Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
PawelW

Tudor BB S&G czy może coś innego?

Recommended Posts

Cześć,

od pewnego czasu przymierzam

sie do zakupu swojego pierwszego zegarka w polaczeniu stal/złoto. Głównym faworytem jest dla mnie Tudor BB S&G. Mógłby ktoś podzielić się opinia na jego temat? Nic nie znalazłem na naszym forum. Jak postrzegacie takie połączenie kolorystyczne? Wiele osób pisze „Cygan” a dla mnie niebezpiecznie zaczęło się takie połączenie podobać. Coś innego w budżecie do 16-18 K jest godne uwagi?
Fotka faworyta ;)

D8-FC61-C9-2-F68-40-E1-A344-DA0835573423

Pozdrawiam

Moim zdaniem jest "dziadkowe". Kojarzy mi się z zegarkami popularnymi w latach 90. u mężczyzn 50+. Mój dziadek miał takiego Citizena. Ale chyba bez problemu znajdziesz zegarki z taką kolorystyką, są popularne.

Ja mentalnie chyba się coraz bardziej starzeję, bo też zaczyna mi się podobać to połączenie. 

Tutaj wygląda dość surowo bo luneta jest gładka, a koronka prawie że industrialna - co bardzo mi odpowiada.

Myślę, że z fluted bezel miałbym jeszcze trochę problem i S&G w np. vintage DJ ciężko byłoby mi do czegoś dopasować.

Za to tego Tudora widzę nawet do jakichś luźnych wakacyjnych ciuchów 😉 

Na pierwszy rzut oka dla mnie paskudny :), po dłuższym kontakcie wzrokowym coś w sobie ma. ;)

bl.jpgeclog.jpg

.................................................................
Emile Chouriet, Epos, Schaumburg Watch, NauticFish, Davosa, Jowissa,
.................................................................

"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau

Moim zdaniem kolor złota w Tudorze jest hmm... brzydki. Strasznie ciemny, taki ostro zażółcony, wg mnie wygląda tanio i odpustowo.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja się do takiego połączenia kolorystycznego jakoś nie mogę przekonać.

Ale to ja. Natomiast śledząc od dłuższego czasu wątki typu "Jaki zegarek..." widzę, że takie połączenie jest całkiem popularne i sporo osób pyta o takie bi-kolory. Choć zdecydowanie nie w takim budżecie 😉.

W dniu 16.04.2021 o 08:51, PawelW napisał(-a):

Jak postrzegacie takie połączenie kolorystyczne? Wiele osób pisze „Cygan” a dla mnie niebezpiecznie zaczęło się takie połączenie podobać.

Po pierwsze, nie "Cygan", bo to określenie niepoprawne polityczne (i ortograficznie) ;)

Po drugie, nie "cygan", bo określenie to odnosi się do dużego sikora w czerwonym złocie ;)

Po trzecie, to bikolor to norma, nie podobać to mogą się zegarki jednokolorowe.

Każdy kulturalny mężczyzna nosi złoto w postaci obrączki ślubnej. Nie można biżuterii złotej mieszać ze srebrną, więc i zegarek musi być złoty lub mieć złote elementy.

Srebrne zegarki to zegarki dla chłopców (czyli mężczyzn w stanie bezżennym niezależnie od wieku) albo dla sportowców. Srebrny to może być diver, pilot, combat, chrono, ale nie EDC.

Powyższe prawdy objawione są w XXI wieku równie istotne jak posiadanie odpowiednich sztućców do jedzenia ryb słodkowodnych, ale pozwolą Ci nie tylko cieszyć się dwukolorowym Tudorem bez wyrzutów sumienia, ale również czuć się lepiej niż posiadacze zegarków w kolorze stali ;)

Ale Tudora to Ty szanuj!