Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zubra

Zegarek do 8k z wypukłym szkiełkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Szukam swojego pierwszego droższego (jak na mnie :D) zegarka.

Budżet jaki mogę na niego przeznaczyć to 8k (oczywiscie, jezeli uda mi sie znalezc cos czego szukam ponizej tej kwoty to bedzie wspaniale :D)

Celuję w automaty.

Bardzo podobają mi się w zegarkach wypukłe szkiełka.
W sklepie sprzedawca zapewniał mnie, że mineralne są bardzo wytrzymałe i nie warto iść w szafirowe bo przy wypukłości to mocno podraża.
Być może rzeczywiście tak jest zwłaszcza, że zegarka nie będę nosił raczej na co dzień. Co Wy myślicie na ten temat? :D
Moglibyscie prosze polecic cos w podobnej stylistyce spelniajace jednoczesnie powyzsze kryteria?

Podoba mi się coś w stylu
Junghans'ów
Zegarek męski Junghans Meister Worldtimer 027/3010.02
albo Zeppelinów ale tutaj albo szkielo mineralne wypukle albo proste szafirowe 😕
ZEGAREK MĘSKI ZEPPELIN ATLANTIC 8462-3 AUTOMATIK

Pewnie duzo wiecej zegarkow by mi sie podobalo tylko po prostu nie wiem o ich istnieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne wypukłe szafirowe szkła ma Oris. Może Big Crown Pointer Date?

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zegarki w stylu retro będą miały takie wypukłe szkiełka i rzeczywiście wypukły szafir to nie jest bardzo często spotykana opcja.

Akurat Junghans to dobry kierunek. Ten Worldtimer, który pokazałeś na zdjęciu ma szafir. Wiele klasycznych modeli Junghansa (Max Bill) pozwala teraz na wybranie pomiędzy szkiełkiem hesalitowym a szafirowym (za dopłatą chyba coś około 700 PLN).

Co do wyboru pomiędzy pomiędzy szkiełkiem szafirowym a mineralnym, to zdecydowanie byłbym za szafirowym. Mineralne wciąż można stosunkowo łatwo zarysować (szczególnie wypukłe) a jego polerowanie jest trudne i kłopotliwe. Jeżeli szkiełko ma być wypukłe, to od mineralnego wolałbym już hesalitowe. Co prawda rysuje się dużo łatwiej niż mineralne, ale też bardzo łatwo je spolerować pastą Polywatch. Po takiej kilkudziesięciosekundowej polerce szkiełko wygląda ponownie jak nowe. Do tego hesalit daje bardzo wyraźny efekt wypukłości i bardzo pasuje do zegarków w stylu retro. No i hesalit jest dużo lżejszy niż szkło mineralne albo szafir. To tez robi różnicę nadgarstku.

W przypadku szkła szafirowego warto też sprawdzić jak jest wykonane takie wypukłe szkiełko. Ono nie jest tak wypukłe jak hesalit, tylko zazwyczaj jest po prostu grube (i ciężkie) i od strony zewnętrznych krawędzi spolerowane aby dać wrażenie wypukłości. Czym większa wypukłość tym większe kompromisy w tym szlifowaniu ze względu na koszt tej operacji. Często przy lunecie pozostaje taki pierścień nie zeszlifowanego, matowego szkła.

Chodzi mi o poniższy efekt, który w jednych modelach jest większy, w innych mniejszy a w hesalicie nie ma go wcale:

 

obraz.png.bb8f05c409488be611731aa34c8fbbf7.pngobraz.png.c5ffb5b7f2b25902ed424702071e5978.png

obraz.png.cff38da5d4c90a385902a1d1d6ba3828.png

 

Osobiście z wypukłym szkiełkiem mogę śmiało polecić Eposa Originale. Naprawdę piękny efekt wypukłego szafiru wypolerowanego i wypukłego aż do lunety.

 

obraz.png.c0f797caf6cc63e51c59078db3a80d85.png

 

obraz.png.7e292e853cad970e5ea25a047305f5cc.png

 

Wypukły szafir ma też Longines Flagship, ale tam jakość wykończenia szkła nie jest już tak imponująca jak w Eposie. Tutaj widać, że efekt retro-wypukłości jest słabszy i zrobiony nieco prostszą metodą i niższym kosztem.

 

obraz.png.132e7f40b0f1fdbb8ac288b6e212de3c.png

 

Mam oba te zegarki w kolekcji, wiec piszę to z własnych obserwacji.

 

Jeżeli chodzi o Longinesa, to warto przemyśleć Conquest Heritage w wersji 40mm z szafirem. Jest z jasną i ciemna tarczą. Cena na metce powyżej budżetu, ale rabat około 20% od ceny na metce na Longinesa można spokojnie wytargować i wtedy już w budżecie. W sklepie Od Czasu do Czasu jest likwidacja sklepu stacjonarnego w Warszawie i egzemplarz (chyba z ekspozycji) jest jeszcze tańszy:

 

obraz.thumb.png.5683b41138ebe7a54313816cf7691dca.png

 

obraz.thumb.png.4b23478bfe842a1c057313ce729f0803.png

 

Zegarek z wypukłym szafirem, którego nie miałem nigdy w rękach, gdzie efekt wypukłości jest bardzo wyraźny to Vapaus. Styl retro, wyraźnie wypukły, ładnie zrobiony szafir a w środku szwajcarskie mechanizmy. Do tego stosunkowo rozsądna cena i obecnie trwa świąteczna obniżka cen. Jeżeli cena i wypukły szafir są kluczowe a design się podoba, to chyba warto rozważyć.

 

obraz.thumb.png.98fd65e11eb79647472cb21055b66dbc.png

 

obraz.thumb.png.1dd40aba5590d5557ee6bf272ab28faf.png

 

 

 

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie referencję, którą zamieściłeś na zdjęciu w pierwszym poście Junghansa Meister Worldtimer, właśnie tę ze szkiełkiem szafirowym posiadam. Zegarek bardzo fajny ze względu na komplikację i kształt koperty, tak więc jak najbardziej polecam, uważam że bardzo dobry wybór, nic tylko przymierzyć i zobaczyć jakie odczucia będą towarzyszyły. Innym zegarkiem z wypukłym szkiełkiem, który bym polecił do rozważenia (propozycja już tutaj padła), sam posiadam, to Oris Big Crown Pointer Date. Wspomniane zegarki zegarki Glycine Combat w referencji Classic i Classic Moon Phases mimo że posiadałem, to bardzo krótko jakoś nie podeszły mi, chociaż to też dobry wybór w cenie za jaka można je nabyć.

To moje zegarki:

20220107_144653.thumb.jpg.17f0eb4e84a2f7787c73e6d3022416c6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie propozycje ode mnie
Sinn 103 ST ze szklem plexi
6f724104646e4a49b19b3d7f5ee9e541.jpg


Junghans Chronoscope - niesamowity efekt wypuklej tarczy

b52edd7f7c1bb3fda695bfbe00ad5e08.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej

Sinn 103 był niedawno na bazarku, w stanie jak nowy, wiem bo widziałem osobiście, przy towarzysko zegarkowym spotkaniu. A i cena była bardzo apetyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.