Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?

Edytowane przez cytrusss76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen, Seiko i orient mają własne mechanizmy.

Każdy ma inny styl. Musisz doprecyzować.

 

I dlaczego tylko te marki? Wymieniasz 5, mówiac że tylko te 4 :)

 

 

Aha, szukałbyś wsrod orientów.

 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Seiko Prospex solara od 5 czy tam nawet 6 lat i nie robię z nim nic poza zmianą czasu z letniego na zimowy i odwrotnie. Szkiełko hardlex dzielnie znosi trudy użytkowania, nie mam żadnych uwag. Mogę śmiało polecić Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Wisnia_Daniel napisał(-a):

Mam Seiko Prospex solara od 5 czy tam nawet 6 lat i nie robię z nim nic poza zmianą czasu z letniego na zimowy i odwrotnie.

A zmiana daty w przypadku krótszego miesiąca? Nie ma datownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma datownik, jak trzeba to się przestawia. Ale nie pamiętam kiedy ostatni raz to robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Citizen NB1050. Są różne wersje kolorystyczne. 

Nie jest to kwarc ani eco drive tylko automat.

Jeśli się spodoba to brać bo zegarek super wygodny, robi u mnie +2

 

Edytowane przez mario_113

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Petru23 napisał(-a):

I dlaczego tylko te marki? Wymieniasz 5, mówiac że tylko te 4 :)

 

 

Aha, szukałbyś wsrod orientów.

 

 

Pisałem o 4 markach bo Atlantica dopisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Petru23 napisał(-a):

I dlaczego tylko te marki? Wymieniasz 5, mówiac że tylko te 4 :)

 

 

Aha, szukałbyś wsrod orientów.

 

 

Te marki jakoś przypadły mi do gustu, w sumie sam mam Citizena, ale też bardzo podoba mi się Seiko.

12 godzin temu, Petru23 napisał(-a):

Aha, szukałbyś wsrod orientów.

 

 

Dlaczego wśród Orientów, co możesz o tej marce powiedzieć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cytrusss76 napisał(-a):

Te marki jakoś przypadły mi do gustu, w sumie sam mam Citizena, ale też bardzo podoba mi się Seiko.

Dlaczego wśród Orientów, co możesz o tej marce powiedzieć 

Wdarł się błąd. Miało być szukał bym.

 

Autonomiczna firma z tradycjami z własnymi mechanizmami. Własny styl, nie kopiuje nikogo. Do tego w swojej cenie oferuje naprawdę wysoką jakość i dbanie o szczegóły. 

 

Za 2,5k to już Orient Star w zasięgu a to już klasa wyższa. Możesz też spojrzeć w tym budżecie na inne marki, które w swojej ofercie mają naprawdę ładne i porządne zegarki. I co istotne - niepowtarzalne. Sinatra Bulovy, Aerowatch się znajdzie, i kilka innych ciekawych propozycji.

Wspomniałeś o Diverze, mam rozumieć że tylko to w grę wchodzi? Szukasz nurka?

 

Masz w bdb cenie aktualnie takiego gagatka. 99 zł ponad budżet, co jest chyba rekordowo niskim jego przekroczeniem w propozycjach ;)

 

1.jpg

 

https://zegarkinareke.pl/pl/p/Orient-STAR-RE-AU0303B00B-Produkt-oryginalny-Ⓡ-Najlepsza-cena-✔-/62862?ZEGAREK ORYGINALNY. GWARANCJA PRODUCENTA! KONTAKT: 791430328&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=9a4100e4-3217-9f7b-e8ad-23e188e3f0b8

 

 

Wcześniej zaproponowano Citizen Tsuyose. Bardzo fajne zegarki ale zarzuca im się wzorowanie na PRX tissota. No i jest to wzór powielany przez kilku znanych producentów.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Petru23 napisał(-a):

Wdarł się błąd. Miało być szukał bym.

 

Autonomiczna firma z tradycjami z własnymi mechanizmami. Własny styl, nie kopiuje nikogo. Do tego w swojej cenie oferuje naprawdę wysoką jakość i dbanie o szczegóły. 

 

Za 2,5k to już Orient Star w zasięgu a to już klasa wyższa. Możesz też spojrzeć w tym budżecie na inne marki, które w swojej ofercie mają naprawdę ładne i porządne zegarki. I co istotne - niepowtarzalne. Sinatra Bulovy, Aerowatch się znajdzie, i kilka innych ciekawych propozycji.

Wspomniałeś o Diverze, mam rozumieć że tylko to w grę wchodzi? Szukasz nurka?

 

Masz w bdb cenie aktualnie takiego gagatka. 99 zł ponad budżet, co jest chyba rekordowo niskim jego przekroczeniem w propozycjach ;)

 

1.jpg

 

https://zegarkinareke.pl/pl/p/Orient-STAR-RE-AU0303B00B-Produkt-oryginalny-Ⓡ-Najlepsza-cena-✔-/62862?ZEGAREK ORYGINALNY. GWARANCJA PRODUCENTA! KONTAKT: 791430328&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=9a4100e4-3217-9f7b-e8ad-23e188e3f0b8

 

 

Wcześniej zaproponowano Citizen Tsuyose. Bardzo fajne zegarki ale zarzuca im się wzorowanie na PRX tissota. No i jest to wzór powielany przez kilku znanych producentów.

Seria Orient Star też niczego sobie. Ale tu się muszę jeszcze zastanowić i wybadać solenizanta czy woli automat czy coś z solarnych, Citizena z Eco Drive lub Solara od Seiko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cytrusss76 napisał(-a):

Seria Orient Star też niczego sobie. Ale tu się muszę jeszcze zastanowić i wybadać solenizanta czy woli automat czy coś z solarnych, Citizena z Eco Drive lub Solara od Seiko 

To podpytać jeszcze o precisionist Bulovy czy precidrive Certiny. 

Mając doświadczenie z dolarem kwestie wymiany baterii w kwarcu uważam za argument wyssany z D. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Petru23 napisał(-a):

To podpytać jeszcze o precisionist Bulovy czy precidrive Certiny. 

Mając doświadczenie z dolarem kwestie wymiany baterii w kwarcu uważam za argument wyssany z D. 

Możesz jaśniej? To są jakieś serie zegarków Bulovy i Certiny? O co chodzi z tym argumentem co do wymiany baterii w kwarcu? Osobiście wolę zegarki z solarne, a sam mam Citizena w Eco Drive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, cytrusss76 napisał(-a):

Możesz jaśniej? To są jakieś serie zegarków Bulovy i Certiny? O co chodzi z tym argumentem co do wymiany baterii w kwarcu? Osobiście wolę zegarki z solarne, a sam mam Citizena w Eco Drive

Bo mówimy o czynności wykonywanej raz na gdzieś dwa-trzy lata po uprzedniej informacji o takowej potrzebie często (komunikacja sekundnikiem czy też na subtarczy jeśli jest). Koszy kilkanascie-kilkadziesiat zł na poczekaniu. Kilka min roboty u zegarmajstra przy okazji wizyty w galerii czy na mieście.

 

Solar owszem, przez wiele lat nie wymaga ingerencji (o ile nie jest jednym z wielu leżących w pudle i nie był leżakiem magazynowym/sklepowym) ale jeśli już przyjdzie do wymiany (a przyjdzie) to zapłacimy troszkę więcej.

 

Dodatkowo solar determinuje konstrukcje również tarczy i jesteś ograniczony i to znacznie. Przede wszystkim grubością oraz średnicą jak i detalingiem. A przede wszystkim wyborem. Nie bierzesz tego co Ci się podoba, tylko szukasz tego w tymże co masz do wyboru w ograniczonej ofercie solarów.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2023 o 00:41, cytrusss76 napisał(-a):

zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł.

 

Z wymienionych w zakładanym budżecie, ja osobiście rozglądałbym się wśród zegarków Citizena i Orienta w wersji Star - obie marki oferują zegarki w przyzwoitej relacji jakości do ceny, i wśród każdej z marek znajdziesz sporo propozycji w różnym stylu, choć obawiam się że z Orient Star będzie trudniej bo ciekawsze modele przekraczają założenia cenowe określone w pierwszym poście. .

Seiko odrzuciłbym ze względu na dość mierną jakość i średnie przykładanie wagi do regulacji mechanizmów - miałem kilka zegarków i każdy po zakupie wymagał dodatkowej regulacji, odchyłka chodu mieściła się co prawda w założeniach producenta mechanizmu ale ten zakres jest dla mnie nie do przyjęcia, kwestie dopracowania szczegółów też pozostaje wiele do życzenia - choć nadal są to przyzwoite zegarki to są mocno przeszacowane.

Tissot - nie widziałem niczego pod tą marką co by mogło jakoś porwać - ale to kwestia gustu i oczekiwań, moim skromnym zdaniem kupując zegarek tej marki 60-70% ceny pochłania mały słabo widoczny napis na tarczy, który w tych czasach niewiele znaczy, podobnie jest z Atlantic'iem - tyle że ta marka jest znana tylko w naszym kraju i to dlatego że w "dawnych czasach" obok Adriatica była dostępna z "tej strony muru" jako "szwajcarski zegarek".

 

Prezentowany wyżej pogląd jest moim prywatnym poglądem i jako taki należy go traktować ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Daito napisał(-a):

 

Z wymienionych w zakładanym budżecie, ja osobiście rozglądałbym się wśród zegarków Citizena i Orienta w wersji Star - obie marki oferują zegarki w przyzwoitej relacji jakości do ceny, i wśród każdej z marek znajdziesz sporo propozycji w różnym stylu, choć obawiam się że z Orient Star będzie trudniej bo ciekawsze modele przekraczają założenia cenowe określone w pierwszym poście. .

Seiko odrzuciłbym ze względu na dość mierną jakość i średnie przykładanie wagi do regulacji mechanizmów - miałem kilka zegarków i każdy po zakupie wymagał dodatkowej regulacji, odchyłka chodu mieściła się co prawda w założeniach producenta mechanizmu ale ten zakres jest dla mnie nie do przyjęcia, kwestie dopracowania szczegółów też pozostaje wiele do życzenia - choć nadal są to przyzwoite zegarki to są mocno przeszacowane.

Tissot - nie widziałem niczego pod tą marką co by mogło jakoś porwać - ale to kwestia gustu i oczekiwań, moim skromnym zdaniem kupując zegarek tej marki 60-70% ceny pochłania mały słabo widoczny napis na tarczy, który w tych czasach niewiele znaczy, podobnie jest z Atlantic'iem - tyle że ta marka jest znana tylko w naszym kraju i to dlatego że w "dawnych czasach" obok Adriatica była dostępna z "tej strony muru" jako "szwajcarski zegarek".

 

Prezentowany wyżej pogląd jest moim prywatnym poglądem i jako taki należy go traktować ;)

Nie tylko Twoim. Nie zagarniaj logiki tylko dla siebie ;)

Podzielam w pełni, no może częściowo w kwestii Seiko. Aczkolwiek trzeba być uważnym i sprawdzić dokładnie swój egz.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez tofiks_th
      Cześć,
       
      idąc za ciosem wystawiam dwa kwarcowe japończyki:
       
      1) zegarek Orient, referencja na deklu, koperta stalowa 43 mm mierzone bez koronki, napęd kwarcowy na dokładnym chodzie, zakręcany dekiel, koronka wciskana, założony nowy pasek nato. Zegarek z zauważalnymi śladami użytkowania, subiektywnie 7-7,5/10, brak oryginalnego pudełka, dostępny również oddzielnie w cenie 125 zł z wliczonym paczkomatem Inpostu;
      2) zegarek Casio Gshock G2900, parametry dostępne w sieci, w pełni sprawny w ładnym stanie zachowania, subiektywnie 8-8,5/10, brak papierów i pudła, wysyłka w zastępczej puszce, dostępny również oddzielnie w cenie 140 zł z wliczonym paczkomatem Inpostu.
       
      W zestawie cena za dwa zegareczki 250 zł, w cenie wysyłka paczkomatem w.w firmy.
       
      w razie pytań zapraszam
      Tomek








    • Przez oczek666
      Witam. W mojej kolekcji brak rasowego divera.
      Podobają mi się modele z bezelami w kolorze "pepsi".
       
      Obecnie zastanawiam się nad dwoma typami: 
      1. Festina F20531-5
      2. Citizen BN0168-06L
       
      Za Festina przemawia mechanizm automatyczny, szafir i branzoleta, za Citkiem Eco-Drive i ciekawe indeksy, ale mam wątpliwości co do paska i szkła. Ponadto mimo, że wg specyfikacji to Festina ma grubszą kopertę 13mm, Citek 11,6mm to z boku Citizen wydaje mi się wielkim klockiem. Być może tylko tak na fotach wygląda...
       
      Czy może ktoś z was ma oba?


    • Przez SLAWEK 01
      Cześć Wszystim 😉
      Postanowiłem założyć nowy temat, jak do tej pory nie trafiłem na forum nic o podobnej tematyce, jeśli coś podobnego jest już to proszę o usunięcie, a jeśli nie to zapraszam do zabawy i chwalenia się swoimi zegarkami o podobnej charakterystyce. 
      Ostatnio udało mi się kupić zegarek Orient Multi calendar produkowany wyłącznie na rynek japoński, w sumie na żywo zobaczyłem pierwszy raz zegarek z takim szkiełkiem i od razu "zaiskrzyło". Na żywo robi piorunujące wrażenie, przez trzy dni nie mogłem oderwać od niego oczu, co spojrzenie, to inaczej wyglądał, dodam, że szkiełko jest fazowane zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, do tego dochodzi cieniowana tarcza w kolorze butelkowej zieleni ze szlifem słonecznym i Multi kalendarzem w kolorystyce rainbow, wskazówki delikatne, proste plus czerwony sekundnik. Indeksy godzinowe w sumie pięć 😊 w kształcie maleńkich diamencikow. Całość jest zamknięta w kopercie idealnie spasowanej ze szklem w super rozmiarze 37mm i delikatnie ząbkowanej lunecie. 
      P.S dla ciekawości dodam że jest to automacik, który przez trzy tygodnie zrobił +2sek👏
      Jeśli posiadacie coś w tym stylu to serdecznie zapraszam.
      Poniżej kilka fotek tego nietuzinkowego czasomierza.










×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.