Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szuwi

Garniturowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że bardziej chodzi ile środek smarny zachowuje swoje właściwości bo przy użytkowaniu jak piszesz jakoś mocno obciążony ten zegarek nie będzie. Pytanie na ile warto ryzykować przejechanie zalecanego interwału - jak coś padnie koszt będzie nieporównywalnie większy. Wydaje mi się, że 5-7 lat rekomendowane przez ALS jest rozsądne, 10 lat bym nie próbował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, cordi7 napisał:

Myślę, że bardziej chodzi ile środek smarny zachowuje swoje właściwości bo przy użytkowaniu jak piszesz jakoś mocno obciążony ten zegarek nie będzie. Pytanie na ile warto ryzykować przejechanie zalecanego interwału - jak coś padnie koszt będzie nieporównywalnie większy. Wydaje mi się, że 5-7 lat rekomendowane przez ALS jest rozsądne, 10 lat bym nie próbował.

 

Dzięki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, strejle napisał:

A. Lange & Söhne 1815.

 

Dziękuję, ale nie - za duży i przycięta "6".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2020 o 18:51, strejle napisał:

Moser ma ciekawe(ale ogromne) zegarki, chodzi bardziej o właśnie garniturowce. 40mm+ i grubość 11-13mm to specyfikacja bardziej nurków, a nie zegarków pod mankiet.

 

Moser ma tez 39mm wersje zegarkow.

 

 

W dniu 30.08.2020 o 11:43, szuwi napisał:

Dla zainteresowanych dodam, że:

 

1. PP - sugerowany serwis co 5 lat, przy Calatravie to koszt CHF 900;

2. ALS - sugerowany serwis co 5-7 lat, przy Saxonii to koszt EUR 830;

 

Mam też pytanie - na ile poważnie należy traktować te wytyczne? Rozumiem, że jak ktoś wydaje 50-100k na zegarek, to powinien mieć 5k co 5 lat na serwis, ale czy przy używaniu zegarka 2-3 razy w tygodniu przeciągnięcie odstępów w serwisowaniu do 10 lat może uszkodzić zegarek? 

 

 

 

Mozesz traktowac ze wytyczne (wlacznie z cenami) niepowaznie. 

Jesli wszystko bedzie z zegarkiem w porzadku, nie bedziesz katowac zegarka codziennym uzytkowaniem to zaloz na pierwszy serwis te 10 lat.

Ceny serwisow sa wyzsze, z jakims polerowaniem, wymiana szkla zaplacisz te 1,5 - 2k CHF za prosty mechanizm. 

 

Z doswiadczenia powiem - Lange - dzis malo co moze sie z ta marka rownac, szczegolnie jesli chodzi o najtansze modele 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, SzefSzefow napisał:

 

Moser ma tez 39mm wersje zegarkow.

 

 

 

Mozesz traktowac ze wytyczne (wlacznie z cenami) niepowaznie. 

Jesli wszystko bedzie z zegarkiem w porzadku, nie bedziesz katowac zegarka codziennym uzytkowaniem to zaloz na pierwszy serwis te 10 lat.

Ceny serwisow sa wyzsze, z jakims polerowaniem, wymiana szkla zaplacisz te 1,5 - 2k CHF za prosty mechanizm. 

 

Z doswiadczenia powiem - Lange - dzis malo co moze sie z ta marka rownac, szczegolnie jesli chodzi o najtansze modele 

 

Dla mnie 39mm to też za dużo :)

 

Dziękuję za weryfilację cen i terminów serwisu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, szuwi napisał:

 

Dla mnie 39mm to też za dużo :)

 

 

 

Wiem :)

Odnosilem sie do postu Kolegi w ktorym pisal ze wszystkie Mosery sa +40mm ;)


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, strejle napisał:

Jaquet-Droz Petit

Damka.

 

Poza tym nie jestem przekonany co do czytelności w moim wieku 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 mmm... To jednak dość śmiałe. Ja się właśnie przyzwyczajam do Grand Seiko 37 mm i w zasadzie po tygodniu już się z nim czuję dobrze, ale pierwsze dni były dziwne. Początkowo zegarek wydawał mi się wielkości tego małego czegoś, co ma na twarzy Cindy Crawford, mimo że mam nadgarstek tylko 17.5 cm. A ja przecież nie lubię dużych kopert, tego GS-a kupiłem w miejsce zegarka w kopercie 40.5 mm, który odbierałem jako zdecydowanie za wielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być srticte garniturowiec, a nadgarstek mam 16,7cm. Teraz mam 38mm i chcę czegoś mniejszego, więc 35mm jest rozważane :) Wydaje mi się, że mechanizm w tym modelu jest gorszy (??) niż w pokazanym przeze mnie powyżej 37mm "slimie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zupelnie szczerze to twoj obecny garniturowiec jest piekny. Jesli chcesz cos koniecznie mniejszego to zaleznie od tego jak czesto go nosisz zadaj sobie pytanie czy chcesz / warto tyle wydac.

Jesli odpowiedz brzmi tak - to ten ostatni ALS wyglada calkiem spoko choc mi serca jakos nie skradl. Zupelnie szczerze ja bym kupil raczej cos, co bedzie czesciej goscic na twoim nadgarstku :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cordi7 napisał:

Tak zupelnie szczerze to twoj obecny garniturowiec jest piekny. Jesli chcesz cos koniecznie mniejszego to zaleznie od tego jak czesto go nosisz zadaj sobie pytanie czy chcesz / warto tyle wydac.

Jesli odpowiedz brzmi tak - to ten ostatni ALS wyglada calkiem spoko choc mi serca jakos nie skradl. Zupelnie szczerze ja bym kupil raczej cos, co bedzie czesciej goscic na twoim nadgarstku :)

 

 

🙂

chcę kupić, a czy warto? Nie wiem, pewnie nie. Żeby było "warto" musiałbym kupić Daytonę 😉

Zegarkiem codziennym i najczęściej noszonym jest Ex1. Uważam, że jest świetny i - pomimo prób - nie znalazłem dla mnie nic lepszego w rozsądnym budżecie. Gdzieś kołacze się pam1392 lub 2392, ale tyko jako ewentualne uzupełnienie Exa. 

Tym samym po zamianie garniturowca, zważywszy na planowany rozmiar kolekcji na poziomie 4-5 zegarków, będę wypstrykany z planów i celów. Stąd też między innymi dłuższy czas na zakup garniturowca 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że odrzucasz rzymianki, ale ja bym rozważył także Breguet’a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Christo napisał:

Wiem że odrzucasz rzymianki, ale ja bym rozważył także Breguet’a...

 

To obiektywnie dobra propozycja.

 

Miałem Nomosa Ludwiga - wiem, że to inna klasa, ale rzymianki do mnie nie trafiają. Miałem tez rzymiankę zenitha i bez żalu sprzedałem.

 

Albo brak cyfr, albo arabskie.

 

Jeżeli jednak nic nie wymyślę, a PP i ALS mnie nie uwiodą, to breguet będzie pierwszym wyborem, choć - bliżej zakupu - musiałbym kogoś z Was wcześniej poprosić o umożliwienie przymiarki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Służę przymiarką w zakresie 40 mm 5140. Natomiast mnie fascynują takie cuda, 37 mm, w budżecie... 😉

 

 

 

 

13A83DFA-3C2E-467A-8CBB-628FF00098B9.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy, ale nie dla takiego nudziarza, jak ja. 😉

Szukam czegoś bardziej klasycznego. 

I dziękuję za propozycję przymiarki. 🙂

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bym chciał kiedyś gonić Twojego króliczka (jakkolwiek to zabrzmi) :)

A na serio, to jest jeszcze Piaget Altiplano i gdyby nie 1mm średnicy za dużo, to chyba byłby ideałem. Ja na Twoim miejscu kupiłbym jednak Calatravę 5196G-001. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Altiplano jest za duży. 

 

Na placu boju pozostało Lange. 

 

pierwotnie rozważałem 37mm i 201.027. 

https://www.alange-soehne.com/en/timepieces/saxonia-thin/201027-white-gold

 

Ale zważywszy na rozmiar nadgarstka (16,7cm) coraz bardziej skłaniam się ku 219.026. https://www.chrono24.pl/alangesoehne/saxonia-219026--id8027310.htm

 

Ma 35mm i na moim nadgarstku będzie dobrze wyglądał.

 

Mam problem ze znalezieniem L2L obu tych modeli, a przymiarka w PL będzie co najmniej trudna... Ostatecznie pewnie napiszę maila do Lange i poproszę o podanie tych danych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.