Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
qwerf

Zegarek do ok. 5 -6 tys. PLN

Recommended Posts

Proszę o pomoc i sugestie w zakupie zegarka w pułapie cenowym 5 / 6 tys. 

Zależy mi na tym aby miał min. 42 / 43 mm średnicy.

Raczej wersje z tachometrem, nie "gładkie". 

Preferowany styl Tag Heuer sportowy Formula 1, ale także Carrera oraz Longines Master 44 mm. 

Oczywiście miło byłoby, gdyby to był automat.

Mogą być używane. Będę wdzięczny za sugestie i porady przy wyborze. 

Ja polecę swojego Longinesa 44mm :) budżet trochę ponad 6tys, ale myślę że się dogadamy w razie czego.0824ce5d0fe332888e96b9c566c97617.jpg

Dziękuję za te propozycje, jest wiele zegarków powyżej budżetu, które mi się podobają, ale w tym przypadku bliżej mi do 5 niż do 6 tysięcy, a powyżej już nie wskoczę. Longines jest piękny ale jest po prostu za drogi.

Hamilton to ciekawa propozycja, ładny zegarek.

Zastanawiałem się też nad Oris'em Aquis, jednak to chyba nie ta liga co TAG / Hamilton / Longines ?

Dziękuję za te propozycje, jest wiele zegarków powyżej budżetu, które mi się podobają, ale w tym przypadku bliżej mi do 5 niż do 6 tysięcy, a powyżej już nie wskoczę. Longines jest piękny ale jest po prostu za drogi.
Zastanawiałem się też nad Oris'em Aquis, jednak to chyba nie ta liga co TAG / Hamilton / Longines ?
Oris ma wszystko, czego potrzeba w luksusowym zegarku. Słyszałem, że jak się kupi Aquisa, to żeby poczuć różnice, to trzeba już potem brać Omegę, Tudora czy Rolka. No i teraz wypuścili nową wersję na mechanizmie in house, ale cena już dwa razy wyższa niż za wersję na Sellicie.

Ja polecę swojego Longinesa 44mm

O, takiego miał chyba Paciorek, zanim się na Apple watch nie przerzucił.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Też sądzę że Oris to ta sama półka co Tag czy Longines a wykonaniem spokojnie im dorównuje, jeśli nie przebija. Hamilton to w moim odczuciu jednak szczebel niżej.

Tak się też składa że Aquisa też mam akurat na bazarku na sprzedaż :) i później twojego założonego budżetu.896591f542fedfc4b83e68e043eb6e98.jpg

Szczerze to jestem zaskoczony tak pozytywnymi ocenami Orisa, jakie tu koledzy prezentują. Nie miałem go nigdy. Nie brałem go też pod uwagę, ale zobaczyłem gdzieś real foto Orisa Aquisa Limited i zwariowałem (taki turkusowy). Nad tym zaprezentowanym wyżej będę myślał - może w tych chorych czasach uda się go gdzieś w sklepie zobaczyć jak już otworzą galerie, albo w jakimś salonie. Niestety zbyt daleko, aby podjechać do Łodzi :)  

Generalnie sam nie wiem co bym chciał - z jednej strony miałem już kupować Tag Heuer CAZ1010 FT 8024, lecz z drugiej strony fajnie byłoby mieć automat. Kocham Carrerę, lecz jest za droga, podobnie jak ten Longines (który jest po prostu cudowny).

Zaproponowany Hamilton bardzo ładny, ale pewnie dlatego, że imituje Carrerę :) 

14 minut temu, gszydlowsky napisał:

Przy okazji zapytam o Aquisa , na jakimś filmie widziałem że ma spore luzy na bezelu , jak to wygląda u was ? 

U mnie nie ma z tym problemu, bardzo dobrze pracuje i brak luzów.

Godzinę temu, qwerf napisał:

Generalnie sam nie wiem co bym chciał - z jednej strony miałem już kupować Tag Heuer CAZ1010 FT 8024, lecz z drugiej strony fajnie byłoby mieć automat. Kocham Carrerę, lecz jest za droga

Poczekaj z zakupem. Nic tak Cię nie zadowoli jak ten upragniony zegarek. Formula jest taka sobie. Sam chciałem ją kupić... A skończyło osię na Carrerze z werkiem Heuer 01 :)

51 minut temu, proki1971 napisał:

Może taka Eterna Kontiki lub TH Carrera?

747F8F7D-0C37-4229-956D-5A6BA7198C3A.jpeg

58EA0ECA-F3D4-4F72-ADCB-F5450979E3AB.jpeg

Ta Carrera mi się podoba - to chyba ta z Incepcji ? Niestety ona jest chyba "mała" 39 mm ?

44 minuty temu, evilym napisał:

Poczekaj z zakupem. Nic tak Cię nie zadowoli jak ten upragniony zegarek. Formula jest taka sobie. Sam chciałem ją kupić... A skończyło osię na Carrerze z werkiem Heuer 01 :)

Oj chyba prędko mi to nie grozi ;) Z ciekawości - która konkretnie?

46 minut temu, Amatsubu napisał:

Pewnie ten Oris, który wpadł Ci w oko to Clean Ocean, piękny jest:)

Tak, dokładnie ! 0174377344185-Set, względnie 0173377324185-SET 

16 godzin temu, qwerf napisał:

Oj chyba prędko mi to nie grozi ;) Z ciekawości - która konkretnie?

Taka :)

DSC_5997.JPG

50 minut temu, evilym napisał:

Taka :)

DSC_5997.JPG

To zdjęcie utwierdziło mnie w przekonaniu, że poczekam na nią :) a w międzyczasie kupię coś tańszego. 

No więc informacyjnie, czekam na coś tańszego - przy obecnych promkach padło na Orisa Clean Ocean :) Następna Carrera :)