Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Budrys1987

Elegancki zegarek do 2.500 (automat)

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

zastanawiam sie nad zegarkiem, ktory bedzie pelnil funkcje tego najbardziel eleganckiego. Moj budzet (za nowy) to 2500.

 

Zegarek musi obskoczyc zarowno zestawy koordynowane typu koszula marynarka, czy koszula/kamizelka/krawat jak I bardziej formalne "garniturowe". Mam kilka eleganckich kwarcow, wiec interesuje mnie typowo automat, koniecznie z szafirowym szklem. Do tej pory myslalem glownie o Tissocie Le Locle i nie bardzo moge znalezc cos innego. Bardzo korzystnie byloby, gdyby koperta byla cienka.

 

Co byscie polecali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak Tissot, to może też Visodate? Ewentualnie Certina Ds1. To tak ze "swiss made"  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ale za to jaki fajny i cieniutki werk  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wolałbym, żeby zegarek był nieco bardziej 'strojny'(nie wiem, czy to najlepsze słowo). Zastanawiam się również nad czyms że sloty i akcentami. Tarcza koniecznie jasna. Mam już kilka zegarków bardzo minimalistycznych w stylistyce Bauhaus, albo bardzo minimalistyczne cienkie kwarcowe. W podobnej do Ch Warda stylistyce już najprędzej poszedłbym w stronę Hamiltona 38mm, ale przekracza budżet dość znacznie.

 

Visodate mi nie siada, właściwie poza le locle mało który Tissot mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z elegancich Tissotów IMO świetną propozycją jest Heritage 1952 LE, ale to jednak wyższy budżet, a do tego, tych zegarków to ze świeczką można szukać ;-)

Gdybyś nieco zwiększył budżet i dopuścił używkę w doskonałym stanie i na gwarancji, to poleciłbym Ci moją Stowę na manualnym werku, która jest na naszym bazarku ;-)

post-34987-0-44567900-1583425365_thumb.jpg

post-34987-0-35362900-1583425404_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopuszczam używki, ale wtedy w obniżonym budżecie najchętniej. ;)

 

Co do Stowy fakt, piękny zegar ale w podobnej stylistyce mam Tisell Bauhaus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myślałeś np.o Seiko Sarb033? Rozmiar ma bardzo przyjazny i do tego lubi bardzo paski. :-)

https://japan-select.com/collections/seiko-machanical/products/seiko-automatic-sarb035-made-in-japan

 

Na kajdanie masz fajny EDC, natomiast do bardziej formalnego stroju zakładasz pasek i gotowe.

Ja podobnie używam sarba035 (czarny brat), ostatnio noszę go na pasku nato, a jak zachodzi potrzeba to zakładam pasek skórzany i jest zestaw na bardziej formalne okazje.

Edytowane przez Thorsten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Patrzyłem trochę na Seiko, ale ze spełniających moje wymagania (szafir), to w zasadzie jedyny model:

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-presage-automatic-srpd42j1

 

Jest już trochę za duży.

A dlaczego nie Sabr033/035? Pod kilkoma względami lepszy od tego którego pokazałeś, a cena w zasadzie taka sama... Chyba że się nie podoba, to rozumiem.

Edytowane przez Thorsten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle doczytałem że szkiełkiem. Ten seikacz też fajny jest, aczkolwiek bliżej mi do tego Le Locle stylistycznie.

 

Tarcza koniecznie jasna. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to mam Hamiltona o którym wspomniałeś, poniżej Twojego budżetu. Zestaw ori pasek + bransoleta. Tutaj na innym pasku:

DSC03689.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie propozycje, Panowie!

 

Meccaniche Veneziane na pewno zagości jeszcze w mojej kolekcji (chociaż pewnie Nereide) ale po przeanalizowaniu wszystkiego udało mi się uzyskać dobra cenę na Le Locle i jutro powinienem stać się jego szczęśliwym nabywca. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię go ładnie ukazać na zdjęciach, ale wygląda na prawdę bardzo, bardzo dobrze. Musiałem jedynie zmienić czarny pasek na brązowy, bo w czerni w ogóle nie chodzę, ale myślę, że prezentuje się równie dobrze.

post-112095-0-01636900-1583532053_thumb.jpg

post-112095-0-15163100-1583532097_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z brązowym paskiem trochę bardziej casualowo, dla mnie na plus. Dobry wybór! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Gratuluję, IMO jeden z fajniejszych Tissotów :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, będziesz pan zadowolony ;) sam mam takiego od dwóch lat i niezmiennie cieszy. Inna sprawa że nie rozumiem fenomenu pasków i wszystkie zegarki mam na bransoletach. Planuje kupić pasek do Le Locla i przekonać się o co chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.