Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
lanron

Datowanie Zegara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Proszę o pomoc w określeniu daty powstania zegara.Zegar z marmuru i brązu,wahadło na nitce na werku sygnatura oraz dwie liczby 81 oraz 96.

 

20210828_094322.jpg

20210828_094914.jpg

Edytowane przez lanron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten zegar jest roczny czy elektryczny?

I czy na odlewie można odczytać co napisał Molier?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani roczny ani też elektryczny,omyłkowo zamieściłem post nie w tym dziale(nie wiem jak to zmienić),nic nie dzieje się bez przyczyny,wiec stało się to zapewne dlatego abyś mógł miło zacząć sobotę i sobie podrwić,czego taki elokwentny znawca nie powinien robić z takiego głupiego laika jak ja,wstydź się.Tak można odczytać co napisał Molier na stronie tytułowej.Mam nadzieje że te informacje pomogą Ci w udzieleniu rzeczowej odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej nitce to wahadło?

Bardzo nieładnie kolega zaczyna swoją przygodę z forum.To odnośnie ostatniego wpisu.

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, old time napisał(-a):

Na jakiej nitce to wahadło?

Dentystycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit. Poprawiłem wpis, teraz widać, co pisze Molier. ;)

W sygnaturze wymieniono lata przyznanych złotych medali, w okresie 1823-1849. Ostatnia data i konstrukcja werku lokują ten zegar koło roku 1850.

Wcale się nie wstydzę.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lanron napisał(-a):

Dentystycznej.

Chyba pomyliłeś fb z forum 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tarant napisał(-a):

Edit. Poprawiłem wpis, teraz widać, co pisze Molier. ;)

W sygnaturze wymieniono lata przyznanych złotych medali, w okresie 1823-1849. Ostatnia data i konstrukcja werku lokują ten zegar koło roku 1850.

Wcale się nie wstydzę.

Dzięki za wszystko dobry człowieku😁

7 minut temu, old time napisał(-a):

Chyba pomyliłeś fb z forum 

Nie bardzo rozumiem o co chodzi,zapytałeś na jakiej nitce,znajomy który się troszkę amatorsko zajmuje zegarami wymieniał tę nitkę i mówił że wymienił na dentystyczną bo najlepiej się do tego nadaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przepraszam - myślałem że żartujesz. Nie wiedziałem że są wahadła na nitce.

Je tylko roczniakami się zajmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednakże , fajnie byłoby widzieć ten zegar , a nie tylko fragment mechanizmu .

Bo jak tu pomagać , czy pogłębiać swoją wiedzę  ...... w końcu , to tylko prawdziwy mistrz będzie wiedział o co chodzi , ... ale inni , nawet dość mocno wprawieni koledzy ?    Noooo , nie dadzą rady !

No , chyba że o to chodziło w tym temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedział się już kolega jaka jest przybliżona data produkcji i to widać wystarczy...

🤑


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

Dowiedział się już kolega jaka jest przybliżona data produkcji i to widać wystarczy...

🤑

Może się mylę .... ale jak by co , to czas pokaże .

Myślę , że o Biznes tu chodziło i nic więcej ......... pokazał tylko wycięty strzępek , by nie zdradzać przedmiotu handlu.

Wiem , że niektórzy wykorzystują masze forum . Tu , pytanie zadał ktoś , kto rejestrował się bardzo dawno , ale aktywność właściwie zerowa .

Jeśli się mylę , a kolega pokaże się i wyjaśni , że to nie tak .....  to przeproszę Bardzo !

Wolałbym jednak , by pytający w takich sprawach , najpierw coś wniósł , pokazał , czyli wykonał jakąś pracę w formie zdjęć , by chociaż te parę zdjęć ciekawego zegara było .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba były fotki zegara z Molierem  ale się wzięły i zniknęły :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Chyba były fotki zegara z Molierem  ale się wzięły i zniknęły :)

 

 

Były. Widać Kolega otrzymał co chciał i zdecydował się jako rasowy mizantrop nie pokazywać dalej Moliera pospólstwu. :P

Na więcej odpowiedzi niech już tu raczej nie liczy.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie to uje...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było więcej zdjęć ale nie ma. Może 2lub 3 więcej.

Tej magicznej nitki nie widzialem-moze ktoś będzie tak dobry i wyjaśni mi jak wygląda wahadło na nitce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, old time napisał(-a):

Było więcej zdjęć ale nie ma. Może 2lub 3 więcej.

Tej magicznej nitki nie widzialem-moze ktoś będzie tak dobry i wyjaśni mi jak wygląda wahadło na nitce?

 

Nitka akurat jeszcze została, widać ją na zdjęciu. Jest tam, gdzie z czasem zapanowały "sprężynki". Zwykle były połaczone z urządzonkiem pozwalającym na regulację jej długości przez trzpień w otworze tarczy lub pokrętełko z tyłu mechanizmu.

 

JOEWXtMxHiuGacJ.r2l-fQ.thumb.jpg.db6653cf9778bdc6b88c79534c29755b.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany-dzięki bardzo.

Nigdy czegoś takiego nie widziałem 👍.

Wyobrażałem sobie roczniaka który zamiast włosa ma nitkę dentystyczna 😃

Chyba zrobię doswiadczenie-moze będzie pracowal😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słabo trchę widać , ale nitka jest :)

image.png.3e8551acd4aaee2a81528623f2288313.png


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to i ja widzę- inaczej to sobie wyobrażałem. 

Takie zboczenie roczniakowe😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Rupert_s
      Witam wszystkich.
      Rozpocząłem moją przygodę z zegarem kominkowym Samuel Marti z 1900 (chyba). Rodzinne znalezisko ze strychu. Chyba po dawnym upadku - pęknięty marmur, w kilku miejscach porozklejany. Działem na dwa fronty. Z jednej strony doprowadzam marmur do porządku, z drugiej rozebrałem mechanizm. Usmarowany smarem (!!), ale chyba niezbyt zużyty. Trochę tylko poturbowany. Jako, że jest rozebrany to zdjęcia w stanie rozkładu. Chodzi o taki zegar. Wychwyt Brocota.

       
      Problemy mam następujące:
      1) Pęknięty bęben sprężyny od bicia. Nie mogę znaleźć takiego samego - chyba dość nietypowa wysokość. Czy to się daje naprawić? Myślałem o ściśnięciu i lutowaniu z jakąś "łatką" z cienkiej blaszki dla wzmocnienia. Chyba nie powinno kolidować z innymi częściami mechanizmu. Próbował tego ktoś? Daje się to zrobić?

       2) Chciałem zmienić sprężyny po 120 latach, ale udało mi się dostać tylko takie szerokości 20mm. Oryginalne (chyba, bo ktoś to wcześniej rozbierał) mają szerokość 21mm. Czy myślicie, że to będzie jakiś problem?
       
      3) Czy marmur od tych zegarów był w całości klejony? U mnie widać, że w wielu miejscach amatorsko tak, ale zastanawia mnie czy górna półka była klejona w oryginale. Widoczne są bolce i są długie pionowe ściągacze na śrubach utrzymujące całość do kupy. Podobnie okrągły "garnek" na mechanizm jest mocowany na dwóch śrubach. Czy w oryginale to było dodatkowo klejone?
       
      4) Czy możecie pomóc rozszyfrować dane i historię tego zegara? Podobno cyfry te oznaczają długość wahadła i datę produkcji. W milimetrach czy w calach (9,2cala)? Z którego roku? 1900? Na innych częściach też powtarza się numer 2295.

       
      5) Czym odrestaurować "złocone" wzory na marmurze? Wygląda jak złota farba. Macie jakąś sprawdzoną?
       
      Dziękuję bardzo za pomoc. Prace będą trwały długo, zapewne miesiącami, ze względu na brak czasu. Mogę meldować o postępach. Dziękuje bardzo na pomoc intelektualną.
    • Przez Topaz
      Mam okazję stać się posiadaczem zegara kominkowego, podobno działającego, podobno polskiego, podobno starego, podobno z 1959 roku. Dużo niewiadomych a nie mam doświadczenia w zegarach takich rozmiarów, więc prośba do Forumowiczów o kilka słów komentarza do przedstawionego na załączonych zdjęciach zegara (ps. zdjęcia przesłał sprzedający, innych nie posiadam). 
       

       

       
       
    • Przez pajabrava
      dzień Dobry Wam
      Jestem pewny,ze koledzy zwyczajowo-pomogą. Mój ostatni nabytek zagwozdką się stał . Logo zupełnie nieznane: M.A@C0 z lwem. Swieżutki, nie ruszany,w srodku strzępy anglojezycznych gazet. Pudło -czarny marmur 25 kg. Pomóżcie proszę i napiszcie cóż to i kto produkował?



    • Przez mgrems
      To mój pierwszy post. Proszę o pomoc w identyfikacji zegara.
       
      Zamieszczam zdjęcie mechanizmu, na którym znajduje się nazwa B?C PARIS. Domyślam się że zegar, a przynajmniej mechanizm, wyprodukowano we Francji, ale nie mogę znaleźć żadnych informacji na podstawie tej nazwy. Czy dobrze się domyślam, że cyfry 5?8 (czy to odwrócona jedynka?) to numer modelu, a 48639242 to numer egzemplarza?
      Jak widać na zdjęciu, brakuje paru elementów: wahadła, młoteczka (dzwonek jest), i (nie jestem fachowcem) wieszaka, na którym jest zamocowane ramię wahadła. Czy jest szansa na znalezienie takich elementów, czy pasują od innych mechanizmów, czy ktoś ma i chciałby się pozbyć?

       
      Proszę o jakiekolwiek informacje - Maciej
       
       
    • Przez pajabrava
      Dobry wieczór Państwu
      Bardzo proszę o pomoc w ustawieniu bicia tego brocota. Za każdym razem po ruszeniu palcem wskazówki bije tylko raz. Coś z grzebieniem chyba, bo nie porusza sie jak powinien?  Próbowałem dorobic palety bo dostałem z połamanymi rubinowymi, może wtedy coś popsułem, bo bił właściwie . Jestem poczatkujacym zegarowym maniakiem bez przygotowania merytorycznego. Bardzo byłbym wdzięczny za wszelkie pomocne uwagi .








×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.