Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PKS

Użytkownik
 • Content Count

  72
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Początkujący

Recent Profile Visitors

46 profile views
 1. Bo to jest ta sama półka. To są werki traktowane przez producentów jako zamienniki 1:1, bo pewnie i koszty są na bardzo zbliżonym poziomie.
 2. Mam zakręcaną koronkę w starym manualnym wostoku i bardzo sobie chwalę, więc tym bym się nie przejmował. Jak dla mnie serica, choć to zupełnie różne zegarki, które ciężko ze sobą zestawiać.
 3. Przecież to adriatica. Ma ciekawie wyglądać i tyle. To samo jest z "chronografami" z doklejanymi wskazówkami. Zresztą bardziej utytułowane marki również odwalają podobne akcje - Rolex w daytonie podzielił sekundę na 5 części, podczas gdy wskazówka uderza 8 razy na sekundę. Kiedyś faktycznie wkładali tam werk Zenitha z częstotliwością 36 tys. na godzinę (10 razy na sekundę), ale gdy przeszli na swoje mechanizmy, zmniejszyli taktowanie do 28,8 tys. Wszystko byłoby ok, gdy nie zapomnieli skorygować podziałki na tarczy.
 4. Świetny ten pointer, tylko szkoda, że bez bransolety.
 5. Jeszcze Breitling ma niegłupie chrono, ale pewnie to jedna z tych "średnich" marek
 6. Deklaracja zgodności z czym? Zegarki nie należą do towarów, do których stosuje się przepisy zharmonizowane. Chyba komuś się tam nudzi.
 7. 300 ma mikroregulację, a 300t dopasować można za pomocą "przedłużki nurkowej", którą jednak trudno uznać za typową mikroregulację, bo przeznaczona jest do czegoś innego.
 8. Co z tym zdjęciem jest nie tak?
 9. A jakiś czynnik ma wpływ? Historia zakupowa roleksów czy po prostu zwyczajne szczęście?
 10. No i po kilku ładnych latach znowu w Klubie. Od czasu kolekcji SARB (jak dla mnie najlepsza ze współczesnych serii) nic mi się nie podobało z wyjątkiem marinemasterów, ale w nich przerażały mnie rozmiary. W końcu uporałem się z lękami i nie żałuję, bo tuńczyk leży zadziwiająco dobrze na moim lichym nadgarstku.
 11. No właśnie. Skoro nikt już pasków nie dobiera, to tym bardziej tarcz Z resztą kolory czego miałbyś dobierać? Koszuli? Przy garniturze miałbym opory, żeby założyć żółtka (niebieskiego w sumie też), ale przy dżinsach to w ogóle nie widzę problemu. Chyba że masz narzucony jakiś chory dress code, no to tego już faktycznie nie przeskoczysz. Ale mleko się już rozlało. Męcz się z karibanem
 12. Poszukuję teleskopów używanych głównie w diverach seiko, ale nie tych grubych (Fat Boy - 2,5 mm), tylko o cieńszym korpusie (1,8 lub 2 mm). Końcówki muszą być jednak takie, jak w fatbojach, czyli 1,1 mm (standardowe mają ok. 0,8 mm). Jak ktoś ma nadmiar, ewentualnie wie, gdzie są dostępne w PL lub UE, to proszę o PW.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.