Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kacperek_77u

Tokarka charków ATM 2

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli macie jakieś części piszcie posty pod tym tematem lub na pv

Edytowane przez Kacperek_77u

,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHARKÓW

KHARKOV

XARKIB

To nazwa miasta. Z dużej litery piszemy.

Ukraińska SSR była podmiotem prawa miedzynarodowego i członkiem założycielem ONZ.

Podobnie jak Polska.

To gdy szukasz części do tokarki produkcji radzieckiej  kraków TDB-8 to jak postawisz pytanie?

I jak się bedą czuć mieszkańcy kraju przywiślańskiego?

 

Edytowane przez szalony amator

  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2022 o 09:26, szalony amator napisał(-a):

 kraków TDB-8 to jak postawisz pytanie?

I jak się bedą czuć mieszkańcy kraju przywiślańskiego

jesli tokarka wyprodukowana była w czasach ZSSR , to chyba inaczej wygląda?

Jesli powstała w czasie gdy Ukraina była wolnym krajem, to oczywiście Charków w Ukrainie, natomiast wcześniej to raczej ZSSR.. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celem mojego wpisu nie było dyskutowanie o tym czym różniła się okupacja Polski od okupacji Ukrainy. Żyję dość długo i pamiętam ciągłe dywagacje wejdą nie wejdą. 

Nigdy czy wypowiedzą wojnę lub napadną. Wejdą jak * do siebie. Upodlenie i poddaństwo na poziomie języka.

Chodzo o odrobinę szacunku dla Ukrainy i jej walczacych o suwerenność obywateli. Można było się wysilić że to tokarka znana jako Kharkowski Ukraine ( tak jest opisana sztuka pokazana na stronie lathes.uk ).

Można było napisać wykonana w Charkowie w czsach sowieckich.

Można było...

Szkoda.

 


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Podałem nazwę tokarki i mniej więcej gdzie skąd ona pochodzi bo poprostu potrzebuje ją uruchomić, mam gdzieś to gdzie była dokładnie produkowana i kogo to może urazić🙃

2. Masz części? Jak nie to nie widzę sensu dyskusji

Elo 


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kacperek_77u napisał(-a):

1. Podałem nazwę tokarki i mniej więcej gdzie skąd ona pochodzi bo poprostu potrzebuje ją uruchomić, mam gdzieś to gdzie była dokładnie produkowana i kogo to może urazić🙃

2. Masz części? Jak nie to nie widzę sensu dyskusji

Elo 

Uprzejmie...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, szalony amator napisał(-a):

Żyję dość długo i pamiętam

Ja Cię w 100% rozumiem i popieram Twój wpis, również pamiętam, chociażem najpewniej młodszy;

Aktualnie większość czuje sympatię do Ukraińskich Obrońców Ojczyzny, lecz jeśli pamiętasz, to nie zawsze ta sympatia istniała bo związane było to z naszą wspólną historią na przestrzeni wieków.

Ja sobie już wszystko na temat naszych stosunków wyjaśniłem (względem siebie) i czekam tylko na jakieś pozytywne sygnały związane z mentalną zmianą nastawienia naszych dwu narodów do siebie jak już ta zawierucha się skończy.

Mam nadzieję, że demony przeszłości zostaną uśpione i  wspólnie rozpoczniemy nowy dział współżycia międzyspołecznego.

Osobiście poznałem wielu obywateli Ukrainy - ludzie jak inni, ludzie jak i my; choć w głębi duszy wiem swoje, a doświadczenia moje nie napawają optymizmem..

 

Żeby zakończyć OT..

Nie - ja nie mam żadnych części do takiej tokarki..

 

19 godzin temu, kiniol napisał(-a):

Uprzejmie..

Nie wszyscy rozumieją..

Uprzejmym trudniej w życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie widać foto tokarki, ale domyślam się, że to taka jaką kiedyś naprawiałem. Wymagała lekkiego przeszlifowania wrzeciona i uzupełnienia wyposażenia z dostępnych zasobów. Jeśli czegoś nie można dostać, to czasami udaje się tak: zamawia się u frezera części, raczej tanio, następnie obrabia własnoręcznie papierkiem ściernym, bo u szlifierza już nie jest tanio, i gotowe. Jak kto potrzebuje najwyższą jakość ławeczki lub suportu, albo jeszcze co innego to może zahartować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.11.2022 o 16:51, szalony amator napisał(-a):

athes.uk

 @ Safinowski

Ze strony , którą podał kolega  Kharkovski (Ukraine)

img0.jpg

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.