Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Marton

Sarx055 vs Fireman vs sub 200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad kupnem zegarka na codzien. Do wyboru (jak na razie) są:

 

Ball Fireman Enterprise

Seiko SARX055

Doxa Sub 200 Sharkhunter lub Searambler

 

Doxa to nurek, ale wygląda dość klasycznie, bez "udziwnień". Myślę, że by pasowała. Biorąc pod uwagę również zagranicę zegarki są w podobnych cenach. 

 

Zegarek ma być na bransolecie, z jasną lub czarna tarcza. Ktos posiada te modele i je poleca? Może doradzicie alternatywy? Budżet to gdzieś 5 tys.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Nie wiem jak się ubierasz na codzień i do jakich dokładnie zastosowań ma być zegarek, ale spróbuję coś pomóc, albo naprowadzić. 

 

Balla F. Enterprise ostatnio miałem okazje przymierzać i pomimo tego, że jest to na prawdę świetnie wykonany zegarek, to jednak dla mnie okazał się za mały (subiektywnie, bo lubię trochę większe zegarki) i czegoś mi w nim brakowało. Bardziej przemówiła do mnie wersja Fireman Victory, na której tarczy dzieje się więcej i ładniej się mieni. Biorąc pod uwagę tarczę SARX055, to moim zdaniem bardziej konkurencyjnie do niego wypada właśnie wersja Victory. Rozumiem, że to ponad budżet, ale nie wiem jak wygląda sytuacja ze zniżkami u AD, być może udało by się zejść trochę niżej. Poniżej podrzucam zdjęcie z mierzenia :) 

 

IMG_5430.thumb.jpg.856f7c7b25d4428a1f53e9224d3ca115.jpgIMG_5428.thumb.jpg.1d320a8b482d83af6520f019efc0ffdb.jpg

 

Z tego co się orientuje SARX jest trochę większy niż Ball. Tarcza wygląda na prawdę pięknie. Nie bez powodu ma przydomek "Baby Snowflake". Jednak tutaj raczej marne szanse na dostanie nowej sztuki, pozostaje tylko rynek wtórny, a i na tym z tego co widzę nie ma byt wielu ofert. 

 

Najbardziej uniwersalną z propozycji, którą zaproponowałeś będzie prosty diver, taki jak ta Doxa, na jej temat pewnie wypowiedzą się osoby bardziej znające się na tej marce, więc nie będę tutaj "ściemniał", a zaproponuję coś od siebie ;)

 

https://www.traskawatch.com/products/commuter-arctic-white

https://www.traskawatch.com/products/venturer-arctic-white

https://www.traskawatch.com/products/seafarer-charcoal-black

 

Mniejszy brand, a mianowicie Traska. Już są chwilę na rynku, zbierają świetne opinie, a teraz wzięli się za zrobienie GMT, którego znajdziesz w drugim linku. Występują w różnych wersjach kolorystycznych i myślę, że są dosyć proste jeśli chodzi o wygląd. Podrzucę jeszcze recenzję tego modelu z Fratello: https://www.fratellowatches.com/hands-on-with-the-traska-venturer-gmt-redefining-value-in-independent-watchmaking/

 

Tyle ode mnie ;) 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez jezyk10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba są wielkie, i Ball i Seiko, przynajmniej jak na swój design, bo udają tak jakby garniturowe a mają odpowiednio 40 i 40.5 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ball nie udaje garniturowca - to całą gębą EDC. Tryt świeci jak psu nos, a i wielkość nie jest garniturowa. 

 

OP - jaki masz nadgarstek i jak się ubierasz "na codzień"? Raczej koszula i marynarka, czy sweter/bluza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi.

 

Traska z ostatniego zdjęcia rzeczywiście bardzo ładnie wygląda.

 

Mój nadgarstek to gdzieś 19.5 cm. Bluzy raczej nie noszę. Często casualowe koszule, polo, golfy itd. Do bardziej sportowych jest już Squale ;)

 

SARX055 to rzeczywiście by trzeba było kupować w Japonii nowego. Alternatywa może mogłoby być SPB165J1. Tarcza mi się podoba. Wychodzi chyba taniej.

 

@jezyk10

Dzięki za zdjęcia. Moim zdaniem Ball prezentuje się świetnie.

 

Ktoś miał w rękach może Suba 200? Warto w tej cenie? Jest równie dobrze wykonany co Ball?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marton napisał(-a):

Ktoś miał w rękach może Suba 200? Warto w tej cenie? Jest równie dobrze wykonany co Ball?

 

Ja nie miałem, ale ta recenzja zapadła mi w pamięć - zasadniczo w tej cenie powinni się bardziej postarać. To oczywiście tylko opinia jednego człowieka.

 

 


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego Balla. Noszę go na pasku jako EDC i z czystym sumieniem polecam, ale Ty masz spory nadgarstek, więc postaraj się przed zakupem przymierzyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru dołączył chyba jeszcze Epos 3501 z niebieska lub biała tarcza. Jak tutaj wypada porównanie do Balla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie alternatywy zaproponowane tutaj pasują idealnie do tego wątku. 



Ja bym pewnie rozważał między jakimś Ball-em, Hamilton-em i używanym Tag-iem

Btw. świetne te SARX055 i SPB165J1, ale chyba niema szans ich nigdzie przymierzyć w Londynie lub Krakowie? Sam bym rozważył, bo Grand Seiko mocno kusi, ale nie do końca czuję cene za GS w Automatcie (nie rozumiem tego +40% za automat w porównaniu do Spring Drive), szczególnie że kompletnie mi nie zależy na high beat

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Sinn 556? Przez wielu uważany jest za wzór EDC. Jest zgrabny i chyba mieści się w budżecie 

5B3ABC85-71E1-4A1D-92BF-244FE25B9D47.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2023 o 11:48, Marton napisał(-a):

Do wyboru dołączył chyba jeszcze Epos 3501 z niebieska lub biała tarcza. Jak tutaj wypada porównanie do Balla?

 

Jak lubię Eposa, tak bez wahania brałbym Balla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.