Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Henropl

"Leniwa" zmiana dnia tygodnia

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam forumowiczów.

 

Mam takiego OS'a jak w poniższym linku (własnego zdjęcia nie wstawiam, bo na szybko mógłbym tylko wstawić badziew z komórki, więc wolę nie wstawiać żadnego, bo taki ładny zegarek nie zasługuje na brzydką fotkę)

 

https://www.timetrend.pl/orient-star-sde00002w0.html  Link z TT, a zegarek kupiony właśnie tamże, nówka, papiery, etc. Choć bransoleta była podejrzanie krótka - była w sam raz na mój szczupły nadgarstek, a każda inna nowa bransoleta zawsze wymagała skrócenia o co najmniej jedno oczko. Sklep twierdził, że to "taka wersja", nie drążyłem tematu (kiedy w tym samym sklepie przymierzałem dokładnie ten sam model tylko z czarną tarczą, to bransoleta była dla mnie ewidentnie za luźna) ale poprosiłem, żeby bardzo bym chciał dostać to "brakujące" ogniwo (dla zasady, bo i tak go nie zamontowałem - nie było potrzeby) - wywiązali się, trochę trwało, ale przysłali i to za friko.

 

Ponadto bardzo niedawno stałem się posiadaczem tego przyjemniaczka: 

https://westwatches.pl/pl/orient-kamasu-ra-aa0812l19b?utm_source=google&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=orient-kamasu-ra-aa0812l19b&gclid=EAIaIQobChMIzqbYseqD_wIVqwZ7Ch2ukwOnEAQYFiABEgI_jPD_BwE 

(tak, wiem, to nie OS, ale jednak wciąż rodzina...). Kupiony w Japonii, u dużego autoryzowanego retailera, oczywiście papiery, gwarancja, folia i zapach świeżości były w komplecie.

 

Zauważyłem podobną przypadłość w obu czasomierzach: o ile data zmienia się dość szybko po północy, to dzień tygodnia znacznie później - tak bliżej godziny 2:00. Nie mam żadnego innego zegarka z "daydate", więc nie mam porównania: czy ta opieszałość to po prostu urok tej marki, czy w ogóle wszystkich modeli z "daydate", czy też miałem tak niewiarygodne szczęście, że kupiłem dwie nówki w dwóch różnych autoryzowanych sklepach i każda ma feler? W dodatku OS ma system retrograde, a Kamasu chyba zwykły chodzący w kółko, więc dwie różne techniki, ale zjawisko takie samo. Będę wdzięczny jeśli ktoś mnie uspokoi - ale jeśli prawda miałaby być niewygodna to też jej nie ukrywajcie. Z góry dziękuję.

 

P. S. Jako ciekawostkę dodam tylko, że ten biały OS w rzeczywistości wygląda tak jakieś 38x razy ładniej niż na podlinkowanym zdjęciu 🙂 Nabrałem na niego ochoty po obejrzeniu w necie, ale jak zobaczyłem na własne oczy w sklepie no to już w ogóle nie było odwrotu. 

 

Edytowane przez Henropl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Instrukcja podaje wyraźnie ile trwa cały proces zmiany daty i zarazem są to przedziały w których nie można korzystać z szybkiej zmiany daty. (Należy najpierw rozregulować czas)

Jednym slowem zegarki masz raczej sprawne, tak to działa, proces jest powolny. 😉

 

Screenshot_20230520-163436638 (1).jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to było? RTFM(F)?


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Anansi napisał(-a):

Jak to było? RTFM(F)?

 

Właśnie tak... Ale od czasu do czasu warto sobie przypomnieć tę prostą zasadę (albo ktoś to zrobi za ciebie...).

 

W każdym razie dziękuję Burns'owi za odpowiedź i za rozwianie wątpliwości  - będę spał spokojniej (i wcześniej, bo nie będę siedział nad zegarkiem i sprawdzał, kiedy się data zmienia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twoim zegarkiem jest wszystko ok. To nie rolex czy omega  żeby data się od razu zmieniała :D


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne. Dlatego nie należy między 22.00 a 4.00 zmieniać daty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.