Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ICTC

Ręcznie nakręcany, szwajcarski zegarek o małej kopercie.

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem ofertę Longines i zegarków z ręcznym naciągiem to oni nie mają zatem kompletnie nie moja bajka.

 

Wracając jeszcze do marki Nomos to wróżę im z fusów świetlaną przyszłość i za dekadę czy dwie ich zegarki będą na 100% droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już się wydarzyło;) 

Pamiętam kiedy nowy Nomos kosztował 4k pln ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ICTC napisał(-a):

będą na 100% droższe.

Niekoniecznie bo wertując katalogi sprzed 6-7 lat i cenniki skok jest marginalny przy rosnących cenach wszędzie. To też wg mnie jeden z kluczowych aspektów Nomosa przy planowaniu produkcji: utrzymać ceny na poziomie jak najdłużej. Fakt, mogli by zarabiać więcej i stopniowo podnosić ceny ale bazowe modele się nie zmieniają więc po co to robić? Mi Nomos natomiast wyciąga kasę z kieszeni innymi możliwościami :) ofertą pasków, bransolet, akcesoriów i innych gadżetów, nie mówiąc o tym że nie mogę się doczekać dać im zegarek na przegląd 🤣 nawet ten roczny aby sprawdzić WR. 
Ja mam już kolejny cel zegarkowy i też jest tam Nomos. Więc coś w tym jest że jak Nomosa lubisz to po całości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% będą droższe i nie mam tutaj na myśli inflację. Zobaczycie, najtańszy Nomos będzie kosztował 2k euro. Tak zupełnie na marginesie jest to jedna z firm które mogę wyliczyć na placach jednej dłoni która nie ma w mojej opinii żadnego szpetnego modelu. Ładne zegarki, przynajmniej dwa modele w moim guście, z tym, że ten drugi poza zasięgiem. Na szczęście jest zbyt duży, nerka ze mną zostaje. :)

 

781-club-sport-neomatik-42-datum-detail-

 

https://nomos-glashuette.com/en/club/club-sport-neomatik-42-date-black-781?strap=5780.XL

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisałem nie miało deprecjonować marki Nomos ani jej zarządu ani tym bardziej stałej i wiernej grupy konsumentów.

Chciałem zwrócić uwage , że to firma bez historii przez duże "H" takiej jaka maja firmy zegarmistrzowskie np Longines czy Tissot ( który chwali sie tym na kazdej tarczy swojego zegarka), których korzenie siegaja XIX wieku.

Moim zdaniem tradycja w tym biznesie zegarkowym jest bardzo ważna - i ją doceniam. 

49 minut temu, eye_lip napisał(-a):

No popatrz istnieje dłużej niż Richard Mille, Fp. Journe i wiele innych znanych marek, o nie też się boisz

Dlaczego miałbym sie o te firmy bać ? Pewnie dadzą sobie rade bez mojej troski o nie  :)

Życze Nomosowi 100 lat - ale ja pewnie tego nie dożyje :) 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, sbsqad napisał(-a):

...
Ja mam już kolejny cel zegarkowy i też jest tam Nomos. Więc coś w tym jest że jak Nomosa lubisz to po całości. 

Który model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ICTC napisał(-a):

Który model?

Jeżeli chłodzi o Nomosa to Metro w złocie w rozmiarze 33 :) jeżeli poza Nomosem to Cartier Tank w złocie i na kwarcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, basil napisał(-a):

To co napisałem nie miało deprecjonować marki Nomos ani jej zarządu ani tym bardziej stałej i wiernej grupy konsumentów.

Chciałem zwrócić uwage , że to firma bez historii przez duże "H" takiej jaka maja firmy zegarmistrzowskie np Longines czy Tissot ( który chwali sie tym na kazdej tarczy swojego zegarka), których korzenie siegaja XIX wieku.

Moim zdaniem tradycja w tym biznesie zegarkowym jest bardzo ważna - i ją doceniam. 

Dlaczego miałbym sie o te firmy bać ? Pewnie dadzą sobie rade bez mojej troski o nie  :)

Życze Nomosowi 100 lat - ale ja pewnie tego nie dożyje :) 

 

 

 

Tradycja w tym biznesie o niczym nie świadczy jeżeli firma a) nie jest dobrze zarządzana

 

Lub

 

b) nie jest pod skrzydłami dużej grupy która daje ochronny parasol

 

Firmy które mają tradycję a nie spełniły punktów a lub b, padły albo bardzo cienko przędą, przykładem niech będzie Eterna która miała duży wkład w rozwój zegarmistrzostwa a także bogatą historię a dziś nic nie znaczy. 

 

Przy okazji współczesne Lange&Sohne istnieje tyle samo czasu co Nomos odwołując się do "tradycji" która nie była kontynuowana i nie można tego nazwać luką, Lange to po prostu nowa firma. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Tradycja w tym biznesie o niczym nie świadczy jeżeli firma a) nie jest dobrze zarządzana b) nie jest pod skrzydłami dużej grupy która daje ochronny parasol

 

Firmy które mają tradycję a nie spełniły punktów a lub b, padły albo bardzo cienko przędą, przykładem niech będzie Eterna która miała duży wkład w rozwój zegarmistrzostwa a także bogatą historię a dziś nic nie znaczy. 

 

 

Jednak są na rynku firmy , które spełniają warunek a) i b) lub tylko a)  i maja długą tradycje - i włąśnie na te firmy patrzę swoim subiektywnym okiem - życzliwie

Moim zdaniem, miedzy innym wiernośc tradycji firmy, pozwala jej przetrwać kryzys ( np.  taki jak w latach 70-80 ).

Tak poza tym wszytkim, Nomos Club Campus - bardzo mi sie podoba - tylko troche za mały na moja łapę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem swój post, miałem na myśli spełnienie jednego z warunków nie oba. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, basil napisał(-a):

Tak poza tym wszytkim, Nomos Club Campus - bardzo mi sie podoba - tylko troche za mały na moja łapę 


Jaki masz nadgarstek? Bo z racji designu (cienkie lunety i długie uszy) modele Nomosa noszą się jak większe niż by wymiary wskazywały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok @basil celuj w Club Sporta 42 mm :)


PS. A w ogóle to @ICTC zerknij na Muhle Glashütte Lunova Lady. Piszą, że niby lady ale na stronie są i zdjęcia na męskich nadgarstkach. Świetny zegarek, werk to Sellita ale mocno modyfikowana i regulowana po montażu w kopercie do -0 / +8s na dobę. Rewelacyjnie wykonany, wersja z gładkim paskiem spokojnie przejdzie na mały męski nadgarstek.

 

https://www.muehle-glashuette.de/uhr/lunova-lady-leder/
 

5B787296-0F28-4B59-A5C3-6C7DDF93F5F4.jpeg.e858d55965e79f3dba73efd497ed6362.jpeg
 

 

Ewentualnie 29er, 36.6 mm:

 

https://www.muehle-glashuette.de/uhr/29er-schwarz-metallband/


A9BB6795-3ADB-4421-BBD8-A3A3BD99A075.thumb.jpeg.0e27fcda032991b3a2b1bea715327ab7.jpeg

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 - 20,5  - nosze zegarki 42-44 
Przy takim nadgarstku zdecydowanie polecam Nomosa Club Sport 42. Fantastycznie wykonany zegarek i super dziala jako EDC. Uzywam od pol roku praktycznie codziennie wiec moge smialo polecic. Ma fajna bransolete i w razie czego jest bardzo paskolubny. Dla mnie gdyby mial 2 mm mniej bylby idealnym EDC, ale ja mam nadgarstek 17.5 cm. U Ciebie powinno byc idealnie. Jak cos to zerknij na wątek Nomosa to będzie tam kilka zdjęć.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Osy123 napisał(-a):

Przy takim nadgarstku zdecydowanie polecam Nomosa Club Sport 42

 

Zegarek ładny ale nie "gada" do mnie . I nie ten budżet -.

W przypadku nasilenia "zegarkozy " od dawna myśle nad zrobieniem pasówki z ładnej Omegi lub Cymy albo" z  czego  inszego" w kopercie 44 mm z przeszklonym deklem .

Na razie nie mam groźnych objawów ale kasę zbieram  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sbsqad napisał(-a):

Jeżeli chłodzi o Nomosa to Metro w złocie w rozmiarze 33 :) jeżeli poza Nomosem to Cartier Tank w złocie i na kwarcu.


Cartier w prostokącie bardzo podoba mi się. Tylko cena poza zasięgiem. Nomos też super tylko ponownie - poza zasięgiem. 
 

4 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Ok @basil celuj w Club Sporta 42 mm :)


PS. A w ogóle to @ICTC zerknij na Muhle Glashütte Lunova Lady. Piszą, że niby lady ale na stronie są i zdjęcia na męskich nadgarstkach. Świetny zegarek, werk to Sellita ale mocno modyfikowana i regulowana po montażu w kopercie do -0 / +8s na dobę. Rewelacyjnie wykonany, wersja z gładkim paskiem spokojnie przejdzie na mały męski nadgarstek.

 

https://www.muehle-glashuette.de/uhr/lunova-lady-leder/
 

5B787296-0F28-4B59-A5C3-6C7DDF93F5F4.jpeg.e858d55965e79f3dba73efd497ed6362.jpeg
 

 

Ewentualnie 29er, 36.6 mm:

 

https://www.muehle-glashuette.de/uhr/29er-schwarz-metallband/


A9BB6795-3ADB-4421-BBD8-A3A3BD99A075.thumb.jpeg.0e27fcda032991b3a2b1bea715327ab7.jpeg

 

Ta pierwsza damka to automat a drugiego nie sprawdzałem, nie w moim guście. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ICTC napisał(-a):

Ta pierwsza damka to automat a drugiego nie sprawdzałem, nie w moim guście. 😉


W dzisiejszych czasach 35 to damka ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, cordi7 napisał(-a):


W dzisiejszych czasach 35 to damka ;)

 

Na dobrą sprawę 35mm to sporo jak na damski zegarek. Dla mnie optimum pod mój nadgarstek to 34-35 w porywach do 36 i o ile rozważyłbym zakup 33mm koperty to 37mm już nie. 
 

W dniu 12.03.2021 o 18:35, eye_lip napisał(-a):

... nie patrz na to czy coś jest Swiss made czy whatever made bo to pusty slogan, czy ma mechanizm in-house czy ete, kup zegarek który się podoba i będzie wygodny. 

Tak sobie zaczynam dzisiaj myśleć, że trafiłeś w punkt.
 

Mam taki zegarek i chciałbym abym z  kolejnego, droższego był przynajmniej tak samo zadowolony. Dlatego ciągnę Was tak za języki. 😉 Nie kryję się też z tym, że dla mnie 1700euro MSRP za zegarek to dużo. Nawet bardzo dużo. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ICTC napisał(-a):

Nie kryję się też z tym, że dla mnie 1700euro MSRP za zegarek to dużo. Nawet bardzo dużo

A nie boisz się że przez to że kupisz zegarek, który na starcie uważasz za drogi i że to dla Ciebie dużo, za bardzo go przewartościujesz? Nie boisz się że będziesz oczekiwał od niego za dużo i tylko jak znajdziesz coś nie tak oburzysz się na to totalnie załamując wyidealizowany obrazek drogiego dla Ciebie zegarka?

Pokazujemy Ci zegarki, które spełniają Twoje założenia i są w budżecie który określiłeś ale to że kupisz np. Nomosa za 1700euro nie spowoduje że będzie on pozbawiony wad :)

Tak mi jakoś naszło nadmienić właśnie o tym. Czytając tu na forum dużo treści sam dochodziłem do takiego wniosku że z zakupem zegarka musisz czuć się komfortowo bo potem jak go zakładasz daje Tobie mega radość. W innym przypadku staniesz się niewolnikiem zegarka i będzie leżał w pudełku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłeś bardzo istotny temat. Dziękuję. 🙂

 

Pełna zgoda, im droższy zegarek tym oczekiwania wyższe. I tak, boję się tego, że nie spełni pokładanych w nim dużych oczekiwań. Dlatego zakładam kolejne tematy/ankiety choć dysponuję gotówką na zakup i to nie jest tak, że przez to nie będę miał co do garnka włożyć czy będę zmuszony sprzedać ostatnią koszulę. 
 

Od Junghansa oczekiwałem mniej i jestem mega zadowolony z zakupu. Jedyne do czego udało mi się przyczepić to kolor fabrycznego paska. 😁 Pasek wymieniony, bransoletka zamówiona i jest idealnie. Idealnie jak za 2200zł bo za tyle po nie tak długich poszukiwaniach udało mi się go nabyć. Świetna cena za dobry zegarek. Podkreślam raz jeszcze, pełne pozakupowe zadowolenie. 🙂
 

Każdy zegarek był, jest i będzie przeze mnie normalnie używany. Nie pracuję na budowie więc stresu nie ma. Nie kupiłbym czasomierza po to aby w domu, po pracy w jedwabnych rękawiczkach podziwiać go, tzw półkownika. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak zwana dorosłość do pewnych rzeczy :) nie każdy zakup (czy nas stać czy nie) daje nam radość i swobodę w korzystaniu jeżeli nie jesteśmy „dojrzali” do pewnych rzeczy. 
Ja osobiście mam tak do złota. Kiedyś po prostu to nie było dla mnie a teraz czuje się dobrze z myślą o posiadaniu złotego zegarka. Kiedyś pasek stanowił problem bo za dużo rozmyślałem o doborze kolorów do ciuchów itp. Teraz: mam to gdzieś :) ubieram się tak jak się czuję dobrze. Na pewno będę miał dwa, trzy paski ale nie trzymam się ramowo zasad doboru kolorów itp. 
Jak mam być szczery mój Rado jest pod wieloma względami lepszy niż Nomos. A żony ceramiczny Rado True jest jeszcze lepszy :) lepszy bo ceramiczny i się nie

porysuje, kwarcowy a to dokładny itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, sbsqad napisał(-a):

...
Jak mam być szczery mój Rado jest pod wieloma względami lepszy niż Nomos. A żony ceramiczny Rado True jest jeszcze lepszy :) lepszy bo ceramiczny i się nie

porysuje, kwarcowy a to dokładny itp

Rozwiń proszę myśl. 🙂

 

Zdaję sobie sprawę, że Tangente nie jest ósmym cudem świata. 😜 Gdybym mógł sobie pozwolić to kupiłbym nową Omegę bo choć nie mam żadnego zegarkowego marzenia to zegarek tej marki byłby temu najbliżej. Złota Omega 35mm, arabskie cyfry. Rzecz jasna mechaniczna, ręczny naciąg. 
 

Schodząc na ziemię to zegarek o wartości zbliżającej się do 2k euro to mój „endgame”. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, ICTC napisał(-a):

Rozwiń proszę myśl.

Rado ma ceramiczny bezel więc nie martwię się o obrażenia. Jest kompaktowych rozmiarów mimo 38mm średnicy, ma niezawodny mechanizm tzw. wół roboczy 2824, który przewidywalnie idzie swoim tempem niezależnie od położenia na szafkach itp. Robie w nim bardzo dużo codziennych czynności. Pracuje w nim i niczego się nie boję z nim robić, ma powłokę AR i prostą, czytelną tarczę. Plus WR50, można go umyć i nie straszny mu kontakt z wodą.
A żony? Przede wszystkim ceramika! Lekki i nie rysujący się zegarek, smukły i idealnie przechodzący w bransoletę mimo iż nie jest to zintegrowana konstrukcja. Tytanowy dekielek (ciepły i miły w kontakcie ze skórą) oraz fajna kwarcowa ETA z EOL na pokładzie. Ładny, biżuteryjny zegarek.

Nomos miał być zegarkiem w 100% oddającym klimat vintage w nowoczesnym wydaniu. Mały kompaktowy wymiar, prosta koncepcja i czytelność, otwarte uszy koperty. Bez wodotrysków ale z jakże kochanym dla mnie podejściem bauhausowym do stworzenia przedmiotu codziennego użytku. Zakładając Nomosa trochę zwalnia mi czas, uważam na to co robię a jak coś robie to dokładniej i spokojniej. :) Akceptuje jego niedoskonałości w postaci braku sensownego WR, braku AR i dokładności na poziomie innych seryjne produkowanych tańszych zegarków. Ale uwielbiam go w całości jakim jest! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sbsqad, podasz proszę modele tych Rado? Jak wygląda dobowa odchyłka Nomosa?

 

Myślę, że jest to zauważalne, że nakręciłem się na Tangente ale ciągnie mnie w stronę zegarków szwajcarskich. Przejrzałem ofertę wielu firm które nie są markami luksusowymi jak Rolex czy Omega i najbardziej podoba mi się design Longines. Niestety nie te dostępne w rozmiarze 35mm no i wszystko jak leci mają w automacie lub kwarcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ICTC napisał(-a):

podasz proszę modele tych Rado? Jak wygląda dobowa odchyłka Nomosa?

Mój Rado: https://www.chrono24.com/rado/new-r32091113-hyperchrome-automatic--kenjo-nyc--id7527123.htm

Żony Rado: https://wkruk.pl/zegarki/rado/zegarek-rado-true-12?tpmid=k9010203_s1557197_p2134436568_c10364653330&gclid=CjwKCAiAhbeCBhBcEiwAkv2cYzRetcipsDnXuM_bHbnY52vtEfNvR4n8Z7R8GEqDocB-PdWRlewXfBoCtDoQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&tpmid=k23634414_s1922806_p267019385_c126327723&epi=
 

Dobowa odchyłka w Nomosie? Ok -6s/d, jakoś tak. Ale to dopiero ponad miesiąc od włożenia na nadgarstek. Był gwarancyjnie na regulacji i stopniowo się układał ale czuje że będzie po mału się normował i ogarnie na stałe taką odchyłkę. Ale nie przejmuje mnie to bo i tak będę wysyłał go na przeglądy do Nomosa więc jak będzie coś nie halo albo będzie mnie to irytować (ale wiem że do dużego przeglądu nie będzie :)) to pewnie zlecę regulacje przy sprawdzaniu wodoszczelności lub coś w ten deseń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.