Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
beniowski

Sinn 903 czy Navitimer ale nietypowo

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Wodolej napisał(-a):

Jak zamówiłem swojego skromnego 556 i RS na tydzień przed świętami BN, to miał być do odbioru na przełomie lutego i marca. Dziwnym trafem kasę, na szybko, musiałem zorganizować już 22 grudnia, więc te terminy oczekiwania w Sinnie, to trochę taki chwyt marketingowy 🤔

 

A to nie płaci się w chwili składania zamówienia, a nie wysyłki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Tzn. że wzór tarczy breitlinga Navitimera był chroniony patentem, że Sinn musiał wykupić prawa? 

 

Sinn legitimately bought the rights to the Navitimer dial design in the 1980s as the Quartz Crisis was in full swing and Breitling was in financial trouble.

https://www.gearpatrol.com/watches/a78740/breitling-navitimer-alternative/

spacer.png

 

W pewnym okresie Breitling upadł, a różne prawa przejęły Sicura i Sinn. Sinnowi przypadły m.in prawa do produkcji navitimera, ale nie do używania tej nazwy.

 

Tak więc chrono sinna to nie homar.

9 godzin temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Tzn. że wzór tarczy breitlinga Navitimera był chroniony patentem, że Sinn musiał wykupić prawa? 

 

Sinn legitimately bought the rights to the Navitimer dial design in the 1980s as the Quartz Crisis was in full swing and Breitling was in financial trouble.

https://www.gearpatrol.com/watches/a78740/breitling-navitimer-alternative/

spacer.png

 

W pewnym okresie Breitling upadł, a różne prawa przejęły Sicura i Sinn. Sinnowi przypadły m.in prawa do produkcji navitimera, ale nie do używania tej nazwy.

 

Tak więc chrono sinna to nie homar.

9 godzin temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Tzn. że wzór tarczy breitlinga Navitimera był chroniony patentem, że Sinn musiał wykupić prawa? 

 

Sinn legitimately bought the rights to the Navitimer dial design in the 1980s as the Quartz Crisis was in full swing and Breitling was in financial trouble.

https://www.gearpatrol.com/watches/a78740/breitling-navitimer-alternative/

spacer.png

 

W pewnym okresie Breitling upadł, a różne prawa przejęły Sicura i Sinn. Sinnowi przypadły m.in prawa do produkcji navitimera, ale nie do używania tej nazwy.

 

Tak więc chrono sinna to nie homar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się Breitling odkuł, to nie próbował tych praw Sinnowi odebrać jakoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

A jak się Breitling odkuł, to nie próbował tych praw Sinnowi odebrać jakoś?

Breitling się nie odkuł, ten obecny to już nowa firma.

A co do praw, to chyba nie ma sensu teraz już odbierać, bo taki wzór pewnie już nie podlega ochronie i każdy może klepać takie chronografy.

Oczywiście nazwa jest chroniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sanik napisał(-a):

Breitling się nie odkuł, ten obecny to już nowa firma.

A co do praw, to chyba nie ma sensu teraz już odbierać, bo taki wzór pewnie już nie podlega ochronie i każdy może klepać takie chronografy.

Oczywiście nazwa jest chroniona.

Czyli wynika z tego, że kiedyś podlegał ochronie, a wszystkie homary ktore wykorzystują wzór nie podlegający ochronie są legalne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, StaryWilk napisał(-a):

Czyli wynika z tego, że kiedyś podlegał ochronie, a wszystkie homary ktore wykorzystują wzór nie podlegający ochronie są legalne? 

Oczywiście nie wszystkie, legalne jest to na co patent/prawa własności wygasły.

Np w Polsce wzory przemysłowe (czyli np. wzór koperty zegarka, czy tarcza) są chronione 25 lat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, sanik napisał(-a):

Oczywiście nie wszystkie, legalne jest to na co patent/prawa własności wygasły.

Np w Polsce wzory przemysłowe (czyli np. wzór koperty zegarka, czy tarcza) są chronione 25 lat .

Znasz jakiś przykład nielegalnych homarów (z branży zegarkowej)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna skladac wnioski patentowe w poszczegolnych krajach albo w Europie mozna tez zrobic to na poziomie europejskim (EPO - European Patent Office).

Ochrona jest gwarantowana tylko pod warunkiem uiszczania oplat, ktore rosna wraz z czasem trwania ochrony i obowiazuje w krajach, ktore oplacamy.

 

https://www.epo.org/index.html

 

image.png.79e6347a5095db10261f29eb1abbc47d.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, StaryWilk napisał(-a):

Znasz jakiś przykład nielegalnych homarów (z branży zegarkowej)? 

Homary Panerai z napisem Marina Militare.

 

Podobno zniknęły ostatnio z oferty, ale nie sprawdzałem tej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, sanik napisał(-a):

Homary Panerai z napisem Marina Militare.

 

Podobno zniknęły ostatnio z oferty, ale nie sprawdzałem tej informacji.

 

Marina Militare to nazwa zastrzeżona, tak samo jak Panerai, dlatego inni nie mogą jej używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, PKS napisał(-a):

 

Marina Militare to nazwa zastrzeżona, tak samo jak Panerai, dlatego inni nie mogą jej używać.

Właśnie o tym pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, PKS napisał(-a):

 

A to nie płaci się w chwili składania zamówienia, a nie wysyłki?

Ponowię pytanie kolegi

 

1600638300_CleanShot2022-02-09at13_20_20.thumb.png.5ca28f2709cf1de7284a1c0cf831c505.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sanik napisał(-a):

Homary Panerai z napisem Marina Militare.

 

Podobno zniknęły ostatnio z oferty, ale nie sprawdzałem tej informacji.

 Tak to jedyny znany mi przypadek, jeszcze osłona koronki. Ale nie wiem do kiedy te "patenty" mają moc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

 Tak to jedyny znany mi przypadek, jeszcze osłona koronki. Ale nie wiem do kiedy te "patenty" mają moc. 

Koperta chyba już od dawna nie jest chroniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
19 godzin temu, PKS napisał(-a):

 

A to nie płaci się w chwili składania zamówienia, a nie wysyłki?

Zatoka Zegarków życzyła sobie zadatek a reszta w chwili realizacji zamówienia 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, sanik napisał(-a):

Właśnie o tym pisałem.

 

Ok, myślałem, że chodziło o homary nielegalne z powodów kopiowania wzorów/rozwiązań, które są jeszcze chronione.

MM to jest taki sam homar PAMa, jak "homary" Roleksa z napisem Rolex na tarczy. Czyli zwykłe podróby, a nie homary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, PKS napisał(-a):

 

Ok, myślałem, że chodziło o homary nielegalne z powodów kopiowania wzorów/rozwiązań, które są jeszcze chronione.

MM to jest taki sam homar PAMa, jak "homary" Roleksa z napisem Rolex na tarczy. Czyli zwykłe podróby, a nie homary.

Niektórzy mistrzowie widzą w nich repliki 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Wodolej napisał(-a):

Zatoka Zegarków życzyła sobie zadatek a reszta w chwili realizacji zamówienia 🙂

 

Ta Zatoka ma całkiem niezłe ceny. Czy tam faktycznie wychodzi tyle, ile podają na stronie, czy to jest jeszcze jakoś przeliczane w momencie odbioru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PKS napisał(-a):

 

Ta Zatoka ma całkiem niezłe ceny. Czy tam faktycznie wychodzi tyle, ile podają na stronie, czy to jest jeszcze jakoś przeliczane w momencie odbioru?

Ja właśnie u nich Sinna zamówiłem, bo mają teraz promocję na ten model. Cena którą podają na stronie jest ostateczna i wg nich nie ulega zmianie, nawet w systemie: zadatek 10% i 90% po tym jak zegarek do nich dotrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej
4 godziny temu, PKS napisał(-a):

 

Ta Zatoka ma całkiem niezłe ceny. Czy tam faktycznie wychodzi tyle, ile podają na stronie, czy to jest jeszcze jakoś przeliczane w momencie odbioru?

 

2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Ja właśnie u nich Sinna zamówiłem, bo mają teraz promocję na ten model. Cena którą podają na stronie jest ostateczna i wg nich nie ulega zmianie, nawet w systemie: zadatek 10% i 90% po tym jak zegarek do nich dotrze.

Miły chłopak zarządza firmą, bardzo pomocny i kontaktowy, zero dodatkowych kosztów. W moim przypadku niespodzianką był tylko czas realizacji, zamiast 8 tygodni wyszło około 6 dni. Niespodziewany wydatek na 2 dni przed świętami trochę zabolał ale z drugiej strony miałem też niespodziewany prezent. Sklep polecam, gadałem z kilkoma osobami z forum i nikt nic, żadnego złego słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja: Sinn dotarł, jest już u moich rodziców. U mnie będzie za 3 tygodnie - wtedy wstawię zdjęcia. Firma w której go zmawiałem się szybciej wywiązała z zadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z gratulacjami na foto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne te 3 tygodnie będą się dłużyć.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyjechał.

 

 

Pierwsze wrażenia pozytywne; leży wygodnie (choć jest wysoki), niemniej na moim nadgarstku nie przylega idealnie, tak lekko się unosi. Bardzo dobrze widoczna tarcza (matowa), widać że antyrefleks daje radę. Na tarczy dużo się dzieje, więc czasem trzeba się mocno przyjrzeć żeby szybko dostrzec godzinę. Pomimo 41mm, których się obawiałem nie wydaje się duży ani ciężki. Natomiast ów przycisk (jak to nazwać?) do obsługi bezela to porażka - małe to, ciężko obrócić w palcach (należy mieć na uwadze że przy zegarku noszonym na lewym nadgarstku trzeba wykręcać niejako palce prawej dłoni aby to 'coś' obsłużyć). No cóż, wygląda na to że na razie nie muszę awionetki kupować i testować suwaka logarytmicznego w Sinnie podczas lotu - myślę że mogłoby się to katastrofą skończyć😂. Obrotowy bezel byłby jednak o niebo lepszy i prostszy w obsłudze.

 

Aha, jeszcze jedno - podczas pierwszego nakręcania koronka w 3 pozycji tak jakby skrzypiała - czy to przypadłość nowych Sinnów czy coś jest nie tak?

 

FB0C4BA4-EAE6-4CE2-8E41-4BCEF5078F6C.jpeg

1CD0ED41-E206-4DB6-BDE2-6CBB74FB0204.jpeg

08AA1F5F-164E-47F3-8097-425D813029E0.jpeg

2D7706E1-E45D-4CCF-AC64-FD4221786351.jpeg

27C36C6D-1BB1-4522-BC28-68AA330ABB25.jpeg

A837100F-3FEA-43FA-B4CC-138DF3F4CF5D.jpeg

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.