Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kumite

Junghaus secesja 1905r.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Niestety nie wytrzymałem i nabyłem ten zegar . Secesyjny Junghaus II polowa 1906r w dębie, sadzę ,że srebrzony. Kwadrans . Nie mam go sfotografowanego,ale będę uzupełniał dane w tym wątku. Mam prośbę, czy jest on w katalogach, czy występuje jako dodatek do mebli? Zegar był do kupienie na olx. Właściwie jechałem po Gronemanna,ale na miejscu się okazało,że zdekompletowany. W późniejszym czasie rozwinę opis zegara,

 

pozdrawiam

piotr

 

 

ps 1906 rok

post-67478-0-88245100-1586367380_thumb.jpg

Edytowane przez kumite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie takiego. Nie dziwię się, ze nie wytrzymałeś. Generalnie nie lubię secesji w zegarach, ale są szlachetne wyjątki od tej zasady.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waga ok 13,5kg, wymiary 100x30x18. Dł wahadła P54.  5 prętów w gongu. Jutro coś o mechanizmie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wtrącam, czy to jest Junghaus, czy Junghans?

Czy to tylko literówka...

Ładny kwadransiak.

Pozdrawiam Jacek


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazuj, pokazuj, mam coś podobnego...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junghans, fakt , przepraszam , nie wiem jak poprawić, człowiek głupoty pisze z wrażenia. Wrzucam soczewkę, Nie ma przy nim potrzeby grzebać,ale są już pewne przetarcia srebrzeń . Płyty mechanizmu 15,5x11,5 , kotwica bez palet masywna, czy kuta , czy wycinana nie wiem. wygląda na złocenia mechanizmu zabezpieczone,ale czy to tak jest do weryfikacji u mądrzejszych. Dwa wiatraki, jeden na zewnątrz płyt. Co do melodii na razie nie wiem, dam znać. Śr. soczewki 14cm. Mechanizm wyciąga się do przodu po usunięciu tarczy i odkręceniu 2 śrub blokujących.

 

Jak będą pytania , to proszę, dopóki mechanizm na wierzchu

 

Pozdrawiam

piotr

 

 

post-67478-0-60272100-1586381998_thumb.jpg

post-67478-0-33857400-1586382012_thumb.jpg

post-67478-0-51430800-1586382030_thumb.jpg

post-67478-0-41583900-1586382045_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System bicia. Nie jest to repetier. Tradycyjnie na kwadrans wybija Bim Bam. Drugi 2 razy, Trzeci trzy razy. O pełnej godzinie wybija melodię 4 młoteczkami i wtedy stabilizuje bicie zewnętrzny duży wiatrak. Następnie aktualną godzinę dwoma młoteczkami tymi co kwadranse. Tutaj mała awaria przy pełnej godzinie Bim, czy to Bam staje dęba i nie chce uczestniczyć w wybijaniu pełnej godziny. Na razie się przyglądam, ale zapewne trafi w dobre ręce , jak koronawirus odpuści .

 

Pozdrawiam

 

piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System bicia cd. Jednak nie awaria. Piąty młotek , powiedzmy ten zewnętrzny, bierze udział w wybijaniu kwadransów. Przy pełnej godzinie zostaje odłączony krzywką . 4 młotki wygrywają melodyjkę i czwarty zewnętrzny wybija potem godzinę . Tarcza będzie do roboty, lub do wymiany.

 

Dzięki za opinie, na razie tyle

 

pozdrawiam

piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza chyba nie taka zła. Może lekkie czyszczenie i będzie ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza chyba nie taka zła. Może lekkie czyszczenie i będzie ok!

 

Słaby punkt w zegarze, popróbowałem przetrzeć , szybciutko puszczają cyferki, Posiedzę nad nią z wacikiem i spirytusem i lupą . Bardzo cieniutka warstwa na cyferkach. Są trwałe przerysowania. Raczej dla fachowca w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie takiego. Nie dziwię się, ze nie wytrzymałeś. Generalnie nie lubię secesji w zegarach, ale są szlachetne wyjątki od tej zasady.

 Tak, tak zaiste piękny on jest. Secesja jakby w angielskim "oszczędnym" wydaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby punkt w zegarze, popróbowałem przetrzeć , szybciutko puszczają cyferki, Posiedzę nad nią z wacikiem i spirytusem i lupą . Bardzo cieniutka warstwa na cyferkach. Są trwałe przerysowania. Raczej dla fachowca w temacie

Po co ze spirytusem?!!! Tylko delikatny detergent i ciepła woda... tylko!!!


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Trochę się dziwię,że nikt go nie kupił przede mną. Był dosyć długo na sprzedaż. Trzymam się zasady, jak jestem w danym miejscu, zegar wisi, stoi, przypadkiem mogłem być tam osobiście, mogłem zobaczyć, dotknąć i ma w sobie coś , co pociąga, stan praktycznie idealny, kompletny, jak siebie znam ,"pluł bym sobie w brodę" i miał wyrzuty sumienia,że nie kupiłem.Nienarzucająca się secesja, stonowana. Dopytam koleżanki, która akurat doktorat robiła z secesji angielskiej, zobaczymy co wie.

 

 

Pozdrawiam

ps, nawet nie drogi


Po co ze spirytusem?!!! Tylko delikatny detergent i ciepła woda... tylko!!!

 

No właśnie, mądry polak po szkodzie,ale do odratowania

Edytowane przez kumite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję coś więcej wygrzebać o zegarze i trafiłem na pożyteczną dyskusję o gongach

 

https://mb.nawcc.org/threads/gong-development-a-study-many-pictures-included.94466/

 

 

pzdr

piotr

 

ps

 

Koleżanka odpowiedziała :" nosi znamiona secesji angielskiej"

Edytowane przez kumite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! 

 

Czy ktoś z koleżanek/kolegów  poprawiał obwódki minutowe przy użyciu cyrkla z uchwytem . Chodzi mi po głowie tusz kreślarski lub pisak w uchwycie cyrkla. Ten sposób daje pozytywny rezultat, czy szukać innego rozwiązania? Czyszczenie jakoś opanowałem i literki, brak obwódki na ćwierci tarczy. 

 

Z góry dziękuję za opinie

 

piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem to robić na "porcelance"w kieszonkowym- generalnie OK, tylko miałem zbyt gruby   rotring ( 0,3)

 

Do w/w rotringa zamiast tuszu wlałem tusz permamentny do pisaków .. idealny, bo się trzyma.

 ( tylko tak, jak mówię miałem zbyt grubą końcówkę i pierścień wyszedł zbyt szeroki..

 ps. ten permamentny też można zmyć spirytusem...- tak , ze nie ma obawy..)

 

ps

 Poprawiałem też znaczniki na 18 centymetrowej tarczy porcelanowej. jest OK.


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem to robić na "porcelance"w kieszonkowym- generalnie OK, tylko miałem zbyt gruby   rotring ( 0,3)

 

Do w/w rotringa zamiast tuszu wlałem tusz permamentny do pisaków .. idealny, bo się trzyma.

 ( tylko tak, jak mówię miałem zbyt grubą końcówkę i pierścień wyszedł zbyt szeroki..

 ps. ten permamentny też można zmyć spirytusem...- tak , ze nie ma obawy..)

 

ps

 Poprawiałem też znaczniki na 18 centymetrowej tarczy porcelanowej. jest OK.

 

Dzięki serdeczne z podpowiedź

 

pozdrawiam

piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko cyrkiel to takiej zabawy "rotringiem, rystorem" to musisz mieć z przedłużką i łamanym końcem- chodzi o to, by pisak byl prosopadle do tarczy.

 Tak, jak kiedyś rysowało się na kalce technicznej..

 inaczej będzie "rozlewał", lub nie będzi pisał/kreślił.

 Można zrobić starym sposobem

 tj

 listwa+ igła z jednej strony a na zaznaczonej długości promienia sam uchwyt do pisadła...( nawet dobrze założona "trytytka" :)

Tak kreśliłem żonie duże kólka na blejtramie :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mam jeszcze komplet Richtera, coś pokombinuję, 

 

Dzięki serdeczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junghans, fakt , przepraszam , nie wiem jak poprawić, człowiek głupoty pisze z wrażenia. Wrzucam soczewkę, Nie ma przy nim potrzeby grzebać,ale są już pewne przetarcia srebrzeń . Płyty mechanizmu 15,5x11,5 , kotwica bez palet masywna, czy kuta , czy wycinana nie wiem. wygląda na złocenia mechanizmu zabezpieczone,ale czy to tak jest do weryfikacji u mądrzejszych. Dwa wiatraki, jeden na zewnątrz płyt. Co do melodii na razie nie wiem, dam znać. Śr. soczewki 14cm. Mechanizm wyciąga się do przodu po usunięciu tarczy i odkręceniu 2 śrub blokujących.

 

Jak będą pytania , to proszę, dopóki mechanizm na wierzchu

 

Pozdrawiam

piotr

 

 

Witam, czy ktoś  z Koleżeństwa miał doświadczenie z tego typu mechanizmem Junghansa, chodzi o długość chodu, tygodniowy, czy więcej. Chciałbym ocenić stan sprężyn

 

piotr

post-67478-0-77813500-1587275912_thumb.jpg

Edytowane przez kumite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.