Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
SzymonW

Pierwszy, klasyczny zegarek do 3500 zł. Szukam wsparcia :)

Recommended Posts

Cześć Forumowicze!

Chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia. Od razu mówię, że jestem raczej ignorantem w kwestii zegarków więc proszę o wyrozumiałość :)

Przymierzam się do zakupu czegoś klasycznego. Budżet ok do 2500-3500 PLN. 

Szukam zegarka minimalistycznego, cienkie wskazówki, najelpiej jasna koperta. Zwiedziłem Apart, Kruka i całkiem przypadło mi do gustu to: ( oczywiście bardzo liczę na Wasze sugestie do zegarków które może są mniej mainstreamowe jak te w galeriach):

1) ZEGAREK FREDERIQUE CONSTANT FC 200RS5S35

https://jubitom.com/zegarki/frederique-constant/slimline/zegarek-frederique-constant/fc-200rs5s35

2)  MAURICE LACROIX ELIROS

EL1118-PVP01-112

Link: https://www.apart.pl/zegarki/maurice-lacroix/eliros/5731

3) Longings Presence L4.320.2.12.2

https://jubitom.com/zegarki/longines/presence/zegarek-longines/l43202122

Byłbym bardzo wdzięczny za wasze sugestie co do innych modeli, lub też wypowiedzenia się na temat tych marek, modeli.

Serdecznie pozdrawiam!

jak na ignoranta całkiem niezłe typy :)

to ma być zegarek nowy czy dopuszczasz używane?

w tym budżecie jednak zastanawiałbym się nad jakimś zegarkiem automatycznym. patrzyłeś na nie?

Szkoda tyle pieniędzy za kwarce, poszukalbym czego z mechanizmem automatycznym. W tej klasie będą pewnie bardzo podobnej jakości, Longines najbardziej rozpoznawalny.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Automat nie jest dla każdego, i z tego też trzeba sobie zdać sprawę. I tu pytanie czy autor tematu wgl. rozważa taką opcję? Nie uważam też, aby powyżej jakiejś kwoty odrzucać kwarce tylko dlatego, że nimi są...

Certina Ds1.

post-34987-0-39250700-1573319635_thumb.png

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Powyższa DS-1 i elegancka i dobra na co dzień. 

Longines Presence z linka to chyba pomyłka, bo ma 30mm.

Edited by MasterMind

ng6mnrm.png

Z kraju "kwitnącego wiśnia" Seiko SDGM.

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

jak na ignoranta całkiem niezłe typy :)

to ma być zegarek nowy czy dopuszczasz używane?

w tym budżecie jednak zastanawiałbym się nad jakimś zegarkiem automatycznym. patrzyłeś na nie?

Dopuszczam używane jak najbardziej, o ile jest jakiś dowód zakupu, że to oryginał :)

Certina jest spoko, właśnie mam DS Podium-  pierwszy "porzadny" zagarek za pierwsze zarobione pieniadze, ale chciałbym teraz inna markę. 

Powyższa DS-1 i elegancka i dobra na co dzień. 

Longines Presence z linka to chyba pomyłka, bo ma 30mm.

Faktycznie zły link, Damski chyba skopiowałem :) 

A co uważacie o tych markach MAURICE LACROIX oraz FREDERIQUE CONSTAN? Jakieś jeszcze inne typy?

Gdzie szukałeś używek?:) Bardzo fajny! 

Ja za 2200zł wyrwałem używanego takiego Maurice Lacroix Les Classiques :)

Szukam zegarka minimalistycznego, cienkie wskazówki, najelpiej jasna koperta.

Junghans Max Bill - najbardziej klasyczny z minimalistycznych i najbardziej minimalistyczny z klasycznych: https://ch24.pl/kultowe-zegarki-junghans-max-bill/

W budżecie znajdziesz kwarcowy: https://minuta.pl/zegarki-junghans/zegarki-meskie-junghans/szukanie,0,1,0,1.html

Jak nie chcesz Certiny, ale pożądasz automat lub mechanika, kup sobie Atlantica:

https://www.zegarek.net/szukaj.php?mParams=ada68a33f36fde81b1f6331f585a80f1&sort=price_low

:)

Ale Tudora to Ty szanuj!

Jeżeli chodzi o minimalistyczy design - spraw sobie Hamiltona Intramatica w 38mm.

Występuje zarówno w stali jak i w złotym PVD. Obejrzyj sobie filmik - wygląda naprawdę dobrze, jest pełny minimalizm, ciekawa szwajcarska marka, lekko wypukłe szafirowe szkło i b.dobry mechanizm wewnątrz - ETA 2892-A2 - w przeciwieństwie do ETA 2824 która jest w większości zegarków w tym przedziale cenowym.

Moim skromnym zdaniem to jeden z najlepszych zegarków o minimalistycznym designie na rynku w tej cenie. "Krzyczy" stylem z dawnych lat i jest naprawdę cool.

HAMILTON_INTRA-MATIC_WHOLE3.jpg

HAMILTON_INTRA-MATIC_WHOLE1.jpg

Edited by MasterMind

ng6mnrm.png

Wow Panowie! Bardzo fajne typy! Mega doceniam :)

1.Junghans Max Bill faktycznie sa śliczne. Czuć ten Niemieki Bauhaus tam :) Chociaż jakoś moje pierwsze wrażenie.. " no to nie będzie to Szwajcarki zegarek?!" :D Ale na pewno jest do wzięcia pod mocna uwagę!

2. Atlantic mi sie jakoś mega dziadkowo kojarzy. Sorry :) 

3..Hamiltona Intramatic. Wyglada bardzo klasycznie, marki nigdy nie znałem wcześniej przyznaję :)

4. Edox Les Vauberts Automatic. Ładny! Tylko szukam w internecie i widzę raczej większość budżecie 4000+