Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
5kemot5

Longines, czy warty grzechu :)

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

doradźcie proszę:)

Zwrócił moją uwagę taki oto zegareczek:

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/10819_Longines_Conquest_Classic_L27854766

Longines Conquest Classic, tylko że nie ma o nim zbyt wiele informacji...

W mojej opinii lepiej się prezentuje 'na żywo' niż na zdjęciach. Czy ktoś z Was miał okazję przymierzać? Co powiecie odnośnie designu?

W środku eta 2892, ładnie zdobiona, jak to w Longinesach, ale czy to Elabore?

Jakie są alternatywy do 5k zł?

Moje założenia to:

- zegarek na co dzień, ale z nutą elegancji, nie diver;

- max szerokość koperty 41 (obwód nadgarstka 17,5 dlatego fajnie jeśli koperta nie będzie zbyt gruba);

- jasna, czytelna tarcza, nakładane indeksy;

- pochodzenie: Szwajcaria lub Japonia (nie Niemcy);

- dobre opinie o 'serduszku' (mechanizmie).

Edytowane przez 5kemot5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eta 2892 w Longinesach jest zawsze w ładnej wersji (zresztą 2892 nie występuje w surowej wersji jak 2824). Fajny zegarek, super AR i wykonanie tarczy, dobra WR. Jak się podoba to dobry wybór. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem promkę w Kruku;) Tak czy inaczej, to poważny zakup i lepiej upewnić się, że gra jest warta świeczki:)

 

Brałem też pod uwagę Orisa Artelier Date:

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/40380_Oris_Artelier_Date_01_733_7721_4051-07_8_21_88

Śliczna, prosta tarcza, zgrabne wskazówki i zgrabna koperta (ale niezbyt cienka). Mechanizm to Sellita SW 200-1.

 

Oraz Longinesa Master:

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/13651_Longines_Master_Collection_L27934786

Mega wskazówki, elegancka koperta (10mm grubości), szkoda że indeksy malowane, ładne uszy, na mnie zrobił wrażenie:)

Tylko cena już sporo wyższa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Master jest droższy, ale bez żadnego powodu po prostu wyższa linia wg Longinesa (nie jest lepiej wykonany czy coś takiego co by się mogło laikowi wydawać), a Oris to nie ma podejścia. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Master zdecydowanie wygrywa. Ale ja mam słabość do tego typu krojów cyferek 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój typ to zdecydowanie Linia Master.

Conquest ma duże L2L - prawie 50, co powoduje, że może być zbyt duży do nadgarstka 17,5.

O Orisie się nie wypowiem, na żywo nie widziałem.

Ale i tak brałbym Master'a.

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu, ale do

mnie Conquest jakoś nigdy nie przemawiał, zaś Master piękny. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Orisa już nie biorę pod uwagę, pozostał koszmarny wybór między Conquestem a Masterem.

A koszmarny dlatego, że decyzja nie wydaje mi się taka oczywista, im dłużej się zastanawiam, tym pojawia się więcej wątpliwości.

Fanfar - słuszna uwaga z tym l2l, sporo, choć kiedy robiłem przymiarkę wydawało się wszystko ok. A ile ma l2l Master? Nie mogę znaleźć tej informacji.

Gdyby Master miał nakładane indeksy i 50m - nie byłoby już tematu;) Po prostu podobają mi się nakładane;) Szkoda byłoby takich nie mieć:D

Jest jeszcze Spirit (chronometr), ale jednak odpada, mimo że tarcza ładna, to: lug to lug 50mm, grubość 13mm i cena sporo wyższa - trzy, subiektywne oczywiście, minusy to za dużo:D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie głos na  Mastera. Zdecydowanie bardziej mi podchodzi tarcza, cyferki i całokształt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, 5kemot5 napisał(-a):

Fanfar - słuszna uwaga z tym l2l, sporo, choć kiedy robiłem przymiarkę wydawało się wszystko ok. A ile ma l2l Master? Nie mogę znaleźć tej informacji.

Gdyby Master miał nakładane indeksy i 50m - nie byłoby już tematu;) Po prostu podobają mi się nakładane;) Szkoda byłoby takich nie mieć:D

Jest jeszcze Spirit (chronometr), ale jednak odpada, mimo że tarcza ładna, to: lug to lug 50mm, grubość 13mm i cena sporo wyższa - trzy, subiektywne oczywiście, minusy to za dużo:D

 

L2L Master w wersji 40 to moim zdaniem niecałe 47. Mierzyłem kiedyś takiego Mastera, tylko niebieskiego i leżał bardzo dobrze, a mam nadgarstek około 17,5-18 ale wąski.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.