Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Henropl

"Leniwa" zmiana dnia tygodnia

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam forumowiczów.

 

Mam takiego OS'a jak w poniższym linku (własnego zdjęcia nie wstawiam, bo na szybko mógłbym tylko wstawić badziew z komórki, więc wolę nie wstawiać żadnego, bo taki ładny zegarek nie zasługuje na brzydką fotkę)

 

https://www.timetrend.pl/orient-star-sde00002w0.html  Link z TT, a zegarek kupiony właśnie tamże, nówka, papiery, etc. Choć bransoleta była podejrzanie krótka - była w sam raz na mój szczupły nadgarstek, a każda inna nowa bransoleta zawsze wymagała skrócenia o co najmniej jedno oczko. Sklep twierdził, że to "taka wersja", nie drążyłem tematu (kiedy w tym samym sklepie przymierzałem dokładnie ten sam model tylko z czarną tarczą, to bransoleta była dla mnie ewidentnie za luźna) ale poprosiłem, żeby bardzo bym chciał dostać to "brakujące" ogniwo (dla zasady, bo i tak go nie zamontowałem - nie było potrzeby) - wywiązali się, trochę trwało, ale przysłali i to za friko.

 

Ponadto bardzo niedawno stałem się posiadaczem tego przyjemniaczka: 

https://westwatches.pl/pl/orient-kamasu-ra-aa0812l19b?utm_source=google&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=orient-kamasu-ra-aa0812l19b&gclid=EAIaIQobChMIzqbYseqD_wIVqwZ7Ch2ukwOnEAQYFiABEgI_jPD_BwE 

(tak, wiem, to nie OS, ale jednak wciąż rodzina...). Kupiony w Japonii, u dużego autoryzowanego retailera, oczywiście papiery, gwarancja, folia i zapach świeżości były w komplecie.

 

Zauważyłem podobną przypadłość w obu czasomierzach: o ile data zmienia się dość szybko po północy, to dzień tygodnia znacznie później - tak bliżej godziny 2:00. Nie mam żadnego innego zegarka z "daydate", więc nie mam porównania: czy ta opieszałość to po prostu urok tej marki, czy w ogóle wszystkich modeli z "daydate", czy też miałem tak niewiarygodne szczęście, że kupiłem dwie nówki w dwóch różnych autoryzowanych sklepach i każda ma feler? W dodatku OS ma system retrograde, a Kamasu chyba zwykły chodzący w kółko, więc dwie różne techniki, ale zjawisko takie samo. Będę wdzięczny jeśli ktoś mnie uspokoi - ale jeśli prawda miałaby być niewygodna to też jej nie ukrywajcie. Z góry dziękuję.

 

P. S. Jako ciekawostkę dodam tylko, że ten biały OS w rzeczywistości wygląda tak jakieś 38x razy ładniej niż na podlinkowanym zdjęciu 🙂 Nabrałem na niego ochoty po obejrzeniu w necie, ale jak zobaczyłem na własne oczy w sklepie no to już w ogóle nie było odwrotu. 

 

Edytowane przez Henropl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Instrukcja podaje wyraźnie ile trwa cały proces zmiany daty i zarazem są to przedziały w których nie można korzystać z szybkiej zmiany daty. (Należy najpierw rozregulować czas)

Jednym slowem zegarki masz raczej sprawne, tak to działa, proces jest powolny. 😉

 

Screenshot_20230520-163436638 (1).jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to było? RTFM(F)?


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Anansi napisał(-a):

Jak to było? RTFM(F)?

 

Właśnie tak... Ale od czasu do czasu warto sobie przypomnieć tę prostą zasadę (albo ktoś to zrobi za ciebie...).

 

W każdym razie dziękuję Burns'owi za odpowiedź i za rozwianie wątpliwości  - będę spał spokojniej (i wcześniej, bo nie będę siedział nad zegarkiem i sprawdzał, kiedy się data zmienia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twoim zegarkiem jest wszystko ok. To nie rolex czy omega  żeby data się od razu zmieniała :D


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne. Dlatego nie należy między 22.00 a 4.00 zmieniać daty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 22.05.2023 o 18:56, Paulus57 napisał(-a):

To normalne. Dlatego nie należy między 22.00 a 4.00 zmieniać daty. 

 

Jednak  można, choć niekoniecznie należy. Ale jak się komuś spieszy, czemu nie? 🙃 W  tym celu,   jeśli  na zegarku mamy czas między 22.00 a 4.00,  to  najpierw kręcąc koronką przestawimy wskazówki na 5.50 (rano)  po czym  ustawiamy datę i co to tam jeszcze chcemy  oraz  mamy w zegarku do ustawienia, pamiętając, że data i dzień tygodnia zmienią się o najbliższej północy. Ale my jestesmy o piątej rano, 5.50 według tymczasowego ustawienia własnego zegarka.    A pózniej   kręcąc koronką ustawiamy wskazówki na właściwiej  godzinie.  Dość popularny trik, aż dziw,  że nie ma tego w instrukcjach. 

W dniu 20.05.2023 o 20:59, Funky_Koval napisał(-a):

Z Twoim zegarkiem jest wszystko ok. To nie rolex czy omega  żeby data się od razu zmieniała

 

Mam starszego Orienta z mechanizmem 46 w którym data zmienia się natychmiast o północy. Nie jest zepsuty, bo chodzi dokładnie,  mimo lat. Nawet nie jest podróbką Roleksa, nie mówiąc o Omedze. :D

Edytowane przez Euryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Euryk napisał(-a):

 

Jednak  można, choć niekoniecznie należy. Ale jak się komuś spieszy, czemu nie? 🙃 W  tym celu,   jeśli  na zegarku mamy czas między 22.00 a 4.00,  to  najpierw kręcąc koronką przestawimy wskazówki na 5.50 (rano)  po czym  ustawiamy datę i co to tam jeszcze chcemy  oraz  mamy w zegarku do ustawienia, pamiętając, że data i dzień tygodnia zmienią się o najbliższej północy. Ale my jestesmy o piątej rano, 5.50 według tymczasowego ustawienia własnego zegarka.    A pózniej   kręcąc koronką ustawiamy wskazówki na właściwiej  godzinie.  Dość popularny trik, aż dziw,  że nie ma tego w instrukcjach. 

 

Mam starszego Orienta z mechanizmem 46 w którym data zmienia się natychmiast o północy. Nie jest zepsuty, bo chodzi dokładnie,  mimo lat. Nawet nie jest podróbką Roleksa, nie mówiąc o Omedze. :D

Zbyt dosłownie potraktowałeś moją opinię. Oczywiście wskazówka by nie zmieniać między 22:00 a 4:00 dotyczy czasu w mechanizmie a nie rzeczywistego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja mam inny problem z Orientem Crystal. Dzisiaj było trochę ciepło więc spociła mi się ręka. Zauważyłem na szkiełku od środka mgiełkę tak około średnicy 1 grosza, która oczywiście później zniknęła. Zegarek niedawno wrócił od zegarmistrza z przeglądu i drobnej naprawy, między innymi wymieniane było szkiełko oraz naprawiany mechanizm przycisku zmiany dnia tygodnia. Co poszło nie tak, nigdy wcześniej zegarek się "nie pocił"


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.