Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Filek94

Diver do 5k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zastanawiam się nad kupnem Divera do ok 5tyś. W oko wpadły mi 3 modele:

1. Davosa Ternos: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-davosa-ternos-ceramic-161-555-05

i pytanie czym różni się od tego: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-davosa-ternos-ceramic-automatic-161-555-50

2. Certina DS Action Diver https://zegarownia.pl/zegarek-meski-certina-aqua-ds-action-diver-sea-turtle-conservancy-special-edition-c032-407-11-051-10

3. Seiko Prospex Diver Automatic: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-prospex-diver-automatic-spb143j1

 

Pytanie też, który z wymienionych zegarków jest najbardziej paskolubny, bo chciałbym założyć do niego jakąś skórę Vintage, kauczuk lub NATO.

 

Który z nich byłby najlepszy i dlaczego? Czy jest sens dopłacać do Seiko?  A może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Davosa to ewidętna zrzynka z Rolexa. Jeżeli podoba Ci się ten desing i nie przeszkadza inspiracja oryginałem to chyba fajny zegar. 

 

2. Tutaj mam problem. Bo z jednej strony podoba mi się ten model - z drugiej uważam że jest strasznie mało odkrywczy. Projektanci nabrali garściami od innych i wrzucili to, do jednego worka.

 

3. Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu i mogę powiedzieć, że to rewelacyjny nurek. Wzorowany na pierwszym nurku Seiko, bardzo fajny rozmiar i przede wszystkim wygląd. Dla mnie petarda! Jeżeli nie przeszkadza Ci 21,600 vph to jest to chyba najlepszy nurek w tych pieniądzach. 

Oczywiście nie licząc kilkudziesięciu wad na które możesz trafić 😱

 

Ja w swoim egzemplarzu mam ich niewiele, więc tym bardziej jestem z niego zadowolony 😉

DSC_9422.thumb.JPG.17cf8edb2764a8cd58a70d91fbf56f3f.JPG

 

DSC_9491.thumb.JPG.6e11ed615c9b96611b2c798bdd6bd6da.JPG

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koniecznie musi być podobny do Rolexa, to Davosa.

Certina też generalnie rolexopodobna, ale już się troszkę detalami od Suba odróżnia.

Seiko ma przynajmniej swoje własne DNA.

 

Gdybym miał wydać do 5kPLN na nurka, to rozważyłbym też mocno:

 

obraz.thumb.png.a8c9ab50a24e056c4344bf58a1e034a1.png

 

albo

 

obraz.thumb.png.e6b1825e71f9f24ae961595b23da482a.png

 

Zarówno Longines jak i CW da się kupić taniej niż na tych screenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pokazanych to tylko i wyłącznie Seiko. 

Paski super pasują, mesh shark również. Własny mechanizm. No i Seiko. 

 

Jeśli Cytryna to zerknij na PH 200. Fajny zegar. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko -> Certina -> Davosa. Seiko zdecydowanie najlepsze w tym zestawieniu - jakosc, wlasny mechanizm, marka. 


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę w Seiko na bransoletę i jej spasowanie z kopertą to słabo mi się robi.

Nie zrozumcie mnie źle, to świetny i paskolubny zegarek ale jakościowo Certina lepsza.

Jedyny minus to jej rozmiar, to kawał zegarka i jest mocno w klimatach tool watcha.

Seiko bardziej uniwersalne będzie; jak ma być klimat suba to CW albo Steinhart a nie Davosa :)

Longines HC jest fajny ale w ceramice a ten z kolei jest bardzo masywny, w wersji bez ceramiki tarcza zapchana strasznie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7

Oczywiście że Seiko daje ciała pod względem jakości, ale akurat patrząc na ten model (i kilka innych) nie jest to decydujący wyznacznik do zakupu 🙂

Jeszcze dodam coś od siebie jako użytkownik - mi akurat spasowanie endlinków nie przeszkadza. Denerwuje mnie jednak zapięcie. Ale może dlatego że bardzo nie lubię podwójnych klipsów (tych w których trzeba paznokciem podważać zapięcie). 

 

Certina nie ma nawet startu do 143 😜

 

Zgadzam się jednak co do HQ. Wersja z aluminiowym bezelem o wiele gorsza od nowej. 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś tu jest posiadaczem w/w na wstępie Certiny i podzieli się swoimi spostrzeżeniami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.