Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuavelioS

Zegarek do garnituru do ok 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem zegarka do garnituru. Aktualnie tą funkcję sprawuje Grovana Traditiona z srebrną tarczą. Na codzień posiadam Certine DS8 z czarną tarczą i zastanawiam się czy również z srebrną mogła by posłużyć jako garniturowiec. Oto kilka modeli, które mi się spodobały:

C033.451.16.031.00_SLD.png?itok=Tdpx8mAVZegarek męski Roamer Classic Line 709856 41 12 07 (709856.41.12.07)C035.410.16.037.01_SLD.png?itok=IJhygv57ATLANTIC Seabase 60343.41.21Szwajcarski zegarek na skórzanym pasku Frederique Constant Slimline Gents

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony głos na Tissot Le Locle. Mnóstwo wersji, ja posiadam ze srebrną tarczą i gorąco polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamol96 Tissot całkiem ciekawie wygląda jednak nie jest to do końca to czego bym oczekiwał.

@rmickey certina naprawde ladna tylko czy grubosc 13 mm do zegarka garniturowego to nie za duzo? :)

Interesuje mnie opinia o tych 2 zegarkach jako garniturowce czy może popatrzyć na coś innego :)

image.png.e388ed7901364b83c79113a742776149.pngimage.png.7a0c117dd2ccfa5cf4ca1b4082408150.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz gruby zegarek i się w nim zakochasz, a szukasz pod kątem konkretnej uroczystości to zawsze możesz uszyć koszulę na miarę z luźniejszym mankietem na nadgarstku, na którym nosisz zegarek. 🙃

Szyjąc na miarę prawie każdy będzie się chował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, QuavelioS napisał(-a):

@rmickey
 certina naprawde ladna tylko czy grubosc 13 mm do zegarka garniturowego to nie za duzo? :)

 

To zależy od Twoich perferencji. Moim zdaniem 13 mm jest jeszcze ok (czasem zakładam do koszuli ze spinkami Aqua Terrę, która ma chyba troche ponad 13 mm i się mieści bez większego problemu). 

Alternatywa do Day Date jest model podstawowy, który ma 11 o ile mnie pamięć nie zawodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, rmickey napisał(-a):

 

To zależy od Twoich perferencji. Moim zdaniem 13 mm jest jeszcze ok (czasem zakładam do koszuli ze spinkami Aqua Terrę, która ma chyba troche ponad 13 mm i się mieści bez większego problemu). 

Alternatywa do Day Date jest model podstawowy, który ma 11 o ile mnie pamięć nie zawodzi. 

 

Mnie pod mankiet nie wejdzie nic ponad 10mm. Muszę nosić kwarca 8mm aby było komfortowo.

Wynika to z budowy sylwetki, bo noszę koszule slim a slim nie jestem i zazwyczaj mam ciasnawo w rękawach.

 

Przydałaby się informacja właśnie o maksymalnych wymiarach. Mimo 5,5-6cm szerokość i 19cm obwód nadgarstka preferuję max 39mm do koszuli i najlepiej do 8mm. A to już stwarza problem...

 

Roamery mają dziwne uszy, odczuwalnie na ręce są większe niż wskazują wymiary. 40mm dla mnie było mniej komfortowe niż 41innej marki. Dotyczy trzech egz.

 

Pytanie jeszcze jak bardzo formalny ma być zegarek. Bo oczywiście zaproponuje Aerowatch

 

 

IMG_20230817_134657629.thumb.jpg.7f5f6175f8c8dd802ed1802f2b0a37e3.jpg

IMG_20230817_134637703.jpg

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2023 o 22:22, QuavelioS napisał(-a):

certina naprawde ladna tylko czy grubosc 13 mm do zegarka garniturowego to nie za duzo? :)

 

Mierzyłem ten zegarek jakiś czas temu i absolutnie bym nie powiedział, że ma 13mm. Układał się na ręce bardzo wygodnie i zdecydowanie nie było czuć, żeby był za gruby. A lubię do koszuli nosić zegarki tak w okolicach 10mm grubości.

Może troszkę grubszy (choć nawet tego nie czuć) ale za to z WR100. Bardzo ładny, elegancki i wygodny zegarek.

Że ja go nie kupiłem, kiedy jakiś czas temu był do wzięcia na Ashford za chyba coś koło 1500 PLN już po wszystkich opłatach 🤬

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.