Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Skrinex

Zegarek do 400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym kupić swój pierwszy zegarek, od razu mówię, że w ogóle nie znam się na nich, dlatego przychodzę tutaj po poradę. W oko wpadł mi model https://zegarownia.pl/zegarek-meski-lorus-sport-chronograph-rt305hx9 tylko teraz chciałbym uzyskać odpowiedz czy to jest dobry zegarek i jeśli by sie dało chętnie zobaczył bym jakieś podobne zamienniki. Drugi zegarek to https://archiwum.allegro.pl/oferta/zegarek-meski-armani-ar5905-i8104565703.html i coś w tym stylu zegarka bym poszukiwał, nie,  nie będę kupował armaniego od razu mówię bo wiele się już o nim naczytałem ;D , ale ten model bardzo mi się podoba i jeśli by było coś podobnego jak on chętnie bym zobaczył 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio, Lorus, Timex w tym budżecie to dobre zegarki

Ja bym zwracał uwage na 50WR i szafirowe szkło przede wszystkim choć chronografów w tej cenie z szafirem nie uświadczysz raczej.

Edytowane przez apodyktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci chronograf ? To taki bajer komplikujący mechanizm i podnoszący koszty zegarka. A jego wykorzystanie po początkowej fascynacji - znikome.

Poszukaj coś z zegarków Seiko, Orienta, Lorusa. Oferują relatywnie dobrą jakość za przystępną cenę !


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli chrono jest konieczne (moje zdanie w tym temacie zbieżne jest z tym zaprezentowanym w poście wyżej), to warto rozważyć Casio z linii Edefice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo dołożyć trochę, jak masz "łapę" - 46 mm to nie przelewki

 

Chrono, szafir, solar za 540 zł:

https://www.timetrend.pl/meskie-casio-edifice/18533-casio-edifice-premium-efs-s510d-7avuef-4549526176197.html

 

albo to, bez solara, ale lepszy rozmiar 43,5 za 594 zł:

https://www.timetrend.pl/meskie-casio-edifice/17477-casio-edifice-classic-efb-550d-7avuer-4549526168994.html

taki wygląda na nie zajechany za 450 zł:

https://allegro.pl/oferta/casio-edifice-efb-550d-1avuer-sapphire-chrono-8004978012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronograf nie wiem czemu ale bardzo mi się podoba w zegarkach i raczej chce go mieć ;D 

Co do zegarków "StaryWilk" to w ogóle nie podchodzi mi srebrny kolor, wolałbym żeby to był kolor czarny.

Mam jeszcze pytanko na jakich stronach powinienem oglądać zegarki, gdzie cena jest miarę przystępna i strona rzetelna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronograf nie wiem czemu ale bardzo mi się podoba w zegarkach i raczej chce go mieć ;D 

Co do zegarków "StaryWilk" to w ogóle nie podchodzi mi srebrny kolor, wolałbym żeby to był kolor czarny.

Mam jeszcze pytanko na jakich stronach powinienem oglądać zegarki, gdzie cena jest miarę przystępna i strona rzetelna ?

 

Przeglądaj na zegarownia.pl lub zegarek.net, następnie wrzucaj w ceneo i kupuj z najtańszej oferty. Chyba, że to Seiko lub Orient, wtedy jeszcze sprawdź czy nie ma 2x taniej na creationwatches.com.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio, Lorus, Timex w tym budżecie to dobre zegarki

Ja bym zwracał uwage na 50WR i szafirowe szkło przede wszystkim choć chronografów w tej cenie z szafirem nie uświadczysz raczej.

z timexem jeszcze trzeba być ostrożnym jeśli chodzi o materiał koperty, bo sporo (wiekszość?) modeli ma szajsmetal pokryty chromem niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Lorus co napisałem na początku  https://zegarownia.p...ograph-rt305hx9  to jest w miarę dobry czy ma jakieś wady o których powinienem wiedzieć i przeglądać inne oferty, bo jak na razie nie znalazłem nic innego co by przykuło moją uwagę 

 

jakość/ cena w lorusie w miarę ok. 

Na duży minus rozmiar 45 mm - trzeba mieć solidny nadgarstek i raczej i tak niezbyt wygodny do codziennego noszenia by był oraz brak sensownego rabatu w tej chwili.

 

np. taki timex za 219 zł to podobna jakosć wykonania za mniejszą kwotę, mechanizmy moze bardziej awaryjne od japońskich. Wygląd kwestia gustu, ale rozmiar 42 mm na mocny plus:

https://zegarki.worldtrade24.pl/zegarek-meski-timex-tw2p75500-abt-waterbury-abt009-p-46567.html

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożysz trochę (do regularnej ceny) i kupisz nowy wypust edifice - szafirowe szkło, stalowa koperta.

Modele z nowej kolekcji mają mniejsze koperty - bodaj 41mm i są cieńsze. Dużo lepsza jakość niż lorusa i łatwiej o części w wypadku uszkodzenia zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram.

Edifice wykonaniem jednak odbiega na plus od Lorusa. Cena 350zl za podanego Lorusa to średni interes. Też wcale te kwarcowe mechanizmy w Lorusach nie są takie świetne, mnie np. zdarzyły się dwie usterki mechanizmu, konieczna była wymiana gwarancyjna. W tej cenie lub niewiele więcej można szukać chronografy Seiko. Albo wspomniane Edifice.

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożysz trochę (do regularnej ceny) i kupisz nowy wypust edifice - szafirowe szkło, stalowa koperta.

Modele z nowej kolekcji mają mniejsze koperty - bodaj 41mm i są cieńsze. Dużo lepsza jakość niż lorusa i łatwiej o części w wypadku uszkodzenia zegarka.

 

możesz podrzucić kilka referencji z szafirem <42 mm? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model bez chrono: EFR-S107L-1AVUEF (pasek), na bransolecie: EFR-S107D-1AVUEF.

Szafir, stal, wodoszczelność 10 atm. Regularna cena w okolicach 560zł. 

Niestety, nie pamiętam referencji chrono z tej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładny, ale o nie ma chrono i ok 41 mm, tylko bez chrono i 42.5.

https://www.casio-europe.com/euro/products/watches/edifice/efr-s107d-1avuef/

EFR-S107D-1AVUEF.jpg

 

Wyglada jakby jego odpowienikiem chrono byla referencja EFR-S567, ale wymiary ma standardowe dla Edifice 45,6 mm, a nie jak pisałeś 41 mm:

https://www.mastersintime.com/gr/en/casio-edifice-classic-chronograph-with-sapphire-crystal-efr-s567d-1avuef.htm

casio-edifice-classic-efr-s567d-1avuef-1

 

 

Ten nawet ładny, ale też duży. EQB1000. 

Wymiary koperty:
Szerokość 45,6 mm, wysokość 49,9 mm, grubość 8,9 mm

casio-ediface-eqb1000d-768x768.jpg

casio-ediface-eqb1000d-side-768x768.jpg

https://edifice.casio.com/watches/eqb1000d-1a

 

Podrzuć proszę wieczorem referencje chrono ze średnicą 41 mm, o których pisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, czy jest jakiś zegar cyrowy kwarc antywstrząsowy full metal z szafirkiem? Widzę gshocki metalowe ale z minerałem i strasznie drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kwarcowy, nie wiem na ile antywstrząsowy, ale pierwsze co mi przyszło na myśl: digital, full metal, z szafirem:

1962_Hamilton_Pulsomatic_Small.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o zegar zdatny do biegania/roweru i w tym celu ten antywstrząs, oczywiście z WR 100m najlepiej by można go było wziąć na wakacje i się popluskać oglądając rafe, w Inoxie i z szafirem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@StaryWilk: właśnie miałem na myśli model na pierwszym zdjęciu i chrono na ostatnim.  Przymierzałem oba w zeszłym tygodniu i wydawało mi się że są identyczne, jednak za bardzo skupiłem się na trójwskazówkowcu. Nie sugeruj się suchymi danymi dotyczącymi rozmiarów koperty - źródła różnie podają od 42,5 do 43,5 mm. IMHO komfort noszenia modelu EFR-S107L-1AVUEFna pasku jak w zegarku z kopertą 40 mm. Nie mogłem sprawdzić referencji chrono bo został sprzedany ale jeżeli znowu się pojawi to sprawdzę jaki to typ i podam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@StaryWilk: właśnie miałem na myśli model na pierwszym zdjęciu i chrono na ostatnim.  Przymierzałem oba w zeszłym tygodniu i wydawało mi się że są identyczne, jednak za bardzo skupiłem się na trójwskazówkowcu. Nie sugeruj się suchymi danymi dotyczącymi rozmiarów koperty - źródła różnie podają od 42,5 do 43,5 mm. IMHO komfort noszenia modelu EFR-S107L-1AVUEFna pasku jak w zegarku z kopertą 40 mm. Nie mogłem sprawdzić referencji chrono bo został sprzedany ale jeżeli znowu się pojawi to sprawdzę jaki to typ i podam.

 

Chrono na ostatim kosztuje ponad 1000 zł. Źródłem wiarygodnym jest strona casio. Podaje dla chrono wymiary jak napisałem. Owszem jest to cienki zegarek, ale sporej "średnicy".

 

Z tańszych propozycji  popatrzyłbym np. creationwatches, duty free island itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem kilka, może kilkanascie sztuk casio, w tej cenie nie mają konkurencji. 

Wybór jest naprawdę duży, jedynie co bym zasugerował to może poszukać modelu z solarem, zakładasz i nosisz przez lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.