Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ziomek1988

Citizen Chronomaster AQ4020-54W

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, ziomek1988 napisał(-a):

Dzień dobry,

To będzie moja pierwsza recenzja a może raczej opis nowego zegarka z perspektywy normalnego gościa. Pomyślałem, że napiszę kilka słów o zegarku, którego jeszcze w Polsce nie widziałem na forach czy grupach zegarkowych. 

 

Dzisiejszy bohater, to Citizen Chronomaster AQ4020-54W czyli limitowana do 400 sztuk wersja 37.5mm.

 

Skąd pomysł na taki zegarek? Hmmm...przez moje ręce przewinęło się już sporo czasomierzy różnych marek z różnych półek cenowych przez mikrobrandy w stylu MV, tańsze modele Seiko, Maurice Lacroix po Omegi, Tudory i Rolexy. Za zwyczaj żaden zegarek nie jest ze mną dłużej niż 6 miesięcy. Nie wynika to z faktu, że jestem handlarzem ale z racji tego, że szybko mi się nudzą. Wyjątkiem jest Tudor BB36 w czarnej odsłonie, który dzięki swej prostocie urzeka mnie za każdym razem kiedy na niego patrzę. No i właśnie...szukałem mu czegoś do pary, czegoś co może będzie równie proste, nie znudzi mi się szybko, może pierwszy raz jakiś kwarc z wyższej półki albo coś co będzie ciężko sprzedać i zostanie że mną na dłużej :D Tak tak, ostatni powód był tu chyba kluczem więc chciałem kupić kwarcowe Grand Seiko. Już byłem prawie zdecydowany na jeden z modeli kiedy w oczy wpadł mi dzisiejszy bohater.

 

Pierwsza myśl "Nie no stary, nie dość, że kwarc za ponad dychę, to jeszcze Citizen?". Ale ta czerwona tarcza, ta chęć posiadania czegoś oryginalnego (model limitowany), czegoś trudno zbywalnego, te ochy i achy na zagranicznych forach...musi być mój. Szybki przegląd rynku, jedyny sprzedawca w EU w Francji, szybka negocjacja, 4 dni w transporcie i jest! 

 

Bardzo szybko otwierałem karton bo nie mogłem się doczekać i zaraz po wyjęciu ukazało mi się dość zwyczajne, przeszklone pudeło a po wyjęciu z pudełka była mała konsternacja..."co to za shit, tyle kasy za to?" I faktycznie na pierwszy rzut oka zegarek jak większość. Fakt dziadostwa potęgowała niska waga zegarka (jest tytanowy) i ta skaczącą sekunda. Po chwili chciałem pakować go i odsyłać ale po kilku głębszych oddechach myślę sobie - spróbuję. 

 

Warto było zaczekać! Zegarek mam dopiero 2 dni a banan nie schodzi mi z twarzy. Trzeba go bliżej poznać, żeby docenić to, za co się tyle płaci. Pomijam już fakt technikaliów i to, że to najwyższa kwarcowa półka z odchyleniami 5 sekund na rok, wiecznym kalendarzem, niezależną wskazówką godzinową, stop sekundą i pewnie innymi bajerami, które dla przeciętnego Kowalskiego są mało istotne. Po tych dwóch dniach zapomniałem, że noszę zegarek. Jest mega lekki i bardzo wygodny. Ma mnóstwo smaczków wizualnych, piękna 5 elementowa bransoleta, idealnie wykonana tarcza z charakterystycznym orłem na tarczy, wskazówki ścinane na końcach, tytan wypolerowany tak, że wygląda jak stal! Chyba pierwszy raz widzę tak dobrze wykonane szlify i polerkę tytanu. Najbardziej rzucającym się w oczy detalem jest napis Citizen, który zależnie od kąta obserwacji jest srebrny, złoty lub czerwony :D Nie wiem jak oni to zrobili ale świetny bajer. 

 

To takie moje odczucia po 2 dniach użytkowania, z czasem postaram się dopisać wrażenia użytkowe. Większość detali, o których pisałem widoczna jest dopiero z bliska i zdjęcia (przynajmniej moje) nie są w stanie oddać smaczków oraz kunsztu wykonania tego zegarka.

 

Czy kupiłbym go ponownie? Pewnie bym się zastanowił na chłodno czy przy tym jak często zmieniam zegarki nie wziąć jednak Grand Seiko. Czy żałuję zakupu? Zdecydowanie nie! 

 

Na koniec dla wszystkich dociekliwych - idealnie trafia w indeksy! :D :D :D 

95BBAE2C-8920-4AAD-BE91-3679C70D7811.jpeg

F81E5299-43F0-4DC6-9FDF-7B2481F973D9.jpeg

3B37DDF0-6FC3-4D73-8FF1-CA7BA0265BBD.jpeg

22F3C7BF-E919-4647-8CAB-179210D22720.jpeg

04E4E5EA-08EC-4BA2-906A-6F0A5BC675F3.jpeg

DCD8093C-33FC-4563-9248-302AFE5B95D5.jpeg

AADFC6E5-BE55-45D5-922C-40D1545E3401.jpeg

E2BC412D-980E-4831-AB99-815C505FC52D.jpeg

50BC4864-125C-4D92-A89F-B344598E6C69.jpeg

3C4FDD71-A351-4DB5-B96D-4B1F6333CEDD.jpeg

AD0559CA-6F32-4F03-BD71-C7E1CE51FB90.jpeg

Także i tu Ci pogratuluję zakupu. Piękny model i teraz próba, czy z nim wytrzymasz tak jak z Tudorem. Gdybym miał wybierać, ten Citek, czy kwarc GS-a, wybrałbym tego drugiego, bo po pierwsze to mój zegarkowy "Graal" a po drugie, GS można mieć za kwotę sporo niższą a to dla mnie nie jest bez znaczenia. Gdy juz w końcu posiądę GS-a, to może pójdę w Twoje ślady? Kto wie? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, bardzo fajny model.

Mam trzy Chronomastery ( szkoda że nie wiedziałem że szukasz ) i podobne wrażenia, uprzedzam jednak że to nie ochroni Cię przed kupnem GSa bo to jednak wyższa liga wykończenia, zwłaszcza w zestawieniu z tytanowym Citizenem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.07.2022 o 22:48, Bugs napisał(-a):

Mam trzy Chronomastery ( szkoda że nie wiedziałem że szukasz )

 

To jakie masz Chronomastery? Bez zdjęcia się nie liczy😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jakie masz Chronomastery? Bez zdjęcia się nie liczy

To tak na szybko

ee9294160dedf2ffb6060cdde2e2ff5e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bugs napisał(-a):


To tak na szybko emoji4.png

ee9294160dedf2ffb6060cdde2e2ff5e.jpg

Jaki rodzaj tytanu jest zastosowany w tych cudeńkach, to jest standardowy duratec ale w wybarwieniu platynowym czy wersja wzmocniona?

Bateria (akumulatorek) w tych zegarkach jest wymienna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.08.2022 o 15:45, KaszK76 napisał(-a):

Jaki rodzaj tytanu jest zastosowany w tych cudeńkach, to jest standardowy duratec ale w wybarwieniu platynowym czy wersja wzmocniona?

Bateria (akumulatorek) w tych zegarkach jest wymienna?

Lewy - tytan z powłoką duratect, mechanizm A060 czyli solar, akumulator wymienny serwisowo jeśli kiedyś byłaby taka potrzeba.

Środkowy - stal z powłoką duratect, mechanizm A060 jak w poprzednim

Prawy - stal z powłoką duratect, mechanizm A660 - zwykła bateria guzikowa, trwałość ok. 3 lata, wymieniasz sam albo w każdym serwisie za kilkadziesiąt złotych jeśli chcesz wymianę uszczelek i test szczelności

 

Wszystkie mechanizmy o dokładności 5s/rok, wieczny kalendarz, niezależnie przestawiana wskazówka godzinowa

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bugs napisał(-a):

Lewy - tytan z powłoką duratect, mechanizm A060 czyli solar, akumulator wymienny serwisowo jeśli kiedyś byłaby taka potrzeba.

Środkowy - stal z powłoką duratect, mechanizm A060 jak w poprzednim

Prawy - stal z powłoką duratect, mechanizm A600 - zwykła bateria guzikowa, trwałość ok. 3 lata, wymieniasz sam albo w każdym serwisie za kilkadziesiąt złotych jeśli chcesz wymianę uszczelek i test szczelności

 

Wszystkie mechanizmy o dokładności 5s/rok, wieczny kalendarz, niezależnie przestawiana wskazówka godzinowa

Dzięki za odpowiedź. 

Piękne zegarki. Ktoś może powiedzieć, że w ich wyglądzie nie ma nic szczególnego ale to właśnie klasyczny kształt połączony ze świetną jakością wykonania jest ich głównym atutem.

Szkoda tylko że mniej wtajemniczona osoba nie zwróci uwagi na serię The Citizen i nie doceni jej jakosci. W końcu to nie Longines, Tissot czy Omega...

Edytowane przez KaszK76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.