Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

PKS

Użytkownik
 • Content Count

  389
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

180 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

608 profile views
 1. Ja muszę zobaczyć te indeksy 3D, bo to mi najbardziej nie pasuje. Najlepiej na żywo, ale może być problem, więc czekam chociaż na jakąś dobrą recenzję. Jeszcze chyba nikt nie ma 903, bo brak jakichkolwiek relacji na forach, poza krótkim filmikiem z Japonii, z którego nic nie wynika.
 2. To jest częsta przypadłość sinnów, która wraz z wyginaniem się teleskopów będzie się pogłębiać. Oczywiście pewnie można znaleźć idealny egzemplarz, ale to raczej wyjątek od reguły. Niestety pasowanie pozostawia wiele do życzenie, zarówno na szerokość (prześwity między maskownicą i uchem) oraz na grubość (chodzenie maskownicy góra-dół). Ja na to w ogóle nie zwracam uwagi i jestem szczęśliwy
 3. Dlaczego? Jeśli jest na idealnym chodzie, to nic bym nie ruszał.
 4. Ten grant w starszej był świetny - tarcza przybierała różne natężenie barwy w zależności od świetlenia, od ciemnego niebieskiego po czerń. Niebieski w nowej tarczy wydaje się jednowymiarowy, jak garniturek pracownika korporacji Może i ładny, ale jest ryzyko, że szybko się znudzi.
 5. Czy ktoś ma doświadczenia z kupowaniem Dosi z polskiej dystrybucji? Gdzie jest szansa na najlepszą ofertą, wliczając w to wszelkie karty, punkty itd.? Jeszcze parę lat temu trzeba było targać Suby od producenta (chyba wysyłali z USA, a jak się dobrze trafiło to z Austrii), a teraz dystrybutorów u nas zatrzęsienie
 6. Moje dwie największe obawy to właśnie indeksy (zdecydowanie wolałbym malowanki, ale na żywo może się obronią - pewnie zdjęcia wyolbrzymiają efekt 3D i dlatego wygląda to kiczowato) oraz kolor tarczy (ten niebieski jest dosyć banalny, a w czarnym niepotrzebny szlif słoneczny). Kolor datownika zupełnie mi nie przeszkadza. Nawet lubię takie połączenie.
 7. Mam nadzieję, że te indeksy nie będą wygląd tak plastikowo, jak w Pelagosie. Tam to przynajmniej pasuje, tutaj już niekoniecznie. Skłaniam się ku niebieskiemu, ale czarny też coś w sobie ma. Mam nadzieję, że uda mi się je zobaczyć na żywo, bo tak w ciemno to trudna decyzja. Zapowiadają się spore wydatki. Najpierw Dosia, teraz to, a jeszcze 144 w poczekalni A co do rozmiaru to spokojnie - 903 świetnie leży nawet na mniejszych nadgarstkach.
 8. Pewnie jakaś kolorowanka na ich rynek, albo coś w stylu U1 Professional.
 9. Pasztetowa to raz A dwa, że w tej cenie to jednak jest zbyt mocna konkurencja, przynajmniej z mojej perspektywy. Ale w pełni rozumiem tych, którym serca podpowiada coś innego.
 10. Świetny jest ten mniejszy LLD. Tylko ta - dla mnie - zaporowa cena.
 11. I myślę, że 90% z nas popełniało ten sam błąd, przed którym ostrzegała starszyzna, czyli kupowaliśmy po kolei wszystko, co na chwilę wpadło nam w oko. Ale może innej drogi nie ma, bo tak najlepiej kształtuje się gust? Mnie zajęło 15 lat zdecydowanie, czego tak naprawdę chcę. Co nie znaczy, że zdania nie zmienię jeszcze kilka razy
 12. Po pierwsze, nie nastawiaj się na budowanie kolekcji, jeśli nie jesteś mocno wkręcony w jakąś markę/typ zegarka/okres historyczny etc. A że nie jesteś, świadczy o tym zadane pytanie Po drugie, kupuj to, co naprawdę podoba się Tobie. Jeśli nic do Ciebie nie gada w taki sposób, że patrzysz na to od 2 lat i dalej musisz to mieć, to najprawdopodobniej jeszcze nie pora. Co nie oznacza, żeby niczego nie kupować. Kiedyś coś może Ci się spodoba, a teraz próbuj z tym, co ma największy potencjał (emocjonalny!). Po trzecie, nie kieruj się tym, czy na zegarku zarobisz. Hobby jest od wydawania pieniędzy, a nie od ich zarabiania. Jeśli ma cię to jarać, to kryterium ekonomiczne powinno być na ostatnim miejscu.
 13. Regularnie pytałem o ten model, więc nie sądzę, żeby to były bajki.
 14. Bransoleta. Pierwszy egzemplarz od czasu premiery, czyli od ponad roku Polska to peryferyjny kraj pod każdym względem.
 15. 200t może mieć tarczę zbliżoną do 300, bo w tej jest przecież milky ring, który ją istotnie pomniejsza.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.