Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wiktorroo

Hamilton Jazzmaster H42555751

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Chciałbym się zapytać odnośnie tego modelu Hamiltona - czy jest on warty swojej ceny? Bardzo mi się podoba wizualnie, natomiast cena jest naprawdę wysoka jak patrzę na inne modele Hamiltonów.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z punktu widzenia eksperta i pasjonata, zegarek z tym mechanizmem jest warty swojej ceny, czy proponujecie coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton robi fajne i solidne zegarki. Ja osobiscie wole model Jazzmaster Open Heart, ktory jest tez troche tanszy:

 

Hamilton-Jazzmaster-Open-Heart-Lady-Auto

 

Jesli model, o ktorym mowimy ci sie podoba to w dobrej cenie (czytaj najnizszej dostepnej) mozesz brac, nie zawiedziesz sie.

Mechanizmy serii ETA 2892-A2 sa montowane w zegarkach duzo drozszych niz Hamilton, o ktorym mowimy.

Wartosc zegarka nie zalezy tylko od ceny mechanizmu, duzo zalezy od jakosci wykonania i marki, za ktora placimy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje koledze @basil za sprawdzenie - to chyba wersja odkryta powermatica 80, opartego na ETA 2824-2.

 

Producent raz podaje H-20-S:

 

image.thumb.png.4e03b83d235541ba182d6ba7ad7c747b.png

 

A raz, ze H-10-S:

 

image.thumb.png.08bc1edb77aed1b16acd8bd739cee2ff.png

 

Tym niemniej patrzac na wahnik i jego lozysko to jest to na pewno ETA 2824-2 / Powermatic 80, co potwierdza deklarowana przez producenta rezerwa 80 godzin.

 

AD Hamiltona z Hiszpanii, do ktorego oferty wrzucalem link wczesniej podaje ETA 2893-2, nie wiem czy to blad czy ma jeszcze jakies egzemplarze sprzed Powermatica 80.

(kola balansu nie widac na zadnym z prezentowanych zdjec wiec nie widac czy jest balans z wlosem swobodnym - Powermatic 80 czy tez standardowy Etachron - zdjecie jest zreszta takie same jak na stronei producenta)

 

 

image.png.65eafa7b35f20d37878734818b20c041.png

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Mam również pytanie, czy warto szukać na chrono24 ofert tych zegarków w najtańszej cenie? Np. taka, jak ta:

https://www.chrono24.pl/hamilton/jazzmaster-viewmatic-skeleton-gent-auto-h42555751--id20406975.htm

Czy może sklepy, które zostały wymienione powyżej są "sprawdzone" przez forumowiczów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link, ktory wrzuciles to Turcja a wiec jest to sprzedawca spoza UE - dojdzie najprawdopodobniej clo i podatek (wiec nizsza cena moze byc iluzoryczna).

Szukaj sprawdzonych sprzedawcow, z wysoka ocena i iloscia polecen; zegarek powinien byc z kompletem papierow, gwarancja i pudelkiem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zostałem wysłany na krótką delegację do Włoskiego Neapolu, i wracając po pracy wstąpiłem do sklepu z zegarkami. Jakie było moje ździwienie, gdy na skromnej witrynie z Hamiltonami był właśnie mój wymarzony model :). Udało mi się utargować cenę na 850 EUR która jest nawet niższa niż w ofertach na chrono24. Dzięki @cordi7 za pomoc!

IMG_2251.jpg

IMG_2253.jpg

IMG_2254.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super, lubie happy endy. Niech sie dobrze nosi :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest szansa sprawdzić po zdjęciach czy jest to mechanizm ETA 2824-2?  czy może ta wersja od AD z Hiszpanii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obróć tak aby było widać wychwyt, na twoim zdjeciu wahnik zasłania akurat tą część mechanizmu.

Powermatic ma balans z włosem swobodnym i charakterystyczne śrubki widoczne na kole balansu.

 

02EAAAC6-CACE-42F3-9984-0D34D9EE0132.jpeg.5a175a3312ce16196c16c984c709e560.jpeg

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze widze rozmazany slad od srubki - czyli producent ma racje mowiac, ze jest tam Powermatic.

 

Popatrz na filmik:

 

 

i porownaj ze swoim zegarkiem - czy sekundnik plynie zupelnie gladko czy idzie takim ruchem z przystankami.

 

Jesli ma przystanki to kolejny dowod na obecnosc Powermatica (21.600 bph)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - zarówno mechanizm z tylu, jak i częstotliwość pracy wskazówki wskazuje na powermarica. Pozdrawiam!

D39E8D20-F8A0-46BF-A4E4-021D975C357D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widząc balans potwierdzam, masz Powermatica. Wersja  25 kamieni czyli bez elementów z kompozytów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje z okazji zakupu.

Na Twoich zdjęciach na deklu widać grawerunek "H-20-S". To by sugerowało nie Powermatic 80, ale zwykły mechanizm ETA 2824 z rezerwą chodu 42 godziny i pracujący z częstotliwością 28800 uderzeń na sekundę. Pewnie bez elementów z kompozytów.

 

obraz.png.9984a1e856453da73a48bc1867b8dd76.pngobraz.thumb.png.f1bf5562f36e99b30a723c8370f2e842.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

To by sugerowało nie Powermatic 80, ale zwykły mechanizm ETA 2824 z rezerwą chodu 42 godziny i pracujący z częstotliwością 28800 uderzeń na sekundę

 

Także chapter ring jest skalowany dla werku ETA 2824 (czyli 4Hz) a nie dla werku Powermatic (czyli 3 Hz)

 

🧐

 

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.08.2021 o 14:11, wiktorroo napisał(-a):

Dzięki - zarówno mechanizm z tylu, jak i częstotliwość pracy wskazówki wskazuje na powermarica. Pozdrawiam!

D39E8D20-F8A0-46BF-A4E4-021D975C357D.jpeg


@Zeno na tym zdjęciu wyraźnie widać balans z włosem swobodnym - śrubki służą do regulacji momentu bezwładności. Wszystkie 2824-2 maja ETACHRON, to jest werk z serii Powermatic 80.


79CC0C16-71EA-4487-9071-45126B51F035.thumb.jpeg.a316dde200a5989c86a9059343f2197b.jpeg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzę jeszcze na zdjęcie zegarka i w powiększeniu widzę to:

 

obraz.png.602ff018725786a6b393d88f1746bff2.png

 

czyli C076. To by oznaczało coś z grupy ETA C07.6xx

A to oznaczałoby faktycznie Powermatic 80 ze na 25 kamieniach (to by się zgadzało z grawerunkiem na wahniku) i ze zwykłym wychwytem oraz 3Hz.

Tylko wtedy grawerunek na deklu (H20S) byłby mylący. Pewnie w fabryce tez czasem biorą takie komponenty jakie są pod ręką i nawet nie patrzą na takie niuanse.

 

 

 

obraz.thumb.png.81d0320d234a8a44207f607168938ad4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

A to oznaczałoby faktycznie Powermatic 80 ze na 25 kamieniach (to by się zgadzało z grawerunkiem na wahniku) i ze zwykłym wychwytem oraz 3Hz.

 

Czyli do zegarka w którym sekundnik robi sekundę na trzy takty dają chapter ring mający cztery podziałki w sekundzie?

 

facepalm-statue.jpg

 

Ja wiem, że to niuans, ale to jest zegarek - przyrząd do mierzenia czasu. 

Cieszmy się, że przynajmniej godzin jest dwanaście...


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Zeno napisał(-a):

Czyli do zegarka w którym sekundnik robi sekundę na trzy takty dają chapter ring mający cztery podziałki w sekundzie?

Ja wiem, że to niuans, ale to jest zegarek - przyrząd do mierzenia czasu. 

 

Ten zegarek był pierwotnie projektowany pod mechanizm 28800 bph i z takim mechanizmem najpierw produkowany. Potem zmienili mechanizm a takimi niuansami na tarczy nikt się już pewnie nie zajmował. Zmianą grawerunku na deklu (H-20-S) jak widać również. 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tej rozbieżności, post numer 5.

Producent raz podaje H-10-S a raz H-20-S.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dopytam jeszcze tylko dla świętego spokoju i temat można zamknąć - czy utrata dokładności ok. 6s/24h jest w tolerancji dla tego mechanizmu? Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.