Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zolw

suszarka do ubrań Bosh

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem suszarki do ubrań, jest to nasze pierwsze urządzenie tego typu więc nie mamy porównania. Padło na firmę Bosh. Mamy już sprzęty tej firmy i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni.

Wybraliśmy tą Bosh WTR87TW0PL - klasa A+++

Zastanawiam się jeszcze nad tą Bosh WTX87KH0PL jest droższa o 1400 zł ale ma funkcję odświeżania parowego i tu pytanie do Was. Czy ma ktoś suszarkę z taką funkcją, jak to się sprawdza i czy warto tyle do niej dopłacać :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam suszarkę Electroluxa z programem "odświeżanie", ale jakoś do tej pory z niego nie korzystałam. Inna sprawa, że mam ją zaledwie od 2 miesięcy i jeszcze nie wszystkie funkcje przetestowałam. U mnie sprawdza się opcja "ochrona przed zagnieceniami", większość rzeczy nie wymaga prasowania, pod warunkiem wyjęcia ich z suszarki niedługo po skończonym cyklu. Co do rzeczy długo leżących w szafie, to i tak pewnie najpierw zrobiłbym szybkie pranie w celu odświeżenia. Albo potraktowałabym je parownicą, podejrzewam, że efekt będzie podobny, a parownica to dużo mniejszy koszt. Ja bym nie do dopłacała 1400 zł za tę funkcję. 

Ogólnie rzecz biorąc, suszarka to świetna sprawa i żałuję,  że tak późno wpadliśmy na pomysł jej zakupienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Carrot napisał:

Mam suszarkę Electroluxa z programem "odświeżanie", ale jakoś do tej pory z niego nie korzystałam. Inna sprawa, że mam ją zaledwie od 2 miesięcy i jeszcze nie wszystkie funkcje przetestowałam. U mnie sprawdza się opcja "ochrona przed zagnieceniami", większość rzeczy nie wymaga prasowania, pod warunkiem wyjęcia ich z suszarki niedługo po skończonym cyklu. Co do rzeczy długo leżących w szafie, to i tak pewnie najpierw zrobiłbym szybkie pranie w celu odświeżenia. Albo potraktowałabym je parownicą, podejrzewam, że efekt będzie podobny, a parownica to dużo mniejszy koszt. Ja bym nie do dopłacała 1400 zł za tę funkcję. 

Ogólnie rzecz biorąc, suszarka to świetna sprawa i żałuję,  że tak późno wpadliśmy na pomysł jej zakupienia.

Też mam elektroluxa, nie wiem jak dokładnie długo ale już spłacona. Tania nie była ale nie żałujemy, zwłaszcza zimą albo w wilgotne dni. Jest tylko jeden problem, od kilku lat liczę na zepsucie się pralki by kupić w podobnym dizajnie do elektroluxa, ale po tuningu łożysk bębna czuję, że prędzej ja się położę niż to padnie, bonj za bardzo nie ma co się psuć...


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, albiNOS 01 napisał:

czuję, że prędzej ja się położę niż to padnie, bonj za bardzo nie ma co się psuć...

Też mam taką pralkę nie do zajechania. Ponad 10 lat domowego użytku, wcześniej przez kilka lat non stop pracowała w pensjonacie i działa dalej. Na jednym z programów lubi pociec, czasem wyda dźwięk jakby prała kupkę kamieni, ale nadal działa🙂 Wątpię aby te nowe sprzęty tyle wytrzymały...

A wracając do suszarek, to nie dziwię się autorowi, że stawia na Boscha, bo oni przeważnie robią dobre produkty. 

Btw. Wydaje mi się, że do tego drugiego modelu Boscha dopłacasz nie tylko za odświeżanie parowe, ale przede wszystkim za możliwość sterowania smartfonem.

Edytowane przez Carrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, albiNOS 01 napisał:

Też mam elektroluxa, nie wiem jak dokładnie długo ale już spłacona. Tania nie była ale nie żałujemy, zwłaszcza zimą albo w wilgotne dni. Jest tylko jeden problem, od kilku lat liczę na zepsucie się pralki by kupić w podobnym dizajnie do elektroluxa, ale po tuningu łożysk bębna czuję, że prędzej ja się położę niż to padnie, bonj za bardzo nie ma co się psuć...

😆

44 minuty temu, Carrot napisał:

Też mam taką pralkę nie do zajechania. Ponad 10 lat domowego użytku, wcześniej przez kilka lat non stop pracowała w pensjonacie i działa dalej. Na jednym z programów lubi pociec, czasem wyda dźwięk jakby prała kupkę kamieni, ale nadal działa🙂 Wątpię aby te nowe sprzęty tyle wytrzymały...

A wracając do suszarek, to nie dziwię się autorowi, że stawia na Boscha, bo oni przeważnie robią dobre produkty. 

Btw. Wydaje mi się, że do tego drugiego modelu Boscha dopłacasz nie tylko za odświeżanie parowe, ale przede wszystkim za możliwość sterowania smartfonem.

jak kupiłem drugie, większe mieszkanie to miałem taki dylemat ze zmywarką, też to było pierwsze takie urządzenie w moim życiu wtedy pytałem znajomych jakich firm mają zmywarki i większość miała i polecała Bosha. Po zgłębieniu oferty wybrałem zmywarkę Bosha taką "lepszą". Działa do tej pory i jeszcze ładnie wygląda :) więc teraz też stawiam na Bosha. Tam też są tańsze modele ze sterowaniem przez wifi ;) pewnie czymś się jeszcze różni ale najbardziej zaciekawiło mnie to odświeżanie parowe :) nie chciałbym żeby jeszcze suszarka do mnie dzwoniła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Zolw napisał:

 

 :) nie chciałbym żeby jeszcze suszarka do mnie dzwoniła.

Czemu? Mogłaby od czasu do czasu zadzwonić i zapytać jak mija Ci dzień 😁

Miałam zmywarkę Boscha w poprzednim domu, przez 7 lat działała bezawaryjnie i pewnie jeszcze długo posłuży nowym użytkownikom. A co do sterowania zdalnego, jest to mega przydatne i komfortowe w przypadku wielu urządzeń, ale niekoniecznie tych, które i tak trzeba ręcznie załadować i rozładować.

Edytowane przez Carrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy Siemensa z programem odświeżania parowego od kilku lat i użyliśmy tej funkcji kilka razy. Czy działa, tak działa, zadaj sobie pytanie czy będziesz z tej funkcji korzystał w miarę często. Jeżeli nie to moim zdaniem nie warto płacić dodatkowe 1400 zł za nią, to dużo. Zawsze można wrzucić na najkrótszy program do pralki a później od suszarki. 

Samo urządzenie sprawdza się bardzo dobrze szczególnie jesienią i wiosną. Latem w ogóle nie używamy a zimą okazjonalnie.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój piekarnik z Bosha nie dotrwał do końca okresu gwarancyjnego. Działał jakieś 15 miesiecy. 😐

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.