Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tombla

Dlaczego nie ML Aikon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zaznaczę że nigdy nie dotykałem i nie posiadałem ML. A chodzi mi po głowie Aikon albo Pontos Diver S. Na forum ML jest mało popularne. I zastanawiam się co z nimi jest nie tak. Czy jakościowo mocno odbiega od Aquaracera, Aquisa czy Longinesa HQ te miałem. Venturer z czarnym bezelem jest na zdjęciach super. Ktoś się wypowie?

Edytowane przez tombla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba Ci się to kup. Poszukaj na wyprzedażach dużo zaoszczędzisz. 

Aquarqcera czy Hydroconquesta zjada jakością na łopatki, ale to żadne wyzwanie zwłaszcza wobec Taga.

Największym problemem tej marki było to, że kilkanaście lat temu pompowała potężne pieniądze w marketing nie mając pokrycia w odsprzedaży po wygórowanych cenach. Przez to powstał rynek równoległy wyprzedażowy ok 50%.

 Obecnie ML spóścił trochę z tonu i ambicji, dzieki temu rozwija się swoim spokojnym tempem. Ja bardzo lubię markę.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozstrzał cenowy zauważyłem. Dziwi mnie jednak brak zainteresowania na forum. Dzięki za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, tombla napisał(-a):

Rozstrzał cenowy zauważyłem. Dziwi mnie jednak brak zainteresowania na forum. Dzięki za opinie.

Jakby tak kierować się tylko tym, czym jest zainteresowanie na forum, to by wyszło, że cały zegarkowy świat, to raptem kilka marek - Omega, Rolex, Tudor, Panerai i mooooże Breitling i IWC. :D

 

Na żywo widziałem Venturera i kilka Aikonów, całkiem przyjemne zegarki, przyzwoicie wykonane, tak jak TIK TAK napisał, lepiej zrobione niż Aquaracer i HC i to moim zdaniem sporo lepiej. A ten nowy Pontos S też mi wpadł w oko.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pontosa Divera oglądam od jakiegoś czasu. Trochę boję się, że mam za mała rękę. 56mm szerokości ale nie lubię małych zegarków. Muszę czuć. 
Ale chodzi za mną niebieski… Venturer.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, tombla napisał(-a):

Pontosa Divera oglądam od jakiegoś czasu. Trochę boję się, że mam za mała rękę. 56mm szerokości ale nie lubię małych zegarków. Muszę czuć. 
Ale chodzi za mną niebieski… Venturer.

 

Ja się przymierzałem do Pontosa .

 

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/50825_Maurice_Lacroix_Pontos_Diver_Gent_Automatic_PT6248-SS00L-330-J

 

Tylko mam za dużo nurków. Mierzyłem oststnio jeszcze tego starszego z 2013 chyba i bardzo fajny. Ten zestaw z 3 paskami też mi się podoba. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dylemat. Pontos czy Venturer. A diverek jest zawsze najlepszy.

Pontos z wewnętrznym ringiem 👍 podobny stylem do LGD. Ale ten drugi ma to coś. Kratka w Aikonie jak w tissocie lub odwrotnie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, kornel91 napisał(-a):

Ja się przymierzałem do Pontosa

Pontos idealny. Prawie. Gdyby nie ta dodatkowa nad koronka do regulacji, Wg mnie za bardzo odstająca a  przez to podatna na uszkodzenia. Wizualnie też mi nie leży. Ale pomijając ten element to zegarek na 5 z plusem. A połączenie pomarańczowej gumy z indeksami obłędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, darogdansk napisał(-a):

Pontos idealny. Prawie. Gdyby nie ta dodatkowa nad koronka do regulacji, Wg mnie za bardzo odstająca a  przez to podatna na uszkodzenia. Wizualnie też mi nie leży. Ale pomijając ten element to zegarek na 5 z plusem. A połączenie pomarańczowej gumy z indeksami obłędne.

To co z nim że mało go tu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły Aikon, Venturer czy Pontos S to naprawdę dobrze wykonane zegarki. Mierzyłem wszystkie i absolutnie nie było się do czego doczepić.

 

Porównując Aikona z Tudorem Royalem to ten pierwszy ma np. lepszą bransoletę (zapięcie). Nadal Aikon jest w moim kręgu zainteresowań 🙂

 

A Venturer nie ma się czego wstydzić porównając go z Aquaracerem, Hydroconquestem czy Aquisem. 

 

Pontos S ma chyba najwięcej swojego charakteru. 

 

Sam osobiście przez kilka lat miałem Les Classiques w wersji Chrono. Bardzo dobrze wykonany. Ale racja - ceny z metki bym za niego nie dał, gdy można kupić -50%... 

 

Jak kupisz ML to na pewno nie pożałujesz 👍


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, evilym napisał(-a):

Zwykły Aikon, Venturer czy Pontos S to naprawdę dobrze wykonane zegarki. Mierzyłem wszystkie i absolutnie nie było się do czego doczepić.

 

Porównując Aikona z Tudorem Royalem to ten pierwszy ma np. lepszą bransoletę (zapięcie). Nadal Aikon jest w moim kręgu zainteresowań 🙂

 

A Venturer nie ma się czego wstydzić porównając go z Aquaracerem, Hydroconquestem czy Aquisem. 

 

Pontos S ma chyba najwięcej swojego charakteru. 

 

Sam osobiście przez kilka lat miałem Les Classiques w wersji Chrono. Bardzo dobrze wykonany. Ale racja - ceny z metki bym za niego nie dał, gdy można kupić -50%... 

 

Jak kupisz ML to na pewno nie pożałujesz 👍

Pontos Diver taki niebanalny w stylu Longinesa LGD i Bali z wewnętrznym ringiem.

Tylko cena w Polsce trochę wygórowana. Czarnego Venturera za 6900 nowego na yourwatches.pl znalazłem. Na niemieckim ebay Venturer 1100-1200E czarny i niebieski w kompletach z dodatkowym paskiem. Oczywiście używane. Cholera serce podpowiada Aquaracera znów. Ale miałem i zawsze leciał dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma Aikona automat grafitowy z bransą i paskiem do zmiany (świetny system). To jest kawał dobrego zegarka, kupiony chyba z 30-40% poniżej retali to wręcz okazja, chociaż niektórym mogą przeszkadzać mocne inspiracje detalami AP czy GP. 

Ja mam od lat Pontosa na unitasie pełniącego rolę garniturowca i bardzo go chwalę.

Przez chwilę rozważałem Pontosa S (poprzednie modele), ale ostatecznie poszedłem w Breitlingi.

TH mam F1, a syn dostał Aquracera chrono z ceramiką. Do jakości obu nie ma się co czepiać. Tag jest dla mnie bardziej "błyszczącą" i sportową marką. Mam też wrażenie, że TH w najtańszych modelach schodzi niżej z jakością niż ML. Ale od pewnego pułapu to są dwie sensowne, nie przewartościowane marki, ML nawet niedowartościowana. Więc ja bym polecał kupić tego, który Ci się bardziej podoba, dobrze leży i jeszcze jest w korzystnej ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Valygaar napisał(-a):

Mój brat ma Aikona automat grafitowy z bransą i paskiem do zmiany (świetny system). To jest kawał dobrego zegarka, kupiony chyba z 30-40% poniżej retali to wręcz okazja, chociaż niektórym mogą przeszkadzać mocne inspiracje detalami AP czy GP. 

Ja mam od lat Pontosa na unitasie pełniącego rolę garniturowca i bardzo go chwalę.

Przez chwilę rozważałem Pontosa S (poprzednie modele), ale ostatecznie poszedłem w Breitlingi.

TH mam F1, a syn dostał Aquracera chrono z ceramiką. Do jakości obu nie ma się co czepiać. Tag jest dla mnie bardziej "błyszczącą" i sportową marką. Mam też wrażenie, że TH w najtańszych modelach schodzi niżej z jakością niż ML. Ale od pewnego pułapu to są dwie sensowne, nie przewartościowane marki, ML nawet niedowartościowana. Więc ja bym polecał kupić tego, który Ci się bardziej podoba, dobrze leży i jeszcze jest w korzystnej ofercie.

Chyba za długo już szukam. Zaczynam się miotać jak złapany ptak w sidła.

Poczekam rozbieram a może wpadnie jakiś Brajtek? 
Ale Venturer póki co będzie poszukiwany. Dzięki wszystkim za opinie. Oczywiście jak zrealizuje wrzucę zdjęcie. Nienawidzę niezakończonych tematów 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.