Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MieszkoMieszko

Chińskie microbrandy (?) diver'owe i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, michszy napisał:

Panowie a podpowiedzcie mi czy to:

https://a.aliexpress.com/_BU4cfc

to jest to samo co to:

https://a.aliexpress.com/_BPTRAO

Ten pierwszy jest za ok. 760 zł. Natomiast jest na Ali kilkanaście ofert tych droższych (jak ten drugi link) za ok. 850 zł i w opisie mają producenta jako Merkur Fod. Ten pierwszy nie ma.

Może dlatego jest różnica w cenie. Produkcja w Chinach to nie tylko homary nie-chińczyków. Polecam Ci spojrzeć na te oferty wg mnie ciekawsze: 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4001293251140.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.703e2e0esRb1zW  

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005001491802319.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.56e349a4zLA8CE&algo_pvid=96b9272c-b688-4113-adb6-4aa13bdb91e4&algo_expid=96b9272c-b688-4113-adb6-4aa13bdb91e4-41&btsid=2100bdec16099306710623391e18ee&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki są identycznie wizualnie więc pytanie, czy rzeczywiście jest inny producent.

Co do Twoich propozycji, znam je . Ale uparłem się na tą pandę i raczej zdania nie zmienię. Tylko nie wiem czy jest sens dopłacać te 80-100 zł, stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, michszy napisał:

Zegarki są identycznie wizualnie więc pytanie, czy rzeczywiście jest inny producent.

Co do Twoich propozycji, znam je emoji6.png. Ale uparłem się na tą pandę i raczej zdania nie zmienię. Tylko nie wiem czy jest sens dopłacać te 80-100 zł, stąd moje pytanie.

Ja wybrałbym wariant droższy. Porównaj oceny sklepów i ilość obserwujących. Z drugiej strony Ali raczej minimalizuje ryzyko. Gdyby jednak był problem na przykład z rezerwą ruchu to trudno to na przykład udowodnić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paulus57 napisał:

Na temat modyfikacji "gooseneck" wiesz coś? 

 

Nie jestem zegarmistrzem ale z tego co rozumiem, to jest to element pomagający poprawić precyzję regulacji chodu (łatwiej wykonać minimalną korektę) a do tego zapewniający stabilność elementów odpowiadających za tę regulację.

 

Godzinę temu, Paulus57 napisał:

Pokażę Ci taką ciekawostkę, która mnie kusi. Tylko ta cena... 

 

Nie widziałem tego zegarka wcześniej. Wygląda bardzo ciekawie. I faktycznie - dość drogo jak na Miyotę 8xxx. Biorąc pod uwagę cel i temat przewodni zegarka, to czerwona gwiazda mnie tutaj nie razi. Wszystko wykończone na złoto łącznie z mechanizmem, a mechanizm i dekiel też "na bogato". Bardzo ciekawy model.

 

Mnie z kolei ciągnie do tego garniturowca. Oryginalna chińska myśl techniczna. Mechanizm B18 z manualnym naciągiem też jest chiński i ładnie zdobiony. Tylko też, ta cena 😟.

https://bartels-watches.com/collections/beijing-watch-factory/products/bwf-beijing-watch-beihai?variant=31505072521296

 

obraz.png.99557d93c60100646ceb6f894429a07a.pngobraz.png.c1fe30fa963a6edf34c52a624c413dd3.png

 

23 minuty temu, michszy napisał:

Tylko nie wiem czy jest sens dopłacać te 80-100 zł, stąd moje pytanie.

 

Nigdy wcześniej się z tą marką (Pierre Paulin) na Ali nie spotkałem. Zegarek w obu sklepach wygląda na taki sam.

Tutaj jest strona (chyba) producenta i trochę więcej informacji.

https://www.merkurwatch.com/PIERRE-PAULIN-Retro-70‘s-Vintage-Panda-Style-Chronograph-Mechanical-Men-s-Complicated-Acrylic-38MM-Small-Luxury-Classic-Wrist-Watch-p190616.html

 

Natomiast tak jak pisze @Paulus57 warto też sprawdzić kto sprzedaje. Sklep działa dopiero pół roku a opinie ma sporo gorsze niż ten droższy sklep. Ja osobiście poczekałbym na wyprzedaż, promocję, kupony i kupił trochę drożej, ale jednak w bardziej pewnym źródle. Czasem zbytnia oszczędność lubi się zemścić.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się podoba. Tu za 365$. Nie wiem czy dokładnie ten sam model

Screenshot_2021-01-06-12-43-21-81.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Nie jestem zegarmistrzem ale z tego co rozumiem, to jest to element pomagający poprawić precyzję regulacji chodu (łatwiej wykonać minimalną korektę) a do tego zapewniający stabilność elementów odpowiadających za tę regulację.

 

 

Nie widziałem tego zegarka wcześniej. Wygląda bardzo ciekawie. I faktycznie - dość drogo jak na Miyotę 8xxx. Biorąc pod uwagę cel i temat przewodni zegarka, to czerwona gwiazda mnie tutaj nie razi. Wszystko wykończone na złoto łącznie z mechanizmem, a mechanizm i dekiel też "na bogato". Bardzo ciekawy model.

 

Mnie z kolei ciągnie do tego garniturowca. Oryginalna chińska myśl techniczna. Mechanizm B18 z manualnym naciągiem też jest chiński i ładnie zdobiony. Tylko też, ta cena 😟.

https://bartels-watches.com/collections/beijing-watch-factory/products/bwf-beijing-watch-beihai?variant=31505072521296

 

obraz.png.99557d93c60100646ceb6f894429a07a.pngobraz.png.c1fe30fa963a6edf34c52a624c413dd3.png

 

 

Nigdy wcześniej się z tą marką (Pierre Paulin) na Ali nie spotkałem. Zegarek w obu sklepach wygląda na taki sam.

Tutaj jest strona (chyba) producenta i trochę więcej informacji.

https://www.merkurwatch.com/PIERRE-PAULIN-Retro-70‘s-Vintage-Panda-Style-Chronograph-Mechanical-Men-s-Complicated-Acrylic-38MM-Small-Luxury-Classic-Wrist-Watch-p190616.html

 

Natomiast tak jak pisze @Paulus57 warto też sprawdzić kto sprzedaje. Sklep działa dopiero pół roku a opinie ma sporo gorsze niż ten droższy sklep. Ja osobiście poczekałbym na wyprzedaż, promocję, kupony i kupił trochę drożej, ale jednak w bardziej pewnym źródle. Czasem zbytnia oszczędność lubi się zemścić.

Beijing to taka niezbyt popularna ale akceptowana przez chino-sceptyków firma. Wygląda ciekawie i być może nawet niczego nie udaje (czy  to w ogóle jest możliwe?). Mnie chodzi po głowie, obecnie niedostępny, San Martin który jest homarem Patka Calatrava na PT5000, na dodatek z własnym nazwiskiem na tarczy (a jakże ;) ). To z garniturowców. 

 

Co do Pierre Paulin to można zobaczyć recenzje na YT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

Mnie z kolei ciągnie do tego garniturowca. Oryginalna chińska myśl techniczna. Mechanizm B18 z manualnym naciągiem też jest chiński i ładnie zdobiony. Tylko też, ta cena 😟.

https://bartels-watches.com/collections/beijing-watch-factory/products/bwf-beijing-watch-beihai?variant=31505072521296

 

obraz.png.99557d93c60100646ceb6f894429a07a.pngobraz.png.c1fe30fa963a6edf34c52a624c413dd3.png

 

 

Ładny to on nawet jest, ale chińska myśl techniczna to tak nie do końca. Bazą jest tania miyota 82xx. Wersja poprawiona B18-6 osiągami deklarowanymi przez producenta też nie powala (Precision: -10~+25 seconds). Stary poczciwy, sprzed 50 lat peseux eta 7001 to moim zdaniem mechanizm lepszej jakości, z większym potencjałem, a też nie tak drogo można go nabyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, StaryWilk napisał:

 

Ładny to on nawet jest, ale chińska myśl techniczna to tak nie do końca. Bazą jest tania miyota 82xx. Wersja poprawiona B18-6 osiągami deklarowanymi przez producenta też nie powala (Precision: -10~+25 seconds). Stary poczciwy, sprzed 50 lat peseux eta 7001 to moim zdaniem mechanizm lepszej jakości, z większym potencjałem, a też nie tak drogo można go nabyć. 

 

Dzięki. Tego to nie wiedziałem. Zawsze warto się czegoś więcej dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Dzięki. Tego to nie wiedziałem. Zawsze warto się czegoś więcej dowiedzieć.

 

Kiedyś o nim już czytałem, bo jest interesujący, szczególnie na pierwszy rzut oka. 

 

Tutaj kilka informacji można przeczytać. Trochę modyfikacji zrobili, więc to się ceni, absolutnie nie jest to poziom bazowej miyoty:

http://chinesewatchwiki.net/B18

 

W praktyce różnie z nim bywa ponoć, szczególnie poprzednia wersja sb18:

https://www.watchuseek.com/threads/beijing-watches-the-evolution-of-sb-18-into-b18-6-and-important-changes-to-the-movement.4571775/

 

Nowsza niestety, też nie gwarantuje sukcesu:

https://www.watchuseek.com/threads/beijing-sb18-movement.1234874/

 

Reasumując bilans zysków i strat, jak dla mnie, lepiej dołożyć np do najtańszego Nomosa na alpha. Pod każdym względem lepszy (projekty, wykonanie, wykończenie, wodoszczelnosc, utrata wartości), a da się (ostatnio dało się) kupić za ok 4000 zł nowke (np. Club campus 38). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, StaryWilk napisał:

 

Kiedyś o nim już czytałem, bo jest interesujący, szczególnie na pierwszy rzut oka. 

 

Tutaj kilka informacji można przeczytać. Trochę modyfikacji zrobili, więc to się ceni, absolutnie nie jest to poziom bazowej miyoty:

http://chinesewatchwiki.net/B18

 

W praktyce różnie z nim bywa ponoć, szczególnie poprzednia wersja sb18:

https://www.watchuseek.com/threads/beijing-watches-the-evolution-of-sb-18-into-b18-6-and-important-changes-to-the-movement.4571775/

 

Nowsza niestety, też nie gwarantuje sukcesu:

https://www.watchuseek.com/threads/beijing-sb18-movement.1234874/

 

Reasumując bilans zysków i strat, jak dla mnie, lepiej dołożyć np do najtańszego Nomosa na alpha. Pod każdym względem lepszy (projekty, wykonanie, wykończenie, wodoszczelnosc, utrata wartości), a da się (ostatnio dało się) kupić za ok 4000 zł nowke (np. Club campus 38). 

Takie tam drobne cztery kawałki, kto by robił z tego problem ;) . Komuś tu żyje się dostatniej :) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Paulus57 napisał:

Takie tam drobne cztery kawałki, kto by robił z tego problem ;) . Komuś tu żyje się dostatniej :) . 

 

Pekin na b18 to ok 350 usd plus opłaty (możliwe), czyli pod 2000 zł może wyjść, przy dobrych wiatrach koło 1,5 tys. zł.  Jeśli nie Nomos, który oferuje sporo jak za 900 euro (jak na branże zegarmistrzowska), a przy odsprzedaży, zawsze będzie "coś" warty, to nawet Szwajcara na niemodykowanym peseux bym wybrał zamiast tego chińczyka, do 2000 też by znalazł.  Niestety, wygralby raczej rozsądek. Chińczyk nie zawsze, moim zdaniem, w ostatecznym rozrachunku jest najkorzystniejszą opcją, jeśli chodzi o cenę do jakości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, StaryWilk napisał:

 

Pekin na b18 to ok 350 usd plus opłaty (możliwe), czyli pod 2000 zł może wyjść, przy dobrych wiatrach koło 1,5 tys. zł.  Jeśli nie Nomos, który oferuje sporo jak za 900 euro (jak na branże zegarmistrzowska), a przy odsprzedaży, zawsze będzie "coś" warty, to nawet Szwajcara na niemodykowanym peseux bym wybrał zamiast tego chińczyka, do 2000 też by znalazł.  Niestety, wygralby raczej rozsądek. Chińczyk nie zawsze, moim zdaniem, w ostatecznym rozrachunku jest najkorzystniejszą opcją, jeśli chodzi o cenę do jakości. 

Rozumiem Twój punkt widzenia, ale wierz mi lub nie ale obecni tu miłośnicy zegarków nie dysponują zwykle nawet budżetem na tego Beijinga a Ty "dodajesz" lekką ręką drugie tyle. Poza tym wygląd tego Nomosa to sprawa dyskusyjna (wiadomo gusty są różne). Ja sobie ostatnio kupiłem za 75 USD Seagulla "nomosowego" typu: 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000064344550.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3c025c0frRo1kk  

 

Na moje stare oczy nie widzę niedoróbek. Ot, przywileje wieku przedemerytalnego ;) .

Jeszcze jedno po co ta kalkulacja "za ile odprzedam". Nie po to kupuję zegarki, by się ich pozbywać albo zarabiać.

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, StaryWilk napisał:

Reasumując bilans zysków i strat, jak dla mnie, lepiej dołożyć np do najtańszego Nomosa na alpha. Pod każdym względem lepszy (projekty, wykonanie, wykończenie, wodoszczelnosc, utrata wartości), a da się (ostatnio dało się) kupić za ok 4000 zł nowke (np. Club campus 38). 

 

To wszystko prawda. Tylko, że ten Beijing mnie intrygował i ciekawił, właśnie dlatego, że to taki egzotyczny egzemplarz. Z jednej strony "chińczyk" a z drugiej ma swój własny styl i design i nie jest kopią czegoś znanego i popularnego ze Szwajcarii lub z Japonii. W tym kontekście cena około 1750 PLN (395 EUR ze sklepu w Niemczech) jest rzeczywiście trochę zaporowa, albo inaczej mówiąc - nie jest aż tak atrakcyjna jak się przyzwyczailiśmy w przypadku chińskich zegarków. Gdyby to był produkt z microbrandu albo od europejskiego/japońskiego producenta to pewnie ta cena nie wydawałaby się nam tak wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Paulus57 napisał:

Rozumiem Twój punkt widzenia, ale wierz mi lub nie ale obecni tu miłośnicy zegarków nie dysponują zwykle nawet budżetem na tego Beijinga a Ty "dodajesz" lekką ręką drugie tyle. Poza tym wygląd tego Nomosa to sprawa dyskusyjna (wiadomo gusty są różne). Ja sobbie ostatnio kupiłem za 75 USD Seagulla "nomosowego" typu: 

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000064344550.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3c025c0frRo1kk  

 

Na moje stare oczy nie widzę niedoróbek. Ot, przywileje wieku przedemerytalnego ;) .

Jeszcze jedno po co ta kalkulacja "za ile odprzedam". Nie po to kupuję zegarki, by się ich pozbywać albo zarabiać.

 

Ten seagull, za tą cenę to fajna opcja, znam model i podoba mi się, zdarzyło mi się polecić w dziale "jaki zegarek..". No ale to nie alternatywa (prócz wizualnego stylu zegarka)  ani dla Nomosa, ani nawet Pekina.

 

Mi Club campus bardzo się podoba, szczególnie ta wersja:

spacer.png

spacer.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

To wszystko prawda. Tylko, że ten Beijing mnie intrygował i ciekawił, właśnie dlatego, że to taki egzotyczny egzemplarz. Z jednej strony "chińczyk" a z drugiej ma swój własny styl i design i nie jest kopią czegoś znanego i popularnego ze Szwajcarii lub z Japonii. W tym kontekście cena około 1750 PLN (395 EUR ze sklepu w Niemczech) jest rzeczywiście trochę zaporowa, albo inaczej mówiąc - nie jest aż tak atrakcyjna jak się przyzwyczailiśmy w przypadku chińskich zegarków. Gdyby to był produkt z microbrandu albo od europejskiego/japońskiego producenta to pewnie ta cena nie wydawałaby się nam tak wysoka.

Łatka "chińskiej podróbki" obniża ceny. Dla mnie Seagull za 280 zł będzie lepszym wyborem niż Nomos za 5600 zł. Że niemiecki? Że ma rezerwę ruchu 43 a nie 36 godzin? Że mniejszy? Obecnie 35 mm to raczej wada niż zaleta a wierz mi Seagull 39 mm o tej samej grubości doskonale mieści się nawet pod mankietem koszuli. Jaki jest sens płacić 20 RAZY WIĘCEJ!?

9 minut temu, StaryWilk napisał:

 

Ten seagull, za tą cenę to fajna opcja, znam model i podoba mi się, zdarzyło mi się polecić w dziale "jaki zegarek..". No ale to nie alternatywa (prócz wizualnego stylu zegarka)  ani dla Nomosa, ani nawet Pekina.

 

Mi Club campus bardzo się podoba, szczególnie ta wersja:

spacer.png

spacer.png

 

 

 

Gdybym zarabiał 20 razy więcej, kupiłbym :) . No i te raty za samochód... Jeszcze kilka miesięcy :( !

Jakoś mi nie pasuje mieszanie cyfr arabskich i rzymskich. Trochę to dziwne, jakby szukanie oryginalności na siłę. Ale to oczywiście wybór każdego z nas co mu się podoba bardziej a co mniej. 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, Paulus57 napisał:
17 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

To wszystko prawda. Tylko, że ten Beijing mnie intrygował i ciekawił, właśnie dlatego, że to taki egzotyczny egzemplarz. Z jednej strony "chińczyk" a z drugiej ma swój własny styl i design i nie jest kopią czegoś znanego i popularnego ze Szwajcarii lub z Japonii. W tym kontekście cena około 1750 PLN (395 EUR ze sklepu w Niemczech) jest rzeczywiście trochę zaporowa, albo inaczej mówiąc - nie jest aż tak atrakcyjna jak się przyzwyczailiśmy w przypadku chińskich zegarków. Gdyby to był produkt z microbrandu albo od europejskiego/japońskiego producenta to pewnie ta cena nie wydawałaby się nam tak wysoka.

Łatka "chińskiej podróbki" obniża ceny. Dla mnie Seagull za 280 zł będzie lepszym wyborem niż Nomos za 5600 zł. Że niemiecki? Że ma rezerwę ruchu 43 a nie 36 godzin? Że mniejszy? Obecnie 35 mm to raczej wada niż zaleta a wierz mi Seagull 39 mm o tej samej grubości doskonale mieści się nawet pod mankietem koszuli. Jaki jest sens płacić 20 RAZY WIĘCEJ!?

 

To na pewno była odpowiedź do mojego posta? Bo mam podejrzenie, że chodzi o drugiego kolegę w dyskusji, który pisał o Nomosie właśnie. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos ma 38 mm plus długie uszy i da się trafić za ok 4000 zł. 

No ale fakt, kwarc w kopercie ss, za ok 100 zł będzie bezkonkurencyjny. Czy seagull będzie 3 razy lepszy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

 

To na pewno była odpowiedź do mojego posta? Bo mam podejrzenie, że chodzi o drugiego kolegę w dyskusji, który pisał o Nomosie właśnie. 😉

To odpowiedź do całego świata zegarkowego :) . Tak poważniej, wiesz, że tu odpowiedzi się łączą. Nie wiem po co. 

1 minutę temu, StaryWilk napisał:

Nomos ma 38 mm plus długie uszy i da się trafić za ok 4000 zł. 

No ale fakt, kwarc w kopercie ss, za ok 100 zł będzie bezkonkurencyjny. Czy seagull będzie 3 razy lepszy? 

Bronisz Nomosa jakbyś był udziałowcem firmy ;) . Nadal uważasz że podobne zegarki o cenie 280 zł i niech będzie 4000 zł to żadna różnica przy podejmowaniu decyzji? Gdybym miał na imię Robert i nazwisko na "L", to pewnie bym wybierał bez patrzenia na takie parę groszy różnicy, ale nie jestem... Pocieszanie się, że mały ale z dużymi uszami może być raczej pociechą przy wyborze królika miniaturki :) . Szanuję Twój wybór, ale ja mam zupełnie inny punkt widzenia. Każdy z nas ma swoje priorytety w tworzeniu kolekcji, ale nie zapominaj o znacznym zróżnicowaniu budżetów. Jeden woli 3 zegarki po 10-30k zł, drugi woli mieć 50 zegarków za podobną kwotę. Na tym polega wolność wyboru i oby nas jej już wkrótce nie pozbawiono (dla naszego rzekomego dobra). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@StaryWilk myślę nad tym seagull'em

Nigdy nie miałem manualna a i SeaGull wie tu byłoby 2 w1. Myślałem też od czymś na Miyota 8n33 ale nie ma zbyt dużego wyboru a ceny w okolicach 2k....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem wymiary Nomosa, bo pisałes cos o 35 mm, że mały. Reszty nie komentuje. ;) ale rzeczywiście, im większy, tym lepsza cena za kg wychodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, StaryWilk napisał:

Podałem wymiary Nomosa, bo pisałes cos o 35 mm, że mały. Reszty nie komentuje. ;) ale rzeczywiście, im większy, tym lepsza cena za kg wychodzi...

Jak brakuje argumentów, to zawsze można Invictą przywalić :) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

chińskie zegarki to dla mnie nowość, od kilku dni zagłębiam się w temat i chciałem usystematyzować wiedzę 😉

Chcę stworzyć przy waszej pomocy taki mini ranking firm, które oferują najlepszą jakość/cena.

Z mojej wstępnej oceny sytuacji wykluwa się taka hierarchia:

1)San Martin
heimdallr

Seagull 
2) Escapement
Steeldive
3)Parnis
Phylida
I&W
Corguet
4) pagani
Cadisen

 

czy to ma ręce i nogi? Coś byście zmienili? 

Edytowane przez piotrekndm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dodałbym jakąś chińską firmę, która robi nie tylko homage?
Jakiś Seagull na początek?
Albo chiński microbrand - powiedzmy Phoibos?
Chyba, że chodzi o taki ranking wyłącznie firm z Aliexpress?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

Może dodałbym jakąś chińską firmę, która robi nie tylko homage? emoji23.png
Jakiś Seagull na początek?
Albo chiński microbrand - powiedzmy Phoibos?
Chyba, że chodzi o taki ranking wyłącznie firm z Aliexpress?

 

Seagull-a znam, kompletnie wypadł mi z głowy pisząc post. Dopiszę go do pierwszej grupy. 

 

Z powodu małej wiedzy skupiłem się na firmach, które są najpopularniejsze na aliexpress. 

 

Oczywiście inne microbrandy również mile widziane 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem piramida cena /jakości nie ma sensu. Dlatego, że trudno jest zdefiniować obiektywne kryteria  jakości (były takie próby na forum..., nieudane), a po drugie jak to odnieść do ceny - każdy sam sobie musi odpowiedzieć. Dla jednego lepszy stosunek ceny do jakości będzie miał zegarek San Martin za 750 zł, a dla drugiego pagani design za 250 zł, bo widząc więcej niedoskonałości w tym drugim mówi, że ich poprawa nie jest warta wykładnia aż 3 razy tyle na stół. 

 

Była też zabawa w piramide prestiżu, ale to insza inszosc. 

 

W dziale Chinskich jakiś sens, moim zdaniem, miałaby zabawa w ulubione marki /modele, nic więcej. Na ochotnika, ostatnio zgłosił się @Vonziej;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.