Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
JohnnyJ

Złoty zegarek do 50.000zł. Daytona?

Recommended Posts

Witam serdecznie

Od pewnego czasu, noszę się z zamiarem zakupu zegarka. W pierwszej kolejności szukam używanej Daytony na bransolecie, w konfiguracji złoto/stal z czarnym bądź szampańskim cyferblatem. Jeszcze na początku roku, widziałem że takie można było znaleźć za ok 50tys, dzisiaj przeglądając ch24 czy inne aukcje, jest już to 76tys zł. Co juz moxno zbliża się do ceny nowego

Jak uważacie, czy ten zegarek jest w tym zasięgu cenowym? 

Widziałem również piękne Omegi, czy Ulysse Nardin, ważne, żeby koperta była złota :) Jak na to się zapatrujecie;)? 

No i pytanie, jak bezpiecznie zakupić taki zegarek?

Edited by JohnnyJ

Czekamy na foto nadgarstkowe - taki forumowy zwyczaj i forma podziękowania osobom, które pomagały w wyborze... 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Gary37
      Witam serdecznie wszystkich miłośników czasomierzy ,
      Bardzo będę wdzięczny za informację o moim zegarku .
      Nie jestem pewien ,czy jest to pasówka ,czy oryginalny Portugalczyk ,
      Zegarek cal 73  42mm bez koronki (czyli linia Portugalczyka ) koperta w 14 k złocie  .
      Prawdopodobnie pochodzi z 1939 r (ale nie jestem pewien )
      Nr mechanizmu  904696 zgadzają się też z tymi  numerami na kopercie ,jest też wiewiórka .
      Miałem już wcześniej podobny zegarek o tym rozmiarze i też w złocie tylko tamten miał cal 95 i koperta miała punce i znaczek scafusia.
      Drugiego takiego nie spotkałem .
      Proszę o informacje czy może :perełka :

• By gedackt
      Jakis rok temu dostalem bardzo sympatyczne wsparcie od uzytkowniow podczas zakupu mojego zegarka, wiec po raz kolejny zwracam sie do spolecznosci z prosba o wsparcie.

Poszukuje zegarka dla piekniejszej i madrzejszej polowy mojego zwiazku. 
      Poniewaz zonie z racji wykonywanej pracy zdarza sie bywac na bankietach, galach i innych oficjalnych imprezach w towarzystwie przedstawicieli srodowisk artystyczno-kulturalnych (teatry, malarstwo, muzyka klasyczna etc..) potrzebuje czegos nienachalnego, podkreslajacego dobry smak, a przy tym nieukrywam, rozpoznawalnego.

Po glowie chodzi mi:

1) Tudor Royal (ref. M28500-0005) (mechanik)
      https://schullin.at/uhren/tudorroyal-1141-12896/

2) Tudor 1926 (ref. M91350-0011) (mechanik)
      https://schullin.at/uhren/tudor1926-1341-1638/

3) Omega Constellation (123.10.35.60.02.001) (kwarc)
      https://www.omegawatches.com/de-at/watch-omega-constellation-quartz-35-mm-12310356002001

4) Omega Constellation (131.10.25.60.06.001) (kwarc)
      https://www.omegawatches.com/de-at/watch-omega-constellation-quartz-25-mm-13110256006001

Kwestia estetyki jest wtorna i zapewne malzonka w ostatenczym rozrachunku sama zdecyduje co jej bardziej pasuje.

Moje pytanie bardziej koncentruje sie na kwesti prestizu i rozpoznawalnosci marki. Tj. czy na "salonach" Tudor nie jest postrzegany w kategorii "zbyt biedny na Rolexa" i czy warto na niego spogladac. Moze macie ewentualnie wlasne propozycje, ktore moglyby z powodzeniem rywalizowac z wyzej wymienionymi.

Kwestie techniczne:
      koperta max 38mm ze wskazaniem na ok 28-30mm.
      nadgarstek ok 4 cm -> gdybym sprobowal zmierzyc dostalbym po glowie
      drobna budowa ciala (155 cm wzrostu)
      baaardzo jasna karnacja
      mechanizm zegarka -> bez znaczenia ze wskazaniem na kwarc 
      budzet -> ok 2.5k euro
      wodoszczelnosc -> bez znaczenia
      pasek -> skora lub bransoleta -> bez znaczenia
      miejsce zakupu -> cala EU ze wskazaniem na Austria i Niemcy

Z gory dziekuje za wszelkie wsparcie i komentarze.
    • By William Blake
      Na sprzedaż jeden z najrzadszych na rynku zegarków. Omega Speedmaster Professional X-33 Nr ref. 3290.50 (186.1998) z 1999r. w pełnym zestawie!
      Tytanowa koperta 42 mm jest utrzymana w bardzo dobrym stanie. Bezel bez pęknięć i braków w wypełnieniu, obraca się z wyraźnym kliknięciem i idealnie centruje, tylko z rysami włoskowatymi. Wyświetlacz LCD w idealnym stanie, granatowy chapter ring. Oryginalne szkło szafirowe w idealnym stanie. Oryginalna, sygnowana koronka. Oryginalne przyciski działają idealnie, z odpowiednim oporem. Dekiel zakręcany z nieuszkodzonym medalionem i dekielkiem wewnętrznym. W środku mechanizm kwarcow Cal. 1666, (w nowszej referencji 1666C pozbawionej wad wczesniejszych wersji A i B ) w pełni sprawny, wszystkie funkcje działają idealnie. Po przeglądzie z nową baterią i uszczelkami. Oryginalna tytanowa bransolea ref. 1998/988 na nadgarstki do 19,5-20cm. Sama bransoleta w takim stanie kosztuje około 800 euro. (nowa w Omedze ponad 7tys zl) W komplecie znajdują się pudełka, tektura zewnętrzna jak i wewnętrzna z tkaniny z rzepem. Karta gwarancyjna, piktogramy, przywieszka (wszystkie z pasującymi numerami), instrukcja obsługi i ściereczka.
      Polecam. Świetny stan i duża kolekcjonerska wartość.
      Możliwa zamiana na Seamaster Aqua Terra
      Poważnie zainteresowanym prześlę więcej zdjęć

Asekuracyjnie forumowe 8/10. Faktyczny stan widac na zdjeciach.

Możliwa wysyłka kurierem choc z uwagi na wartosc wolalbym osobisty kontakt

Cena 13000zł

• By ewaldek
      Próbowałem ustalić datę po numerze ref. ale akurat modelu Constellation nie mogę nigdzie znaleźć. Może ktoś podeśle linka na jakiej stronie mogę to znaleźć.
    • By damp
      Wiązałem kiedyś tak jak większość z Was wielką nadzieję z MoonSwatchem ... ale.... jego jakość i cena mnie odepchnęła.
      Napisałem ten post bo wczoraj na własne oczy zobaczyłem coś takiego u mojego studenta.....
      I w pierwszej chwili powiedziałem świat się kończy- podróbka lepsza od oryginału?
      Do tej pory gardziłem podróbkami. Ale ten zegarek - jego jakość wykonania mnie powaliła. Tak, tak wiem co powiecie .... miałem w ręku prawdziwego MoonSwatcha.
      Cena tego czegoś to 1/10 ceny oryginału. Tak 100 zł z przesyłką!
      Kilka faktów:
      Koperta stalowa pokryta powłoką  (strukturalną farbą?) a nie tworzywo sztuczne zwane Bioceramiką. Werk można wymienić, szkło też. Szkiełko mineralne a nie akrylowe, mechanizm kwarcowy z płynnym sekundnikien versus skacząca wskazówka hmmmmm.... Nawet pasek wyglądał lepiej niż w oryginale. Dekiel nie jest jednak grawerowany - napisy są malowane.

Zapytałem - dlaczego kupiłeś podróbkę a on na to, że oryginał to pseudozegarek za kosmiczną cenę!
      Niestety musiałem przyznać mu rację. MoonSwatch to naprawdę kiepski quasi zegarek... W mojej ocenie nie nadaje się do noszenia. Co najwyżej do gablotki.
      Moje przemyślenia - dlaczego tak się stało? Dlaczego podróbka wygląda lepiej niż oryginał?
      Na pewno nie taki był zamysł Chińczyków - żeby zrobić podróbkę sprawiającą lepsze wrażenie od oryginału. W środku siedzi ponoć jakiś klon Rondy. Stało się tak dlatego, że Chińczycy od lat produkują fakeowe Speedmastery. Wystarczyło tylko dostosować linie produkcyjne do MoonSwatchy....
      Dodatkowo udało się to tylko dlatego, że MoonSwatch w mojej opinii to faktycznie słaby zegarek, który po wzięciu w dłoń przypomina zabawkę. A szkoda, wielka szkoda.....
      Napiszcie co sądzicie? Ja byłem przerażony.......

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.