Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość McIntosh

Klub Miłośników Zegarków A. Lange & Söhne

Rekomendowane odpowiedzi

Razy 10? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, stanwojenny napisał(-a):

Zeitwerk czyli >20 sekund magii...

Kiedyś mierzyłem zeitwerka i byl dla mnie ... za duży :( (troche za gruby)  Ale już grand lange ok. Naszlo mnie niedawno zeby kupic Lange i od Mario się dowiedziałem, że już Apart nie zajmuje się dystrybucją (szkoda, bo mam 10% rabatu). W DE można liczyć na jakiś rabat, czy już sytuacja jest jak z rolkami, patkami itd. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z Patkami. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sytuacja z cenami Lange "normuje się" od dobrego roku. Dwa lata temu i wcześniej można było kupić na -30% i głębiej na grey market praktycznie każdego Lange oprócz Odyseusza.  W zeszłym roku rabaty zostały ścięte w AD do 10%. Oprócz tego Lange zamykał dotychczasowych AD i kierował klientów wyłącznie do swoich butików. Zmieniła się też polityka w tych AD, które pozostały na rynku. Teraz ciężko wejść z ulicy i kupić coś od ręki. Trzeba się zapisać, przejść etap weryfikacji jak w innych kolejkowych markach. Ta rzecz w mniejszym stopniu dotyczy butików Lange, ale tam rabatów ponoć już nie dają. 

 

Filip, wiesz jak się cieszę, że te dwa lata temu pojechaliśmy razem po mojego Up/Down. 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Mihhau napisał(-a):

Kiedyś mierzyłem zeitwerka i byl dla mnie ... za duży :( (troche za gruby)  Ale już grand lange ok. Naszlo mnie niedawno zeby kupic Lange i od Mario się dowiedziałem, że już Apart nie zajmuje się dystrybucją (szkoda, bo mam 10% rabatu). W DE można liczyć na jakiś rabat, czy już sytuacja jest jak z rolkami, patkami itd. ?

 

Zeitwerk jest w rzeczy samej okazały (ale nadgarstki i przedramienia są różne więc niektórym z pewnością podejdzie) - dla mnie zdecydowanie na nie, przyjmijmy że ze względu na rozmiar ;) Ten pokazywany to egzemplarz rotujący po kilka tygodni między butikami. Dostępność mocno ograniczona i selektywny dobór klientów.

Lange 1 - jeszcze przyjmują zapisy (nie wszystkie wersje), oczekiwanie około pół roku. Z rozmowy wynikało, że słowo "jeszcze" może być istotne. Dla realnego kupca jedna sztuka w różowym złocie jest "od ręki".

Odyseusz - temat zamknięty w stali, w białym złocie jakiś cień szansy pozostał.

O inne modele nie pytałem bo i po co strzępić język jeśli nie w moim guście.

Rabaty? W Berlinie do AD i butików "droższych" zegarków są kolejki... W Lange ruch też spory, są po części beneficjentem ogólnej ucieczki z gotówką plus trafiają do nich coraz młodsi klienci.

Apart? Lange idzie w kierunku własnych butików (przy ich skali produkcji ma to sens) - poziom obsługi w miejscach gdzie do tej pory można było "ich" kupić nie bardzo odpowiada filozofii marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, 2 lata w świecie zegarków to jednak bardzo dużo. 7 lat temu we Frankfurcie, 28 letniego mnie zaprosili do salonu jak oglądałem zza szyby zegarki i nawet pozwolili przymierzyć. Coś wspominali o zniżkach. Od ręki już chyba tylko cartiera można kupić 😢

291507471_343499477951257_523598782601529919_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdego. Santosów już brakuje. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Nie każdego. Santosów już brakuje. 

Czyli pozostaje grey market albo noszenie damskich zegarków 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze folie na kopercie czy to tylko złudzenie?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim znalazłem po pewnym czasie od zakupu, oglądając zegarek na zdjęciach.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1815 RATTRAPANTE to pierwszy chronograf z ułamkami sekund firmy A. Lange & Söhne. Elegancki zegarek o klasycznym wyglądzie wyposażony jest w funkcję stopera z dodatkowymi pomiarami czasu do 30 minut, a także funkcję międzyczasów z porównawczymi pomiarami czasu do 60 sekund. Pomimo złożoności technicznej ręcznie nawijanego kalibru L101.2 udało się ograniczyć wysokość koperty do 12,6 mm, a średnicę do 41,2 mm. Limitowany do 200 sztuk w platynie i 100 sztuk w miodowym złocie, zegarek jest dostępny wyłącznie w butikach Lange.

picture


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na dwa/trzy palce jak pawlakowa miedza. :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, stanwojenny napisał(-a):

Kolejna wizyta w butiku Lange zaowocowała odbiorem klasyka:

 

 

E90F7B98-C557-4CE9-88AA-98C261C6C6A4.jpeg

Prawdziwa klasyka Lange. Proszę jeszcze o foto nadgarstkowe, obadamy, jak leży na łapce. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ! Wspaniały Lange. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcia, radzisz sobie coraz lepiej 😊


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.