Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
nav

Alternatywa dla Aqua Terra

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie, poszukuję zegarka codziennego, takiego EDC. Najbardziej podoba mi się Omega Aqua Terra z szarą/niebieską tarczą w rozmiarze 38mm. Dzięki tematowi, który założyłem przed zakupem nurka poznałem dzięki Waszym podpowiedziom wiele ciekawych zegarków, czy znacie jakieś ciekawe zegarki, które mogą być alternatywą dla Omegi? Szukam stonowanego zegarka, z wodoszczelnością przynajmniej 10atm, na bransolecie, 38-40mm, budżet jak dla Omegi Aqua Terra 220.10.38.20.01.001

 

Pozdrawiam,

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AT to dobry wybór. Looknij jeszcze  na GlobeMaster. 

W podobnym budżecie znajdziesz używanego ale w dobrym stanie Rolexa OP lub Explorera (u mnie właśnie ex wygrał z AT). 

 

A jak chcesz coś z i nej stajni, to na bazarku masz od kolegi @karol1302

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Cartier nieszablonowy, ale chyba zbyt elegancki. 

 

Rolex OP i Grand Seiko najbardziej mi się podobają, bardzo uniwersalne, nienachalne wizualnie i jeśli idzie o wzornictwo, podobnie jak Aqua Terra przetrwają probet czasu. Salon Rolexa jest w mieście, ale Grand Seiko do oglądnięcia chyba tylko w Warszawie.

 

Nomos piękny, ale kupiłbym jako jeszcze kolejny do kolekcji. 

 

Dziękuję szuwi, Edge_88, andrzejp1242 oraz Autor1984 za bardzo ciekawe podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, nav napisał(-a):

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Cartier nieszablonowy, ale chyba zbyt elegancki. 

 

Rolex OP i Grand Seiko najbardziej mi się podobają, bardzo uniwersalne, nienachalne wizualnie i jeśli idzie o wzornictwo, podobnie jak Aqua Terra przetrwają probet czasu. Salon Rolexa jest w mieście, ale Grand Seiko do oglądnięcia chyba tylko w Warszawie.

 

Nomos piękny, ale kupiłbym jako jeszcze kolejny do kolekcji. 

 

Dziękuję szuwi, Edge_88, andrzejp1242 oraz Autor1984 za bardzo ciekawe podpowiedzi.

Rolexa szukaj używki - w salonie raczej albo nie będzie, albo Ci nie sprzedadzą, ani nie wpiszą na listę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, szuwi napisał(-a):

Rolexa szukaj używki - w salonie raczej albo nie będzie, albo Ci nie sprzedadzą, ani nie wpiszą na listę.

Dziękuję za odpowiedź, "chwilę" nie śledziłem tematów związanych z zegarmistrzostwem, zauważyłem że jest nawet założony w 2019r wątek pt. "Sytuacja kolejkową Rolexa", myślę że w takim razie pójdę w kierunku Omegi, Grand Seiko lub wspomnianego przed Ciebie IWC, przypomniałem sobie też, że zawsze podobały mi się Zenithy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnijmy również o Eternie KonTiki czy Tudorze Black Bay. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, nav napisał(-a):

Dziękuję za odpowiedź, "chwilę" nie śledziłem tematów związanych z zegarmistrzostwem, zauważyłem że jest nawet założony w 2019r wątek pt. "Sytuacja kolejkową Rolexa", myślę że w takim razie pójdę w kierunku Omegi, Grand Seiko lub wspomnianego przed Ciebie IWC, przypomniałem sobie też, że zawsze podobały mi się Zenithy.

Nie poddawaj się tak łatwo- napisz skąd jesteś- może ktoś, kto ma rolka, spotka się z Tobą, żebyś mógł przymierzyć... Szukanie zegarka to połowa (powiedz.y) frajdy dla więks,ości z nas na tym forum... 

Zenith jest fajny, ale nie wiem jak z rozmiarem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do inżyniera, dla mnie trochę to jednak inny typ zegarka(bardziej tool watch) nie brakuje mu sportowego charakteru z mocnym nawiązaniem do DNA GG, jednakże zarówno Omega, Rolex, GS i wspomniana Eterna(np. 1222.41.41.0217) są w moim odczuciu zegarkami typowo sportowo - eleganckimi, które pasują na każdą okazję, co dla mnie nie jest takie oczywiste w przypadku IWC. To oczywiście subiektywne odczucie, którym pragnąłem się z Wami podzielić ;)

 

A myślałeś może o PRO PILOT X CALIBRE 400 Orisa?

ORIS.jpg

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, szuwi napisał(-a):

Nie poddawaj się tak łatwo- napisz skąd jesteś- może ktoś, kto ma rolka, spotka się z Tobą, żebyś mógł przymierzyć... Szukanie zegarka to połowa (powiedz.y) frajdy dla więks,ości z nas na tym forum... 

Zenith jest fajny, ale nie wiem jak z rozmiarem...

Jestem z Krakowa, więc pewnie kilka Rolexów się tu znajdzie. Zenith może rzeczywiście być duży, ale mogę go przymierzyć w salonie.

14 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Co do inżyniera, dla mnie trochę to jednak inny typ zegarka(bardziej tool watch) nie brakuje mu sportowego charakteru z mocnym nawiązaniem do DNA GG, jednakże zarówno Omega, Rolex, GS i wspomniana Eterna(np. 1222.41.41.0217) są w moim odczuciu zegarkami typowo sportowo - eleganckimi, które pasują na każdą okazję, co dla mnie nie jest takie oczywiste w przypadku IWC. To oczywiście subiektywne odczucie, którym pragnąłem się z Wami podzielić ;)

 

A myślałeś może o PRO PILOT X CALIBRE 400 Orisa?

ORIS.jpg

Tego Orisa nie znam, muszę poczytać o tym mechanizmie, z tego co kojarzę Oris miał problem z Sellitą SW200 a mechanizmy w Omedze, GS czy IWC to jednak klasa, ale jak napisałem tego mechanizmu nie znam i muszę doczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, nav napisał(-a):

Jestem z Krakowa, więc pewnie kilka Rolexów się tu znajdzie. Zenith może rzeczywiście być duży, ale mogę go przymierzyć w salonie.

Tego Orisa nie znam, muszę poczytać o tym mechanizmie, z tego co kojarzę Oris miał problem z Sellitą SW200 a mechanizmy w Omedze, GS czy IWC to jednak klasa, ale jak napisałem tego mechanizmu nie znam i muszę doczytać.

Orisy w podstawowej gamie używają mechanizmów Selita lub Eta natomiast w podanym to manufakturowa 400 z 10 letnimi interwałami pomiędzy przeglądami i 10 letnią gwarancją :)

https://ch24.pl/oris-calibre-400-nowy-antymagnetyczny-mechanizm-z-5-dniowa-rezerwa-chodu/

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, TomASH napisał(-a):

Nie zapomnijmy również o Eternie KonTiki czy Tudorze Black Bay. 

Zgadza się Kontiki piękna, zwłasza wersja, która była produkowana kilka lat temu, temat nurka załatwiłem, więc Black Bay na razie zniknął z pola moich zaintersowań.

3 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

Orisy w podstawowej gamie używają mechanizmów Selita lub Eta natomiast w podanym to manufakturowa 400 z 10 letnimi interwałami pomiędzy przeglądami i 10 letnią gwarancją :)

https://ch24.pl/oris-calibre-400-nowy-antymagnetyczny-mechanizm-z-5-dniowa-rezerwa-chodu/

 

Ten mechanizm jest rzeczywiście bardzo interesujący, tego Orisa PRO PILOT X CALIBRE 400 w ogóle nie kojarzyłem, zatrzymałem się na Diver's Date i zwykłych pilotach, natomiast model, który przedstawiłeś jest rzeczywiście stonowany i ... ładny.

 

EDIT:

 

Oglądnałem filmy na YouTube: Oris i Omega:

 

 

Wyglądają na typowe filmy reklamowe, ale Aqua Terra dla mnie bez porównania łądniejsza.

 

Edytowane przez nav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinn 556 I albo 556 I B

Muhle Glashütte Panova

Longines Spirit 37 albo 40

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, nav napisał(-a):

Zgadza się Kontiki piękna, zwłasza wersja, która była produkowana kilka lat temu, temat nurka załatwiłem, więc Black Bay na razie zniknął z pola moich zaintersowań.

Black Bay 36 nie jest nurkiem 😉

Chodziło mi o to:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, TomASH napisał(-a):

Black Bay 36 nie jest nurkiem 😉

Chodziło mi o to:

 

No to cały czas wychodzi moja ignorancja :) kojarzyłem tylko BB58 .... ale własnie dowiedziałem się o ładnym zegarku. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Co do inżyniera, dla mnie trochę to jednak inny typ zegarka(bardziej tool watch)

Czy on taki tool watch 🤔

20231008-152422.jpg

 

20230702_141616.jpg

20230612_204533.jpg


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

 

Czy on taki tool watch 🤔

20231008-152422.jpg

 

20230702_141616.jpg

20230612_204533.jpg

W tym przypadku dzięki tarczy i wskazówkom, które nadają lekkości Twojemu inżynierowi to nie takie oczywiste.

Jednakże masywna luneta o określonym DNA oraz kształt koperty w tonacji tarczy, o której wspomniał autor tematu powoduje, że mam takie, a nie inne odczucia. Trochę mi się kojarzy z Vicorinox I.N.O.X ref. 241825.

Jego budowa powoduje, że zegarek sprawia wrażenie solidnego(pancernego) czasomierza, a tego typu cecha/y nasuwają mi namyśl zegarki, które określamy jako Tool Watch.

Oczywiście to nie wada, bo Ingenieur to jedna z pozycji, którą chętnie zobaczę w swojej skromnej kolekcji.

Zestawiając go jednak z AT(ref. O 220.10.38.20.09.001), OP(ref. 126000) czy GS(SBGA429) jest to dla mnie trochę niezrozumiałe. Tak jak wcześniej napisałem, to moje subiektywne odczucie i chyba nie można mieć o to pretensji ;)

 

Inox.png

 

Omgea.png

victor.png

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjechałem do salonu Omegi, niebieska AT 41mm, czarna 38mm, ładny zegarek, obie tarcze urokliwe, niestety nie było niebieskiej 38mm. Rozmiarowo bardziej pasuje ta mniejsza.

 

Zegarki Ball na żywo bardzo ładne, byłem dość zaskoczony, bo na zdjęciach w Internecie nie wzbudzały u mnie większych emocji.

IMG20231012135448.jpg

IMG_20231012_143059.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 11.10.2023 o 07:47, Autor1984 napisał(-a):

nie można mieć o to pretensji ;)

Ja nie mam. 

Prawda jest taka, że mój Inge jest inny. Wszystkie są do siebie podobne tylko mój jest inny. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, nav napisał(-a):

Podjechałem do salonu Omegi, niebieska AT 41mm, czarna 38mm, ładny zegarek, obie tarcze urokliwe, niestety nie było niebieskiej 38mm. Rozmiarowo bardziej pasuje ta mniejsza.

 

Zegarki Ball na żywo bardzo ładne, byłem dość zaskoczony, bo na zdjęciach w Internecie nie wzbudzały u mnie większych emocji.

IMG20231012135448.jpg

IMG_20231012_143059.jpg

Mniejszy leży świetnie.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

Mniejszy leży świetnie.

Zgadzam się, mniejszy w moim przypadku lepiej pasuje. AT 38mm z niebieską tarczą jest na razie na pierwszym miejscu, niestety aktualnie w PL w salonach nie mają takiego egzemplarza, pojeżdżę jeszcze po salonach i pooprzymierzam inne zegarki. Najbardziej ciekawy jestem Grand Seiko, w przyszłym tygodniu będę w Stolicy, to będzie okazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, nav napisał(-a):

Zgadzam się, mniejszy w moim przypadku lepiej pasuje. AT 38mm z niebieską tarczą jest na razie na pierwszym miejscu, niestety aktualnie w PL w salonach nie mają takiego egzemplarza, pojeżdżę jeszcze po salonach i pooprzymierzam inne zegarki. Najbardziej ciekawy jestem Grand Seiko, w przyszłym tygodniu będę w Stolicy, to będzie okazja.

Prześlij fotki z przymiarki :)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.