Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

Z kacapem to chyba prawda.

Ja słyszałem gdzieś że nazwa Berlin nie od niedźwiedzia germańskiego idzie. Tylko od słowiańskiego => berło 8)

 

A niejaka Elka Król przedstawiała się jako "Królowa Elżbieta"

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma pomysł może zrobię osobny temat w offtopic dotyczacych grafiki i jej obrobki w programach do tego stworzonych?

co wy na to?


Transport lotniczy (in study process).

Zodiac ZO2040 on brancelet. Election Grand Prix Berne 1914 from 1945 on Hirsch Calf. Election Grand Prix - in repair. Marzenie i cel: IWC Mark XVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w zapytaniach o wszystko daj. Ja osobiście tylko w Gimpie i trochę w UFraw. Reszta mnie nie interesuje.


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego w zapytaniach o wszystko?

to nie ma byc pytanie tylko temat...

kto sie bawi pokaze swoje prace przed i po opowie o tym programie cos nie cos o to chodzi :lol:


Transport lotniczy (in study process).

Zodiac ZO2040 on brancelet. Election Grand Prix Berne 1914 from 1945 on Hirsch Calf. Election Grand Prix - in repair. Marzenie i cel: IWC Mark XVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to jest temat dla fotografii mi sie wydaje tak i co najwyzej mozna tu powklejac lekko przerobione zdjecia tzn. dodanie krawedzi i podjasnienie zeby ladniej wygladalo...

:roll:


Transport lotniczy (in study process).

Zodiac ZO2040 on brancelet. Election Grand Prix Berne 1914 from 1945 on Hirsch Calf. Election Grand Prix - in repair. Marzenie i cel: IWC Mark XVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mewka z urwiska

post-2370-0-96425000-1330663352.jpg

Shot with E-500 at 2007-07-11


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna, 40-150 w akcji?


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten tele :lol:

 

post-2370-0-39286000-1330663357.jpg

Shot with E-500 at 2007-07-11

 

 

post-2370-0-71403100-1330663358.jpg

Shot with E-500 at 2007-07-11


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 zdjecie fajny krajobraz

2 zdjecie mogles dac przyblizenie tylko na tą mewę co lądowała i ując ją tuż przy samym końcu lądowania.

1 zdjecie wieksze przyblizenei na mewe i z innej pozycji tak zeby bylo widac krajobraz rozmazany w tle oddali bo tak nie wiadomo jaki twoj cel tutaj byl :wink:


Transport lotniczy (in study process).

Zodiac ZO2040 on brancelet. Election Grand Prix Berne 1914 from 1945 on Hirsch Calf. Election Grand Prix - in repair. Marzenie i cel: IWC Mark XVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:lol: Moim nadrzędnym celem było zapobiec 4-ro czy 5 sekundowemu lotowi w dół. Na trzecim zdjęciu widzisz z kąd było robione. Niezbyt wielki manewr miałem w prawo. A w lewo to nie widać ptaszków było 8) A większego zbliżenia do mewki 8) nie dawało sie zrobić z powodu ograniczonej długości ogniskowej :lol: Tak że sory , ale to tylko fotografia wycieczkowa. Nie ma odzwierciedlać żadnych moich poglądów politycznych ani innych estetycznych. Poza tym mewka bez okoliczności przyrody też nie była celem samym w sobie.

Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dopierto ktoś mi powiedział, że to ustrojstwo jest przystosowane do ruskich filmów i tak mają.

 

Nie do końca tak. Kłopoty były z plastykowymi kasetami; w Zenicie miały za duży luz.

 

 

No i obowiązkowy Ami albo Druh. Inne "półkowniki" zmieniały się zależnie od okresu: Smieny-8, póżniej Czajki, przez jakieś czas straszyły NRDowskie Certo.

 

J.

 

Wiesz co Jacku, przypomniałeś mi to o czym na śmierć zapomniałem, czyli funkcjonowanie w obrocie filmów "w kasetach" i bez.

 

Co do tych Certo nie były takie złe. Ja wolałem od poczciwej Smienki 8M.

A Ami były chyba później od Druha.


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale że kółka fotogfraficzne powrócą do szkół. To chyba mało realne. Prędzej jakiś idiotyczny temat na zajęcia dodatkowe minister edukacji wymyśli :?

 

He, he, pamiętam kółka fotograficzne. W mojej szkole prowadził je nauczyciel - pedofil. Dlatego słowo "ciemnia" miało znaczenie raczej pejoratywne.


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa. A te plastikowe to całkiem do d.... były. Bo nie miały welurku od strony emulsji na wyjściu. I fajne krechy na zdjęciach potem.Filmy bez kasetek były ok. Te nawinięte na szpulkę z papierem ochronnym. Dawało sie włożyć film na słoneczku w kasetę. Gorzej było z tymi w metalowej puszce. Po 60 metrów chyba :roll: . Kiedyś mi taka pucha upadła w autobusie i sie fajnie otworzyła :evil:

A moja ciemnia w szkole była ok. Koleżanek dużo. A nauczyciela najczęściej wcale nie było 8)

dla sanki:

Tą drugą zostawiłem bo sie głupio gabi jak druga ląduje

 

mewka3tp4.jpg

Shot with E-500 at 2007-07-12

 

Bardziej myślałem o tym miejscu już wtedy 8)

 

prlgc2.jpg

Shot with E-500 at 2007-07-12


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super kokop to wlasnie chcialem od ciebie zobaczyc naprawde super sa te zdjecie...

powiedz jakiej techniki uzyles czy zamroziles mewe przez krotki czas naswetlenia?

no i widze przyslona ustawiona jest znaczy nisko tak?

bo z ta przyslona to chyba ze jak wieksza to dobre na krajobraz a nisko to tło sie rozmywa i tylko wyeksponowany jest obiekt ?


Transport lotniczy (in study process).

Zodiac ZO2040 on brancelet. Election Grand Prix Berne 1914 from 1945 on Hirsch Calf. Election Grand Prix - in repair. Marzenie i cel: IWC Mark XVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kokop

PRL - Wroclaw?


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy to nie zwracałem uwagi na przysłonę. Była dosyć otwarta. Poza tym to ptaszysko sie troche szybko ruszało i AF aparatu raczej nie wykazał się najwyższą skutecznością. Cóż bywa i tak.

A widze że poważnie zacząłeś traktować ten mechanizm aparatu. Jak popatrzysz na swojego Heliosa. To zobaczysz po obu stronach indeksu odległości: wartości przysłony. To jest skala głębi ostrości. Lub hiperfokalna(to ci nawiedzeni tak mówią). Gdy nastawisz np obiektyw na 5 m. a przysłone np na 8 . To przy danej odległości(np te 5 m). Cyferki 8 na lewo i prawo od indeksu. Wskażą ci głębię ostrości. Np będzie to od 2 do 12 metrów.

To podstawowy mechanizm potrzebny przy zdjęciach.

Głębia jest tym mniejsza im większą ogniskową ma obiektyw. W tele może być całkiem tło zamazane pomimo małego otworu przysłony.

Głębia też zmniejsza się wraz z malejącą odległością przedmiotową.

Co do artyzmu na moich zdjęciach, nie licz na to zbytnio. Nie mam jakichś ambicji wielkich. Fotografuję dla własnej frajdy.

Potrafię jednak naświetlić zdjęcie w miare poprawnie, jakimś starym aparatem bez światłomierza. Do tego wystarczy znać tabliczkę mnożenia do max 4x4 8)

post-2370-0-69021400-1330663414.jpg

Shot with E-500 at 2007-07-11

 

i trochę większa głębia

post-2370-0-22646600-1330663416.jpg

Shot with E-500 at 2007-07-11

Jak ci sie chce to możesz w meta danych zdjęcia sprawdzić nastawy aparatu. Nie kasowałem ich.


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kokop

PRL - Wroclaw?

Tak. Poza tym we Wrocławiu mieszkają moje dziewczyny.

No i Felek też. Ale z nim to tylko browara ew. Zebyś sobie coś nie pomyślał 8)


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza z nich ;)

post-2370-0-38100800-1330663418.jpg

Shot with E-500 at 2007-07-11

 

a na tym zdjęciu druga razem ze mną 8)

post-2370-0-01651200-1330663421.jpg

Shot with E-500 at 2007-07-11


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kokop

PRL - Wroclaw?

Tak. Poza tym we Wrocławiu mieszkają moje dziewczyny.

No i Felek też. Ale z nim to tylko browara ew. Zebyś sobie coś nie pomyślał 8)

 

Dajcie kiedys znac jak bedziecie tego browara ew. :wink:


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kokop

PRL - Wroclaw?

Tak. Poza tym we Wrocławiu mieszkają moje dziewczyny.

No i Felek też. Ale z nim to tylko browara ew. Zebyś sobie coś nie pomyślał 8)

 

Dajcie kiedys znac jak bedziecie tego browara ew. :wink:

 

Ja też się zapisuje. Było kilka okazji ale zawsze jakoś nie wyszło. ;)

 

A tymczasem tak mi się cyknęło "przy sobocie".

Wiatr mało mnie nie zdmuchnął jak Tadka Niejadka, a słońce sobie wychodziło i chowało co minutę.

 

post-633-0-17750400-1330663424.jpg


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co Jacku, przypomniałeś mi to o czym na śmierć zapomniałem, czyli funkcjonowanie w obrocie filmów "w kasetach" i bez.

 

Plus negatyw cięty w puszkach po bodaj 30 i 150m. Fotopan w tej formie miał niebagatelną zaletę: wywołanie w Fotonie na Woli było za fryko.

 

Co do tych Certo nie były takie złe. Ja wolałem od poczciwej Smienki 8M.

 

Smieny skończyły się na modelu B; 8 i 8M to było barachło. Certo wymagało kliszy w kasetkach od Penti, dość ciężkich do zdobycia.

W tych czasach fociłem Startem 66, a kolega używał polskiego Feniksa - zupełnie porządna kamera była.

 

A Ami były chyba później od Druha.

 

Fakt - Druh i Druh Synchro były starsze. Przez długi czas leżały w sklepach razem z Ami. O ile się nie mylę, Druh kosztował 100 zł, Ami 160, rolka filmu 6x9 - 10 zł. A lampa byskowa Amilux (spaleniowa) 200 zł. BTW Druha jeszcze mam ;)

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Certo wymagało kliszy w kasetkach od Penti, dość ciężkich do zdobycia.

W tych czasach fociłem Startem 66, a kolega używał polskiego Feniksa - zupełnie porządna kamera była.

 

Certo? U mnie wchodziło wszystko bez problemu. Zero zacięć. A z reguły pakowało sie Fotopan F w kasetkę po Agfie, albo w oryginalnej blaszanej kasetce.

A co do Startów 66 wszyscy do dziś chwalą te lustrzanki. Nawet nie wiem czy w moim mieście nie robiono szkieł do tego ustrojstwa.


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Certo? U mnie wchodziło wszystko bez problemu. Zero zacięć. A z reguły pakowało sie Fotopan F w kasetkę po Agfie, albo w oryginalnej blaszanej kasetce.

 

To pewnie te późniejsze; Certo, o którym myślałem, miało taką kasetkę z dwoma pojemnikami.

 

A co do Startów 66 wszyscy do dziś chwalą te lustrzanki. Nawet nie wiem czy w moim mieście nie robiono szkieł do tego ustrojstwa.

 

Właściwie nie wiem czemu chwalą - patriotyzm chyba. Optyka była taka sobie, ale lepsza, niż w Lubitielach i czeskich. Nie wiem czemu do końca nie stosowano powlekanych soczewek. Największą wadą było kretyńskie rozwiązanie regulacji ostrości - ruchoma czołówka, podparta tylko z jednej strony. Dzięki temu większość Startów miała oś optyczną pod dziwnym kątem do płaszczyzny filmu.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bocian jest piękny taki przy zachodzie słońca gratuluję :wink:

a tak naprawde to nei wiedzialem ze fotografia jest taka ciekawa nawet od strony technicznej...


Transport lotniczy (in study process).

Zodiac ZO2040 on brancelet. Election Grand Prix Berne 1914 from 1945 on Hirsch Calf. Election Grand Prix - in repair. Marzenie i cel: IWC Mark XVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) Tomy opisujące fotografię są grubsze niż te które opisują zegarki. A ile ciekawych wzorów 8) Prędzej pilnikiem zrobi sie zegarek niż to wszystko przeczytasz. A na koniec i tak na własnej skórze uczyć trzeba. Jakieś 50 lat żeby można było powiedzieć że sie trochę na tym zna 8)

Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.