000 - 1500 zł. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garniturowiec, pasek, rekin, zakładany około 20 razy w ciągu roku, ale nie wyobrażam sobie braku tego typu zegarka w szufladzie.

post-109557-0-56259700-1565356493.jpeg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki w moim stylu, znaczy się - podoba mi się :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jest na co popatrzeć :)


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak można było się spodziewać rynek zareagował błyskawicznie. Ceny w dół o 8 %. Sprzedaż na rynku wtórnym skoczyła o 37 %. Połowa kontraktów promocyjnych juz została zerwana. Cyganie całymi rodzinami czekają pod salonami az ceny zegarków spadną drastycznie i zaczną oscylować koło 1000 - 1500 zł. ;)

Cieszę sie że kupisz w końcu porządny zegarek .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.