Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Lukasz79

Urwany wahnik - Constantin Durmont

Recommended Posts

Witam,

Mam prośbę, mam taki chiński automat, Constantin Durmont, (zdjęcia w załączniku) rozleciało się łożysko i oderwał się wahnik, zegarmistrz powiedział, że potrzebny jest cały ten mechanizm na którym ten wahnik działał.

Może mi ktoś doradzić czy mogę go gdzieś dostać lub czy ktoś może bawił się takim chińczykiem i ma części do odsprzedania?

post-111976-0-40344000-1581424062_thumb.jpg

post-111976-0-38746700-1581424065_thumb.jpg

post-111976-0-34538500-1581424068_thumb.jpg

post-111976-0-70827300-1581424071_thumb.jpg

post-111976-0-87882300-1581424074_thumb.jpg

post-111976-0-72356200-1581424077_thumb.jpg

Obawiam się, że szkoda na ten zegarek czasu i nakładu finansowego. Kolejny mechanizm też się rozleci... 

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Trzeba na aliexpressie poszukać, raczej nieopłacalne, bo podobny zegarek się wyjmie w małych pieniądzach, już jako całość. A tak werk coś będzie kosztował, a robota mistrza jeszcze więcej. Wahnik jak w seagullu ST17 ,ale i inne chinole takie miewały, z tego co kojarzę.

Łukaszu czy ma on dla ciebie szczególną wartość sentymentalną?

Jakiegoś wielkiego sentymentu do niego nie mam, po prostu chciałem spróbować go w jakiś niedużych kosztach naprawić bo zegarek sam w sobie mi się podoba.

Jakiegoś wielkiego sentymentu do niego nie mam, po prostu chciałem spróbować go w jakiś niedużych kosztach naprawić bo zegarek sam w sobie mi się podoba.

Może ten urwany wahnik to ZNAK, że czas na zmiany ? :D

Dzięki za podpowiedzi, wiem że z takimi chińczykami naprawy nie bardzo opłacalne są, mam jeszcze opcję używania go jak normalny nakręcany mechanik. I tak to się pewnie skończy, ale poszperam coś w temacie tego Sea-gulla ST17 co Oszolom pisał.

Może ten urwany wahnik to ZNAK, że czas na zmiany ? :D

To był mój pierwszy (jedyny:) ) automat i spodobało mi się więc kontynuacja na pewno będzie. A zmiana nastąpi w kwestii marki ( ale też bez szaleństw).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By adonizy
      Cześć

mam nietypowy problem z moim Seiko Chronograph, a mianowicie oś tachymetru przesunęła się od kila stopni w prawo.

Aby to naprawić, należy zdjąć bezel wraz ze szkłem, czy udałoby się mniej inwazyjnie? (mam na myśli poprzez wyjęcie mechanizmu i manipulację wewnątrz).

• By Dirty Harry
      Jaki to model Miyoty? Właśnie padła - pochodzi chwilę i zatrzymuje się

Warto naprawiać czy rozsądniejsza będzie wymiana całego mechanizmu?

• By bipr
      Ponieważ kolejny raz "padł" mi mechanizm Ronda 515 proszę o poradę na co można go wymienić "plug & play" ? 

Zegarek to żadne cudo - Adriatica 8056.515.1 - ale mimo, że ma kilkanaście lat i nosiłem go b. często to jest w dobrym stanie (koperta ze stali nierdzewnej, szkiełko szafirowe) i po prostu go lubię ;-))

Co nie zmienia faktu, że już mnie trochę wkurza, że mechanizm jest tak nie trwały ...

Podsumowując chciałbym go jeszcze ponosić i nie wiem czy ponownie wkładać: https://www.mechaniz... 515&results=91 (zakładająć, że taki tam siedzi a nie jakiś HH2 albo HH6 ;-) czy jest szansa na coś trwalszego ? 

Z góry dziękuję za fachowe porady.

ps przepraszam, że powtarzam post (nieco bardziej rozbudowany publikowałem już dziś w dziale "zegarki szwajcarskie") ale najwidoczniej był w złym miejscu ;-)

• By Pawel582
      Witam, szukam zegarka do 1000 zł, max 1200 jeśli mi się spodoba  . 
      Fajnie by było żeby był automatyczny lub mechaniczny interesują mnie zegarki o eleganckim wyglądzie bez żadnych zbędnych bajerów na tarczy mogą być używane i stąd moje pytanie co polecacie?  Czytałem trochę, ale nie znam się na zegarkach za bardzo więc wole się zapytać ,zależy mi żeby  na trochę mi posłużył
      I jeszcze znalazłem taki zegarek https://www.seriouswatches.eu/products/edox-les-vauberts-date-automatic-80081-3-ain używany za około 1000 zł w dobry stanie czy warto się w ogóle tym zainteresować czy lepiej sobie odpuścić? No i ogólnie chodzi mi o taki wygląd jak ten zegarek w linku mniej więcej może być na pasku albo bransolecie bez różnicy w sumie. 
      Co o tym myślicie?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • By daywalker123
      Czołem,
      ostatnio wpadłem sobie w necie na takie festiny:
      -Certyfikowany diver 200m, kwarc,minerał niestety:
      https://twojezegarki.com.pl/Festina-Diver-F20461/4

-automat (czy on ma certyfikat?) "tylko" 100m,szafir,szkoda że nie ma czarnej tarczy:
      https://zegarkicentrum.pl/zegarek-meski-festina-diver-f204781/

Miał ktoś z was te zegarki? Jak się to spisuje? Słyszałem duzo dobrego o Festivalkach, ale znajomy strasznie narzeka. Coś się mu zepsuło (jakaś głupotka) i mówi że serwis to porażka. Nie wiem w jakim sensie - jakość usług czy "dostępność" serwisu.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.