Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Vonziej

Prezent od siebie dla siebie. 1500-2000 PLN niewiemco do 41 mm

Recommended Posts

Szczerze jeden z moich pierwszych zegarków, który dał i nadal daje mi najwięcej frajdy, wersje z szafirem też są, ceny teraz też przyzwoite. Tarcza jest niesamowita.

0E8665FF-5E81-497B-91B4-83CA8AED9215.jpeg

Edited by lukighost

5 godzin temu, sielwolf napisał:

Mnie ostatnio wpadl w oko taki model

https://newmarkwatchcompany.com/newmark52field/

Na YT na kanale just one more watch jest świeża recenzja.  Jak nie masz nic przeciwko kwarcom ( ale tu oryginalnie 21600 bph) to to jest fajna opcja). Wysyłka z GB.

świetny jest... w końcu coś w tym budżecie co nie lata na nh35 😃

Godzinę temu, lukighost napisał:

Szczerze jeden z moich pierwszych zegarków, który dał i nadal daje mi najwięcej frajdy, wersje z szafirem też są, ceny teraz też przyzwoite. Tarcza jest niesamowita.

Miałem, świetny zegarek, ale tak jak wcześniej wspomniałem - ja już nie przełknę logo Orient...

52 minuty temu, michszy napisał:

świetny jest... w końcu coś w tym budżecie co nie lata na nh35 😃

Prawda, bardzo urokliwy zegarek. Natomiast to kwarcyk, a takiego nie szukam 😕 

Nie jest to marka z historią ale zegarek fajny i w swojej cenie daje bardzo dużo:

https://montagewatches.com/collections/montage-diver

62890E27-375E-411E-B5FC-DB20222DF507.thumb.jpeg.28dcc9ad7ae664b5162dc2feed022c9d.jpeg

Pre-order now at $259 (Future retail price $349). Delivery in March 2021.

Specifications:
  • Miyota 9015 Automatic Movement
  • High Grade Stainless Steel Case & Bracelet
  • Sapphire Domed Lens
  • BGW9 Lumed Index & Watch Hand Markers
  • Decorated Stainless Steel Caseback
  • 30 ATM Water Resistance
  • Screw-down Watch Crown
  • Uni-directional Aluminium Bezel

Measurements:

• Case Diameter: 40 mm
  • Lug-to-lug width: 46 mm
  • Lug width: 20 mm

Ponad budżet trochę ale marka z historią a i sam zegarek IMO ciekawy - Certina DS Action Day Date. Może warto poszukać, ponegocjować?

5 minut temu, LabuddaM napisał:

Klingert jest pod moją obserwacją. Ciągle się nad nim zastanawiam, także trafiłeś zdecydowanie.

Ja się zastanawiam w sumie, co pasowałoby do tego co już mam? Czego brakuje najbardziej? Divera? Pilota? Eleganta jakiegoś? Nie wiem... Jeżeli chodzi o sam typ zegarka to co myślicie? Bo może ja podchodzę od tyłu do tego???

Klingert jest pod moją obserwacją. Ciągle się nad nim zastanawiam, także trafiłeś zdecydowanie.

Ja się zastanawiam w sumie, co pasowałoby do tego co już mam? Czego brakuje najbardziej? Divera? Pilota? Eleganta jakiegoś? Nie wiem... Jeżeli chodzi o sam typ zegarka to co myślicie? Bo może ja podchodzę od tyłu do tego???
Ogladalem Klingerta. Tisell moim zdsniem lepszy. A moze Certine DS Action? Ma powermaticu uzywke do 2 spokojnie kupisz.

Na dropie jest fajny Glycine, minimalnie większy od wymagań i prestiż już nie ten, co kiedyś ale całościowo wpisuje się w wymagania

A może Bulova devil diver chociaż spory trochę, ale nie powinien być większy od Willarda

2 minuty temu, Mikas napisał:

A może Bulova devil diver chociaż spory trochę, ale nie powinien być większy od Willarda

Mierzyłem u jednego z kolegów na forum. Fajny jest, ale nie kupiłbym dla siebie. Dziękuję za propozycje. Ach i kolega trochę narzekał na mechanizm, to już w ogóle... :) 

1 godzinę temu, artooro napisał:

Na dropie jest fajny Glycine, minimalnie większy od wymagań i prestiż już nie ten, co kiedyś ale całościowo wpisuje się w wymagania

o którą chodzi? Glycine miałem piękną 24h i sprzedałem tylko właśnie dlatego, że nie wziąłem 12 h... Żałuję, a teraz już nie są dostępne...

2 godziny temu, Jaroslaw Jerry Esowy napisał:
2 godziny temu, Vonziej napisał:

Pokaż więcej  

Ogladalem Klingerta. Tisell moim zdsniem lepszy. A moze Certine DS Action? Ma powermaticu uzywke do 2 spokojnie kupisz.

Mówisz? wydaje się bardzo ładny... Cytryny oglądam, ale trochę do przeglądnięcia mam. Nie kojarzę katalogu tej marki tak jak innych, ale chętnie poznam. PH200 najbardziej znam ;)

Zastanawiam się czy nie odejść od tej historii i nie chwycić Richarda Legrand OCEANFARER Diver (Polar White). Co sądzicie? Widziałem, że to świetny zegar. W cenie się raczej zmieści...

Na bazarku jest Orient Star Seeker GMT. Wyceniony na 2100, więc pewnie da się dogadać. Świetny zegar, doskonale wykonany. Mam taki i ma u mnie dożywocie. 

41 minut temu, Reborn napisał:

Na bazarku jest Orient Star Seeker GMT. Wyceniony na 2100, więc pewnie da się dogadać. Świetny zegar, doskonale wykonany. Mam taki i ma u mnie dożywocie. 

2100?? Przewidziałem się i myślałem, ze to 2700 😮

Chyba muszę tam zajrzeć raz jeszcze!

Dziękuję, dziękuję. Masz rację, że to większy. Raczej nie przeboleję tego, bo on ma aż 50 mm, a tu nie będzie komfortu u mnie :(

@Vonziej

Gdzieś wcześniej wspomniałeś o tych nowych seiko 5tkach. Jak mamy 2k do wykorzystrania to brałbym właśnie taką piąteczkę jak na filmie poniżej i dołożył do niej bransę od uncleseiko lub strapcode za resztę kasy. Z resztą sam zobacz jak to ci leży, moim zdaniem petarda:

Seiko 5 SRPE51/61: A rare, all around perfect watch for the people? - YouTube

ghyftjft.PNG.3929864cb4fabb0f2106633188a44438.PNG

Edited by Noodles

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

46 minut temu, Noodles napisał:

@Vonziej

Gdzieś wcześniej wspomniałeś o tych nowych seiko 5tkach. Jak mamy 2k do wykorzystrania to brałbym właśnie taką piąteczkę jak na filmie poniżej i dołożył do niej bransę od uncleseiko lub strapcode za resztę kasy. Z resztą sam zobacz jak to ci leży, moim zdaniem petarda:

Seiko 5 SRPE51/61: A rare, all around perfect watch for the people? - YouTube

Właśnie cały czas się nad nim zastanawiam. Ciągle ciągnie mnie San Martinem, bo mogę go wyrwać nówkę w świetnej cenie 750 PLN... Wiem, że homar, ale świetnie zrobiony i jednak troszkę inny jest. A wtedy nadal mógłbym dobrać coś fajnego, np właśnie tą piątkę, którą podsyłasz, czy nawet Laco

5d1b033e73da5d20a242bfb12bf284a9.thumb.jpg.7b705a12b30ba09572d91552dc04a912.jpg

Zobacz na tego eposa sportive 3411. Na olx wisi od jakiegoś czasu za 1800. Może jeszcze coś do urwania. Klasyczne, męskie EDC. Trochę Explorera, trochę Conquesta ale więcej w nim życia

3411_4_small-369x600.jpg

Edited by sielwolf