Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MieszkoMieszko

Chińskie microbrandy (?) diver'owe i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, StaryWilk napisał:

Moim zdaniem piramida cena /jakości nie ma sensu. Dlatego, że trudno jest zdefiniować obiektywne kryteria  jakości (były takie próby na forum..., nieudane), a po drugie jak to odnieść do ceny - każdy sam sobie musi odpowiedzieć. Dla jednego lepszy stosunek ceny do jakości będzie miał zegarek San Martin za 750 zł, a dla drugiego pagani design za 250 zł, bo widząc więcej niedoskonałości w tym drugim mówi, że ich poprawa nie jest warta wykładnia aż 3 razy tyle na stół. 

 

Była też zabawa w piramide prestiżu, ale to insza inszosc. 

 

W dziale Chinskich jakiś sens, moim zdaniem, miałaby zabawa w ulubione marki /modele, nic więcej. Na ochotnika, ostatnio zgłosił się @Vonziej;)

 

Dokładnie, jestem ochotnikiem i dzisiaj ten temat pojawi się na forum, mam dzisiaj chwilę wolną i chętnie to wrzucę, także oczekujcie ze swoimi propozycjami! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, piotrekndm napisał:

Panowie,

chińskie zegarki to dla mnie nowość, od kilku dni zagłębiam się w temat i chciałem usystematyzować wiedzę 😉

Chcę stworzyć przy waszej pomocy taki mini ranking firm, które oferują najlepszą jakość/cena.

Z mojej wstępnej oceny sytuacji wykluwa się taka hierarchia:

1)San Martin
heimdallr

Seagull 
2) Escapement
Steeldive
3)Parnis
Phylida
I&W
Corguet
4) pagani
Cadisen

 

czy to ma ręce i nogi? Coś byście zmienili? 

zastanawia mnie skąd duża różnica pomiędzy PD i Parnis? Osobiście mam kilka PD i tylko jeden Parnis, a to dlatego, że z forum wyczytałem iż PD rzadziej zdarzają się wtopy jakościowe. 
Jeśli kupujesz Parnisa z oficjalnego sklepu to okej, ale z innego to bywa bardzo różnie. Głosów było kilka: 1- Sam Parnis robi na dwie linie (lepsza Q i niższa, mimo tych samych modeli, nawet ktoś screen cennika wstawiał dla dwóch wersji tego samego zegarka), 2- że pod nazwa Parnis kryją się różne produkcje (oficjalna i garażowe składaki). Te same osoby twierdziły że PD miewa niedoróbki, ale jakość zazwyczaj trzyma na tym samym w sumie przyzwoitym za te cenę poziomie.   
To tak tylko dorzucam do przemyślenia, bo z racji niedużego doświadczenia w temacie nie ingeruje w listę. 

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogmerałem trochę bardziej w ofertach na ali i okej. Może faktycznie Parnis vs PD wypada lepiej na korzyść pierwszego. 

 

P.S. Bardzo jestem ciekawy takiej umownej piramidy i chyba  słusznie relacja jakość/cena może być trudna, ale po prostu piramida jakościowa?   Cenę każdy sobie sam zweryfikuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mając już pewien czas Parnisa portugalca jestem zachwycony tym modelem. Zarówno pod względem wykonania, jak i punktualności.

PD stylistycznie ma kilka fajnych produktów, które raczej nie występują pod innymi nazwami. Pewnie przyjdzie czas i na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kojarzy co może przypominać ten Merkur?

image.thumb.png.1d2e8e3938f125c00974028fc5c921fd.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.02.2023 o 18:18, Iko napisał(-a):

Ktoś kojarzy co może przypominać ten Merkur?

image.thumb.png.1d2e8e3938f125c00974028fc5c921fd.png

 

Jaki to może mieć mechanizm? Manual, 24 kamienie, chińczyk, rusek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Jaki to może mieć mechanizm? Manual, 24 kamienie, chińczyk, rusek? 

Macie fotkę werku w bocznej galeryjce. Wygląda podobnie do Unitas manual. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tofiks_th napisał(-a):

Macie fotkę werku w bocznej galeryjce. Wygląda podobnie do Unitas manual. 

 

Ta sama fotka, jak mniemam poglądowa jest przy innych zegarkach.  Ten Merkur wygląda mi na mechanizm 24h (jeden obrót godzinowej na dobę), czy to tylko skala do zewnętrznego bezela z nazwami miast? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Ta sama fotka, jak mniemam poglądowa jest przy innych zegarkach.  Ten Merkur wygląda mi na mechanizm 24h (jeden obrót godzinowej na dobę), czy to tylko skala do zewnętrznego bezela z nazwami miast? 

To widzę dwie możliwości. Albo fotka ukazuje rzeczywisty mechanizm tego modelu, co jest często spotykane u chińczyków, albo to tylko fotka poglądowa🤔. Wie ktoś jaki to konkretnie model, może w opisie jest więcej informacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma info, co to za mechanizm, jest tylko notka, że to inhouse :).

https://www.merkurwatch.com/New-MERKUR-World-TIme-ZUlu-watch-Handwinding-Mechanical- Retro-Dress-Watch-24-Rubis-Chinese-First-Skin-Diver-military-watch-p2253623.html

image.thumb.png.64ebfa4a12920272fbcd0a38ec76e49f.png

#chińskiezegarki

#merkur

#inhouse

#worldtime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie by ciekawiła lista chińskich mikrobrandów, ale mikrobrandów, a nie "marek" pod którymi jakaś Wielka Fabryka tłucze ciągle to samo, po jednej marce na dzień tygodnia. Phylida, Heimdall, co by tu jeszcze? Są takie brandy jak Maranez czy Tisell, ale one nie są chińskie - Korea i bodajże Indonezja. A, San Martina trzeba dodać.

 

I druga sprawa: kiedyś napisałem, ze nikt nie bierze się za kopiowanie Doksy Sub, jako mniej popularnego niż Roleks i jednak bardziej pro-looking zegarka. To już nieaktualne: Maranez pierwszy przetarł szlak, a po nim "Tactical Frog" (licho wie, co to za brand, ale sporo tego na Ali), Seestern, a ostatnio widziałem nawet Pagani Design (który najbardziej już wyglądał na karykaturę).

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Iko napisał(-a):

Niestety nie ma info, co to za mechanizm, jest tylko notka, że to inhouse :).

https://www.merkurwatch.com/New-MERKUR-World-TIme-ZUlu-watch-Handwinding-Mechanical- Retro-Dress-Watch-24-Rubis-Chinese-First-Skin-Diver-military-watch-p2253623.html

image.thumb.png.64ebfa4a12920272fbcd0a38ec76e49f.png

#chińskiezegarki

#merkur

#inhouse

#worldtime

wygląda jak wariacja na temat tongji...


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.