Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Jan

Longines cushion

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zaspokoiłem mój głód zegarkowy Omegą której renowacja niezmiennie mnie cieszy, wcześniej podobnie udało się przywrócić do życia zabytkowego Pierce a teraz czas (chyba) na kolejnego szwajcara: Longines'a

 

Numer werku (cal.5361519)  i koperty (prawy dolny róg wybite 72) pokrywają się z tymi na dekielku co pozytywnie nastawia do oryginalności kompletu, zegarek dosyć obity ale sam cyferblat wydaje się w bdb stanie (porcelanowy?).

 

Podejrzewam, że model jest z lat 30 i pewnie był posrebrzany(?) ale może ktoś podzieli się swoją wiedzą? Mnie niestety samemu nie udało się nic znaleźć.

 

Zegarek się nakręca i chodzi aczkolwiek wskazówki pozostają nieruchome. Wydaje mi się, że warto zlecać naprawę bo po renowacji mimo mikrych rozmiarów powinien się zacnie prezentować. Chętnie posłucham też Waszych opinii.

 

post-25526-0-91306100-1572979795_thumb.jpg

 

post-25526-0-08548100-1572979799_thumb.jpg

 

post-25526-0-24185000-1572979805_thumb.jpg

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto napisać do Longines'a, podać numer z koperty, załączyć fotki i wiele się wyjaśni. Może być z Polskiej dystrybucji Zipper'a ze Lwowa...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, jakie miejsce zajmowałby Longines w piramidzie prestiżu sprzed 100 lat. Pokusiłbyś się na taką opinię?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, jakie miejsce zajmowałby Longines w piramidzie prestiżu sprzed 100 lat. Pokusiłbyś się na taką opinię?

Mnie pytasz? Szczerze mówiąc to nie wiem czy mam wystarczająca wiedzę żeby tak gdybać, ale myślę ze pozycja była podobna jak dzisiaj. Longines juz dawno produkował mnóstwo zegarków, zarówno dla zwykłych zjadaczy chleba jak i dla tych bardziej zamożnych.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje osi balansu do tego zegarka, może ktoś, coś poradzi?


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zegarek zrobiony, lepsze zdjęcia wkrótce.

IMG_20200610_175824_edited.jpeg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje amatorskie oko, wygląda na kawał roboty. Gratulacje.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jeszcze rozważam znalezienie paska który będzie lepiej się układał na nadgarstku.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie podbicie tematu z ciekawą wiadomością od Longinesa i aktualnym zdjęciem

 

" The original serial number 5'361'XXX  identifies a wristwatch in chromed metal bearing the reference 870. It is fitted with a Longines manually wound mechanical movement, caliber 12.68Z. It was invoiced on 19 September 1936 to the company Zipper, which was at that time our agent for Poland."

 

 

IMG_20220502_100248_edited.jpeg.cd5fc8134e468ed88061f6a8cf8caf07.jpeg

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo cenna rzecz ...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewidziałeś to w 2019 roku :)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.