Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TIK TAK

o ile na dobe moze myslić się dobry zegarek mechaniczny?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiesz, gdzie takiej regulacji można dokonać na śląsku ? I ile to trwa, tzn. na jak długo muszę zostawić go u zegarmistrza? Nie chcę się z nim rozstawać na zbyt długo :lol:

Można udać się do Chronosa w Chorzowie albo do Krzysia do Katowic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym poczekał! :lol:

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym 4 s. chyba w ogóle nie ruszał. To jest 120 s. na miesiąc-raptem 2 minuty. Raz na miesiąc bym skorygował.

Możesz spróbować "regulacji" przez układanie na noc. Połóż do góry deklem i sprawdź czy rano nie jest "podregulowany".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wielu zalet automatu uciążliwe jest jednak powtarzający siębrak ich dokładności, jako posiadacz kwarca OMEGI mogę pochwalić się , że wciągu miesiąca czasu przśpieszył tylko 0,5 sek-wg pomiaru czasu z Greenwitch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli by szedł równiutko z Greenwitch, to na tym forum zachwytu to raczej nie wzbudzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Glen ... dokładność rzeczywiście imponująca, ale w przypadku kwarcu to nie problem - niezależnie czy to Omega czy Q&Q, a i tak Junghans wszystkich bije na głowę. Dokładność cieszy najbardziej wtedy, gdy jest osiągana z mechanika, kiedy te wszystkie trybiki pracują perfekcyjnie... w kwarcu ta perfekcyjna dokładność jest jakby oczywista i jakoś mało kręcąca :D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój Seiko SNZ 445 spieszy 15 sekund na dobę i to dla mnie jest ...za szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jm333

Myślę, że bardzo dobry wynik to +-10s na dobę. Jeżeli zegarek ma takie wahania to nie ma z nim co robić. Mój ORIENT model CFM00004W0 ma na tydzień 0s. W ciągu dnia gdy go noszę to przyspiesza +2s na 12 godzin, gdy go odkładam na noc to przez kolejne 12 godzin ma -2s, wychodząc tym samym w cyklu dobowym 0s. Jest nowy może dlatego osiąga tak doskonały wynik, zobaczymy za kilka miesięcy. Pozdrawiam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja lubie jak sie zegarek spieszy tak okolo 20- 30 sec na dobe, strasznie lubie rano chwycic zegareczek i go sobie nastawic/nakrecic, sprawia mi to duzo przyjemnosci : ) oczywiscie takimi co maja odchyly -4 +6 tez nie pogardze :lol:, byle sie nie poznily :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Orient Senator przyśpiesza o około 6 sekund na dobę -  i..... to że przyśpiesza mi akurat pasuje - gdyby zwalniał to troszkę gorzej .

 

Ale... co jaki czas zmieniacie ustawienie swoich fajowych zegarów przy takich różnicach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miarę potrzeb, czyli inaczej, potrzebuję dokładnego czasu to dokładnie ustawiam zegarek.

 

PS

Masz już miejsce na ścianie gdzie powiesisz złota łopatę? :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.