Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ICTC

Użytkownik
 • Content Count

  111
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

42 Początkujący

About ICTC

 • Birthday 06/28/1978

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Bielsko-Biała

Recent Profile Visitors

114 profile views
 1. Mamy podobny gust, też wolę pasek. Ten od Hirsch jest gruby, nie pasuje do całkiem cienkiej koperty. Chciałem aby posiadane zegarki różniły się na tyle na ile jest to możliwe i myślę, że bransoletka w tym pomogła.
 2. Aktualizacja - już ostatnia. Minęło 6 tygodni jak używam codziennie małego Junghansa. Poziom zadowolenia - bez zmian, rewelacja za te pieniądze. Otrzymałem bransoletkę dzięki pomocy @Junghans Polska - w bardzo korzystnej cenie. Realizacja trochę trwała, ale mamy "pandemię" i były też święta. Polecam krajowego dystrybutora. Jak widzicie go na bransoletce? Osobiście podoba mi się bardziej na na pasku, ale bransoletka jest bardzo wygodna i w sam raz na zbliżające się cieplejsze dni.
 3. Aktualizacja. Po trzech tygodniach odebrałem. (Ponoć*) usunięto usterkę wymieniając element mechanizmu (otrzymałem stary, nie wiem cóż to jest), zrobiono pełen serwis. Wstawiono (ponownie ponoć) oryginalną koronkę, wypolerowano szkiełko (z kilkudziesięciu rysek zostały trzy-cztery) i dekielek oraz bardzo delikatnie kopertę - usunięto brzydkie przebarwienie, koperta ciut rozjaśniała. Zegarek dostał nowy pasek. W kiepskim świetle wygląda bardzo fajnie, w dobrym - OK. *czas pokaże.
 4. Jest to najprawdopodobniej Adriatica Worldchampion. Wujek zegarka nie przepił ani nie przepalił, obiecał mi go ofiarować gdy odwiedzę rodzinne strony. Nieprędko, ale kiedyś go Wam pokażę już po pełnym serwisie i SPA.
 5. Delbana Vintage i Atlantic Worldmaster są bardzo podobne ale nie mam uczucia: to, to, to! Zadzwonię do wujka, zegarek w teorii powinien być w jego rekach - może nie sprzedał za karton Marlboro. ;)
 6. @sparta31 Jestem z natury optymistą. Poza tym nadzieja umiera ostatnia. Koperta była okrągła, wskazówka sekundnika zdaje się czerwona. Wskazówki godzinowa i minutowa chyba świeciły po ciemku.
 7. Jasne. Ogólnodostępny i na kieszeń Kowalskiego. Zapomnialem dodać, że wskazówka sekundnika była centralna.
 8. Cześć. Ostatnio ponieważ wkręciłem się w czasomierze nie daje mi spokoju, że nie mogę sobie przypomnieć jaki zegarek nosił mój dziadek. Wiem o nim niewiele: - był zakupiony w latach 50tych, 60tych lub 70-tych - manualny, ręcznie nakręcany - cyfry arabskie - srebrna koperta - centralna wskazówka sekundnika Gdybym zobaczył go na zdjęciu rozpoznałbym w mgnieniu oka. Jakie zegarki były dostępne w PRL w tym trzydziestoleciu? Wstawiajcie proszę zdjęcia zegarków które pasują do tego skąpego opisu, zarówno z Waszych zbiorów jak i z internetu. Pomożecie? Pozdrawiam!
 9. Coś w tym jest. Dziadek nie lubił tego zegarka, trzymał go w szufladzie odkąd pamiętam a używał innej marki. Jest w moich rękach od ćwierć wieku i ponownie większość tego czasu w szufladzie. Może łącznie przez dekadę go używałem lata temu, ale ciągle były problemy i coraz gorzej radzili sobie z nim zegarmistrzowie. Gdyby nie była to pamiątka po bliskiej mi osobie skończyłby tak samo jak wszystkie kwarce które kiedykolwiek zakupiłem - w śmieciach.
 10. Szkoda takiego ładnego nie używać. Lubię cyfry arabskie na tarczy. Rozumiem jednak idee stojącą za kolekcjonerstwem, sam nie praktykuję.
 11. Kupię oryginalną koronkę do tego Poljota: Zapraszam na PW.
 12. Dziękuję. Bardzo zadbany, Twój? Oddałem przed chwilą zegarek do wyceny naprawy. Odradzono mi pozłacanie koperty... 😉 Gdzie można zdobyć oryginalną koronkę? Gdzie szukać?
 13. @mkoch Niestety w dzisiejszych czasach spora część zegarmistrzów potrafi tylko wymienić baterię i pasek. Zapomniałem napisać, że chciałbym wymienić koronkę na orginalną. Dekadę temu jakiś barbarzyńca podczas „naprawy„ wymienił mi na to coś przy okazji psując co się da. Czy będziecie na tyle uprzejmi żeby wstawić zdjęcie jak powinna wyglądać oryginalna? @wojtek91 Tak, 20 mikronów. @PaweelK Dziękuję. 🙂
 14. Dziękuję. Ten egzemplarz jest z pierwszej połowy lat 60 o ile dobrze pamietam. Zawsze o niego dbałem tylko nie miałem szczęścia do zegarmistrzów. Bez wdawania się w detale potrzebna jest naprawa mechaniczna u fachowca a nie tylko serwis i regulacja. Zdjęcia zrobione dzisiaj. Pierwsze sześć światło mieszane dzienne i sztuczne, kolejne 4 tylko dzienne. Szkiełko jest mocno porysowane, rys jest bardzo dużo ale nie są specjalnie głębokie - na pewno do wyprowadzenia polerką. Koperta również porysowana i punktowo odbarwiona. Przede wszystkim skupiam się teraz na mechanice.
 15. Jasne. Dzisiaj zawożę go do zegarmistrza na pierwszy etap. Niestety kolejka jest długa i nieprędko odbiorę. Porobiłem na szybko zdjęcia aby móc porównać do efektu finalnego. Może od razu zlecę polerkę szkiełka i koperty, a jeśli efekt nie będzie zadowalający to wtedy pozłocenie. A oto i sam pacjent chorowitek: 🙂.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.