Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
11radekw

Spirit zulu, ranger, nomos ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zredukowałem swoją mała kolekcję i obecnie szukam zegarka do noszenia na co dzień do biura. Ubieram tylko jeansy, polo, koszule itp. Nie muszę już nosić garniturów.

 

Budżet mam do 12500 i może być używany. Mocno zastanawiam się nad:

 

Tudor Ranger

Longines Spirit zulu time 39

 

Patrze na nierzucający się w oczy zegarek, który będzie cieszył moje oko. Może jeszcze koledzy coś mi podpowiedzą.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgrabny smartwatch z wyborem różnych tarcz powinien rozwiązać ten problem i zaoszczędzić sporo kasy. :)


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tag Heuer Autavia 🤔


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. A ten nomos to co takiego?


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Anansi napisał(-a):

PS. A ten nomos to co takiego?

Pewnie klub sport neomatik, nowy wypust też w rozmiarze 39.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem nad tym nomosem petrol green, a nowy wypust z tarczą brązową.

 

nie zamierzam nosić smartwatcha, jestem coraz większym wrogiem wszechobecnej elektroniki. Wystarczy mi już smartwatch.

34 minuty temu, Anansi napisał(-a):

Zgrabny smartwatch z wyborem różnych tarcz powinien rozwiązać ten problem i zaoszczędzić sporo kasy. :)

 

Szkoda kasy. Jest to głupie i nieekologiczne. Za pare lat kupiony teraz model trafi do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, 11radekw napisał(-a):

Tak myślałem nad tym nomosem petrol green, a nowy wypust z tarczą brązową.

 

nie zamierzam nosić smartwatcha, jestem coraz większym wrogiem wszechobecnej elektroniki. Wystarczy mi już smartwatch.

 

Szkoda kasy. Jest to głupie i nieekologiczne. Za pare lat kupiony teraz model trafi do kosza.

 

Redukowanie kolekcji to też specyficzna forma wyrzucania do kosza...

Pozdrawiam, nieekonomiczny głupek.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki widzę generalnie trend, większość rzeczy to jednorazówki i ja się z tym nie zgadzam. Zegarek mechaniczny czy kwarc po odnowieniu i serwisie będzie dalej cieszyć, natomiast dziś kupiony Apple Watch za parę tysięcy za kilka lat nic nie będzie wart. Tego typu zegarek mojej żony po zbiciu szybki nie opłaca się naprawiać …

 

Reasumując chcę zainwestować w trwalszy produkt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ranger i Spirit Zulu to bardzo różne projekty. Jeden to field watch albo mały pilot, a drugi GMT, wyglądający bardziej jak diver. Jeden będzie bardziej dyskretny, drugi bardziej zwracający uwagę. Sam mam dwa zegarki, które kupiłem wychodząc z podobnego złożenia jak ty. Jeden to Longines Spirit 37mm, a drugi to francuski Le Forban, diver wielkości tego Zulu Time. Poniżej dwóch nie udało mi się zejść, za bardzo się różnią a lubię nosić i tego i tego. Obecnie na ręce ciągle jest Longines, ale za miesiąc może się to zmienić. Albo po prostu pójdę do lasu albo pod ziemię, gdzie potrzebny będzie większy tool watch.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinn 556i albo jakiś GS? Kwarca powinno się w budżecie dać kupić. Oris Big Crown Pointer Date Cervo Volante?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, 11radekw napisał(-a):

Cześć,

 

zredukowałem swoją mała kolekcję i obecnie szukam zegarka do noszenia na co dzień do biura. Ubieram tylko jeansy, polo, koszule itp. Nie muszę już nosić garniturów.

 

Budżet mam do 12500 i może być używany. Mocno zastanawiam się nad:

 

Tudor Ranger

Longines Spirit zulu time 39

 

Patrze na nierzucający się w oczy zegarek, który będzie cieszył moje oko. Może jeszcze koledzy coś mi podpowiedzą.

 

 

 

Tudor, Longies i Nomos to świetne zegarkowe marki i raczej źle nie trafisz 🙂

 

Ranger i ZuluTime to typowe tool-watche. Natomiast Spirit ma w sobie nutkę elegancji (polerka, ceramiczny Bezel, dużo szczegółów na tarczy). Moim zdaniem zdecydowanie bardziej będzie pasował do koszuli. Do tego świetnie wygląda zarówno z bransoletą jak i paskiem skórzanym czy nato. 

 

Nomos również jest idealnym kandydatem dla jednozegarkowca, chociaż zielony czy brązowy to trochę nietypowe kolory. Niebieski chyba byłby bardziej uniwersalny. 

 

Ja bym wybierał między Nomosem a Longinesem 🙂

 

9 godzin temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Ranger i Spirit Zulu to bardzo różne projekty. Jeden to field watch albo mały pilot, a drugi GMT, wyglądający bardziej jak diver. Jeden będzie bardziej dyskretny, drugi bardziej zwracający uwagę.

Ranger nie jest pilotem, a Spirit nie jest nurkiem. To że pierwszy ma duże cyfry a drugi, że ma bezel, nic nie znaczy. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał(-a):

[...]

Ranger nie jest pilotem, a Spirit nie jest nurkiem. To że pierwszy ma duże cyfry a drugi, że ma bezel, nic nie znaczy. 

 

Może i nie jest. Tym niemniej są to dwa bardzo różne projekty.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Ranger - jest fajny, cały satynowy więc odpada opcja zamartwiania się każdą rysą, fajne wypukłe szkło ale cena jak dla mnie trochę wysoka w porównaniu do tego co oferuje przykładowo Longines Spirit zulu time. Dodatkowo chyba drogi serwis.

Longines Spirit Zulu - fajny rozmiar 39, ceramika, mechanizm tu chyba wszystko na najwyższym poziomie włącznie z ceną. Niestety podobny do hydroconquesta, którego sprzedałem ;)

Nomos Club Sport Neomatic 39 - fajny projekt, niszowy, mechanizm, ale in minus cała koperta błyszcząca podatna na zarysowania i serwis tylko u producenta

 

Ten Oris mi nie pasuje bo jest za bardzo retro.

GS pewnie bym najbardziej się zdecydował, ale ofert mało i jak fajny projekt to już koło 20.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Longines Spirit (bez Zulu Time)? Trzy rozmiary (37, 40 i 42 mm), kilka wersji kolorystycznych tarczy, opcja pasek lub bransoleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minutes ago, 11radekw said:

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Ranger - jest fajny, cały satynowy więc odpada opcja zamartwiania się każdą rysą, fajne wypukłe szkło ale cena jak dla mnie trochę wysoka w porównaniu do tego co oferuje przykładowo Longines Spirit zulu time. Dodatkowo chyba drogi serwis.

Longines Spirit Zulu - fajny rozmiar 39, ceramika, mechanizm tu chyba wszystko na najwyższym poziomie włącznie z ceną. Niestety podobny do hydroconquesta, którego sprzedałem ;)

Nomos Club Sport Neomatic 39 - fajny projekt, niszowy, mechanizm, ale in minus cała koperta błyszcząca podatna na zarysowania i serwis tylko u producenta

 

Ten Oris mi nie pasuje bo jest za bardzo retro.

GS pewnie bym najbardziej się zdecydował, ale ofert mało i jak fajny projekt to już koło 20.

 

 

Cześć,

moim zdaniem powinieneś zacząć od przymiarki tych zegarków, Zdjęcia, recenzje i opienie nie zastąpią Ci fizycznego sprawdzenia i przekonania sie jak one będą leżały na Twojej ręce.

Nomos i Longines mimo swojej 39 mm koperty maja długie uszy, co nie zawsze sie podoba i na małych nadgarstkach (<17 cm) może żle leżec. Sam mam 17,5 i nosze spirita (42mm) ale tylko napasku lub Nato. Bransa jest za masywna i powoduje, że zegarek jest za duży.  Robięm przymiarki również do Nomosa, ale całe szczęscie on tylko dobrze lezy na pasku. Mechanizm w Spiricie jest super i dodatkowo masz komplikacje która dodaje mu smaczku, imho. Sam zastanawiam sie nad tym zegarkiem :)

A'propos Ranger'a, jak Ci sie podoba to w to idź, chociaż zastanowłbym sie nad BB58, który jest idealnym casual watch'em. Dobrze mu na bransie, skórze i nato... Chociaż ortodoksi podniosą argument, że diver'a nie nosimy do garnituru. Ja do garnituru noszę vintage.

 

Z moich propozycji w tym budżecie popatrzyłbym na Sinn'a i Archimede.

Jak chcesz cos bardziej rozpoznawalnego to zdecydowanie obraleś dobry trop.

 

Pochwal sie co wybrałeś.

Czuwaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 11radekw napisał(-a):

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Ranger - jest fajny, cały satynowy więc odpada opcja zamartwiania się każdą rysą, fajne wypukłe szkło ale cena jak dla mnie trochę wysoka w porównaniu do tego co oferuje przykładowo Longines Spirit zulu time. Dodatkowo chyba drogi serwis.

Longines Spirit Zulu - fajny rozmiar 39, ceramika, mechanizm tu chyba wszystko na najwyższym poziomie włącznie z ceną. Niestety podobny do hydroconquesta, którego sprzedałem ;)

Nomos Club Sport Neomatic 39 - fajny projekt, niszowy, mechanizm, ale in minus cała koperta błyszcząca podatna na zarysowania i serwis tylko u producenta

 

Ten Oris mi nie pasuje bo jest za bardzo retro.

GS pewnie bym najbardziej się zdecydował, ale ofert mało i jak fajny projekt to już koło 20.

 

 

Jednak Zulu a Hydroconquest to inne zegarki.  

Mam Spirita Chrono dzisiaj na nadgarstku.

 

REpe8Yp.jpg

 

Mierzyłem tylko zulu 42 mm i mi się bardzo spodobał. 39 mm jak wolisz mniejsze zegarki to bardzo dobry wybór. Tak jak koledzy pisali łątwa zmiana między paskiem a bransoleta mocno na plus . Rabat przynajmniej 15% myślę, że do uzyskania

 

 

 

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A używka BlackBay36? Mam nadgarstek 17,5 i wygląda na nim dobrze. Nie ma się co bać tych 36mm a zegarek mocno uniwersalny moim zdaniem.


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 11radekw napisał(-a):

Nomos Club Sport Neomatic 39 - fajny projekt, niszowy, mechanizm, ale in minus cała koperta błyszcząca podatna na zarysowania i serwis tylko u producenta

 

Swego czasu kojarze, ze Nomos dostarczal czesci niezaleznym zegarmistrzom - nie wiem czy cos sie zmienilo.

Serwis u producenta problemem nie jest, Nomos ma jedne z bardziej uczciwych cen wg mnie; 380 EUR za mechanizm Club Sporta:

 

image.thumb.png.de5493200f1dbb8d82712822f3ade7a1.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sierżant Julian napisał(-a):

A Longines Spirit (bez Zulu Time)? Trzy rozmiary (37, 40 i 42 mm), kilka wersji kolorystycznych tarczy, opcja pasek lub bransoleta.

 

Mierzyłem spirita 40 na bransolecie i nie powiem jest ok jako taki uniwersalny zegarek, Myślałem o opcji 37, ale nie mieli bo to według nich damska opcja ;)

2 godziny temu, Sisqo napisał(-a):

A'propos Ranger'a, jak Ci sie podoba to w to idź, chociaż zastanowłbym sie nad BB58, który jest idealnym casual watch'em. Dobrze mu na bransie, skórze i nato... Chociaż ortodoksi podniosą argument, że diver'a nie nosimy do garnituru. Ja do garnituru noszę vintage.

 

BB58 super i brał bym w ciemno, ale nie ma w kwocie 12k modelu w bardzo dobrym stanie, a po drugie konkurent Spirit Zulu chyba niewiele mu ustępuje ;)

Mam nadgarstek 17,5 i mój hydroconquest 41 już wyglądał z bransoletą ciężko, więc teraz patrzę na mniejszy rozmiar. Mierzyłem Rangera u Naszego Kolegi z forum i jest bardzo ok. Bardzo dyskretny zegarek.

Spirit też był ok w tej wersji 40 chociaż tutaj już max co bym nosił, ale zulu ma trochę więcej smaczków i rozmiar 39 który kusi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, 11radekw napisał(-a):

Mam nadgarstek 17,5 i mój hydroconquest 41 już wyglądał z bransoletą ciężko, więc teraz patrzę na mniejszy rozmiar.

 

HC to kawal stali, kilkakrotnie robilem podchody i jesli mialbym brac to tylko na gumie - na bransolecie jest po prostu za masywnie i ciezko. Od tego czasu doszedl im HC 39 na szczescie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, 11radekw napisał(-a):

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Ranger - jest fajny, cały satynowy więc odpada opcja zamartwiania się każdą rysą, fajne wypukłe szkło ale cena jak dla mnie trochę wysoka w porównaniu do tego co oferuje przykładowo Longines Spirit zulu time. Dodatkowo chyba drogi serwis.

Longines Spirit Zulu - fajny rozmiar 39, ceramika, mechanizm tu chyba wszystko na najwyższym poziomie włącznie z ceną. Niestety podobny do hydroconquesta, którego sprzedałem ;)

Nomos Club Sport Neomatic 39 - fajny projekt, niszowy, mechanizm, ale in minus cała koperta błyszcząca podatna na zarysowania i serwis tylko u producenta

 

Ten Oris mi nie pasuje bo jest za bardzo retro.

GS pewnie bym najbardziej się zdecydował, ale ofert mało i jak fajny projekt to już koło 20.

 

 

Nie bój się polerki w Nomosie. Tak bardzo tych rys nie widać. 

 

3 godziny temu, Sisqo napisał(-a):

Cześć,

moim zdaniem powinieneś zacząć od przymiarki tych zegarków, Zdjęcia, recenzje i opienie nie zastąpią Ci fizycznego sprawdzenia i przekonania sie jak one będą leżały na Twojej ręce.

Nomos i Longines mimo swojej 39 mm koperty maja długie uszy, co nie zawsze sie podoba i na małych nadgarstkach (<17 cm) może żle leżec. Sam mam 17,5 i nosze spirita (42mm) ale tylko napasku lub Nato. Bransa jest za masywna i powoduje, że zegarek jest za duży.  Robięm przymiarki również do Nomosa, ale całe szczęscie on tylko dobrze lezy na pasku. Mechanizm w Spiricie jest super i dodatkowo masz komplikacje która dodaje mu smaczku, imho. Sam zastanawiam sie nad tym zegarkiem :)

A'propos Ranger'a, jak Ci sie podoba to w to idź, chociaż zastanowłbym sie nad BB58, który jest idealnym casual watch'em. Dobrze mu na bransie, skórze i nato... Chociaż ortodoksi podniosą argument, że diver'a nie nosimy do garnituru. Ja do garnituru noszę vintage.

 

Z moich propozycji w tym budżecie popatrzyłbym na Sinn'a i Archimede.

Jak chcesz cos bardziej rozpoznawalnego to zdecydowanie obraleś dobry trop.

 

Pochwal sie co wybrałeś.

Czuwaj!

Mam nadgarstek niespełna 17cm i ZuluTime 39mm oraz Nomos 36/37mm leżą bardzo dobrze.

 

3 godziny temu, kornel91 napisał(-a):

Jednak Zulu a Hydroconquest to inne zegarki.  

Mam Spirita Chrono dzisiaj na nadgarstku.

 

REpe8Yp.jpg

 

Mierzyłem tylko zulu 42 mm i mi się bardzo spodobał. 39 mm jak wolisz mniejsze zegarki to bardzo dobry wybór. Tak jak koledzy pisali łątwa zmiana między paskiem a bransoleta mocno na plus . Rabat przynajmniej 15% myślę, że do uzyskania

Na ZuluTime -20% to standard. A wiem gdzie można urwać więcej 🙂


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, evilym napisał(-a):

Nie bój się polerki w Nomosie. Tak bardzo tych rys nie widać. 

 

Mam nadgarstek niespełna 17cm i ZuluTime 39mm oraz Nomos 36/37mm leżą bardzo dobrze.

 

Na ZuluTime -20% to standard. A wiem gdzie można urwać więcej 🙂

No ale jeszcze się nie zdecydowałeś na swojego Zulu?? Powyżej 20% to ładnie 😀

 

3 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

 

HC to kawal stali, kilkakrotnie robilem podchody i jesli mialbym brac to tylko na gumie - na bransolecie jest po prostu za masywnie i ciezko. Od tego czasu doszedl im HC 39 na szczescie :)

 

No właśnie tylko na gumie jest chyba ok bo bransoleta w HC jest słaba dodatkowo trochę małe kropki indeksów i słabo klika bezel. Tylko ta szara tarcza jest świetna. Jakby była taka w Certine to byłoby super bo różnica w cenie jest dość duża i szczerze to Certina ds action nie ustępuje tutaj. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, 11radekw napisał(-a):

 

Mierzyłem spirita 40 na bransolecie i nie powiem jest ok jako taki uniwersalny zegarek, Myślałem o opcji 37, ale nie mieli bo to według nich damska opcja ;)

[...]

 

Ja mam 37mm. Tak wygląda ta "damska opcja":

 

 

IMG_20231106_2119236.jpg

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem Twój wątek. To chyba najładniejsza tarcza.

 

”damski spirit” to tekst sprzedawcy w Kruku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 11radekw napisał(-a):

Tak widziałem Twój wątek. To chyba najładniejsza tarcza.

 

”damski spirit” to tekst sprzedawcy w Kruku ;)

 

To samo mi powiedzieli, kiedy zapytałem o niego w jakimś sklepie. Powiedzieli, że nie trzymają go, bo on jest chyba dla kobiet (a - w domyśle - kobieta nie wyda dużej dychy na zegarek). A na stronie dystrybutora po prostu figuruje w zakładce "damskie", mimo że sam producent nic takiego nie twierdzi. A potem będzie opinia, ze ten akurat model w Polsce "się nie sprzedaje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.