Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gaspar21

Zegarek do ~ 30000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie Forumowiczów :D
Po kilku latach przerwy w zakupach wracam do rozterek. Dzięki waszej pomocy jestem szczęśliwym posiadaczem TAG HEUER Calibre 5.

Zwracam się więc z prośbą o doradzenie. Szukam kolejnego zegarka do kompletu i moje oczy zostały skierowane w stronę Omegi.
Waham się między 3 zegarkami:
-Omega Speedmaster Moonwatch 3861https://wkruk.pl/zegarek-omega-speedmaster-120
-Omega Seamaster 300m https://wkruk.pl/zegarek-omega-seamaster-66

-Omegą Semaster 300 https://wkruk.pl/zegarek-omega-seamaster-426

Wiem, że te zegarki są z różnych światów, ale każdy z nich mi się bardzo podoba i bardzo ciężko mi podjąć decyzję.
W kontrze do Seamasterów zerkałem również na Rolexa Submarinera, ale przekracza trochę budżet i jestem trochę obrażony na markę, ze względu na brak możliwości zakupienia a nawet o zgrozo zamówienia zegarka...
I tak troszkę poza rozterkami, ale jak oceniacie markę Tudor względem Omegi? Bardzo podobają mi się ich Divery. :D
Co sądzicie?
Pozdrawiam

c6db0781e8cda48edb9a920c8cb2a5ae.jpeg

32549bbf6cb2957ebd5dd67bd93a821c.png

b7f748293796f945206860b672c05d35.png

4d6a4e61543fc441100ca639fcfa5b7a.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepiej by było jakbyś spróbował je przymierzyć, żeby wyrobić sobie swoją opinie. Przy tak różnych zegarkach wszystko jest kwestią Twojego gustu i tego jak będą leżeć na Twojej ręce.

Według mnie ciężko, żeby ktoś mógł zdecydować za Ciebie (albo nawet coś sensownie doradzić), bo wszystkie są świetne i mają swoich fanów.


instagr.am/klxn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To od razu powiem, mierzyłem Moonwatach i seamastera 300 Vintage. Obydwa są świetne, stąd moje niezdecydowanie. Jednak moonwatch lepiej leży mam dość szczupły nadgarstek. Więc teoretycznie sprawa rozwiązana jednak bardzo lubię wszelkiej maści divery i chciałbym poznać waszą opinię stąd mój post. :D

W najbliższym czasie przejadę się do dwóch jubilerów i przymierzę seamastera profesional i Tudora z ciekawości o ile w ogóle będą mieli bo historia podobna jak w Rolexie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ciekawą opcją byłby używany Speedmaster w cenie ok. 20,000 (na małych nadgarstkach lepiej leży na pasku), plus sprzedaż Calibre 5 i zakup używanego Tudor BB 58. Byłaby super kolekcja. 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zasłyszałem ( i widziałem) to speedmaster to świetny paskowiec.
Sprzedaż Calibre 5 niestety lub stety nie wchodzi w grę. Jest to mój pierwszy automat i jestem z nim związany sentymentalnie więc ma u mnie dożywocie. :) 
Ale jak już wspominamy o Tudorze to według Ciebie jest ciekawszą opcją niż wyżej wymienione seamastery czy po prostu lepszym dopełnieniem kolekcji w budżecie zakładając kupno moonwatcha?

Edytowane przez Gaspar21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Seamaster, ale to mój grali więc nie jestem obiektywny heh, powodzenia w trudnej decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O którym seamasterze dokładnie mówisz? :D
Powiem szczerze rozmyślania na ten temat umieją spędzić sen z powiek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Gaspar21 napisał(-a):

Ale jak już wspominamy o Tudorze to według Ciebie jest ciekawszą opcją niż wyżej wymienione seamastery czy po prostu lepszym dopełnieniem kolekcji w budżecie zakładając kupno moonwatcha?

To drugie, dla bardziej zróżnicowanej kolekcji. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzucam zdjęcia z przymiarki.

Najlepiej leży Seamaster 300 Vintage. Na zdjęciach akurat wersja w złocie.
Seamaster 300 Professional jak dla mnie trochę za ciężki i na moim małym nadgarstku mocno rzuca się w oczy.
Serce mówi Moonwatch natomiast musiałbym na pasku dorobić sobie dodatkową dziurkę. Co sądzicie? :)321711018_Zrzutekranu2022-01-5o19_27_59.thumb.png.ab05f77b9d940e393114f37a020e43c9.png1746059609_Zrzutekranu2022-01-5o19_27_50.thumb.png.346b502cfbd3684175d5dc6244b6620b.png1199682870_Zrzutekranu2022-01-5o19_27_39.thumb.png.c7bf70998bba90e7ce9a12d95478824e.png

Edytowane przez Gaspar21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moon na bransolecie, pasek sobie dorobisz, kupisz jakieś nato etc. Nowa bransoleta bardzo odmieniła ten model na plus dla mniejszych nadgarstków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze nawet nie brałem pod uwagę moona na bransolecie, ale przymierzę następnym razem z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Vintage świetnie wygląda.

Muszę poprosić żeby sprowadzili mi wersję stalową, która mnie interesuje. Ale na prawdę ten Vintage ma jakiś urok, nie jest jak inne Omegi. Drugie odwiedziny u dealera i dylemat nadal nie rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vintage to moda, ja odradzam taki zakup chyba, że ktoś ma już kilka innych. Faux luma się znudzi. Moon jest ponadczasowy. Diver 300m świetny, ale jak piszesz trochę klocek. Mam podobny nadgarstek i się nie zdecydowałem, aczkolwiek może zmienię zdanie bo podoba mi się. 
 

W tych pieniądzach rozważyłbym tez Rolexa Explorera, póki  da się jeszcze kupić. Ale jestem nieobiektywny, polecam co mam i sam lubię. ;)

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tbn napisał(-a):

Vintage to moda, ja odradzam taki zakup chyba, że ktoś ma już kilka innych. Faux luma się znudzi. Moon jest ponadczasowy. Diver 300m świetny, ale jak piszesz trochę klocek. Mam podobny nadgarstek i się nie zdecydowałem, aczkolwiek może zmienię zdanie bo podoba mi się. 
 

W tych pieniądzach rozważyłbym tez Rolexa Explorera, póki  da się jeszcze kupić. Ale jestem nieobiektywny, polecam co mam i sam lubię. ;)

jeszcze nie dorosłem do rolexa :) rozumiem, że jesteś posiadaczem moona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat faux patina to moda beznadziejna, moim zdaniem. Nie wiem, po co psuć lumę, która i tak z czasem się spatynuje. Może ktoś nie chce czekać? Artystycznie przyżółcona luma jest głównym powodem, dla którego nie zdecydowałem się na zakup zegarka Squale 1545 Militaire. Widziałem też egzemplarz, którego zdesperowany posiadacz sam przemalował żółte indeksy na normalne za pomocą C3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałaby się spatynować super luminova? 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gaspar21 Tak, mam starsza wersje 1861, ostatnio dokupiłem bransoletę od 3861 i nosi się rewelacyjnie. Nadgarstek mam podobny jak ty.

 

Co do Rolexa to pisałeś, że zerknąłeś na suba, wiec zakładałem że rozważasz. Sub jest bez wątpienia kapitalny, ale Ex moim nieobiektywnym zdaniem jest równie fajny, a nie rzuca się tak w oczy. Ponadczasowy klasyk. Mam co prawda wersje 39mm, ale nowa 36mm tez nosi się świetnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tbn napisał(-a):

@Gaspar21 Tak, mam starsza wersje 1861, ostatnio dokupiłem bransoletę od 3861 i nosi się rewelacyjnie. Nadgarstek mam podobny jak ty.

 

Co do Rolexa to pisałeś, że zerknąłeś na suba, wiec zakładałem że rozważasz. Sub jest bez wątpienia kapitalny, ale Ex moim nieobiektywnym zdaniem jest równie fajny, a nie rzuca się tak w oczy. Ponadczasowy klasyk. Mam co prawda wersje 39mm, ale nowa 36mm tez nosi się świetnie. 

z ciekawości, nosisz moona na codzień czy raczej odświętnie?
Co do suba masz absolutną rację, ale chcę go sobie zostawić na później... ;) Co do Ex muszę podjechać do kruka i przymierzyć na żywo.
Kojarzysz może jaka cena na metce i jaki czas oczekiwana na Ex'a obecnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gaspar21 napisał(-a):

szczerze nawet nie brałem pod uwagę moona na bransolecie, ale przymierzę następnym razem z ciekawości.

 

Kolega ma rację - nowa wersja Moona na bransolecie lepiej wygląda na małych nadgarstek (bo nie wystaje tak jak stara wersja). Sam zastanawiam się czy nie dokupić jej do mojego starego Moona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gaspar21 Tak, Moon to mój codzienny zegarek od wielu lat. Co do ceny Exa powinna być cena w euro na stronie * 4.9, z tego co pisali koledzy po tyle teraz Kruk przelicza. Raczej nie przymierzysz go w salonie, bo tylko na zapisy był. Co do kolejki to nie wiem, najlepiej zapytać w Kruku. Niektórzy pisali, że już dostawali odmowy przy chęci zapisu, inni że dalej zapisują. Z Rolkiem nigdy nic nie wiadomo.

@amatsukaze Szczerze polecam, na nowej bransie wazy poniżej 130g, dużo wygodniej się układa. Wygląd tez moim zdaniem na plus. 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, tbn napisał(-a):

@Gaspar21 Tak, Moon to mój codzienny zegarek od wielu lat. Co do ceny Exa powinna być cena w euro na stronie * 4.9, z tego co pisali koledzy po tyle teraz Kruk przelicza. Raczej nie przymierzysz go w salonie, bo tylko na zapisy był. Co do kolejki to nie wiem, najlepiej zapytać w Kruku. Niektórzy pisali, że już dostawali odmowy przy chęci zapisu, inni że dalej zapisują. Z Rolkiem nigdy nic nie wiadomo.

@amatsukaze Szczerze polecam, na nowej bransie wazy poniżej 130g, dużo wygodniej się układa. Wygląd tez moim zdaniem na plus. 

Info z tygodnia temu jak odbierałem swojego - na Ex’a 1 nadal są zapisy. Chyba zdecyduję się na zamianę w takim razie. 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, tbn napisał(-a):

@Gaspar21 Tak, Moon to mój codzienny zegarek od wielu lat. Co do ceny Exa powinna być cena w euro na stronie * 4.9, z tego co pisali koledzy po tyle teraz Kruk przelicza. Raczej nie przymierzysz go w salonie, bo tylko na zapisy był. Co do kolejki to nie wiem, najlepiej zapytać w Kruku. Niektórzy pisali, że już dostawali odmowy przy chęci zapisu, inni że dalej zapisują. Z Rolkiem nigdy nic nie wiadomo.

@amatsukaze Szczerze polecam, na nowej bransie wazy poniżej 130g, dużo wygodniej się układa. Wygląd tez moim zdaniem na plus. 

Czyli na codzień dobrze się sprawdza... jedyne zastrzeżenie jakie mam do niego to brak datownika, bo powiem szczerze dość często z niego korzystam.
To ma być moja pierwsza Omega(pewnie nie ostatnia), więc chciałbym dobrze wybrać.

Obydwa bardzo mi się podobają, obydwa to klasyki. Teoretycznie nie ma złych wyborów, ale nie chciałbym w dłuższym terminie żałować.

Co do rolexa to zerknąłem na ceny i teoretycznie mieści się w budżecie z lekkim naciągnięciem, ale muszę się z tym przespać i podjechać do kruka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.