Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomo_s

elegancki zegarek w stylu Retro, do garnituru, paskolubny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

postanowiłem pozbyć się kilku słabszych zegarków i tym samym zrobić miejsce na coś nowego i z wyższej półki cenowej. 

 

Jakie mam wymagania:

- nadgarstek 18,5/19 cm, pod względem rozmiaru myslę ze średnica 40mm i l2l 48 byłoby idealnie

- grubość maksymalnie 13 mm , ma się mieścić pod mankietem 

- zegarek ma pasować do eleganckiego ubioru ale nie musi być typowym garniturowcem

- kolor tarczy jasny, najlepiej biały, tarcza bez "udziwnień", data to maks

- naped każdy poza kwarcowym

 

Moje typy:

- Longines Flagship Heritage,

- Oris Big Crown Pointer

- Longines Heritage 1945

- Tissot Heritage Petite Seconde

 

Zwracam się z prośbą do forumowiczów o podsyłanie zegarków w tym stylu, w skrócie:

elegancki zegarek z jasną tarczą, mieszczący się pod mankietem ale nie musi być super cienki, na rynku wtórnym badź nowy w cenie do 6tyś. 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomysły. 

Tomek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EPOS 3437

zegarek-meski-epos-originale-3437_132_20_16.25-6.thumb.jpg.7d6ba454a07dc308c4907141fdb6a8da.jpgEpos-Originale-Retro-3437_132_20_18.25-zegarek3.thumb.jpg.001ee5c94e316c529d7d5fc07c6f8b4f.jpg


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epos Originale 3437. Biała tarcza ze szlifem słonecznym, przeszklony dekiel. Wszędzie pisze że 38mm (ciekawe, jak kupowałem, to wszędzie pisało że 40mm). Grubość - niecałe 10mm, piękny wypukły szafir. W realu bardzo elegancki. Mam takiego, tylko z granatową tarczą (nawet dzisiaj na nadgarstku) i bardzo sobie chwalę.

Gdzieś w Kruku do ok. 5.000 PLN pewnie zbijesz cenę.

W stosunku do Longines Flagship Heritage, którego też noszę, to moje osobiste wrażenie jest takie, że Epos jest trochę ciekawiej wykonany. Wypukły szafir, bardzo delikatne indeksy oraz trochę bardziej złożony kształt koperty robią różnicę na korzyść Eposa. W szczególności ten wypukły szafir robi wrażenie. We Flagshipie dostajesz za to piękny, niepowtarzalny dekiel i dużo bardziej rozpoznawalne logo. Mechanizm o ile się orientuję, też wypada na korzyść Longinesa.

 

obraz.thumb.png.7e6d1b95217b2a85feb9a904070fb685.png

 

W bardzo podobnym stylu jest też Hamilton Intra-matic 38 (38mm) bez sekundnika.

 

obraz.png.bddae6b8fa5cc49062e40a4665844430.png

 

a z innej bajki to może któryś OS bez dziury:

 

obraz.thumb.png.e1dbda5f731fcfc79f946c7519a2836b.png

 

obraz.thumb.png.d4e4e010bd5647d3ab5490b20e183813.png

 

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj Nomosa. 38mm będzie pasować przez długie ucha. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę. Nomos. Ewentualnie Stowa Marine.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij też na FC, z własnym werkiem. Mam jeden z nich z niebieską tarczą, sam się dziwiłem ile razy zwracał uwagę.

 

https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-meski-frederique-constant-slimline-moonphase-manufacture-automatic-fc-705wr4s6-automatyczny

 

Albo 

 

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/20859_Frederique_Constant_Slimline_Automatic_HeartBeat_FC-312S4S6

 

Pewnie można dostać taniej.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Raff007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.