Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Zgadnij jaki to zegarek!

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, AK&AK napisał(-a):

Jaki to zegarek?

Tissot Heritage 1973

11 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Andrzeju w styczniu narzekałeś na serducho.

Pikawa lepiej czy lepiej nie gadać?

Przepraszam, nie zauważyłem Twojego pytania. Do kwietnia było słabo, ale teraz jest znacznie lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, andrzejp1242 napisał(-a):

Przepraszam, nie zauważyłem Twojego pytania. Do kwietnia było słabo, ale teraz jest znacznie lepiej. 

No to najważniejsze, że jest poprawa! Ostatnio z kumplem rozmawiałem, się okazało, że zdiagnozowali u niego przetrwały przewód tętniczy Botalla. Szczęśliwie dobrze trafił i mówi, że jest o "dwa" nieba lepiej. A na pierwsze piętro nie mógł się wgramolić...


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, andrzejp1242 napisał(-a):

Tissot Heritage 1973

Tak jest.


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulysse-Nardin-2021-Marine-Mega-Yacht-scaled.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.png.a1e6eba482e15af8c56146e61bd7f413.png


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi szczerze: naprawdę tak łatwo odgadujecie te zegarki? Czy korzystacie z jakiejś funkcji w Google czy innego softu, który np. po wrzuceniu fragmentu zdjęcia pozwala odgadnąć co przedstawia? Ja, patrząc na te zagadki, mam ogromne trudności z odgadnięciem co przedstawiają. Zatem gratuluję wiedzy.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy łatwo? Generalnie zabawa polega na tym aby nie używać wspomagaczy (google obiektyw) tylko wiedzy i sprytu (czasami się coś widziało dawno i trzeba poszukać w necie po różnych hasłach). Więc często nie jest to łatwe ale trzeba poszukać. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak łatwo, trzeba poszukać i podpytać googla, ale przeglądanie pięknych zegarków to sama przyjemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, eye_lip napisał(-a):

A co to znaczy łatwo? Generalnie zabawa polega na tym aby nie używać wspomagaczy (google obiektyw) tylko wiedzy i sprytu (czasami się coś widziało dawno i trzeba poszukać w necie po różnych hasłach). Więc często nie jest to łatwe ale trzeba poszukać. 

Łatwo znaczy szybko: zobacz, ostatnia zagadka została odgadnięta w kilkanaście minut. I chodziło mi też właśnie czy ktoś używa Google obiektyw czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia zagadka była łatwa dla osób które oglądają dużo zegarków i była odgadnietą z pamięci (ja też znam ten zegarek i wiedziałem po tym fragmencie co to jest). 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, beniowski napisał(-a):

Łatwo znaczy szybko: zobacz, ostatnia zagadka została odgadnięta w kilkanaście minut. I chodziło mi też właśnie czy ktoś używa Google obiektyw czy nie.

Używanie tego typu wspomagania w moim przekonaniu rujnuje całą zabawę i związaną z nią "świadomość zegarkową", która rośnie z dnia na dzień. Kojarząc model po wskazówkach, czcionce, sposobie giloszowania tarczy, pewnych charakterystycznych elementach zadajesz odpowiednie frazy by odnaleźć ten właściwy model. To często trwa, a często odpowiedź nasuwa się sama. W moim przypadku muszę się upewnić czy na pewno dobrze kojarzę. Ale gdzie mi tam do Kolegów...

Dla mnie jest to również forma poznawania nieznanego, a często bardzo pięknego.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, beniowski napisał(-a):

Łatwo znaczy szybko: zobacz, ostatnia zagadka została odgadnięta w kilkanaście minut. I chodziło mi też właśnie czy ktoś używa Google obiektyw czy nie.

Różnie z tym jest, część zagadek jest trafionych od razu inne wcale. Zależy od trudności i dyspozycji zgadujących 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zgaduję od razu zegarki które widziałem. W innych przypadkach sprawdzam na chrono24 albo w google - ale to jest trudne. Patrz zapytanie: watch yellow second hand - w życiu nie podpowiada zegarków 😁

Obiektyw google w tych konkursach nie działa - możesz

sobie sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiektyw google bardzo dobrze działa, czasami muszę kilka prób obcięcia zdjęcia zrobić aby nie wynajdywał po fragmencie, kiedy przygotowuję zagadkę. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja trochę trwała. Nie wiem czy była trudna czy też dlatego że ja wrzuciłem zdjęcie okładki magazynu, które zrobiłem komórką i czy to jest problem dla jakiegoś oprogramowania czy rozpoznaje czy nie. Nie używam Google i nie wiem jak to działa.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Nie używam Google i nie wiem jak to działa.

Działa tak.

z.thumb.JPG.56c698df4cc7ce39af988204bd7f33e7.JPG

W podpowiedziach po prawej stronie nie ma szukanego zegarka, nie będę wklejał wszystkiego ale zapewniam że nie ma, a po kliknięciu "znajdź źródło obrazu"

 

x.thumb.JPG.4171b10339a47f2e9212b83378cc8476.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Obiektyw google bardzo dobrze działa, czasami muszę kilka prób obcięcia zdjęcia zrobić aby nie wynajdywał po fragmencie, kiedy przygotowuję zagadkę. 

No to u mnie nie działa.

Właśnie się dowiedziałem, że w FF nie można go uruchomić, spróbowałem w Chrome oto wyniki:

 

NGOOGLE1.png

NGOOGLE2.png

 

Nawet jeśli by działał doskonale, to sądzę, że przyjemności z tego żadnej.

To tak jakby w jakiejś grze typu shooter (np CoD, a grałem kiedyś w semi profesjonalnym zespole, używać aimbota).

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja. Wracając do tematu @andrzejp1242 czy Twoja zagadka to Richard Mille, np. RM055?


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.