Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

troszkę zaniedbałem ostatnio forum , ale top przez to że od dwóch dni mam nową zabawkę

 

TAKĄ

 

 

nigdy nie sądziłem że będę musiał stawić czoła odwiecznemu dylematowi ludzkości: kupić C... czy N... - no cóż nie udało się . mój Contax AX sprzedany (no i odrazu potem cała firma zbankrutowała :twisted: )

teraz, po "kompaktowej" przerwie na coolpixa 5000, czas budować system od nowa . kamień węgelny położony. jakieś dalsze sugestie Panowie Koledzy ?

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwóch kumpli w robocie, którzy mieliby jedną sugestię: sprzedawać póki nowy i kupować N :lol: Obaj obsługują D70 ... Ostatnio się tym bawiłem i mogę powiedzeć tylko :shock:

 

Ja właśnie przymierzam się do Nikona S4 ... Kompakt to jednak wygoda 8) No i koszty mniejsze :lol:


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...kamień węgelny położony. jakieś dalsze sugestie Panowie Koledzy ?

 

Cóż ja widzę :shock: tylko pozazdrościć koledze (jeszcze raz) :shock: :shock:

 

Sugestie? Pobaw się obiektywem, który masz. Po jakimś czasie będziesz mógł dokładniej określić czego oczekujesz, jakie szkła Ci są potrzebne (makro, UZ czy coś szerokokątnego). Możliwości wiele, jak wiele obiektywów :wink:

A ja poproszę o jakieś foty z tego cuda :!:

 

FikThor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi potrzebami to już trochę wiem ...

 

17-85 IS który mam jest świetny na początek ... i na wycieczki. Image stabiliser działa całkiem nieźle (ze 3 stopnie przysłony). kontrast i ostrość ok (no nie to co Zeiss albonawet niektóre Yashiki, ale...)

najgorzej ze zniekształceniami (strasznie beczkę robi :cry: )

 

będę potrzebował :

 

napewno coś do architektury

- szeroki kąt - tak z 24 mm - odp. małego obrazka

- napewno redukcja na obiektywy m42 - bo mam całkiem dobry shift na m42

 

napewno coś do zegarków :lol: 8)

- jakieś makro

- jakiś mieszek

 

potem jakiś portret i tele

 

(to już łatwiej , bo w moim canonie współczynnik ogniskowej z małego obrazka to 1,6)

 

lampy mam (metz mz 40i + 34cs2)

statyw mam (stary i ciężki , kula w głowicy śr.7cm ! trzyma jak imadło)

filtry mam (zostały z contaxa 72mm)

 

 

macie jakieś sugestie co do ww obiektywów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Neuro

 

S4 jest super ! właśnie sprzedaję na ebay coolpixa 5000 (też był całkiem fajny - wszystkie moje zegarki sfotografował :cry: )

 

... a co do D70(s) - cały zeszły tydzień codziennie się nim bawiłem . w końcu oddałem i zamieniłem na canona (trochę tak jak z pistoletami - poprostu musi leżeć w ręce)

poza tym D70 to plastik (bardzo solidnt , ale jednak !) wybierając między c350D a nD700 nie miałbym problemu ... tu miałem

przekonała mnie ergonomia i takie pier.. (detale)

może będę jeszcze żałował - ale nikona już żałowałem - dlatego zamiana.

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ten Twój Canon to jest klasa wyżej niż D70s, także wybór jest w pewnym sensie oczywisty i raczej nie bedziesz żałował :lol:. No i Canon w komplecie daje porządne obiektywy w przeciwieństwie do Nikona, co przyznają nawet fani tego ostatniego. Kumpel kupował ostatnio samo body, obiektyw zostawił sobie z analogowego.

 

Do zegarków koniecznie soczewkę :lol: Ponoć najlepsza ale i najdroższa jest Hoya. Ostatnio bawiłem się właśnie D70s z obiektywem Sigma 28-80 macro i 10 dioptriową soczewką hamy. Oświetlenie żadne, ręka (moja) trzęsąca się i amatorska, ale i tak fotki (poljota de luxe i Amfibii) wyszły niezłe (niedługo wkleję).


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, shimano też robi kije, sam mam jeden tej firmy i co ważne, to naprawdę dobry kijek :shock: :(

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

jeśli chodzi o rowerowe szimano to się ma nijak do osprzętu wędkarskiego który jest pierwsza klasa

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felek, nie opierasz czasem swej opinii na tym tanim osprzęcie z "rowerów" za 1000 zł? Obejrzyj sobie wykonanie minimum LX lub lepiej coś z XT jakiś XTR. A szosowy osprzęcik, klasa. Takie Dura Ace, miód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

nigdy nie opieram się czasami tylko zawsze plecami

:(:):)

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarhard
nigdy nie sądziłem że będę musiał stawić czoła odwiecznemu dylematowi ludzkości: kupić C... czy N... - no cóż nie udało się

 

a czemu nie KM D7D :?: :?: :?:

ta to dopiero wymiata

 

jak dla mnie troche za droga, wiec wlasnie sie przymierzam do D5D i tamrona 28-75/2,8 albo KM 25-104/3,5-4,5

 

Obejrzyj sobie wykonanie minimum LX lub lepiej coś z XT jakiś XTR

 

zgadzam sie w calej rociaglosci XT rzadzi, bo XTR to juz snobizm jesli nie jestes wyczynowcem, jednakowoz inzynieryjnie - cudo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czemu nie KM D7D

 

ładna i image stabilizer , ale nie ! miałem dynaxa 7 i to nie było to ! AF jakiś taki ślamazarny , a w cyfrze piszą że dużo szumów na długich czasach - a ja mam czas na długie czasy. 8)

... a canon z dnia na (trzeci) dzień coraz bardziej mi się podoba. 8)

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czemu nie KM D7D

 

ładna i image stabilizer , ale nie ! miałem dynaxa 7 i to nie było to ! AF jakiś taki ślamazarny , a w cyfrze piszą że dużo szumów na długich czasach - a ja mam czas na długie czasy. 8)

... a canon z dnia na (trzeci) dzień coraz bardziej mi się podoba. 8)

piotrek

 

A możesz jakiś link podać gdzie piszą o tych szumach w Minolcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarhard
a czemu nie KM D7D

 

ładna i image stabilizer , ale nie ! miałem dynaxa 7 i to nie było to ! AF jakiś taki ślamazarny , a w cyfrze piszą że dużo szumów na długich czasach - a ja mam czas na długie czasy. 8)

 

:shock: :shock: :shock:

 

źródło, źródło, źródło prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test w ostatnim Color Foto 11/2005

 

canon eos 300D - 73pkt

canon eos 350D - 80pkt

canon eos 20D - 80pkt

konica minolta Dynax 5D - 70,5 pkt

konica minolta Dynax 7D - 71,5 pkt

nikon D50 - 74,5 pkt

nikon D70 - 78,5 pkt

nikon D70s - 78,5 pkt

olympus e1 - 70 pkt

olympus e300 - 74,5 pkt

pentax istD - 68 pkt

pentax istDL - 68,5 pkt

pentax istDs - 71 pkt

Sigma SD10 - 62 pkt

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarhard
test w ostatnim Color Foto 11/2005

 

nie ma nic gorszego niz prasa. nie spotkalem sie jeszcze z zadnym szczerze obiektywnym dziennikarzem. Jesli zajrzysz do ostatniego Foto Video Digital 11/2005 te same aparaty beda mialy jeszcze inna klasyfikacje. Osobiscie zawsze kieruje sie opiniami uzytkownikow, czyli czytam rozne fora i niezalezne serwisy, prasa jest na ostatnim miejscu. Jesli chodzi o opiniotworczosc w fotografii polecam Ci (juz kiedys komus w tym watku polecalem) http://www.foto.fotoarts.pl/index.php. Szczegolnie opinie jednego z uzytkownikow sa dla mnie znaczace - bono. tu jest jego strona na potwierdzenie tego, ze czlowiek wie o czym mowi - www.bonecki.com. Polecam zakladke "o mnie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarhard
P.S. najbardziej jednak przekonują mnie własne doświadczenia.

 

i tu trafiles w sedno. 8) zgadzam sie z Toba w 110%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie spotkalem sie jeszcze z zadnym szczerze obiektywnym dziennikarzem.

Masz pecha.

Ja spotykam się codziennie. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarhard

nie spotkalem sie jeszcze z zadnym szczerze obiektywnym dziennikarzem.

Masz pecha.

Ja spotykam się codziennie. :(

 

mowie o testach sprzetu, a nie o ludziach, poza tym co kraj to obtczaj... lub innymi słowy kazda pliszka swój ogonek chwali, albo ten za który sponsor wiecej zapłaci...

 

reasumując nie ma obiektywnej prasy, ale to nie zmienia faktu ze w zasadzie nie ma to duzego znaczenia... aparaty w podobnej cenie oferuja podobny poziom jakość/cena a i tak najwazniejszy w całej zabawie jest motorniczy tej maszyny :)

 

widziałem juz snobów cykajacych makulaturę zajefajnymi maszynami i kolesi wywaljacymi super kadry z zenków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek! Pomijając wszystkie opinie i dyskusje na temat wyższości jednego sprzętu nad drugim i ich parametrów proszę Cię o fotki.

Nawet próbne. Wrzuć coś dla oka, bo to najważniejsze ! :(


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawię się nim cały czas ,ale zdjęć innych niż próbne jeszcze nie mam .

wstawię cztery.

dwa pierwsze z ręki ,

wszystkie trochę skompresowane , bo orginał ma 3.5 Mb!

pierwsze nie obrabrabiane (poza kompresją),

drugie z włączonym stabilizatorem obrazu (kompr + kontrast)

trzecie i czwarte - statyw (skadrowane do szerokości klatki i kompr 70%)

trzeba zaznaczyć że to nie obiektyw makro i ostrzy dopiero od 35 cm .

(mój kompaktowy nikon od 2cm!) ... no i sensor duży co powoduje (dłuższe nioż w kompakcie ogniskowe a więc mniejszą głębię ostrości.

 

to są próby :!: :!: :!:

 

 

maja13tj.th.jpg

 

copyofimg0080a6xz.th.jpg

 

post-158-0-78556800-1330478109.jpg

 

post-158-0-41038200-1330478112.jpg

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

sinn ładny- ile kosztował?

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarhard

Piotrek, bardzo ladnie rysuje ten Twoj obiektyw (pierwsze zdjecie). nie pasi mi tylko ostrosc na ML, czy to AF tak ustawił? Wrzuc cos w slabym swietle i czuloscia 400, tak zeby bylo sporo cieni. jestem ciekaw efektow z tym szklem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.